Skocz do zawartości
bany®

Dostawcy Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w temacie można dzielić się opiniami na temat dostawców internetu w waszych miejscowościach. Myślę że informacje mogą być przydatne dla osób stojących przed wyborem dostawcy. Pingi, prędkości, awaryjność, support, itd wszystko tutaj.

Osobiście polecam Vectre w Bydgoszczy.

Z prędkości 100/10 wyciągam średnio 97/10,, ping 15ms,mam od 3 miesięcy i narazie zero awarii.

D5503@Tapatalk

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma blisko centrale to polecam neostrade. Z 80/8 na umowie wyciagam 80/8, tylko ping kolo 30 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie usłyszę opinię od kogoś kto ma światłowód od Orange. Anyone?

 

Teraz lecę na łódzkiej toyce. 100/10, ping 10-15. Jestem zadowolony ale przepłacam sromotnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vectra jeszcze 2-3 lata temu to byla straszna padaka, do dzisiaj mi sie snia te spadki predkosci lub awarie rownie czesto co PSN ;) ale teraz jak juz w koncu sie rozbudowali na dobre to nie mozna o nich nic zlego powiedziec, u mnie a miescinie ok. 50km od Olsztyna co prawda oferuja maksymalnie tylko 100/5 mega ale rezultat jest jak na zalaczonym obrazku:

 

4992950103.png

 

 

Aczkolwiek temat troche IMO bez sensu bo jaki jest PSN kazdy widzi, wyciagniecie 1/3 max jakiegokolwiek lacza jest naprawde nie lada wyczynem, i trzeba jeszcze babrac sie w ustawieniach sieciowcyh i routerze, podczas gdy na PC i Xboxie wystarczy tylko wpiac kabel i wszystko ladnie hula, nawet nic konfigurowac nie trzeba. Takze dopoki $ony nie rozwiaze problemu po swojej stronie jakiegokolwiek dostawcy nie wybierzemy bedzie to i tak bez roznicy #SadButTrue

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie usłyszę opinię od kogoś kto ma światłowód od Orange. Anyone?

 

Korzystamy w biurze na Kościuszki w Łodzi, nigdy nie było gorzej niż (paczeć w dół), no ping ewentualnie skacze na 3, najwyższy widziałem 5ms. Download/Upload nie spadł poniżej 300/30 - nigdy.

 

Oferta to SuperNova Orange, światło doprowadzane jest bezpośrednio do domu, żadnego przejścia na skrętkę czy koncentryk po drodze do Klienta, dostępna jest w opcji 100, 300 i 600Mb/s - niestety tylko w około 15 miastach w Polsce :P Cena za ofertę Telefon (no limit w UE na stacjonarne) + Telewizja (podstawowy pakiet NC+ z multiroomem) + Net 300Mb/s to obecnie 79,99 PLN brutto przy opcji na dwa lata. Podłączenie bezpłatnie, sprzęt również :P

 

PS: To nie jest Neostrada ADSL/VDSL więc niech tu nikt nie porównuje tego z tradycyjnym Funpackiem - oferta podobna ale technologia zupełnie skrajna. Aha można wziąć sam net bez tv i telefonu i oszczędzić 0,99 PLN :crazy: Cena 79,99 to już cała opłata miesięczna, nie dolicza się w tej ofercie tzw; kosztu utrzymania łącza.

 

Mało? W miastach z deregulacją UKE (np: Łódź) oferta dostępna jest ze 100% rabatem na abonament przez okres pierwszych 6 miesięcy :paladin:

 

11407014_921338627928937_114996204799668

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dodałeś info o braku opłaty za utrzymanie łącza, to już jest coś. Inna sprawa, że przy złotówce różnicy i tak każdy zainteresowany weźmie z TV i telefonem. A jak to wygląda sprzętowo? Jakiś rozbudowany Dasan? Inny wynalazek (może Sagema czy innego Thomsona), głównie chodzi mi o to czy trzeba będzie korzystać z ich "wynalazku" (na czym użytkownicy Liveboxa w przypadku korzystania z TV cierpieli bardzo), czy jest to jakoś rozdzielone sensownie, że sam sprzęt do którego wpuszczony jest światłowód jest sprowadzony do roli mostu i ew. obsługi TV, a do niego normalnie możesz podłączyć swój router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat u Odbiorcy końcowego jest zbliżony do tego znanego z ADSL/VDSL, "wynalazki" jednak przeszły rewolucję. Livebox 3.0 tudzież Funbox nie ma kompleksów swoich poprzedników, poniżej łopatologiczna prezentacja podłączenia;

6e11bb5f2a454a393a9017a5d481f0e2.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta supernova i livebox maja sie do ps4 i grania w multi? Obecnie mam UPC i jest ok. Jednak oferta cenowa po przeniesieniu dodatkowo dwóch abonamentów tel wyglada bardzo korzystnie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PsN ssie i to główny problem.

 

Mimo wszystko lata to bez zarzutu wobec Dostawcy, znam dwie Osoby które w Łodzi korzystają z tego światełka i coś tam pogrywają. Co do przenoszenia dwóch abonamentów telefonicznych to jest dobry myk bo mając wówczas 5 usług w Orange dostajesz stały rabat Open na rachunek za komórki w kwocie 35zł. Ten rabat jest wprost proporcjonalny do ilości umów, maksymalnie osiąga pułap -65Pln co miesiąc na usługi mobilne.

 

PS: W Krakowie też jest ta oferta dostępna ale w opcji 100 i 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PsN ssie i to główny problem.

 

Mimo wszystko lata to bez zarzutu wobec Dostawcy, znam dwie Osoby które w Łodzi korzystają z tego światełka i coś tam pogrywają. Co do przenoszenia dwóch abonamentów telefonicznych to jest dobry myk bo mając wówczas 5 usług w Orange dostajesz stały rabat Open na rachunek za komórki w kwocie 35zł. Ten rabat jest wprost proporcjonalny do ilości umów, maksymalnie osiąga pułap -65Pln co miesiąc na usługi mobilne.

 

PS: W Krakowie też jest ta oferta dostępna ale w opcji 100 i 300

 

Dzwonilem na info. W krakowie mozna takze podpiac 600,  ogolnie mnie wyjdzie 185 zl - tv z multiroom, net 300 mb, dwa abonamenty w tym nieograniczone minuty na komorki i stacjonarne, sms, mms i 5gb neta - czyli standart. Kuszace biorac pod uwage fakt, ze koncza mi sie umowy na upc i play w podobnym okresie czasu, a ile one wynosza, nie pytajcie nawet ;) w kieszeni zostanie ok. 200 po przejsciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraków jest objęty regulacjami UKE, nie ma tam 600tki. Wiem bo pracuje w OPL przy tym projekcie ponad rok czasu. Pozostałe rzeczy to prawda, można mega dużo oszczędzić na tej ofercie łącząc ją jeszcze ekstra z umowami na komórki.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio chwaliłem Vectrę, tak teraz muszę ją zganić. Od kilku dni mam tak niestabilne łącze, że praktycznie nie da się grać online. Prędkości pobierania skaczą od 40 do 4 MB, a wysyłania od 5 do 0,5 MB. Ping również zwiększył się z wcześniejszych 20-30 ms do 50-60 ms. Myślałem początkowo, że coś się zdupiło w WiFi i podłączyłem konsolę kablem, ale różnica prawie żadna. Oczywiście wszystkie połączenia i sprzęt sprawdzone, a ruter zresetowany i ustawiony od nowa - bez zmian.

 

Przy tych skokach jeszcze jako tako da się grać w Rocket League, ale już w Killzone często wywala mnie z serwera.

 

Dziś po pracy idę do nich i zanim dojdę swoich racji, to pewnie wysłucham miłej pani, która będzie próbowała zrobić ze mnie debila.

 

Jak mówi stare chińskie przysłowie: "Nie chwal Vectry przed końcem umowy". :whistling:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ryzykować ale pochwalę vectre. Mam łącznie już kilkanaście lat i jak ich początki były różne tak potem tylko chwalić. Przy każdej zmianie regulaminu jeden telefon lub wiadomość na fb, że rezygnuje i po kilku akcjach mam pakiecik marzenie za małe pieniądze, bo za każdym razem coś dorzucali :) u mnie w miescinie serio złego słowa nie powiem, na nawet polece dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej wiosce, w okolicach Zakopanego nie da się więcej niż 10mb ;)

Centrala do wymiany, lecz nikt nie chce się tym zająć. Wysylalem pisma do neostrady o modernizację, ale ciągle przychodziło do mnie:

"Twoja sprawą zajmiemy się wkrótce."

Wziąłem raz do 20mb/s to działało tragicznie, gorzej niz do 10mb/s.

Z tego względu dostałem znizke na okres dwóch lat i zostałem przy 10mb/s, płacąc 25% mniej.

Czasem traci synchronizację, nie zależy od tego czy mam TP-Linka czy Liveboxa...

Nic nie mam do wyboru, tylko Neostrada i Netia - na tych samych warunkach u żadnego lepiej nie będzie ;)

Ping: 50-60

10mb/s: u mnie 5-6/0.9

Światłowodu nie ma, aczkolwiek już się za niego zabrali, lecz co że swiatlowodem jak centrala kijowa.

Sent from my m2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulą u nogi Neostrady jest tłumienność :sad: Kiepska, często stara infrastruktura miedziana lata świetności ma już za sobą, sygnał traci się więc po drodze powodując że twoje 10Mb działa na pół gwizdka. Wymiana dosyłu na światłowód dałaby bardzo dużo. Centrala która Cię obsługuje stara czy nie w 5 min po dołożeniu półki z kartami VDSL mogłaby świadczyć opcję 80Mb/s, no ale co z Tego skoro wyłącznie Klienci w odległości do 1000m od szafy mogliby jej używać? W konsekwencji trudno w takim terenie inwestować, koszt przyłączenia jednego domku często porównywalny jest z kosztem przyłączenia jednego bloku (bez budowy sieci wewnątrzbudynkowej), no a Tu łatwo już oszacować co się Firmie bardziej opłaca.

 

Tak lajf, sam mieszkam w domku na odludziu i pomimo że Neostradę miałbym za free to nie używam jej bo wyciąga u mnie na adresie poniżej 1Mb/s :wallbash:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przednim mieszkaniu byłem skazany tylko na neostradę chociaż wcześniej miałem radiówkę, ale gość który tym się zajmował zaczął to olewać. Na radiówce nie powiem prędkości były super rzedu 20Mb/s ale cóż z tego jak przyszedł weekend a internetu nie było do gościa nie dało się dodzwonić. Poźniej okazywało się że to się coś tam zawiesiło a to cos tam ukradli, aż w końcu firma upadła. Założyłem Neostradę co prawda nie było już takich prędkości ale awarii może miałem 5,6 przez 2 lata. Teraz przeprowadziłem się na wywiadów i mam znów radiówkę 20Mb/s ale nawet trzyma parametry w tym roku mają podciągnąć światłowód więc prędkość będzie większa - pożyjemy zobaczymy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo, nie wgłębiałem się w ofertę tej twojej małej firemki ;) Ta oferta na 600 to jest po światłowodzie który musi być puszczony w bloku, tak?

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u mnie coś szwankował internet. Wczoraj urwało mi połączenie na 10min, co jest dość niezwykłe, bo takie problemy zazwyczaj występują jak modernizują sieć. Wszedłem wczoraj na ich stronę i rzeczywiście coś było robione, bo doszła nowa oferta - 60 Mb/s download na 30 Mb/s upload. Aktualnie mam 50/25 więc trzeba zobaczyć do kiedy ma się umowę podpisaną i wziąć lepszy pakiet ;-)

Dostawcą u mnie w mieście jest IST s.c.

Król internetu w moim mieście :-D

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma blisko centrale to polecam neostrade. Z 80/8 na umowie wyciagam 80/8, tylko ping kolo 30 :/

Tu się nie zgadzam...mieszkam niecałe 100m od centrali, parametry linii niby rewelacyjne, bez szumów, strat, nowa sieciówka w skrzynce, u mnie konkretny router za 800zł bla bla bla. Obecnie Neostrada 80/8 a dopiero od paru dni ledwo 45/8 ping 25-30. Do niedawna wojny i prawie pozew, bo miałem max 35/7 i g*wno mogłem im zrobić, bo w umowie jest "DO 80, a minimum to 20" więc jak mi się nie podoba to wypad. Przez jakiś czas testowałem 100/10 od innego dostawcy ale zrywało połączenie. Mała miejscowość koło Zielonej Góry, niemal zero możliwości zmiany operatora (bo kable zostaną te same). Muszę mieć neta 24/h, żaden psudo LTE czy inny nie wchodzi w grę.

 

5013134284.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wszebor podejrzewam że bedziesz mógł podpisać umowę już teraz, operatorzy bardzo chętnie podpisują umowy na droższy pakiet, gorzej jest w drugą stronę. Sprawdź to u siebie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wszebor podejrzewam że bedziesz mógł podpisać umowę już teraz, operatorzy bardzo chętnie podpisują umowy na droższy pakiet, gorzej jest w drugą stronę. Sprawdź to u siebie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ja cały czas mam najdroższy pakiet. Kosztuje on 59zł. Teraz w tej samej cenie mogę mieć lepsze łączę. Zawsze tak robili. Z 2-3 lata temu za 59zł miałem 30/15. Niestety u nich zawsze trzeba czekać na koniec na umowy. Jedyne wyjście, to rozwiązanie umowy, ale wtedy można płacić karę. Pamiętam właśnie, że przy 30/15 wziąłem umowę na dwa lata, bo chciałem router za free. Wtedy to się tyle naczekałem, że jak mi umowa skończyła, to już było 50/25.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę 29zł za pakiet 100mb/s w tym 2 lata ps plus za frytki. Prędkości są jak na papierze, a ping to Max 32ms, kłopotów z online nie miałem raczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos mieszkajacy na wsi, malym miasteczku ma wiecej jak 20mb/s?

Moze ktos wykombinowal sobie swiatlowod do domku bo ja mieszkajac a wsi mam tylko orange neostrade 10mb a tak naprawde 7, a tak naprawde przy podpisaniu na 2 lata przez 1 rok 3 mb a dopiero od listopada zeszlego roku 7mb i ani LTE ani Radio nie ma mozliwosci dzialania.Pisze „wykombinowac" bo gdybym sam mial maluutka firemke to przyjezdza do mnie firma zaklada swiatlowod i wszystko bangla nawet na koncu swiata a zwykly klient poprostu jest nieoplacalny, mimo ze zwyklych klientow na wiosce bylo by wielu to po prostu sie im to nieoplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo ze zwyklych klientow na wiosce bylo by wielu to po prostu sie im to nieoplaca.

no nie opłaca się, i to bardzo. Na jednej ulicy, na wsi masz kilka-kilkadziesiąt domów. Dajmy na to 20 potencjalnych klientów, gdzie w przypadku budynków wielorodzinnych na identycznym obszarze jest ich np. 300 :biggrin: ja pamietam, ze 22 lata temu był problem z zamontowaniem u nas telefonu stacjonarnego :)

Jeden z celów Europejskiej Agendy Cyfrowej zakłada, ze wszyscy obywatele UE przed 2020r. maja mieć min 30 Mbps. Dofinansowanie na pewno jest, kwestia tylko czasu, który jest potrzebny na budowę światłowodów. ;)

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, już widzę jak ciągną światłowód po mojej prywatnej drodze przy której stoi tylko nasz dom, jestem ciekaw jak takie opcje rozwiążą, bo na wioskach takich przypadków jest wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×