Skocz do zawartości
Matixio

Hackerzy zablokują Xbox i PlayStation na święta?

Rekomendowane odpowiedzi

To bez znaczenia. Jeżeli gra nie jest "olłejs onlajn" to bez problemu zagrasz bez patchy. Najwyżej dociągniesz je innego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też policze na palcach jednej ręki jakiekolwiek problemy z PSN w tym roku. Tak samo z pobieraniem. Od czasu tej jednej aktualizacji wszystko pobiera się bardzo szybko. No ale skoro innym sieć pada raz na dwa tygodnie to czemu nie miałbym wierzyć.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę że braki od czasu do czasu z możliwości korzystania z trybu online w grach to nie jedyna bolączka Sony. Bardzo często spotykałem się z żółwią prędkością zasysania pozycji ze sklepu psstore. Mimo że neta mam szybkiego i stabilnego i na kompie kilkadziesiąt giga wciąga w pół godziny, na mej pięknej czarnulce turla się to dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli rok na przygotowanie odpowiednich zabezpieczeń. Jeżeli w te święta padnie to PSN jak i XBL to już będzie totalna PADAKA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też policze na palcach jednej ręki jakiekolwiek problemy z PSN w tym roku. Tak samo z pobieraniem. Od czasu tej jednej aktualizacji wszystko pobiera się bardzo szybko. No ale skoro innym sieć pada raz na dwa tygodnie to czemu nie miałbym wierzyć.

tez tego nie rozumiem, to juz sie stalo nudne i zenujace, ciagle pytania "psn nie dziala?"...  konsole mam niecaly rok jednak w tym czasie nie mialem ani 1 problemu z polaczeniem internetowym lub sobie takowego nie przypominam (mowie tu o problemie ze sie loguje i wywala blad psn, marna predkosc pobierania byla ale to naprawili, wszystkie urzadzenia w pokoju polaczylem pod etherneta co tez polepszylo jakosc internetu czy to na laptopie czy na konsoli). I nie bronie ps4, denerwuje tylko glupota ludzi ktorzy najezdzaja gdy wina lezy po ich stronie.

i najwazniejsze, nie zapominajcie ze te ich "hakerstwo" to lamerskie i prostackie ddosy... czyli tacy z nich hakerzy ze sie plakach chce, banda dzieciakow.

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki są w stanie rozłożyć wielką firmę na łopatki? Chyba dość mało trafny przytyk w stronę hakerów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli rok na przygotowanie odpowiednich zabezpieczeń.

 

Jakich zabezpieczeń? Nie da się uchronić przed atakami DDoS, to nie jest włamanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest filtrowanie ruchu aby zabezpieczyć sie przed DDoSem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisach typu " tacy z nich hakerzy, że przedszkolak by to zrobił" rozumiem, że byle Kowalski jest w stanie opanować to w 1 godzinę? Bo skoro przedszkolak potrafi? Skoro potrafią wywrócić do góry nogami takie dwie wielkie usługi jak Sony czy MS, to chyba jest potrzebna wiedza trochę ponadprzeciętna? Tak mi się wydaję przynajmniej. Mam nadzieję, że nikt nie stwierdza tego po przeczytaniu jednego artykułu o tym jak działa Ddos i czym jest:D Bo bym śmiechnął :biggrin:

Edytowane przez mikelsgrom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest filtrowanie ruchu aby zabezpieczyć sie przed DDoSem.

 

Bullshit. Odpowiednie nasilenie ataku i każdy serwer padnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, nie należy nikogo oceniać z góry i pisać, o to dobrze wam to zrobi bo spędzicie czas z rodziną. To czy ktoś gra dużo czy nie to jego sprawa, jedna rodzina się ucieszy że trochę spędzi z nimi czasu a nie będzie grał, druga się zdenerwuje bo to jedyny czas kiedy będą mogli pograć razem.

 

U mnie dwie sytuacje połączone razem, pomimo tego że gram dużo, to w święta też pogram, bo będę miał okazję pograć z kumplami który włączają konsole raz na rok. 

 

I podsumowując moją myśl, jeśli znowu sparaliżują PSN na tydzień czy ileś tam dni, to dla mnie oni nic nie zrobili w tym kierunku żeby to poprawić przez ostatni rok. Nie obchodzi mnie jak to działa etc, ale skoro grupa zapowiada że to zrobi, i zrobi i im się uda to Sony leży w moich oczach (pomimo tego że mam tylko ich konsolę)

 

A co będzie jak ta grupa stwierdzi: A co nam tam, będziemy ddosować ile się da i usługa padnie całkowicie na tydzień, dwa, miesiąc? 

Już kiedyś PSN nie działało ponad miesiąc, A sony jak widać mimo krojenia grubej kasy za PLUSA nic się nie nauczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę że braki od czasu do czasu z możliwości korzystania z trybu online w grach to nie jedyna bolączka Sony. Bardzo często spotykałem się z żółwią prędkością zasysania pozycji ze sklepu psstore. Mimo że neta mam szybkiego i stabilnego i na kompie kilkadziesiąt giga wciąga w pół godziny, na mej pięknej czarnulce turla się to dobę.

Ostatnio pobierałem full łączem przy włączonej konsoli. Ponad 6 MB/s.

Jakoś nie przypominam sobie postów w stylu "nie szkodzi, że psn nie działa - właśnie śpiewam z rodziną kolędy"

Wątpię, żeby ktoś podczas śpiewania kolęd z rodziną pisał posty na forum typu: "Właśnie śpiewam kolędy". Zapewne był zajęty śpiewaniem. Ja rok temu nawet nie wiedziałem, że Sony zostało zhackowane.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pobieraniem dalej są jaja i tyle, to nie jest żadna ściema i nie da się tego wytłumaczyć inaczej jak winą słabych serwerów czy cholera wie czego po stronie SONY. Gdyby wszystko było w porządku to za każdym razem pobieranie by działało, a nie raz pobiera po 3-7mb/s bez problemów, by następnego dnia podczas gdy internet na innym sprzęcie działa wzorowo i nie jest przeciążany pobierało po 0,1mb/s ... Po patchu był przez jakiś czas spokój, teraz np. u mnie jest przeważnie to gorsze pobieranie tak jak to było przed patchem..

Jeszcze dodam, że jeżeli chodzi o samą usługę sieciową do grania to nie mam niczego do zarzucenia sony, wszystkie gry po sieci śmigają mi ok, z psna nigdy nie wyrzuca itp.

Edytowane przez michupol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nikogo nie powinno obchodzić jak ktoś spędza "święta" lub jakikolwiek inny czas w roku. To, że społeczeństwo jest parakatolockie nie znaczy, że każdy święta obchodzi. Są też osoby samotne, skłócone lub takie, które zwyczajnie nie obchodzą świąt lub mieszkają za granicą i nie spędza ich z rodziną. Patrzycie na to wszystko ze swojej perspektywy, a sytuacje są niezliczone. Wymieniłem tylko kilka. 

 

Każdy ma prawo sobie pograć kiedy mu się podoba, może to nawet robić jutro o 17 czy 18 kiedy inni jedzą swoją kolację. Takie dzieci, które uniemożliwiają dostęp do usługi powinny być surowo karane. Nie więzieniem, nie karą cielesną. Ogromnymi karami pieniężnymi. Jak jakaś osoba lub szajka zostanie złapana za piractwo to firma sobie magicznie kalkuluje straty na miliony dolarów bo mnoży ilość pobrań razy bilet do kina dla przykładu.

 

Mam proste rozwiązanie. Średnia ilość sprzedanych gier w PSN ( zysk w $ dzienny, uśredniony ) pomnożone przez liczbę dni kiedy usługa była padnięta. Podzielić to między te niedorozwinięte umysłowe ameby i niech płacą. I nikogo nie powinno interesować skąd to wezmą. Jakby rodzicie musieli zapłacić miliony dolarów za ich durne wybryki to może by się oduczyli i dałoby to nauczkę innym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że każdy ma prawo sobie pograć kiedy chce i osobiście również nie popieram tego typu akcji, aczkolwiek patrzę na to troszeczkę inaczej, bardziej w kontekście sprawdzianu, ja jestem ciekaw czy Sony przygotowało się na tegoroczny atak DDoS, teraz się okaże czy wyciągnęli jakieś wnioski po ostatniej awarii. W końcu pisali tyle razy, że płacąc za PSPLUS przyczyniamy się do zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa całej platformy, zobaczymy. To samo tyczy się Microsoftu.

Edytowane przez BulletPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pisali tyle razy, że płacąc za PSPLUS przyczyniamy się do zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa całej platformy, zobaczymy. To samo tyczy się Microsoftu.

 

giphy.gif

 

Jak uslugi padna w te swieta to osobiscie nie bede winic "hakerow" (sory ale do hakerow to im daleko), tylko firmy ktore pozwola sobie kolejny rok z rzedu na atak DDoS ktory zostal ogloszony z grubym wyprzedzeniem.

Edytowane przez One Post Man
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekaw czy Sony przygotowało się na tegoroczny atak DDoS, 

 

Nie da się na to przygotować, serwery Microsoftu kilka dni temu padły bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast atakowac serwery pieprzonych islamskich terrorystow ci debile chca po prostu uprzykrzyc zycie zwyklym ludziom? Alez to bohaterskie .. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie jest to podłe. I niestety ale PSN już chyba dostaje po dupie jeśli jeszcze w ogóle działa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie jest to podłe. I niestety ale PSN już chyba dostaje po dupie jeśli jeszcze w ogóle działa... 

 

Ściągam własnie demo Loeb Rally i idzie full transferem więc chyba "hakerzy" się spocili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Poczekajcie na pierwszą gwiazdkę :biggrin: W zeszłym roku padło wieczorem i trwało 48 godzin.

 

Twitter grupy https://twitter.com/phantoms1quad1na razie milczy. Może sobie darowali, a może po prostu się szykują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×