Skocz do zawartości
Patricko

Yakuza Zero

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie miałem styczności z seria, od jakiej części najlepiej zacząć na ps4? Trochę tego jest Zero, Kiwami, 5 i 6 

 

 

edit ok już wiem ze najlepiej zacząć od Zero

 

chronologia na ps4

Zero->Kiwami->5->6?

 

 Jeśli np zacznę od razu od 5 lub 6 to pewnie sporo stracę ;>

 

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze PS3 mają lepiej. 4 i 5 były w Plusie. Do kolekcji brakuje jedynie 3 która jest cholernie trudna do zdobycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Banan91PL

 

No to juz wiesz ze zero. W pelni sie z tym zgadzam, jesli nie miales kontaktu polecam pudelko bo jak sie odbijesz to mozesz zbyc.

Po zero zrob sobie przerwe, potem Kiwami, przerwa w sierpniu wychodzi Kiwami 2.

Ogrywaj tez inne gry, ale mnie Yakuza 0 wyjela ponad 100h z zyciorysu. Nawet farmienie sprawialo mi przyjemnosc i dawalo satysfakcje a to sie zdarza sporadycznie. 

 

Jesli masz PS3 mozesz ew wrocic do poprzednich czesci. Jak nie masz to po Zero bedziesz wiedzial czy chcesz zagrac w kiwami, a po kiwami czy chcesz ciagnac dalej ta serie czy moze odpuszczasz. 

 

@malpka

no nawet pomijajac plusa to Y4 jest teraz na promocji za jakies przyzwoite pieniadze, Y5 tez miala najnizsza historyczna cene ciut ponizej 10eur. Wiec za okolo 15eur mozna wyrwac 4 i 5 na promkach. 

Y3 to trzeba amazony i ebaye przeczesywac. 

Ale szczerze obawiam sie ze po ograniu zero chyba nie chcialbym wracac do Y na PS3. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero to według wielu najlepsza część, więc później może być ciężko grać w poprzednie, szczególnie w trójkę. Piątka jest pod względem technicznych podobna do Zero, ale działa w 720p i 30FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odświeżyli Yakuzę w postaci Kiwami i Kiwami 2, to można z nadzieją upatrywać, żę 3 również odświeżą w postaci Kiwami 3. 

 

Edit: Tak jak napisałem wyżej, Producent w wywiadzie powiedział, że wydanie 3, 4 i 5 jest możliwe, ale zależy to od popytu! więc grajta! ;) 

 

 

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo 6 ograne gra mistrzostwo świata 

 

Zero już zakupione 

 

rzygac się chce od klonów tych samych gier,  jako gracz jestem wypalony szukam niszy i właśnie taka yakuza ratuje moja dusze 

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Banan91PL

Jesli nie grales w takie gry to mysle ze pieknie siadzie. Mi Zero weszlo niesamowicie. Co do gier nie czuje sie wypalony, choc coraz wiecej gier i gatunkow zjada swoj ogon. A proby zmian zupelnie mnie odrzucaja (np OnRush od dawnych ludzi z Evo studios). Tak wiec nie rozdrabniaj sie. poczekaj az zero do ciebie dotrze wrzuc plytke i zacznij grac powoli nie spieszac sie cieszac sie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Banan91PL napisał:

Nigdy nie miałem styczności z seria, od jakiej części najlepiej zacząć na ps4? Trochę tego jest Zero, Kiwami, 5 i 6 

 

 

edit ok już wiem ze najlepiej zacząć od Zero

 

chronologia na ps4

Zero->Kiwami->5->6?

 

 Jeśli np zacznę od razu od 5 lub 6 to pewnie sporo stracę ;>

 

Sporo to stracisz jak zaczniesz od Zero. W kolejności, którą podałeś proponuję umieścić Zero pomiędzy 5 i 6.

Zero zawiera jeden z najlepszych efektów WTF w całej serii ale aby go poczuć potrzebny jest background.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, korwin napisał:

Sporo to stracisz jak zaczniesz od Zero. W kolejności, którą podałeś proponuję umieścić Zero pomiędzy 5 i 6.

Zero zawiera jeden z najlepszych efektów WTF w całej serii ale aby go poczuć potrzebny jest background.

Kurde już zero kupiłem ;<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Banan91PL napisał:

Kurde już zero kupiłem ;<

nie lam sie... ominie ciebie moze jeden wielki WTF o ktorym pisal @korwin ale za to czeka Ciebie masa dobrej zabawy - o ile gra tobie siadzie. 

Pisales i wypaleniu jako gracz w takim wypadku mi pomaga przerwa. Nie gram przez tydzien, dwa czasem i dluzej i jak potem wracam do grania (bo juz chce w cos pograc) to jest lepiej az do kolejnego przesytu. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś w spoilerze napisać o którą scenę chodzi? Oczywiście bez podawania do której części nawiązuje i co z tego wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Banan91PL napisał:

3h. Za mną gra jest konkretna 

spokojnie powoli graj ciesz sie swiatem wykreowanym. Ja łapalem sie na tym ze czesto odpoczywalem od watku glownego i robilem poboczne rzeczy. Na tym ze wracajac do gry po 2 dniowej przerwie - ogladalem wszystkie dostepne z poziomu menu cut scenki jak film.

No tak czy inaczej milej zabawy

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morde jeza - SEGA pociska 

Yakuza zero na PC - https://store.steampowered.com/app/638970/Yakuza_0/?cc=pl

Akurat tutaj jesli ktos sie zastanawia to gra jest tyle na rynku ze mozna brac. Licze ze sega portu nie zjebie i ze nawet na slabszych kartach beda dobre (przynajmniej takie jak na PS4) detale i 60fps.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre ceny na Yakuza Zero i Kiwami w PSS. 

59pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre ceny na Yakuza Zero i Kiwami w PSS. 
59pln

Mag, powinieneś być develop menagment Yakuzy na Europę Prześlę screeny do Segi, może się odezwą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, hacker25 napisał:


Mag, powinieneś być develop menagment Yakuzy na Europę emoji1.png Prześlę screeny do Segi, może się odezwą!

 

eeee blizej temu do "community influencer" lub "promotor of series". 

No coz zrobic skoro Yakuza Zero naprawde mi siadla i nie pozostaje mi nic innego jak chwalic gre :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I akurat kiedy uznałem, że cień wojny po poprawkach będzie grą bardziej dla mnie, dzisiaj na półkach pojawiają się gry z serii plejstejszn hitz, w tym Yakuza Zero :P

Jak tu żyć w takim growym dobrobycie? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xavris napisał:

I akurat kiedy uznałem, że cień wojny po poprawkach będzie grą bardziej dla mnie, dzisiaj na półkach pojawiają się gry z serii plejstejszn hitz, w tym Yakuza Zero :P

Jak tu żyć w takim growym dobrobycie? :P 

 

No ja juz dwa razy mialem tak jak glowny bohater wierszyka ze spoilera tylko jesli chodzi o gry. Miedzy juz zakupionymi nie moglem sie zdecydowac tak dlugo az zdalem sobie sprawe ze tydzien nie gralem tylko probowalem cos z listy wybrac. W przeciwienstwie do bohatera ktory mial problem matury kulinarnej nie skonczylem jednak tragicznie. 

 

Spoiler
Cytat

Osiołkowi w żłoby dano, 
W jeden owies, w drugi siano.

Uchem strzyże, głową kręci. 
I to pachnie, i to nęci.

Od którego teraz zacznie, 
Aby sobie podjeść smacznie?


Trudny wybór, trudna zgoda - 
Chwyci siano, owsa szkoda, 
Chwyci owies, żal mu siana.

I tak stoi aż do rana, 
A od rana do wieczora; 
Aż nareszcie przyszła pora, 
Że oślina pośród jadła - 
Z głodu padła.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan

Wystarczy, że w jednym z koryt ujrzę spraw koloryt :P

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu.

Pierwsze doniesienia mowia o bardzo dobrej jakosci portu - odblokowany framerate dla cut scenek, plus nawet bez wypasnej konfiguracji 1080p@60 powinno byc osiagalne, przy wypasnych konfigach PC 4K hula powyzej 160fps (gradka tych co maja monitory 144Hz)

Brawo SEGA!

 

I dodam jeszcze o ile co do remasterow mam mieszane odczucia tak juz badziej przychylnie patrze na porty miedzy platformami szczegolnie jesli to okazja do zapoznania sie z seria ktora na danej platformie nie byla obecna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, MagEllan napisał:

Wracajac do tematu.

Pierwsze doniesienia mowia o bardzo dobrej jakosci portu - odblokowany framerate dla cut scenek, plus nawet bez wypasnej konfiguracji 1080p@60 powinno byc osiagalne, przy wypasnych konfigach PC 4K hula powyzej 160fps (gradka tych co maja monitory 144Hz)

Brawo SEGA!

 

I dodam jeszcze o ile co do remasterow mam mieszane odczucia tak juz badziej przychylnie patrze na porty miedzy platformami szczegolnie jesli to okazja do zapoznania sie z seria ktora na danej platformie nie byla obecna.

 

Akurat 100x bardziej wolę port Yakuzy z PS3 niż Shenmue 1 i 2 z Dreamcasta..

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ohh yakuza skończona (przynajmniej wątek główny)... 

brak słów co mi mózg rozebało :D na początku nie łapałem o co kaman totalnie i jakoś nie wiedziałem czy cisnąć wątek główny czy misje poboczne które mnie nie kręciły jakoś bo zawsze lubię wątek główny cisnąć do oporu :D ale po paru godzinach wkręciłem się i w misje poboczne. tyle tego naebane że nie wiadomo za co się złapać ale pomęczyłem w miarę co się dało i niby da się po przejściu bawić dalej z misjami pobocznymi więc resztki real estate mi zostały i ze dwa kluby u majimy + jakieś zboczone akcje z mr libido itd. :D pogoniłem trochę wątek główny na dniach i jakoś dzisiaj siadłem to z 5h ostatnie samego main story poszło :O opad dupy bo żem palił szlugi co 5 sekund :D mistrz jak ch*j jedynie drażniły te pały z pistolami :D myślałem że zdechnę ;)

trochę żałuje że nie pocisłem tego w kolejności tak jak było wydawane w oryginale (zanim 1,2 bym przeszedł to spokojnie resztę by zremasterowali :D ) bo ostatnia scena zapowiada że ziomek niezłego pierdolca ma i tam ktoś pisał że fajniej by było go od tej strony pierw poznać :D

ale i tak... to co japońskie to dobre w ch*j :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Traws

Ja fanem japonszczyzny nigdy nie bylem, z Y-0 zaryzykowalem i ooo panie drogi dosc juz chyba sie napisalem jaka to rewelacyjna gra.

 

Musze do Kiwami usiasc pudlo dawno kupione bez promocji (a gra teraz juz za smiesznie pieniadze w cyfrze biega), tak w polowie Y-0 impulsywnie kupilem kiwami.

Potem znow przerwa i kiwami 2 :)

Ja skorzystalem z opcji dopakuj postac ponad miare dzieki czemu koncowke przechodzilem na goracy noz maslo.

Zastanawiam sie czy nie kupic gry drugi raz na PC ponoc port dobrze zrobiony ;)

No ale najpierw chyba trzeba ogrywac co wyszlo czyli Kiwami (posiadane) oraz Kiwami 2.

Cieszy tez ze SEGA rozsadnie wycenila remake 2ki - 40eur brzmi lepiej niz 60. Ponadto z racji opoznienia ich gry na PC na start sa w smiesznych cenach Y-zero bez promek 20eur, a z promkami w preorderze najnizsza jaka widzialem to kolo 12eur....

No i przy kiwami 2 bede mogl porownac stary silnik z nowym bo jesli dobrze pamietam kiwami 2 to juz poprawiony silnik ten sam co w Y-6

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na japońszczyźnie się sporo wychowałem ale bardziej fantasy czyli jRPGi na PSXa których było od zaebania i ratowanie świata :D mimo że angielskiego się nie znało to się cisło gdzie załapie cut scenka albo co podpowie słownik... 

dlatego bałem się ruszać yakuze bo to trochę nie moje klimaty... + w ch*j drętwy gameplay który odstraszał nawet po tych paru godzinach... fakt że parę cut scenek tym bardziej z walki jak na yt się zobaczyło to robi wrażenie :) ale gameplayowo jest drętwo co mi się nie zgrywa do takiej gry :) do 2d jRPGa spoko ale tu ciężko... ale warto :)

nom kiwami widzę do 6 września za 40zł to brać biorę ale nie kupuje jeszcze bo zaraz odpalę a tu miałem czekać na następny japoński szpil czyli pes'a więc aby chwilę trzeba się od yakuzy oderwać bo po tych walkach w końcówce to aż kogoś się chce bić :D

(hmm jeszcze zaraz dragon quest i kolejnych godzin w pizdu :) eh te kitajce ) 

 

a co do reszty yakuzów czy jak to odmienić no to raczej jak masz kiwami już kupione to chyba bym cisnął to niż znowu do 0 wracać? wiem że dobre ale mnie ciśnie zawsze żeby iść do przodu tym bardziej że są dość fabularnie połączone :D a to że sega sprzedaje gry za grosze bo opóźnienie i że mniej contentu niby w kiwami no to szacun :) skoro na tym zarobią i cisną dalej remaki, szacun razy dwa :)

 

a co do nowego silnika to jakoś odpaliłem demo y6 właśnie pierwszy raz i wiedziałem że nie ma sensu tego tak cisnąć więc sprawdziłem tylko "mechanicznie" jak to wygląda i mówię ch*j niech stracę :) drętwe ale może tak musi być i dalej się nie zagłębiałem tylko ruszyłem po 0 :) i "cieszem siem" :)

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×