Skocz do zawartości
josephineola

Uncharted Kolekcja Drake'a: Fortuna Drake'a

Rekomendowane odpowiedzi

Uncharted: Fortuna Drake'a

 

small_1666874888_zpspq4q2rj8.jpg?t=14471

 
:trofea:  Informacje ogólne:  :trofea: 
Stopień trudności platyny: 3/10
Ilość trofeów: :platyna:x1 / :zloto:x3 / :srebro:x8 / :braz:x34
Ilość trofeów offline: 46
Ilość trofeów online: 0
Najtrudniejsze trofea:
Minimalna ilość przejść: 1
Trofea możliwe do pominięcia: BRAK (wybór chapterów)
Czas do zdobycia platyny: 10-20 godzin
 
Krótko i na temat, czyli opinia po splatynowaniu:
Uncharted... Czy jest na sali gracz, który nie słyszał o tym tytule? Chyba nie. W sumie nie ma co się dziwić. Jedna z najlepszych serii na konsole stacjonarne siódmej generacji powraca w wielkim stylu na PS4. Mimo, że nie jestem zwolenniczką remasterów, to Nathan Drake zdecydowanie zasłużył sobie na ponowne wskrzeszenie jego historii. W sam raz na rozgrzanie kciuków przed nadchodzącą czwartą częścią konsolowego Indiany Jonesa. Ale przejdźmy do rzeczy.
 
Zacznijmy od tego co negatywnie mnie zaskoczyło, czyli... zmniejszenie poziomu trudności. Pamiętam jak na PS3 każdy kto w 2007/2008 roku posiadał platynę w Uncharted Drake's Fortune miał ogromny szacunek na PlayStation Network. Przeważnie z uwagi na to, że miażdżący nie był wcale taki łatwy do przejścia, jak to jest w przypadku wersji na ps4. No właśnie. Niby dodany jest nowy poziom trudności, ale tak naprawdę to jest po prostu miażdżący z PS3. Szkoda, myślałam, że ten najwyższy będzie naprawdę stanowił wyzwanie dla hardcorowych graczy, co jednak się nie stało. Drugi aspekt to brak wsparcia sensora ruchu w DS4. W pierwowzorze często pojawiały się momenty użycia wspomnianego sensora np. podczas przechodzenia po drzewie. Nie mam pojęcia dlaczego ta opcja została usunięta, szczególnie, że to było naprawdę bardzo fajne urozmaicenie sterowania.
 
To co zasługuje na słowa uznania w kierunku polskiego oddziału PlayStation to załatwienie dubbingu do pierwszej części. Nie wiem czy wiesz, ale wersja Uncharted:Drake's Fortune na PS3 była kinowa (nie posiadała polskiego dubbingu). Jak zwykle Pan Jarosław Boberek odwalił kawał świetnej roboty i oczywiście wielkie chapeau bas dla starego, dobrego Posterunkowego. Nie zabraknie legendarnego słowa "cholera" oraz sucharów wypowiedzianych z ust Nate'a. Jak zwykle dubbing pobocznych bohaterów odstaje znacząco od pracy p. Boberka. Wszystkie dialogi są zrobione jakby od niechcenia i ma się wrażenie, że aktorzy dogrywali głos, nie mając przed sobą wizualnego obrazu gry.
 
A teraz trochę o grafice. Praktycznie każda recenzja renomowanego portalu pisze o kiepskiej grafice jedynki w porównaniu do drugiej i trzeciej części. Z całym szacunkiem dla wszystkich recenzentów, ale chyba zapomnieli, że jest to remaster gry z początku poprzedniej generacji, a znając życie, w jedynkę na PS3 po prostu nie grali. Owszem, na ps3 była duża różnica między Fortuną Drake'a a Pośród Złodziei, jednak na PS4 jest to świetnie wyważone - nie ma takiego przeskoku graficznego, na które zwykłe oko gracza zwróciłoby uwagę. Dodatkowo cała gra jest zrobiona w 60 klatkach na sekundę, co daje jej swoisty powiew świeżości.
 
Gra cały czas trzyma poziom i wyznacza trend bycia konsolowym graczem. Każdy gracz PC i zielonego teamu zazdrości nam - graczom PlayStation - obcowania z przygodami Nathana Drake'a. Na PS3 kończyłam tę część kilka razy i z przyjemnością będę jeszcze do niej wracać na PS4. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić tą grę każdemu nowemu graczowi w rodzinie PlayStation, a i starzy wyjadacze na pewno spędzą miłe chwile z zremasterowaną wersją perełek z PS3.
 
Łowcy! Ta kolekcja to coś na co czeka każdy trophy hunter. 3 szybkie, przyjemne platyny, które nie sprawią Ci problemu. Jedynka ma zdecydowanie najłatwiejsze trofea, dlatego pady w dłoń i jeżeli jeszcze nie nabyłeś przygód Nathana Drake'a na PS4 to musisz to koniecznie nadrobić. Dodatkowo twórcy zafundowali nam zupełnie nowe trofea, które jednak nie są wymagane do platyny, a przedłużają rozgrywkę o jakieś 10 godzin. Dodano m.in. trofeum związane z ukończeniem gry na najwyższym poziomem trudności oraz speed run. 
 
PLUSY:

 • polski dubbing,
 • świetna grafika (jak na zremasterowaną wersję gry z 2007) - 60 klatek na sekundę, 1080,
 • przeciwnicy wydają się być "mądrzejsi" niż w oryginalnej wersji,
 • tryb fotograficzny,
 • zupełnie nowe trofea, które skutecznie przedłużają zabawę z grą,
 • przyjemna platyna.

MINUSY:

 • zmniejszony poziom trudności w stosunku do wersji na PS3,
 • problemy z kamerą przy zbieraniu skarbów,
 • wycofanie możliwości użycia sensorów ruchu pada.

Ocena: 5/6
 
Plan krok po kroku:

 • Pierwsze przejście - Od razu polecam zacząć grę na crushingu i pomimo wielu mitów - gra jest dosyć prosta i nie powinna sprawić problemu. Jedynka jest zdecydowanie najłatwiejsza. Oczywiście będą momenty, które przysporzą Ci chęci wyrzucenia pada przez okno, ale po kilku próbach na pewno pokonasz wszystkie trudności.
 • Clean up - Będzie kilka trofeów, które będą wymagały większej uwagi. Do nich zaliczają się osiągnięcia związane z brutalną kombinacją, zabiciem przeciwników podczas zwisania itp. Kompletowanie tych trofeów to tak naprawdę czysta przyjemność i nie sprawią Ci one najmniejszego kłopotu. Po prostu skutecznie przedłużają rozgrywkę z tym przyjemnym tytułem.
 • Speed run - Aby zdobyć platynę musisz ukończyć tylko 3 rozdziały w określonym czasie. Mowa tu o rozdziale 5,12 i 16, i tylko jeden z nich może wymagać kilku prób - mianowicie rozdział szesnasty.

Poradnik:
 
1S489bd6_zpskkiso1wo.png Platynowe trofeum / Platinum  :platyna:
Zdobądź wszystkie trofea z gry Uncharted: Fortuna Drake'a Remastered. / Earn all Uncharted: Drake's Fortune™ Remastered Trophies.
Gratulacje :)
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Odkryte! - łatwy  / Charted! - Easy  :braz:
Ukończ grę na łatwym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Easy Without Changing the Difficulty.
Patrz trofeum "Odkryte! - miażdżący".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Odkryte! - normalny / Charted! - Normal  :braz:
Ukończ grę na normalnym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Normal Without Changing the Difficulty.
Patrz trofeum "Odkryte! - miażdżący".
 
4S0c0f16_zpshw01tbt9.png Odkryte! - wymagający / Charted! - Hard  :srebro:
Ukończ grę na wymagającym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Hard Without Changing the Difficulty.
Patrz trofeum "Odkryte! - miażdżący".
 
5S7b1210_zpsqqws5sjo.png Odkryte! - miażdżżcy / Charted! - Crushing  :zloto:
Ukończ grę na miażdżącym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Crushing Without Changing the Difficulty.
Pierwsza część jest zdecydowanie najłatwiejsza, jeżeli chodzi o ukończenie gry na miażdżącym poziomie trudności. Dodatkowo odniosłam wrażenie, że rozgrywka jest ciut prostsza niż na ps3 (być może z uwagi na pojawienie się wyższego poziomu trudności). Możesz od razu zacząć grę na poziomie miażdżącym (nie trzeba przechodzić gry na hardzie, aby odblokować crushing). Są trzy momenty, w których będziesz pewnie potrzebował kilku prób.

 • Zdecydowanie najgorszym z nich jest jazda na jeepie i strzelanie do wrogów, bo tak naprawdę tylko od szczęścia zależy, czy nie zostaniesz zabity. Na pocieszenie - checkpointy znajdują się dosyć blisko siebie, co znacznie ułatwia na stopniowe pokonanie tego rozdziału. Pamiętaj, aby używać dwóch broni i staraj się niszczyć wszystkie pojazdy za pierwszym dzięki granatnikowi.
 • Drugie problematyczne miejsce to kościół. Zarówno plac przed nim, jak i walka wewnątrz, sprawiają nie lada problem dla przeciętnego gracza. Od razu po dostaniu się na plac, biegnij przed siebie, skręć w prawo, a następnie wbiegnij po schodach, ponownie skręć w prawo i schowaj się za pierwszym filarem. Gwarantuję Ci, że w tym miejscu pokonasz od razu wszystkich przeciwników i nie będziesz miał problemu z kontynuowaniem rozgrywki. W kościele wystarczy na początku wyeliminować ludzi z shotgunem (cały czas ukrywając się za ostatnim filarem), następnie zająć się snajperami i dopiero wtedy zająć się wrogami, znajdującymi się na tym samym poziomie co Ty.
 • Ostatni level przysparza ludziom wiele problemów. Próbuj zabijać przeciwników dzięki headshotom i pamiętaj o chowaniu się przed shotganem głównego bossa gry.

Jeżeli chodzi o samą strategię przechodzenia każdego levelu:

 • Oczywiście musisz pamiętać o osłonie, ukrytej pod :circle:. Bardzo często warto używać strzelania bez mierzenia (samo naciskanie :r1:), które jest bardzo efektywne, jeżeli przeciwnik znajduje się w bliskiej odległości od Ciebie.
 • Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy. Nie ma sensu przebiegać ze stoperem w ręku każdego rozdziału. Nie spiesz się, jeżeli Twój ekran stanie się szary - natychmiast wstrzymaj ogień.
 • Oszczędzaj amunicję, ponieważ na miażdżącym poziomie trudności jest jest zdecydowanie mniej niż grając na easy/normalu/hardzie.

2S51d01b_zpssp98g2na.png Pierwszy skarb / First Treasure :braz:
Znajdź 1 skarb. / Find 1 Treasure.
Patrz trofeum "Kolekcja mistrza złodziei".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Początkujący łowca skarbów / Novice Fortune Hunter  :braz:
Znajdź 10 skarbów. / Find 10 Treasures.
Patrz trofeum "Kolekcja mistrza złodziei".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Średnio zaawansowany łowca skarbów / Intermediate Fortune Hunter  :braz:
Znajdź 20 skarbów. / Find 20 Treasures.
Patrz trofeum "Kolekcja mistrza złodziei".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Biegły łowca skarbów / Proficient Fortune Hunter  :braz:
Znajdź 30 skarbów. / Find 30 Treasures.
Patrz trofeum "Kolekcja mistrza złodziei".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Zawodowy łowca skarbów / Professional Fortune Hunter  :braz:
Znajdź 40 skarbów. / Find 40 Treasures.
Patrz trofeum "Kolekcja mistrza złodziei".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Wytrawny łowca skarbów / Expert Fortune Hunter  :braz:
Znajdź 50 skarbów. / Find 50 Treasures.
Patrz trofeum "Kolekcja mistrza złodziei".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Niedościgniony łowca skarbów / Master Fortune Hunter  :braz:
Znajdź 60 skarbów. / Find 60 Treasures.
Patrz trofeum "Kolekcja mistrza złodziei".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Łowca artefaktów / Relic Finder  :braz:
Znajdź osobliwy artefakt. / Find the Strange Relic.
Patrz trofeum "Kolekcja mistrza złodziei".
 
5S7b1210_zpsqqws5sjo.png Kolekcja mistrza złodziei / Master Thief Collection :zloto:
Znajdź wszystkie skarby i osobliwy artefakt. / Find all treasures and the Strange Relic.
W grze znajduje się 61 skarbów (60 zwykłych plus jeden osobliwy artefakt). Większość z nich znajdziesz przy normalnym przechodzeniu gry, jednak niektóre z nich są bardzo sprytnie ukryte. Na szczęście dostępny jest wybór chapterów i dodatkowo wyświetlana jest informacja o danej liczbie skarbów pod każdym rozdziałem. Przygotowałam dla Was filmik z lokalizacją wszystkich skarbów. 


 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 20 strzałów w głowę / 20 Headshots  :braz:
Zabij 20 przeciwników strzałami w głowę. / Kill 20 Enemies with Headshots.
Patrz trofeum "250 strzałów w głowę".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 100 strzałów w głowę / 100 Headshots  :braz:
Zabij 100 przeciwników strzałami w głowę. / Kill 100 Enemies with Headshots.
Patrz trofeum "250 strzałów w głowę".
 
4S0c0f16_zpshw01tbt9.png 250 strzałów w głowę / 250 Headshots  :srebro:
Zabij 250 przeciwników strzałami w głowę. / Kill 250 Enemies with Headshots.
Trofeum powinno wpaść pod koniec gry. Wystarczy tak naprawdę strzelić w okolicę szyi, by uznano Ci headshota. W statystykach możesz sprawdzić liczbę przeciwników zastrzelonych przez strzał w głowę. Jeżeli ukończyłeś grę i trofeum Ci nie wpadło - polecam włączenie rozdziału "Forteca", ponieważ w nim znajduję się najwięcej wrogów i na łatwym poziomie trudności nie ma problemu z zabijaniem w ten sposób. Oczywiście możesz włączyć jeden ulubiony moment w grze i przed zabiciem ostatniego wroga, wczytać ostatni punkt kontrolny. W takim przypadku kille będą Ci się nabijały, a nie będziesz musiał przechodzić całego rozdziału, aby podwyższyć sobie statystyki.
 
4S0c0f16_zpshw01tbt9.png Ekspert od strzałów w głowę / Headshot Expert  :srebro:
Zabij 5 przeciwników z rzędu strzałami w głowę. / Kill 5 Enemies in a Row with Headshots.
Polecam robić to trofeum po ukończeniu gry na miażdżącym poziomie trudności. Wybierz rozdział 5 (lub każdy inny rozdział, w którym występują przeciwnicy), łatwy poziom trudności i już masz możliwość zabicia pięciu przeciwników pod rząd przez strzał w głowę. Wystarczy tylko wycelować i oddać jeden celny strzał w głowę przeciwnika i powtórzyć to na innych 4 wrogach. Nie powinno być problemu z wbiciem tego trofeum. Zdarza się, że trofeum nie wpada za pierwszym razem. W tym wypadku wyłącz i włącz ponownie grę, i spróbuj ponownie.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Brutalny awanturnik / Brutal Brawler  :braz:
Zabij 5 przeciwników brutalną kombinacją. / Kill 5 Enemies with Brutal Combo.
Patrz trofeum "Brutalny zabijaka".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Brutalny zabijaka / Brutal Slugger  :braz:
Zabij 20 przeciwników brutalną kombinację. / Kill 20 Enemies with Brutal Combo.
Bardzo łatwe trofeum, wystarczy zabić przeciwnika przez podejście do niego, a następnie naciśnięcia kombinacji :square: :triangle: :square:. Musisz w ten sposób pokonać 20 wrogów. Możesz zrobić to już w pierwszym rozdziale, gdy przeciwnicy będą wdrapywali się na pokład Twojej łodzi. 
 
4S0c0f16_zpshw01tbt9.png Brutalny ekspert / Brutal Expert :srebro:
Zabij 5 przeciwników z rzędu brutalną kombinacją. / Kill 5 Enemies in a Row with Brutal Combo.
Brutalna kombinacja polega na podbiegnięciu do przeciwnika i naciśnięciu kombinacji :square: :triangle: :square:. Trofeum to można wbić już w pierwszym rozdziale, w momencie wchodzenia przeciwników na pokład (po załatwieniu kilku pierwszych łodzi). 
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Potrójny bombardier / Triple Dyno-Might!  :braz:
Zabij 3 przeciwników jedną eksplozją. / Kill 3 Enemies with 1 Explosion.
Patrz trofeum "Ogniomistrz".
 
4S0c0f16_zpshw01tbt9.png Ogniomistrz / Dyno-Might Master :srebro:
Zabij 3 przeciwników jedną eksplozją 5 razy. / Kill 3 Enemies with 1 Explosion 5 Times.
Najlepsze miejsce do tego trofeum to rozdział 4. W pewnym momencie zaatakuje Cię gościu z granatnikiem, po zabiciu go podnieś broń i poczekaj na zbliżającą się grupkę wrogów. Wystarczy wystrzelić pocisk w odpowiednie miejsce i  zabijesz nie 3, a nawet 4 przeciwników na raz. Następnie musisz zapisać grę i ją wczytać. Powtórz wszystkie czynności czterokrotnie i trofeum będzie Twoje. W razie problemów - poniżej filmik.


 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Zawieszony / Hangman :braz:
Zabij 20 przeciwników bronią palną, zwisając z krawędzi. / Kill 20 Enemies with Gunfire While Hanging.
Do wykonania w praktycznie każdym miejscu i to trofeum powinno wpaść podczas normalnej gry. Bardzo często będziesz zmuszony do zabicia wroga w ten sposób. Najlepszym rozdziałem do ewentualnego nabijania killi jest rozdział 4, w którym też najłatwiej jest wbić następne trofeum.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Zawieszony bombardier / Grenade Hangman  :braz:
Zabij 10 przeciwników granatami, zwisając z krawędzi. / Kill 10 Enemies with Grenedes While Hanging.
Wybierz rozdział 4 i mniej więcej w jego połowie będziesz miał świetną możliwość do zabicia 2-3 przeciwników jednym granatem. Od razu po ich zabiciu wczytaj ostatni punkt kontrolny i powtórz te czynności kilka razy, aż do momentu wpadnięcia trofeum.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Rewolwerowiec / Run-and-Gunner  :braz:
Zabij 20 przeciwników, strzelając z biodra (bez celowania). / Kill 20 Enemies by Shooting from the Hip (without aiming).
Bardzo łatwe trofeum, które wpadnie bez większego starania. Wystarczy, że będziesz zabijał swoich przeciwników naciskając :r1: i pod żadnym pozorem nie naciskaj :l1:, które służy do celowania. Możesz to zrobić w biegu lub będąc za osłoną.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Pięść z żelaza / Steel Fist  :braz:
Zabij 5 przeciwników jednym ciosem pięścią, osłabiwszy ich wcześniej z broni palnej. / Kill 5 Enemies with a Single Punch After Weakening Them with Gunfire.
Patrz trofeum "Pięść z żelbetu".
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Pięść z żelbetu / Steel Fist Expert  :braz:
Zabij 10 przeciwników z rzędu jednym ciosem pięścią, osłabiwszy ich wcześniej bronią palną. / Kill 10 Enemies in a Row with a Single Punch After Weakening Them with Gunfire.
Do wbicia tylko i wyłącznie na łatwym poziomie trudności. Na wyższych jest po prostu niemożliwe wyczucie zdrowia przeciwnika. Włącz rozdział pierwszy i w momencie pojawienia się pierwszego przeciwnika na łodzi, na której się znajdujesz, podbiegnij do przeciwnika, strzel raz z pistoletu bez mierzenia (tylko :r1:), a następnie naciśnij :square:, aby zadać ostateczny cios. Po zabiciu 2-3 przeciwników, zapisz grę, a następnie wczytaj ostatni zapis i zabij kolejnych przeciwników, aż do momentu wpadnięcia trofka. Oczywiście można zrobić to w każdym innym rozdziale, ale istnieje duże ryzyko, że po prostu zabijesz przeciwnika w inny sposób niż potrzebny do tego trofeum.
 
4S0c0f16_zpshw01tbt9.png Ninja / Master Ninja :srebro:
Zabij 50 przeciwników od tyłu atakiem bezpośrednim. / Kill 50 Enemies by Melee-Attacking from Behind.
Trofeum raczej na pewno nie wpadnie podczas normalnej gry, z uwagi na małą liczbę przeciwników, na których można wykonać ten atak. W rozdziale czwartym, w miejscu wskazanym na poniższym filmiku jest idealne miejsce do boostowania tego trofka. Wystarczy, że zabijesz pierwszego przeciwnika, zapiszesz grę, a następnie ją wczytasz i powtórzysz czynności, aż do momentu wpadnięcia trofeum. Poniżej zdjęcie z najlepszym miejscem do wbijania tego trofeum (Rozdział 4)

Beznbsptytuu_zpskran1suu.png


 
4S0c0f16_zpshw01tbt9.png Nietykalny / Survivor :srebro:
Zabij 75 przeciwników z rzędu, nie ginąc. / Kill 75 Enemies in a Row Without Dying.
To trofeum ciężko wbić na miażdżącym poziomie trudności, co nie znaczy, że jest to niewykonalne. W statystykach możesz podejrzeć swój najlepszy wynik. Jeżeli nie udało Ci się zdobyć tego trofeum przy pierwszym podejściu do Fortuny Drake'a - zacznij grę od rozdziału 4, a na początku chapteru 6 trofeum powinno być Twoje. Pamiętaj o używaniu osłon, nawet na najłatwiejszym poziomie trudności.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 30 zabójstw: Mk-NDI / 30 Kills: Mk-NDI  :braz:
Zabij 30 przeciwników z Mk-NDI. / Kill 30 Enemies with Mk-NDI Grenedes.
Musisz po prostu zabić 30 przeciwników zwykłymi granatami, które są dostępne praktycznie wszędzie, w każdej lokacji. Na łatwym poziomie trudności przeciwnicy umierają jak muchy, jeżeli rzucisz w ich pobliże granat. 
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 20 zabójstw: Desert - 5 / 20 Kills: Desert - 5  :braz:
Zabij 20 przeciwników z Desert - 5. / Kill 20 Enemies with the Desert - 5
Pistolet ten pojawia się dopiero w rozdziale 13, bardzo łatwo go zauważyć, ponieważ jest to broń z laserem, więc będziesz widział, kiedy przeciwnik jej używa.
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 20 zabójstw: Wes - 44 / 20 Kills: Wes - 44  :braz:
Zabij 20 przeciwników z Wes - 44. / Kill 20 Enemies with the Wes - 44.
Broń pojawia się w chapterze 5, leży koło radia w wieży (po krótkiej cutscence będziesz mógł ją podnieść).
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 30 zabójstw: karabin wyborowy Dragon / 30 Kills: Dragon Sniper  :braz:
Zabij 30 przeciwników z karabinu wyborowego Dragon. / Kill 40 Enemies with the Dragon Sniper.
Karabin ten pojawia się po raz pierwszy w 11 rozdziale (w dużym pomieszczeniu, za schodami, po których schodzisz). Zgodnie z fabułą zabijesz około 10-15 przeciwników z tej broni, dlatego polecam włączyć właśnie rozdział 11 i po prostu w momencie kiedy skończy Ci się amunicja - zacznij grę od ostatniego punktu kontrolnego.
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 50 zabójstw: 92FS - 9mm / 50 Kills: 92FS - 9mm  :braz:
Zabij 50 przeciwników z 92FS - 9mm  / Kill 50 Enemies with the 92FS - 9mm.
Pistolet ten pojawia się dopiero w 11 rozdziale. Jest dużo mocniejszy od podstawowego pistoletu, tak więc nie będziesz miał problemu z błyskawicznym nabiciem 50 zabójstw.
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 50 zabójstw: M4 / 50 Kills: M4  :braz:
Zabij 50 przeciwników z M4. / Kill 50 enemies with the M4.
Broń ta pojawia się dopiero w 11 rozdziale. Ma bardzo dużą siłę rażenia, więc nie będzie problemu z szybkim nabiciem 50 killi. Jak nie chcesz przechodzić całego rozdziału po prostu wczytuj ostatni punkt kontrolny
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 50 zabójstw: Micro - 9mm / 50 Kills: Micro - 9mm  :braz:
Zabij 50 przeciwników z Micro - 9mm. / Kill 50 Enemies with Micro - 9mm.
Drugi najbardziej popularny pistolet w grze. Pojawia się w każdym rozdziale i trofeum wpadnie bez starania.
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni. Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 30 zabójstw: M79 / 30 Kills: M79  :braz:
Zabij 30 przeciwników z M79. / Kill 30 Enemies with M79.
Broń pojawia się m.in. w chapterze 8 i 9. Dokładnie w miejscu, gdzie wbijesz trofeum "Ogniomistrz". Jeżeli będziesz postępował zgodnie z instrukcją na filmiku, 30 killi wpadnie w błyskawicznym tempie.
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 30 zabójstw: MP40 / 30 Kills: MP40  :braz:
Zabij 30 przeciwników z MP40. / Kill 30 Enemies with MP40.
Broń dostępna w rozdziałach 17, 18 i 19. Ma dużą siłę rażenia, także zabicie 30 przeciwników zajmie naprawdę mało czasu.
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 30 zabójstw: PM - 9mm / 50 Kills: PM - 9mm  :braz:
Zabij 30 przeciwników z PM - 9mm. / Kill 30 Enemies with PM - 9mm.
Podstawowa broń w grze, trofeum praktycznie nie da się ominąć.
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 50 zabójstw: AK-47 / 50 Kills: AK-47  :braz:
Zabij 50 przeciwników z AK-47. / Kill 50 Enemies with the AK-47.
Broń dostępna w praktycznie każdym rozdziale. Trofeum wpadnie bez większego starania.
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png 50 zabójstw: Moss - 12 / 50 Kills: Moss - 12  :braz:
Zabij 50 przeciwników z Moss - 12 / Kill 50 Enemies with the Moss - 12.
Popularny shoutgun, który możesz znaleźć praktycznie w każdym rozdziale. Broń ma bardzo dużą siłę rażenia, więc 50 killi nabijesz w błyskawicznym czasie.
 
Jeżeli ukończyłeś grę na miażdżącym poziomie trudności, masz możliwość włączenia nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie -> Dodatki -> Nagrody -> Wybór broni). Z tego miejsca możesz wybrać każdą broń dostępną w grze. Następnie wybierz rozdział 5 lub 17 (ponieważ w nich znajduje się najwięcej przeciwników) i po prostu nabijaj kille.
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Nakręć dodatkowy materiał filmowy dla Eleny / Shoot Some B-Roll For Elena  :braz:
Poznaj tryb fotograficzny. / Explore Photo Mode.
Tryb fotograficzny musisz najpierw aktywować w opcjach gry. Naciśnij OPTIONS na padzie, następnie wybierz USTAWIENIA -> GRA i na samym dole aktywuj Tryb Fotograficzny. Wróć do gry a następnie naciśnij  :dpdol: . Trofeum powinno od razu wpaść.
 
4S0c0f16_zpshw01tbt9.png Te ściany mnie nie powstrzymają / These Walls Can't Stop Me :srebro:
Ukończ 5. rozdział, "Forteca", w mniej niż 10 minut. / Beat 'Chapter 5 - The Fortress' in less than 10 minutes.
Trofeum nie wpadnie w normalnej grze. Musisz włączyć grę na czas (w wyborze rozdziałów) i ukończyć chapter piąty w czasie poniżej 10 minut. Trofeum powinno wpaść za pierwszym podejściem, tym bardziej, że normalne przejście tego rozdziału zajmuje około 9 i pół minuty. Nie musisz omijać przeciwników, ustaw łatwy poziom trudności i pokonuj różnego rodzaju wspinaczki w jak najszybszym czasie. 
 
2S51d01b_zpssp98g2na.png Pod prąd bez wioseł / Up a Short Creek Without a Paddle  :braz:
Ukończ 12. rozdział, "W górę rzeki", w mniej niż 5 minut. / Beat 'Chapter 12 - Heading Upriver" in less than 5 minutes.
Oczywiście wybierz łatwy poziom trudności i pamiętaj, że musisz włączyć grę na czas (w normalnej grze trofeum nie wpadnie, mimo ukończenia levelu w czasie poniżej 5 minut). Najłatwiejszy speed run, pamiętaj tylko o tym, aby unikać beczek i ominąć wszystkich przeciwników. Po prostu płyń cały czas przed siebie, a trofeum na pewno wpadnie.
 
5S7b1210_zpsqqws5sjo.png Do rychłego zobaczenia / A Speedy Reunion :zloto:
Ukończ 16. rozdział, "Skarbiec", w mniej niż 7 minut. / Beat 'Chapter 16 - The Treasure Vault' in less than 7 minutes.
Jedyne trofeum, które może stworzyć minimalny kłopot. Rozdział za pierwszym razem ukończysz w okolicach 10 minut z uwagi na zabijanie wszystkich przeciwników i błądzenie po skarbcu. Aby zmieścić się w limicie 7 minut:

 • wybierz łatwy poziom trudności,
 • pamiętaj, aby włączyć grę na czas, gdyż w normalnej rozgrywka trofeum nie wpadnie, mimo ukończenia levelu w czasie poniżej 7 minut),
 • nie możesz ani razu zginąć (w przypadku zginięcia - wczytaj grę od ostatniego punkty kontrolnego. Dzięki temu czas zostanie cofnięty.
 • zagadki logiczne nie powinny sprawiać problemu, więc staraj się pokonywać je jak najszybciej,
 • przerywników filmowych nie da się ominąć,
 • unikaj walki z przeciwnikami, szczególnie pod sam koniec rozdziału. Pierwszą falę wrogów musisz pokonać, bo w przeciwnym wypadku Elena zginie i będziesz musiał zaczynać rozdział od ostatniego punktu kontrolnego. Po zabiciu dwóch gości z wyrzutnią granatów, zabij gościa z shotgunem, a następnie unikaj jakiejkolwiek walki - po prostu biegnij przed siebie,
 • powinieneś się zmieścić w sześć i pół minuty.

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.
Filmy są mojego autorstwa - kanał na YT "Łowczyni Trofeów".
Jeżeli masz jakieś uwagi, pytania - zapraszam na Twitter_logo_blue_zpsgpablbbx.png.
 
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!
Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości PlayStation Polska.

 • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik fajny, ale można by napisać, że jeżeli ktoś 1-sze przejście chce lecieć na łatwym, i porobić wszystko a na koniec zostawić miażdżący, to istnieje glitch ułatwiający grę a umożliwiający włączenie broni np. M4, granaty czy Desert 5 ;)

 • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityka prywatności.