Skocz do zawartości
redo

Gran Turismo Sport

Rekomendowane odpowiedzi




Project Cars2? Daje to samo co GTS więc gdzie jest alternatywa?


To samo? Chyba tylko w sensie ścigania samochodami na torach. Bo zawartość jest wielokrotnie większa nie wspominając o fizyce i innych aspektach które zamiatają kompletnie GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mataman napisał:

To samo? Chyba tylko w sensie ścigania samochodami na torach. Bo zawartość jest wielokrotnie większa nie wspominając o fizyce i innych aspektach które zamiatają kompletnie GTS.

 

Miałem okazję pograć w PC2 i z fizyką się zgadzam, dodatkowe "ficzery" jak dynamiczna pogoda czy pora dnia, też super ale już co do ścigania sie online niestety jest to samo.
Przed premierą obu tytułów pisałem, że jestem mocno ciekaw systemu kar zaimplementowanego do online a ten w obu grach wypada blado, mało tego, w PC2, przynajmniej w momencie gdy miałem styczność z tytułem, kary wpadały nawet za przecięcie białej linii, dodatkowo  nawet gdy jakiś gracz wypychał cię z linii jazdy to otrzymywałeś karę  2 sekund bo system uznawał to za "incorrect driving line" o.O
W skrócie, system na tamten moment był tak surowy, że nawet najdrobniejszy błąd był karany, nawet ten nie wynikający z winy gracza (patrz przykład z wypychaniem z toru jazdy) czy nawet delikatne wyjście za linię toru a ludzie chcący uniknąć kar potrafili powodować jeszcze większe spustoszenie na trasie (coś jak sytuacje z hamowaniem by wytracić karę w GTS) - jadąc zachowawczo powodowało sie kary nakładane na siebie lub graczy z tyłu.

Nie wiem jak to wygląda obecnie ale skutecznie mnie ta wrażliwość zniechęciła. 
Graficznie też mam mieszane odczucia bo są momenty gdy PC2 wydaje się dużo ładniejszy natomiast strasznie drażni mnie efekt "zamglenia", który ma miejsce w wielu sytuacjach w tym podczas jazdy w ostrym słońcu, wszystko robi się dziwnie wyblakłe a czernie szarzeją.
Do tego odnoszę wrażenie, że w PC2 auta są dużo szersze niż w GTS i w rzeczywistości i czuć to w trakcie chociażby wyprzedzania, gdzie jest niby dużo miejsca a pozostaje obawa czy się człowiek zmieści. 

 

To tylko moje odczucia sprzed około 2 miesięcy, więc nie wiem czy coś się poprawiło czy nie, tak czy inaczej nie widzę sensu kupowania drugiego bliźniaczego tytułu gdy posiadam już jeden oferujący niemalże te same doznania.
To tak jakby zmieniać mieszkanie na drugie z takim samym układem tylko posiadające 5m2 więcej.
 

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaliczyłem kilka wyścigów na Kyoto Driving Park – YAMAGIWA.
Trzy razy doświadczyłem stres jak się skończy dla poziomu PFP i tu miłe zakończenie - wszystkie bez kary (na niebiesko)
1/ zaliczyłem uderzenie w bok, wypadam z trasy, szybki powrót po odbiciu od bandy
2/ ściąłem zakręt - kara tylko w czasie
3/ sytuacja podobna jaki kiedyś opisywał tm-tz - wychodzę z zakrętu a tam poprzedzający kierowca powraca z ghosta i hamuje, nie ma szans, on ląduje na poboczu ja jadę dalej i bez żadnej kary
Może opisywane sytuacje są wynikiem wczorajszego patcha - oby!
(Też był u mnie 24GB nie 100MB)

Edytowane przez utracjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, utracjusz napisał:

Wczoraj zaliczyłem kilka wyścigów na Kyoto Driving Park – YAMAGIWA.
Trzy razy doświadczyłem stres jak się skończy dla poziomu PFP i tu miłe zakończenie - wszystkie bez kary (na niebiesko)
1/ zaliczyłem uderzenie w bok, wypadam z trasy, szybki powrót po odbiciu od bandy
2/ ściąłem zakręt - kara tylko w czasie
3/ sytuacja podobna jaki kiedyś opisywał tm-tz - wychodzę z zakrętu a tam poprzedzający kierowca powraca z ghosta i hamuje, nie ma szans, on ląduje na poboczu ja jadę dalej i bez żadnej kary
Może opisywane sytuacje są wynikiem wczorajszego patcha - oby!
(Też był u mnie 24GB nie 100MB)

U mnie patch tylko 100 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MrArt-PL napisał:

U mnie patch tylko 100 MB

Chyba ten oficjalny komunikat PD tłumaczy różnice w wielkościach pobranych aktualizacji:

Dowiedzieliśmy się, że pomimo oznaczenia tej aktualizacji jako pojedynczej łatki w systemie dystrybucji aktualizacji PS4, gra pobiera wszystkie poprzednie aktualizacje. Pragniemy przeprosić graczy za tę niedogodność.

Jedni pobrali pojedynczą łatkę inni wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PD dostrzeże wreszcie paranoję jaka odwala się na torze Willow Springs International Raceway.
Od momentu wprowadzenia tego toru użytkownicy robią skróty bez żadnych kar czasowych.

 

https://youtu.be/fq7E3UuV4WM


Trzeba zauważyć, że w tym żenującym spektaklu nie biorą udziału kierowcy z wysokimi rangami.
Nie dostrzegam też nikogo z użytkowników tego forum. Fajnie byłoby wziąć udział w wyścigach na tym torze ale nie przy takich przewałkach.
 

5ac90f7636232_GranTurismoSPORT_20180407201243.thumb.jpg.b0a38ba6ff062d8ab2776c6703111f13.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań tak pisać bo będziesz hejterem a najlepiej sprzedaj tą grę bo po co w ogóle w nią grasz jak tak cie drażni :rofl::xzibit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tm-tz napisał:

Przestań tak pisać bo będziesz hejterem a najlepiej sprzedaj tą grę bo po co w ogóle w nią grasz jak tak cie drażni :rofl::xzibit:

Zawsze jeszcze możesz co 2 godziny pisać jaki to system kar jest spierdzielony po czym wrzucać filmik jak specjalnie wpierdzielasz się gościowi w tyłek i potem znów pisać że zostałem oszukany, bo ludzie jeżdżą tylko jednym autem a ja jeżdżę innym i nie wygrywamy. W ogóle to mam słabą rangę bo kary są spierdzielone... Itd. itd... Póki wszyscy na tym forum nie potwierdzimy tak Kary są zjebane :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mesutOzim Lepiej uargumentować tezę i u ją udowodnić niż uprawiać pierdolament gimba jak ty ;)
Tylko czego wymagać od ludzi, skoro myśleć nie potrafią a co dopiero dyskutować z odpowiednią argumentacją i merytoryką.

Raz już tłumaczyłem, do dziś nie potrafisz się ustosunkować chociażby do tego ;)
https://ps3forum.pl/topic/83441-gran-turismo-sport/?do=findComment&comment=1397918

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tm-tz napisał:

@mesutOzim Lepiej uargumentować tezę i u ją udowodnić niż uprawiać pierdolament gimba jak ty ;)
Tylko czego wymagać od ludzi, skoro myśleć nie potrafią a co dopiero dyskutować z odpowiednią argumentacją i merytoryką.

Raz już tłumaczyłem, do dziś nie potrafisz się ustosunkować chociażby do tego ;)
https://ps3forum.pl/topic/83441-gran-turismo-sport/?do=findComment&comment=1397918

Za to ty przedstawiasz na tym forum milion argumentów że ta gra jest totalnie zj*bana, szkalujesz ją średnio co 15 minut, a mimo to dalej w nią napier**lasz i ciągle wylewasz jedne i te same żale.

My  wszyscy na tym forum, dzięki tobie, naprawdę już mamy głęboko w głowach wbite że gra jest totalną kaszaną, kary są z d*py itd.

Nie musisz już po raz milion pierwszy powielać tego samego.

Wiemy też że to ty jesteś najmądrzejszy na tym forum, ale nas chyba uważasz za kompletnych debili, skoro piszesz posty jeden po drugim o tym samym i uważasz że musisz to dalej robić bo my tego nie rozumiemy.

Może już starczy?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Lewy69 napisał:

Może już starczy?

Nie. 

Real driving simulator :rofl:

A jeśli masz z tym problem to odpowiem ci w twoim stylu.:

 

JEŚLI TAK BARDZO CI TO PRZESZKADZA TO PO CO TU WCHODZISZ I TO CZYTASZ? JESTEŚ MASOCHISTĄ CZY CO?:xzibit:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, tm-tz napisał:

Nie. 

Real driving simulator :rofl:

A jeśli masz z tym problem to odpowiem ci w twoim stylu.:

 

JEŚLI TAK BARDZO CI TO PRZESZKADZA TO PO CO TU WCHODZISZ I TO CZYTASZ? JESTEŚ MASOCHISTĄ CZY CO?:xzibit:

 

 

Glitche zdarzają się w każdej grze. Co do problemu z twoimi postami to już napisano, powtarzasz się i każdy to już wie, wić może po prostu zluzuj. I proszę cię nie obrażaj innych, samemu nie będąc w stanie zrozumieć, ze już starczy.

Edytowane przez CePeeN
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu wyszedł jakiś dziwny patch do patcha łatający patch po patchu?
I pewnie znowu duży bo pomimo 10GB na dysku nie mogę go pobrać, numer łatki 1.17 - co takiego PD namieszało w weekend, że w poniedziałek wypuszczają kolosalnego patcha?

EDIT
Patch ma około 300mb, na konsoli 9.5 GB wolnego miejsca i patch nie chciał się ściągnąć...
Sony...

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN- dzięki. Ogólnie nie miałem czasu przez ostatnie dni odpalać konsoli, myślałem, że coś mnie ominęło.
Najbardziej dziwi mnie jednak zgrzyt z ilością miejsca pod ten patch, myślałem, że Polyphony znowu coś popsuło, znałem dolegliwości konsoli, która wymagała około 2krotności miejsca potrzebnego na pobranie np patcha ale żeby nie starczyło jej ~10GB na rozpakowanie i pobranie patcha 300mb to już jednak szok.
Koncepty tych dwóch Audi wyglądają fajnie, ciekawe jak to jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Audi bardzo fajne. Pierwsze Vision które istnieją i będą brać udział w wyścigach. Takie coś to rozumiem, bo większości wcześniejszych nawet nie próbowałem. Wystarczyło że zobaczyłem jak wyglądają. 

Aha, przy odpaleniu gry dzisiaj, niespodzianka :1_grinning:  

Więc nie narzekać tylko pobierać i jeździć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem chwilę tym nowym Audi E-Tron - myślałem, że dodadzą też ten fajny koncept Quattro ale niestety nie.
Moje odczucia z samej jazdy E-Tron`em są jakby to powiedzieć słabe, zwłaszcza w zestawieniu z Red Bullem który także jest w klasie X.
Jeździłem na Monzie I pierwsze co się rzuca w oczy to fakte, że E-tronem trzeba hamować już około 200 metrów przed pierwszą szykaną. Mimo zbliżonych prędkości Red Bullem można mocno opóźnić hamowanie gdzies do około 70 metra. Na krętych torach mimo niezłej przyczepności może być źle. 
Moje przejazdy nie były najczystsze, zaliczyłem kilka małych uślizgów ale Red Bullem jestem w stanie bez problemu wykręcić minimum 5 sekund lepszy czas (początkowe były lepsze o 10 sekund nim nauczyłem się hamować) także jeśli to auto trafi do wyścigów to tylko jako wyścigi jednej marki. 
Mimo wszystko jest to bardzo fajny bolid, na tyle, że zmontowałem sobie z niego taki materiał, jeśli komuś przypadnie do gustu to miło jakby "rzucił lajkiem" ;)
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś dzisiaj miał ochotę pojechać Nurba 24h w Toyocie Suprze 3.0 GT '88 bez tuningu, to zapraszam na godzinę 21. Mój PSN medmaxx89.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, medmaxx napisał:

Jakby ktoś dzisiaj miał ochotę pojechać Nurba 24h w Toyocie Suprze 3.0 GT '88 bez tuningu, to zapraszam na godzinę 21. Mój PSN medmaxx89.

Kurde pojeździłby człowiek w prywatnych ligach ale praca na trzy zmiany niestety temu nie służy :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mesutOzim napisał:

Kurde pojeździłby człowiek w prywatnych ligach ale praca na trzy zmiany niestety temu nie służy :)  

 

Jeżdżą z nami i tacy, tyle że nie co tydzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy gra ma wsparcie VR?
To jest jeżdżenie z jednym autem po torze...
Zupełnie osobny tryb, pokazówka i nic więcej. Normalnej gry nie można grać w VR, więc dla mnie twierdzenie, że gra wspiera VR to wierutne kłamstwo.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to ewenement.
Wjeżdzam na Suzuce do Pit-Stopu - żadnego ścięcia, kontaktu, nic, robie to tak jak robi każdy, wjeżdżam, tankuje, wyjeżdżam.
Na wyjeździej z boksu 1s kary 
Dojeżdżam do pierwszego zakrętu za pit-stopem - 4,57 kary :xzibit:

Bo co qrwa? Bo jeżdżę BMW M4?
Brak słów do tej padaki xD

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się obrywa Polyphony xD
Kup kierownice za ~700 dolców i miej takie cuda tylko w GT Sport po poł roku na rynku xD xD xD 
Jak mówiłem, lepiej nasrać samochodzików którymi nikt nie jeździ, niż łatać absurdalne bugi w grze
Oprócz wymienianych problemów,. nie działa też H-Shifter xD Bo skośnoocy uznali, że tak ma być i już.


Dodam od siebie, że podobne tłuczenie kierownicą było w Thrustmasterach zaraz po wydaniu gry, kto jeździł wtedy ze mną w lidze ten słyszał jak to qwa tłukło xD

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×