Skocz do zawartości
redo

Gran Turismo Sport

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakies dobre ustawienia aby grac na padzie? :1_grinning: dodam ze jestem niedzielnym graczem jesli chodzi o GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia? Nic nie trzeba zmieniać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może chodzilo o asysty. Im więcej wyłączysz, tym lepiej, i ustaw manual.

 

EDIT: Manual, w sensie manualną skrzynię biegów. Z pozostałych asyst to ABS się przydaje, na padzie niestety nie umiem za dobrze hamować.

Edytowane przez CePeeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26451526878_7ace92934d_c.jpg20180217180446 by Michał, on Flickr

 

Powiedzcie jak ustawić aparat żeby auto wyglądało jakby w ruchu, próbowałem z tym śledzeniem kamery ale cała scena jest wtedy rozmyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu trochę ten tryb sport. ok rywalizacja fajna, ale dziś na Tokyo Expressway (wschodnia pętla wewnętrzna) w każdym wyścigu startowałem z pole position bo wykręciłem dość spoko czas 2:21,918. I co z tego jak na pierwszym zakręcie ląduje we mnie 5ciu typa i nigdy nie ukończyłem wyścigu w pierwszej ósemce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Shatan napisał:

bez sensu trochę ten tryb sport. ok rywalizacja fajna, ale dziś na Tokyo Expressway (wschodnia pętla wewnętrzna) w każdym wyścigu startowałem z pole position bo wykręciłem dość spoko czas 2:21,918. I co z tego jak na pierwszym zakręcie ląduje we mnie 5ciu typa i nigdy nie ukończyłem wyścigu w pierwszej ósemce. 

No niestety z tym jest coraz gorzej mam wrażenie jakby jezdziły same pojeby.W weekend nerwy mi puściły i z klasy B/S spadłem na C/C bo miałem serdecznie dość wjezdzania w tyłek i spychania na pobocze więc zaczołem robic tak samo:good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinni jakoś inaczej te kary rozwiązać. Ja bym zrobił tak że auto Ci zwalnia do 50km/h przez te 5 sekund, bo tak gosc wjedzie mi w dupe, mnie wywala gdzies na pobocze - on jedzie dalej i dostaje spowolnienie 5 sekund które łatwo zbić odpuszczając troszke gazu na każdym zakręcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w poprzednich częściach były te spowolnienia. Dziś zrobiłem 450km+ i generalnie ludzie całkiem fajnie jeżdżą, nie licząc jednego gościa który ewidentnie chciał się mnie pozbyć poprzez lekkie pukanie w bok, tu chyba system nie umie rozpoznać czyja wina.

 

 

Czy mi się wydaje czy M6 jest trochę OP w Gr.3?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednym z lepszych aut w gr.3, dopóki jeździ się bez zużycia i ze wspomagaczami (głównie TCS). Są auta którymi można mu dorównać, więc OP to trochę za mocne określenie, po prostu trochę lepszy ale nie w każdych warunkach ;)

 

Na każdym krętym torze dorówna mu chociażby Corvette gr.3, z kolei na torach typu Mozna czy Tokyo - zjedzą go Mustang, Pug VGT czy Jaguar lub Aston.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie GTS zainstalowanego na dwóch konsolach na tym samym koncie. Czy jeśli odpalam grę np. tego samego dnia rano na jednej konsoli i po kilku (kilkunastu) godzinach na drugiej to czy postęp w grze będzie automatycznie aktualizowany na tej drugiej konsoli, czy muszę ręcznie po skończonej grze zgrywać save-y na pendrive i ręcznie przenosić na drugą konsolę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Save wysyłany jest do chmury,  nie zapisuje się na konsoli. 

Czyli przy każdym logowaniu na każdej konsoli powinieneś mieć aktualny save. 

Save zapisuje się automatycznie po dowolnej ingerencji w statystyki ale dla pewności warto zapisać ręcznie przed zamknięciem gry, szczególnie przed planowaną konserwacją... 

W dniu 17.02.2018 o 22:29, Yog-Sothoth napisał:

26451526878_7ace92934d_c.jpg20180217180446 by Michał, on Flickr

 

Powiedzcie jak ustawić aparat żeby auto wyglądało jakby w ruchu, próbowałem z tym śledzeniem kamery ale cała scena jest wtedy rozmyta.

Ustaw tryb panoramiczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, INO1 napisał:

Save wysyłany jest do chmury,  nie zapisuje się na konsoli. 

Czyli przy każdym logowaniu na każdej konsoli powinieneś mieć aktualny save. 

Save zapisuje się automatycznie po dowolnej ingerencji w statystyki ale dla pewności warto zapisać ręcznie przed zamknięciem gry, szczególnie przed planowaną konserwacją... 

Rzecz w tym, że tak się nie dzieje i nie mam aktualnego save na drugiej konsoli. Odpalałem kilka razy i nie wczytuje aktualnego stanu.

 

edit:  Problem rozwiązany. Trzeba wejść w save i wysłać najnowszy na dysk internetowy PSN, a na drugiej konsoli sciągnąć najnowszy save z dysku internetowego PSN.

Edytowane przez kamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2018 o 22:29, Yog-Sothoth napisał:

Powiedzcie jak ustawić aparat żeby auto wyglądało jakby w ruchu, próbowałem z tym śledzeniem kamery ale cała scena jest wtedy rozmyta.

Ustaw opcję zdjęć panoramicznych. 
Dodatkowo na rozmycie ma wpływ czas ekspozycji (w sekcji aparat masz czas naświetlania , najdłuższe rozmycia wychodzą z najdłuższym czasem)
Większe rozmycie - niższe wartości  np 1/50
Mniejsze rozmycie - wyższe wartości  np 1/125

A co do samego tematu - czy PD nie namieszało czegoś w wyścigach FIA?
Albo raczej z doborem kierowców do lobby?
Nie dość, że masakrycznie mało punktów za wyścig (a jeżdżę w B/B po wyścigu B/A) to jeszcze taka rozbieżność w czasach, że to przepaść - między mną a 3 miejscem były 52s różnicy natomiast gracze z pozycji 8 w góre byli już dublowani na 11 okrążeniu o.O
Do tego te dziwne poziomy kierowców PK E i jeździli z B?
WTF
 

Gran-Turismo™SPORT_20180226214227.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mało osób bierze udział i dobiera co jest.

 

Ja na razie spasowałem z tym trybem, zaczęło mnie dobierać tak, że dostaję po dupie dosłownie, bo wjeżdżają, lub czasowo. Wcześniej pierwsza trójka w Q i/lub wyścigu to była częsta sprawa, teraz to jakaś masakra.

 

Zauważyłem też, że na niektórych torach z pozycji 7-9 przy starcie osoby po kilku metrach dojeżdżają pierwszą trójkę. Jak by miały wcześniejszy start lub więcej mocy? Dziwna sprawa, zważywszy na dokładnie te same samochody. Na powtórce widać, że nie jadą w tunelu aero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
55 minut temu, Fuczak napisał:

Zauważyłem też, że na niektórych torach z pozycji 7-9 przy starcie osoby po kilku metrach dojeżdżają pierwszą trójkę. Jak by miały wcześniejszy start lub więcej mocy? Dziwna sprawa, zważywszy na dokładnie te same samochody. Na powtórce widać, że nie jadą w tunelu aero.

Fakt, na starcie często zdarza się, że auta za nami mają jakiegoś dziwnego boosta i po kilku sekundach od startu łykają po 2-3 auta - pachnie mi to trochę bugiem ze skrzynią biegów znanym chociażby z GT5 i 6 
W GT Sport mieliśmy do niedawna buga z przyczepnością  który daje lepszą stabilność i prędkość  w zakrętach i pozwala mocno opóźnić hamowanie i dużo szybciej wyjść z zakrętu i nie jest to mało co bo np na Nurburg GP ten nawrót można pokonać wchodząc w niego z 180km/h hamując praktycznie przed wierzchołkiem o.O 
 

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Fuczak napisał:

Zauważyłem też, że na niektórych torach z pozycji 7-9 przy starcie osoby po kilku metrach dojeżdżają pierwszą trójkę. Jak by miały wcześniejszy start lub więcej mocy? Dziwna sprawa, zważywszy na dokładnie te same samochody. Na powtórce widać, że nie jadą w tunelu aero.

 

Mowa o trybie SPORT i wyścigach jednej marki? W takim wypadku albo startowali z TCS ( a Ty bez), albo ruszali z optymalnych obrotów, a Ty wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, medmaxx napisał:

 

Mowa o trybie SPORT i wyścigach jednej marki? W takim wypadku albo startowali z TCS ( a Ty bez), albo ruszali z optymalnych obrotów, a Ty wręcz przeciwnie.

W trybie sport wszystkie starty są lotne a obroty regulowane przez bota więc jak masz wbić optymalne obroty? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie jest to glitch powodowany przez graczy. Kto nie trzyma gazu w momencie startu aż do oddania kontroli przez 'bota' dla gracza, ten spowalnia siebie i całą resztę za sobą. Następnie taka osoba ma mniejsza prędkość wyjściową, a każdy kolejny trochę większą. Stąd ten 'boost' u graczy kilka aut za naszym.

Na pewno zdarzało się wam widzieć przed startem na przykład taką sytuację: jadą goście z P1 i P2 dość blisko siebie, następnie jest spora luka i gość z P3 a za nim 'korek'. To właśnie gość z P3 nie trzymał gazu od początku, przez co oddalił się od poprzedzających go a jednocześnie spowolnił swój start i start graczy za nimi.

 

Powyższe to obserwację sprzed 2-3msc., obecnie być może coś się zmieniło i co innego powoduje opisywanego buga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tryb sport chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, medmaxx napisał:

Czyli prawdopodobnie jest to glitch powodowany przez graczy. Kto nie trzyma gazu w momencie startu aż do oddania kontroli przez 'bota' dla gracza, ten spowalnia siebie i całą resztę za sobą. Następnie taka osoba ma mniejsza prędkość wyjściową, a każdy kolejny trochę większą. Stąd ten 'boost' u graczy kilka aut za naszym.

Podobny glitch opisywałem ciut wyżej, podobno trafił on nawet do Polyphony, które rzekomo coś z nim robi/zrobiło. 
Zapewne ten działa na podobnej zasadzie, ;) sam mam materiały gdzie środek stawki oddziela się od czołówki już na samym starcie o jakieś 50-100 metrów (patrzeć  w filmiku na mapę toru)


Aczkolwiek to jest sprzed około 3 miesięcy, czasem jeszcze występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, MR ART PL napisał:

Jest już update do GTS???

 

tak, 2,7gb.

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×