Skocz do zawartości
josephineola

Hardware: Rivals

Rekomendowane odpowiedzi

Hardware: Rivals

 

Hardware-Rivals-Beta-Sept-30_zpswjvn6gct

 

wordpress-logo-notext-rgb_zpsifbezf5d.pn  facebook-icon-logo-vector_zpskmnl0nly.pn  Twitter_logo_blue_zpsgpablbbx.png  youtube-logo-square-300x300_zpsao0d3nlx.

 

:trofea: Informacje ogólne:  :trofea:
Stopień trudności platyny: 3/10
Ilość trofeów: :platyna: x1 / :zloto: x4 / :srebro: x8 / :braz: x29
Ilość trofeów offline: 0
Ilość trofeów online: ​42
Minimalna ilość przejść: 1
Trofea możliwe do pominięcia:
BRAK
Zglitchowane trofea: BRAK
Czas do zdobycia platyny: 15-20 godzin
 
Krótko i na temat, czyli opinia po splatynowaniu:
Hardware Rivals od Sony Computer Entertainment miało powtórzyć, a nawet przewyższyć sukces Rocket League'a, który niespodziewanie stał się hitem i jedną z najczęściej ogrywanych gier w ofercie PlayStation Plus. Gra, skupiona tylko na multiplayerze ma trudne zadanie do wykonania, ponieważ gry oferujące tylko ten tryb szybko się nudzą i muszą mieć "to coś", aby zatrzymać gracza na dłużej. Czy Hardware Rivals sprostał oczekiwaniom?
 
I tak, i nie. Jest to gra świetna do grania ze znajomymi, dobry tytuł przelotowy między typowymi grami AAA oraz po prostu czysty fun. Największe zastrzeżenia gracze kierują w stronę braku lobby i każdorazowego powrotu do głównego menu po skończonej rundzie. Jest to uciążliwe, tym bardziej, że jeżeli chcemy grać ze znajomymi musimy wykazać się dużym refleksem, żeby każdy z naszych znajomych z imprezy dołączył do tego pokoju co my. Przez pierwsze dni były problemy ze znalezieniem jakiegokolwiek pokoju, w którym byliby gracze. Po pierwszym patchu twórcy jednak niestety przegięli i aktualnie są naprawdę duże problemy z dołączeniem do jednego pokoju. Wielokrotne próby czasami nie przynoszą rezultatu, co powoduje najgorszy aspektowi tej gry.
 
Gra jest jednak uboga. Na początek dostajemy 4 mapy, którym nie można nic zarzucić. Są zróżnicowane, dzielą się na różne piętra, posiadają specyficzny rodzaj broni, dostępny tylko na danej mapie. Szkoda jednak, że nie ma ich (na razie) więcej. To samo tyczy się pojazdów, których aktualnie gra oferuje również cztery. Tu nie jest już tak różowo. Pojazdy podzielone na dwie kategorie (czołgi i szybkie pojazdy szturmowe), które różnią się tylko siłą pocisków oraz trudnością sterowania.
 
Nie mniej jednak grę polecam. Twórcy na pewno pracują nad dopracowaniem serwerów, zapowiedziano nowe dodatki w postaci map i pojazdów, więc kto wie - może Hardware Rivals pobije sukces Rocket League. Koniecznie sprawdź tę grę, jeżeli masz taką możliwość.
 
Łowcy! Kolejna łatwa, przyjemna platyna, która musi się znaleźć w Waszej kolekcji. Jeżeli próbowałeś swoich sił w Rocket League i sam koncept rozgrywki się podobał - nie zawiedziesz się Hardware: Rivals. Polecam serdecznie jako przerwę między hardcorowymi tytułami. Poniżej jak zwykle - poradnik w swojej całej okazałości - specjalnie dla Ciebie. :)
 
Krok po kroku:

 • Samouczek - Na początku gry zostaniesz zapytany o wzięcie udziału w szkoleniu. Wybierz "TAK" (po wybraniu nie możesz włączyć samouczek w głównym menu po wybraniu "GRAJ", a następnie na końcu listy znajduje się "Szkolenie bojowe"). Wszystkie zadania są króciutkie i ukończenie całości nie powinno zająć więcej niż 5 minut. Nauczysz się sterowania w grze oraz poznasz specyfikę wszystkich broni.
 • Normalna gra - Jak zawsze polecam oznajmić się trochę z tytułem, pograć dla przyjemności ze znajomymi lub samemu poeksplorować mapy i przejrzeć wszystkie najlepsze kryjówki w grze oraz lokalizację specjalnych broni.
 • Ustawka ze znajomymi - Jest kilka trofeów, które wymagają umówienia się z przyjaciółmi w grze rankingowej. Do nich zalicza się frag z 300 metrów, frag przeciwnika znajdującego się w powietrzu czy też zabicie 3 przeciwników jednocześnie.
 • Nabijanie fragów i zwycięstw - Ostatnie trofea jakie wbijesz będą związane z osiąganiem najwyższego levelu, 1000 zabójstw i 50 wygranych meczy. Jest to krok, któremu poświęcisz najwięcej czasu. Znajdź grupę znajomych, którzy będą grać z Tobą, ponieważ powiedzmy sobie szczerze - gra samemu jest po prostu nudna.

EDIT: Wraz z nowym patchem zostało zablokowane wbijanie trofeów na prywatnych serwerach. Wszystkie trofea muszą być wbite w grze rankingowej.

 

Poradnik:
plat_zpsafgrp7ri.png Twarda sztuka / Hardwearing :platyna:
Zdobądź wszystkie trofea. / Get all the trophies.
Gratulacje :)
 
2Sa4a612_zpsotui0iun.png Kiedyś musi być ten pierwszy raz / First Time for Everything :braz:
Ukończ podstawowe szkolenie. / Complete basic training.
Podczas pierwszego uruchomienia gry pojawi się na ekranie komunikat z pytaniem, czy chcesz wziąć udział w szkoleniu. Jeżeli wybrałeś opcję "NIE". W głównym menu wybierz "Graj" i wychyl lewy analog w prawo, aż do końca listy. Ostatnim elementem menu jest "SZKOLENIE BOJOWE".  Samo szkolenie jest bardzo krótkie, składa się z kilku sekwencji, które ukończysz w mniej niż 5 minut. 
 
3Sefb765_zpsmvqi3xo0.png Wyciek oleju / Oil Spill :braz:
Zniszcz pierwszego wroga. / Destroy your first enemy.
Trzeba zabić pierwszego przeciwnika w grze rankingowe. Nic prostszego, tym bardziej, że do platyny potrzeba 1000 fragów, których nabicie zajmie od 15 do 25 godzin w zależności od umiejętności gracza i przyjętej taktyki.
 
4S027cda_zpsc78cbb8w.png Wzbudzamy podziw / So Everybody Sees You :braz:
Spersonalizuj swój pojazd. / Customize your vehicle.
W głównym menu wybierz "USTAWIENIA POJAZDU" i po prostu wybierz jedną z dostępnych skórek dla danego pojazdu. Oczywiście możesz też nacisnąć :r1: i dokupić dodatki za zebrane punkty odzyskania, które zdobywasz podczas gry rankingowej.
 
5S697a8a_zpsr5ebtxag.png Zręczny wojownik / Skill at Arms :srebro:
Zniszcz 10 pojazdów za pomocą każdej broni dodatkowej. / Destroy 10 vehicles with each secondary weapon.
Bronie dodatkowe to te, które porozsiewane są po całej mapie i powodują obniżenie zdrowia przeciwnika. Listę znajdziecie poniżej, a trofeum to polecam wbijać w normalnej grze rankingowej. W razie problemów umów się ze ze znajomym w jednym miejscu mapy i nabijaj fragi daną bronią.

 • czerwony laser
 • niebieskie działko kinetyczne
 • różowe pociski (4)
 • błękitne kulki podążające za przeciwnikiem
 • żółte lekkie rakiety
 • pomarańczowe rakiety

 
6S3e4278_zpsqdw8468u.png Zwiad / Recon  :braz:
Ukończ starcie na każdej mapie. / Complete a match on every map.
Map głównych jest 4:

 • Kamieniołom Jacksona
 • Posterunek 92
 • Zaginiona świątynia
 • Skwierczące jezioro

Mapy przy grze rankingowej przydzielane są losowo, więc wbicie tego trofeum to tylko kwestia czasu. 
 
7S898faf_zps1byuhodb.png Wsparcie taktyczne / Tactical Support  :braz:
Aktywuj wszystkie rodzaje broni specjalnej. / Activate all the Special Weapons.
Bronie specjalne są specyficzne dla każdego rodzaju mapy. Są one zaznaczone na ciemny fiolet i gdy tylko pojawią się na mapie zostaniesz o tym poinformowany komunikatem na środku ekranu. Jeżeli chodzi o ich lokalizację:

 • Kamieniołom Jacksona - Znajdziesz je na taśmie, za żółtą koparką na wzniesieniu i na hangarze, na którym znajdują się żółte rakiety samonaprowadzające.
 • Posterunek 92 - Broń znajdziesz na środku mapy (na dolnym piętrze), na balkonie pod i na wzniesieniu (jak staniesz na środku mapy i obrócisz się dookoła na pewno ją dostrzeżesz.
 • Zaginiona Świątynia - Broń ta pojawia się w środku świątyni (na parterze lub I. piętrze), na szczycie świątyni lub na wzniesieniu, obok czerwonego lasera (zdjęcie przy trofeum "Cierpienie".
 • Skwierczące jezioro - Znajdziesz ją w tunelu pod ziemią, na głównym (największym) hangarze od strony wieży i na małych hangarach przy dużym hangarze (wjazd na nie od strony pasa startowego).

8S505151_zpsr21blgiy.png Za wszelką cenę / At Any Cost  :braz:
Wygraj dowolne starcie. / Win any match.
Po prostu wygraj grę w obojętnie jakim trybie. Nic prostszego.
 
9S4ba6bd_zpsuygx9c9r.png Gracz drużynowy / Team Player  :braz:
Wygraj 5 starć drużynowych. / Win 5 team matches.
Patrz trofeum "Wieczne zwycięstwa".
 
10S9abf0c_zpsavccixsb.png Kandydat / A Contender  :braz:
Zalicz 25 wyzwań. / Complete 25 challenges.
Każda mapa oferuje oddzielne wyzwania, które możesz sprawdzić w menu głównym gry. Podczas normalnej gry pobijesz mnóstwo wyzwań ludzi na całym świecie, więc nie powinno być problemu z wbiciem tego trofeum. Poniżej lista z każdym wyzwaniem w grze.Skwierczące jezioro (lotnisko)

 • Bieg przez bunkier - Przejedź przez bunkier magazynowy pod hangarem numer 18.
 • Super lot - Tu chodzi o czas lotu jak najdłużej pozostawaj w powietrzu.
 • Daleki zasięg - Wykonaj ustany skok z rampy przed lukiem towarowym 01.
 • Gorączka zebrania - Najkrótszy czas na zebranie 5 rakiet.
 • Szybki Bill - Najwięcej fragów w 60 sekund (minimum 3).
 • Szybki strzał - Najszybszy czas na zgromadzenie 5 fragów.
 • Sztuka przetrwania - Zniszcz jak najwięcej pojazdów rywali zanim oni zniszczą Ciebie.
 • Zawrót głowy - Jak najszybciej przejedź pełną trasę na dachy hangaru numer 18.

Kamieniołom Jacksona

 • Taśmociąg - Jak najszybciej przejedź długą trasę po taśmociągach.
 • Błotniste okrążenie - Jak najszybciej przejedź górą i zalicz pełne okrążenie wzdłuż zbocza kamieniołomu Jacksona.
 • Gorączka zbierania - Najkrótszy czas na zebranie 5 lekkich pocisków.
 • Szybki Bill - Najwięcej fragów w 60 sekund (minimum 3).
 • Szybki strzał - Najszybszy czas na zgromadzenie 5 fragów.
 • Sztuka przetrwania - Zniszcz jak najwięcej pojazdów rywali zanim oni zniszczą Ciebie.
 • Rajd po głowie - Jak najszybciej przejedź z jednego końca rowu na drugi.

Zaginiona świątynia

 • Kamper - Jak najdłużej utrzymaj pozycję na szczycie świątyni.
 • Gorączka zbierania - Najkrótszy czas podniesienia 5 plazm.
 • Szybki Bill - Najwięcej fragów w 60 sekund (minimum 3).
 • Szybki strzał - Najszybszy czas na zgromadzenie 5 fragów.
 • Sztuka przetrwania - Zniszcz jak najwięcej pojazdów rywali zanim oni zniszczą Ciebie.
 • Świątynny skok - Skocz jak najdalej nad wierzchołkiem świątyni, aby zaliczyć lądowanie musi być ustane.
 • Rajd po świątyni - Jak najszybciej przejedź po parterze świątyni - od dolnego wejścia do przeciwległego wyjścia.


Posterunek 92

 • Zbieranie flar - Jak najszybciej zaliczaj kolejne zielone flary.
 • Skok z komina - Wyskocz i utrzymaj się w powietrzu jak najdłużej, po skoku z dowolnego komina.
 • Gorączka zbierania - Jak najszybciej zgarnij 3 lekkie pociski.
 • Jazda po lodzie - Jak najszybciej przejedź trasę pomiędzy środkowym lukiem cmentarzyska łodzi podwodnych a lądowiskiem dla helikopterów.
 • Szybki Bill - Najwięcej fragów w 60 sekund (minimum 3).
 • Szybki strzał - Najszybszy czas na zgromadzenie 5 fragów.

11Se37c53_zpseimvqinw.png Gratki! / Grats!  :braz:
Osiągnij poziom 2. / Reach Level 2.
Patrz trofeum "Zaprawiony w bojach".
 
12Saa0359_zpsyvoofnz7.png Gotów do boju / Combat Ready  :braz:
Osiągnij poziom 5. / Hit Level 5.
Patrz trofeum "Zaprawiony w bojach".
 
13S627791_zpsgjebnktk.png Park maszyn / Full Grid  :braz:
Ukończ starcie w każdym pojeździe. / Complete a match in every vehicle.
Pojazdów jest 4 (2 czołgi i 2 buggy). Możesz je zmieniać w menu głównym lub w lobby przed grą w "USTAWIENIA POJAZDU". Po prostu ukończ starcie każdym z nich i trofeum jest Twoje.
 
14Sd1105f_zpscykcr9zz.png Zarzynamy silnik / Engine Grinder  :braz:
Zalicz 50 fragów. / Get 50 kills.
Patrz trofeum "Cierpienie".
 
15S44c617_zpsetmuoeb0.png Wszystkie systemy w normie / All Systems Functional  :braz:
Podnieś 250 przedmiotów zdrowotnych lub pancerza. / Collect 250 health or armor pick-ups.
Przedmioty zdrowotne to po prostu kółka z +, które odnawiają Ci życie. Na mapie znajdziesz wiele takich przedmiotów, więc trofeum powinno wpaść bez najmniejszego problemu.
 
16S4ec177_zpsxlnytbyb.png Bezwzględny / Merciless  :braz:
Zniszcz 10 wrogów, gdy nie działa im silnik. / Take out 10 enemies while their engines are offline.
Aby wrogowi nie działał silnik musi on zostać trafiony niebieską bronią z ikonką jak w trofeum. Po trafieniu nią przeciwnika samochód po prostu staje na kilka sekund i w tym momencie musisz zadać przeciwnikowi ostateczny cios. Polecam robić to trofeum czołgiem.
 
17Sf9cfc1_zpsij9dwedo.png Bezlitosny / Ruthless  :braz:
Zniszcz 10 wrogów, gdy nie działa im broń. / Take out 10 enemies while their weapons are offline.
Aby wrogowi nie działała broń musi on zostać trafiony żółto-zieloną bronią z ikonką jak w trofeum. Jest tego pełno na mapach, więc nie będzie problemu z ich zebraniem. Polecam jeździć czołgiem, gdyż po prostu szybciej zabijesz przeciwnika, dzięki mocniejszym pociskom.
 
18S10f5b7_zpsswkjm44l.png Nieustępliwy / Relentless  :braz:
Zalicz 100 fragów. / Get 100 kills.
Patrz trofeum "Cierpienie".
 
19S716900_zpslulrlsee.png Wielki odwet / With Great Vengeance  :braz:
Zalicz 10 fragów zemsty. / Get 10 revenge kills.
Frag zemsty polega na zabiciu przeciwnika, który uprzednio Cię zabił. Najlepiej zrobić to trofeum w Team Deathmatchu, z uwagi na mniejszą liczbę przeciwników niż w zwykłym deathmatchu. Nie mniej jednak podczas wbijania 1000 fragów powinno wpaść samoistnie.
 
20S5cdde4_zpslahwambe.png Pretendent / The Challenger  :braz:
Pokonaj znajomych w 3 wyzwaniach podczas starcia. / Beat friends in 3 Challenges offered during a match.
Po pierwsze musisz posiadać znajomego na liście znajomych, który grał w grę i wykonał zadania na poszczególnych mapach. Wyzwania są zaznaczone na radarze w lewym górnym rogu jako wykrzyknik w kółku i te wyzwania najlepiej wykonywać, bo dają 100% pewność, że trofeum wpadnie po pobiciu rekordu trzech z nich. Opis trofeum może wprowadzić w błąd, ponieważ nie trzeba pokonać wyniku znajomego podczas jednego starcia - można to zrobić spokojnie w 3 meczach. Wyzwania są oddzielne dla pojazdu szturmowego i czołgu. Problem tego trofeum polega na tym, że ludzie pobijają rekordy graczy na całym świecie, a nie swoich przyjaciół z listy znajomych. W menu wybierz "WYZWANIA" i tam masz całą listę wyzwań z dokładnym opisem miejsc wykonywania niektórych z nich. Możesz też zobaczyć wyniki swoich friendsów z listy. I co najważniejsze. Do tego trofeum liczą się tylko te wyzwania, które w danej rozgrywce pokazują Ci się w prawym górnym rogu jako alerty albo jako wykrzykniki na minimapie! Wszystkie inne zaliczone wyzwania nie spowodują wbicia tego trofeum. Do tego wyzwania potrzebujemy minimalnie 1 znajomego, więc trzy rekordy wyzwania mogą być pobite od tej samej osoby.
 Skwierczące jezioro (lotnisko)

 • Bieg przez bunkier - Przejedź przez bunkier magazynowy pod hangarem numer 18.
 • Super lot - Tu chodzi o czas lotu jak najdłużej pozostawaj w powietrzu.
 • Daleki zasięg - Wykonaj ustany skok z rampy przed lukiem towarowym 01.
 • Gorączka zebrania - Najkrótszy czas na zebranie 5 rakiet.
 • Szybki Bill - Najwięcej fragów w 60 sekund (minimum 3).
 • Szybki strzał - Najszybszy czas na zgromadzenie 5 fragów.
 • Sztuka przetrwania - Zniszcz jak najwięcej pojazdów rywali zanim oni zniszczą Ciebie.
 • Zawrót głowy - Jak najszybciej przejedź pełną trasę na dachy hangaru numer 18.

Kamieniołom Jacksona

 • Taśmociąg - Jak najszybciej przejedź długą trasę po taśmociągach.
 • Błotniste okrążenie - Jak najszybciej przejedź górą i zalicz pełne okrążenie wzdłuż zbocza kamieniołomu Jacksona.
 • Gorączka zbierania - Najkrótszy czas na zebranie 5 lekkich pocisków.
 • Szybki Bill - Najwięcej fragów w 60 sekund (minimum 3).
 • Szybki strzał - Najszybszy czas na zgromadzenie 5 fragów.
 • Sztuka przetrwania - Zniszcz jak najwięcej pojazdów rywali zanim oni zniszczą Ciebie.
 • Rajd po głowie - Jak najszybciej przejedź z jednego końca rowu na drugi.

Zaginiona świątynia

 • Kamper - Jak najdłużej utrzymaj pozycję na szczycie świątyni.
 • Gorączka zbierania - Najkrótszy czas podniesienia 5 plazm.
 • Szybki Bill - Najwięcej fragów w 60 sekund (minimum 3).
 • Szybki strzał - Najszybszy czas na zgromadzenie 5 fragów.
 • Sztuka przetrwania - Zniszcz jak najwięcej pojazdów rywali zanim oni zniszczą Ciebie.
 • Świątynny skok - Skocz jak najdalej nad wierzchołkiem świątyni, aby zaliczyć lądowanie musi być ustane. 
 • Rajd po świątyni - Jak najszybciej przejedź po parterze świątyni - od dolnego wejścia do przeciwległego wyjścia.

Posterunek 92

 • Zbieranie flar - Jak najszybciej zaliczaj kolejne zielone flary.
 • Skok z komina - Wyskocz i utrzymaj się w powietrzu jak najdłużej, po skoku z dowolnego komina.
 • Gorączka zbierania - Jak najszybciej zgarnij 3 lekkie pociski.
 • Jazda po lodzie - Jak najszybciej przejedź trasę pomiędzy środkowym lukiem cmentarzyska łodzi podwodnych a lądowiskiem dla helikopterów.
 • Szybki Bill - Najwięcej fragów w 60 sekund (minimum 3).
 • Szybki strzał - Najszybszy czas na zgromadzenie 5 fragów.

 
21S597ea6_zps0vgrjrvx.png Siły specjalne / Special Forces  :braz:
Zniszcz 25 wrogów za pomocą broni specjalnej. / Destroy 25 enemies using level specials.
Broń specjalna to ta specyficzna dla każdej mapy. Poniżej znajdziesz listę z lokalizacją każdej z nich. Ma ona kolor ciemno fioletowy i pojawia się raz na jakiś czas w grze. Dostaniesz stosowny komunikat, gdy tylko będzie dostępna.

 • Kamieniołom Jacksona - Znajdziesz je na taśmie, za żółtą koparką na wzniesieniu i na hangarze, na którym znajdują się żółte rakiety samonaprowadzające.
 • Posterunek 92 - Broń znajdziesz na środku mapy (na dolnym piętrze), na balkonie pod i na wzniesieniu (jak staniesz na środku mapy i obrócisz się dookoła na pewno ją dostrzeżesz.
 • Zaginiona Świątynia - Broń ta pojawia się w środku świątyni (na parterze lub I. piętrze), na szczycie świątyni lub na wzniesieniu, obok czerwonego lasera (zdjęcie przy trofeum "Cierpienie".
 • Skwierczące jezioro - Znajdziesz ją w tunelu pod ziemią, na głównym (największym) hangarze od strony wieży i na małych hangarach przy dużym hangarze (wjazd na nie od strony pasa startowego).

22S03802e_zpsb2lhj9lz.png Na krawędzi / On The Edge  :braz:
Przetrwaj przez minutę ze zdrowiem poniżej 30%. / Survive for one minute under 30% health.
Do wbicia tylko w grze rankingowej. W normalnej grze jest to o tyle trudne, że nawet jak uzyskasz 30% życia, to wystarczy jeden strzał czołgu, żeby Cię zabić. A tak naprawdę ciężko o ukrycie się, nie wzbudzając przy tym czyjegoś zainteresowania. Jeżeli jest taka możliwość to umów się ze znajomym w jakimś ustronnym miejscu (hangarze czy budynku), niech znajomy wybierze pojazd typu buggy i strzela do Ciebie, aż do momentu osiągnięcia maksymalnie 30% życia. Odczekaj minutę i trofeum jest Twoje.
 
23Sced2ed_zpsh7dk6q5q.png Bez szwanku / Unscathed  :braz:
Utrzymaj pełne zdrowie przez 2 minuty. / Retain full health for 2 minutes.
Kolejne proste trofeum. W normalnej grze wystarczy, że schowasz się w hangarze na skraju mapy, czy wjedziesz na dach, z którego nie będzie Cię widać. Polecam do tego trofeum Team Deathmatch, z uwagi na małą liczbę przeciwników i są oni przeważnie rozlokowani na drugim końcu mapy, więc będziesz miał czas, żeby się ukryć.
 
24S84d5c2_zpssd32jvg9.png Obszar wybuchu / Splash Damage  :braz:
Zniszcz co najmniej 3 wrogów jednocześnie. / Destroy 3 or more enemies at once.
Problem tego trofeum polega na tym, że 3 przeciwników musi być w bliskiej odległości od siebie. Polecam włączyć grę rankingową, zwołać 3 przyjaciół i poczekać na mapę "Kamieniołom Jacksona" i pojechać do hangaru, w którym jest broń (czerwony kolor). Mniej więcej znajduje się ona w lewym hangarze po zjechaniu z głównego odcinka taśmy (trzeba wjechać po rampie, aby ją zdobyć. Trzech Twoich znajomych ustawi się w rządku, a ty po prostu strzelając bronią dodatkową zabijesz ich wszystkich. W razie problemów - poniżej filmik


 
25S015f7a_zpsnfengcx5.png Psuja / Spoiler :braz:
Zniszcz gracza, który posiada obecnie aktywną serię fragów. / Destroy anyone on a kill streak.
Trofeum wpadnie na początku gry, gdy zmierzysz się z graczami lepszymi od siebie. Aktywna seria fragów włącza się od 2 zabójstw, więc nie musisz się martwić o to trofeum. Oczywiście możesz zdobyć to trofeum na ustawce z przyjacielem w grze rankingowej.
 
26Sb3dfa1_zpstwgdobt0.png Kinetyka / Long Distance Rail  :braz:
Zniszcz wroga działem kinetycznym z odległości co najmniej 300 m. / Take out an enemy with a railgun from 300m or more.
Najlepsze miejsce do zrobienia tego trofeum to "Zaginiona świątynia". Włącz grę rankingową, zaproś jednego znajomego i poproś go o stanięcie na szczycie świątyni. Udaj się po działko kinetyczne, które znajduje się w jednym z budynków otaczających świątynię (lokalizacja na filmiku poniżej) i stań na rogu mapy. Wyceluj w przeciwnika i po prostu wystrzel pocisk z działka kinetycznego. W razie problemów filmik poniżej 


 
27S1c90f8_zpsr13ymasz.png Śmierć z niebios / Death from Above  :braz:
Zalicz fraga, znajdując się w powietrzu. / Execute a kill while in the air.
Bardzo prost trofeum, do którego potrzebujesz pomarańczowych rakiet samonaprowadzających, czerwonego lasera lub niebieskiego działka kinetycznego. Najlepszym miejscem do wbicia tego trofeum jest "Zaginiona świątynia". Na brzegach mapy porozstawiane są piętrowe budynki. Wjedź na jeden z nich (mając w ekwipunku już silną broń dodatkową) i po prostu czekaj aż jakiś przeciwnik wystawi Ci się na muszce. Zjedź z dużą prędkością z budynku i w tym samym momencie zadaj przeciwnikowi ostateczny atak. Oczywiście trofeum można zrobić ze znajomym, ale tylko w grze rankingowej!
 
28Sfd9b94_zps1frm4uwn.png Pierwsza zmiana / Tour Of Duty  :braz:
Zalicz 250 fragów. / Get 250 kills.
Patrz trofeum "Cierpienie".
 
29Sb51bd8_zpspfobgfze.png Konieczne ulepszenia / Essential Upgrades :srebro:
Wybierz ulepszenie każdego z systemów. / Select an upgrade for every system.
Ulepszenia systemów musisz szukać w "USTAWIENIA KIEROWCY" w zakładce "Ulepszenia". Odblokujesz się w miarę zdobywania coraz wyższych leveli. Po wbiciu 25 poziomu włącz ulepszenie w każdej kategorii.
 
30S023086_zpsfcvrprrs.png Awansowanie / Rising Up  :braz:
Osiągnij poziom 10. / Reach Level 10.
Patrz trofeum "Zaprawiony w bojach".
 
31Scb6855_zpscmaxqcmx.png Zadatki na oficera / Officer Material  :braz:
Osiągnij poziom 15. / Reach Level 15.
Patrz trofeum "Zaprawiony w bojach".
 
32Sa9a744_zpsunplmxgt.png Kołami do góry / Wheels Up  :braz:
Spędź ponad 5 minut w powietrzu. / Spend over 5 minutes airborne.
Trofeum wpadnie samo w okolicy 400-500 killa. Po prostu zeskakuj z gór, dachów, kominów itp. z dużą prędkością, przeskakuj świątynię na mapie "Kamieniołom Jacksona" i rób wszystko, żeby choć przez chwilę znaleźć się w powietrzu. Wystarczy nawet, że jeżdżąc buggy wjedzie w Ciebie z dużą prędkością czołg - odlecisz na kilka/kilkanaście metrów i licznik gry w powietrzu będzie się sukcesywnie powiększał.
 
33S9744d2_zpspyfe2nei.png MVP / MVP :srebro:
Zdobądź najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie, w starciu drużynowym. / Get the most points on the winning side of a team game.
Do zdobycia tylko Team Deathmatchu. Tak naprawdę, żeby być najlepszym graczem w swojej drużynie to nie problem. Wystarczy przyjąć odpowiednią taktykę i dobrze znać mapę. Zbieraj żółte i pomarańczowe rakiety, które są najlepszymi opcjami do zabicia przeciwnika. Oczywiście są mocniejsze bronie w grze, ale one pojawiają się tylko maksymalnie 2-3 razy w meczu, więc nie warto zawracać sobie nimi głowy, szczególnie, że są to bronie bez automatycznego namierzania i zabicie przeciwnika wymaga drobnych umiejętności. Koniecznie korzystaj z czołgu, który ma może toporniejsze sterowanie, ale zadaje dużo więcej obrażeń pojedynczym pociskiem. Po dokładne opisy taktyk na poszczególnych mapach zapraszam do trofeum "Cierpienie".
 
34S5e5643_zps8fpc8ny3.png W pełnym locie / In Full Flight  :srebro:
Zniszcz wroga znajdującego się w powietrzu działem kinetycznym. / Destroy an airborne enemy with a railgun.
To trofeum nie jest typem tych, które wpadną bez starania i odrobiny szczęścia. Po pierwsze trzeba najpierw znaleźć wroga w powietrzu, a następnie trafić go z działka kinetycznego (kolo ciemny niebieski). Oczywiście można umówić się na ustawkę ze znajomym i wbić ten trofik bez najmniejszego problemu. Najbardziej polecam wybrać mapę "Kamieniołom Jacksona". Działko kinetyczne znajduje się na taśmie po przeciwnej stronie hangarów. Twój przyjaciel ustawia się na taśmie, Ty pod nim z wycelowaną lufą zadajesz mu 2-3 strzały (czołgiem), aż poziom życia nie spadnie mu do 30-50 procent. Następnie znajomy zjeżdża z rampy, a Ty w tym czasie uruchamiasz broń dodatkową. W razie problemów - poniżej filmik.


 
35S137ea7_zpsvbwkhn2h.png Niezła fura / Low Rider  :srebro:
Zniszcz 150 pojazdów, jadąc szybkim pojazdem szturmowym. / Destroy 150 opponents while driving a Fast Attack Vehicle.
Niektórzy wolą buggy, niektórzy czołg. Ja jestem z tej drugiej grupy, dlatego zniszczenie 150 pojazdów tym rodzajem pojazdu było po prostu nudne. Broń podstawowa zadaje minimalne obrażenia przeciwnikom, dlatego trzeba korzystać tylko i wyłącznie z broni dodatkowych. W opisie trofeum "Cierpienie" znajdziesz moje strategię na każdej z map.
 
36S2715df_zpsv3mqt6py.png Dowódca czołgu / Tank Commander  :srebro:
Zniszcz 150 rywali, jadąc czołgiem. / Destroy 150 opponents while driving a tank.
Jazda czołgiem wydaje się dużo toporniejsza, jednak jeżeli chodzi o siłę rażenia to czołg nie ma sobie równych. Cztery strzały i przeciwnik umiera, gdzie przy samochodziku musisz wykonać 25-30 strzałów. Bezapelacyjnie polecam używać czołgu przy nabijaniu 1000 fragów i korzystaniu ze specjalnych mocy dodatkowych, które oferuje mapa. W opisie trofeum "Cierpienie" znajdziesz moje strategię na każdej z map.
 
37S3e8ec9_zps1xjzjifx.png Tak jest / The Right Stuff  :srebro:
Osiągnij poziom 20. / Hit Level 20.
Patrz trofeum "Zaprawiony w bojach".
 
38S74b0f8_zpsbhwvcu58.png Furia / The Fury  :srebro:
Zalicz 500 fragów. / Get 500 kills.
Patrz trofeum "Cierpienie".
 
39S6a3f78_zps6xpg2qny.png Zaprawiony w bojach / Battle Scarred :zloto:
Osiągnij poziom 25. / Hit Level 25.
Najwyższy możliwy poziom do zdobycia i wpadnie przy około 600 killu. Polecam grać w zwykły Deathmatch albo Team Deathmatch. Używaj przede wszystkim broni dodatkowych - szczególnie

 • żółtych (lekkie rakiety samonaprowadzające),
 • pomarańczowych (samonaprowadzające rakiety ciężkie - jeden strzał i po przeciwniku),
 • ciemno niebieskich (działko kinetyczne)
 • czerwonych (laser).

Polecam używać czołgu, gdyż jego broń podstawowa zadaje dużo więcej obrażeń niż samochody typu buggy. Ta gra naparwdę nie jest skomplikowana i nie potrzeba dużego skilla, aby w szybkim tempie wbić najwyższy level.
 
40S7a1cd0_zps0xn2nlko.png Cierpienie / The Suffering  :zloto:
Zalicz 1000 fragów. / Get 1000 kills.
Prawdopodobnie ostatnie trofeum, które zdobędziesz przed platyną. Opiszę teraz najlepszą taktykę dla każdej, aby wbić jak najszybciej fragi. Oczywiście nie muszę chyba ponownie wspominać, że najlepszym trybem do nabijania fragów jest zwykły Deathmatch, w którym spokojnie możesz nabić w ciągu 8 minut 20 fragów i tym samym zostać zwycięzcą meczu. Najlepszą bronią są rakiety oznaczone na kolor pomarańczowy. Ich lokalizację znajdziecie na zdjęciach poniżej

 • Skwierczące jezioro (lotnisko) - Najlepszym miejscem do nabijania fragów jest wieża, która umiejscowiona jest na brzegu mapy, koło głównego hangaru. Znajdziesz na niej dwie samonaprowadzające rakiety, a przed Tobą na środku hangaru będą odnawiać się następne dwie z nich. Po prostu przemieszczaj się między tymi dwoma punktami na mapie, a gwarantuję Ci, że ta broń pozwoli Ci na zabicie mnóstwa przeciwników. Jest jeszcze jedna bardzo fajna miejscówka - mianowicie na końcu pasa znajduje się rozbite ufo, a zaraz za nim, najmocniejsza broń w grze. Czerwony laser zabije wszystko co stanie na jego drodze, więc korzystaj z niego gdy to tylko możliwe.

lotnisko.jpg?w=680

 • Kamieniołom Jacksona - Na tej mapie najlepiej korzystać z hangarów. W środku lewego z nich znajduje się najmocniejsza broń w grze - czerwony laser. Na dachu znajdziesz żółte samonaprowadzające rakiety lekkie, a przed nim odnawia się co jakiś czas pomarańczowa rakieta samonaprowadzająca. Na drugim hangarze (i jest to moje ulubione miejsce do zabijania) znajdziesz pomarańczowe ciężkie rakiety samonaprowadzające. Wystarczy, że będziesz stał na dachu jednego z hangarów i strzelał w przeciwników.

kamienioc582om.jpg?w=680

 • Zaginiona świątynia - Moja ulubiona mapa. Na zdjęciu po lewej macie najlepsze miejsce do zabijania przeciwników, na którym znajdują się pomarańczowe rakiety samonaprowadzające, a patrząc na lewo znajdziesz czerwony laser. Z tego miejsca możesz zabić 15-20 przeciwników w krótkim czasie. Na piętrze poniżej znajdziesz 2 dodatkowe kółka z pancerzem, które tylko podnoszą Twoje szanse sukcesu nad innymi przeciwnikami.

c59bwic485tynia.jpg?w=680

 • Posterunek 92 - Jest to moim zdaniem najgorsza z map i najlepszą taktyką jest zbieranie pomarańczowych rakiet, znajdujących się na środku mapy. Po prostu stój na jednym z wjazdów, strzelaj do przeciwników. Gdy zrobi się gorąco zjedź na niższy poziom, odnów sobie zdrowie, zbierz kółko z pancerzem i wróć na górne piętro.

hardwaree284a2_-rivals_20160120131556.jp

 
 
41S7299e4_zpseozs4yqj.png Coś dla propagandy / Mentioned in Dispatches  :zloto:
Zalicz serię 5 fragów. / Get a kill streak of 5.
Prędzej czy później (w miarę wzrostu Twojego skilla i przybrania odpowiedniej taktyki) zaliczysz serię 5 zabić. Od siebie polecam wybierać miejsca, które są zaznaczone w powyższym trofeum, gdzie spokojnie możesz nabić nawet serię 10 fragów.
 
42Saa5033_zpsmwoivbyn.png Wieczne zwycięstwa / Eternal Victorious  :zloto:
Wygraj 50 starć. / Win 50 matches.
Trofeum powinno spokojnie wpaść podczas nabijania 1000 fragów. Do wbicia tylko w normalną grze. Zdecydowanie polecam Team Deatchmatch, który jest najszybszym i najłatwiejszym trybem nabijania zwycięstw i fragów.
 
Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.
Filmy są mojego autorstwa - kanał na YT "Łowczyni Trofeów".
 
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

Edytowane przez josephineola
 • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :) odrazu poszukuje chetnych na zrobienie tych najtrudniejszych trofikow na ustawce :) dawajcie zaproszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RekuPL też się mogę pobawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jest ktoś chętny do zorganizowania ustawki ? :D Chętnie dołączę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z tymi wyzwaniami ? Jeżdżę jak głupi po tych mapach  i nie mam żadnych wykrzykników ani znaków zapytania,więc o co chodzi ? Już dawno pobiłem niektórych znajomych i tak dalej nie mam trofeum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam na kilku kontach i u znajomych. Te wykrzykniki nie pokazują się zawsze, są generowane losowo i w różnych momentach meczu. Ale z tego co pamiętam na lotnisku jest zawsze (przynajmniej u mnie był). Po prostu grajcie do momentu pokazania się wykrzyknika na mapie. Jak się pojawi - dostaniecie komunikat i od razu próbujcie pobić rekord. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyszedł najnowszy patch i o dziwo nagle zaczęły pojawia się te wyzwania.Więc wiem o co Ci teraz chodziło.Wersja 1.06 musiała mieć coś nie tak z tymi wyzwaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi wpaść trofeum Wsparcie taktyczne. Ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi wpaść trofeum Wsparcie taktyczne. Ktoś miał podobny problem?

 

Aktywowałeś wszystkie specjalne bronie na każdej mapie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominator RekuPL miał identyczny problem. Aktywowal każda broń na 4 mapach przy mnie. A pucharek nie wpadł.

Możliwe że chodzi o to ze musisz przeżyć samą aktywację tzn włączenie broni specjalnej. Zagraj z kimś prywatny mecz, uruchom broń specjalna i ukryj się. Zrób tak na każdej mapie a puchar MOŻE wpadnie. Nie mam innego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominator RekuPL miał identyczny problem. Aktywowal każda broń na 4 mapach przy mnie. A pucharek nie wpadł.

Możliwe że chodzi o to ze musisz przeżyć samą aktywację tzn włączenie broni specjalnej. Zagraj z kimś prywatny mecz, uruchom broń specjalna i ukryj się. Zrób tak na każdej mapie a puchar MOŻE wpadnie. Nie mam innego pomysłu.

 

A mi się wydaje że z kolejnym patchem zrąbali kolejny puchar.Bo Ja to tylko aktywowałem i  ginąłem ,z wersją 1.06 bez problemu wpadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ginąłeś bo się pewnie zle ukrywałeś. Ja grałem przez wszystkie patche i nie bylo z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trofeum pisze aktywuj mi przetrwaj. Więc czy ktoś padnie czy nie pucharek powinno zaliczyć. Ja osobiście z nim kłopotów nie miałem. Lecz RekuPL miał i jestem świadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o tym pucharku i parę osób miało ten sam problem. Jakimś cudem za 50 razem wpadło, aktywowałem broń specjalna kiedy tylko się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Musicie probowac przy kazdej mozliwej okazji.  Zakodujcie sobie do glowy gdzie Specjalna Bron znajduje sie na jakiej mapie i tylko jak bedzie komunikat ze jest dostepna to juz tam jedziecie.  W koncu sie uda. Mi zostaly jeszcze trzy pucharki.  500 Fragow, 1000 Fragow i 50 Wygranych Starc. Z tymi fragami to szybciej umre z nudow :biggrin:

No i oczywiscie gratulacje autorowi za swietny poradnik :) 

Edytowane przez juza_88
 • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz tylko deadmatch to fragi szybko poleca, ja robiłem ok 80-100/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi wpaść trofeum Wsparcie taktyczne. Ktoś miał podobny problem?

 

No mi też nie chce... :( Aktywowałem już naście razy i doopa :( Ktoś jakoś poradził sobie z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też nie chce... :sad: Aktywowałem już naście razy i doopa :sad: Ktoś jakoś poradził sobie z tym ?

 

 

Na anglojęzycznym forum pisali aby każdą specjalną broń po 5 razy aktywować na każdej mapie.Co niektórym pomaga.

 • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba każda lokalizację broni aktywować ? ? Teraz każda mapa ma chyba 3.miejsca gdzie broń się respi. Może musicie aktywować każda miejscowej ? ? ?

Haobab odezwij się i jutro tak zrobimy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa :D jutro (wtorek 26.01) mam cały dzień, noc wolne to mogę się pobawić z kimś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba każda lokalizację broni aktywować ? ? Teraz każda mapa ma chyba 3.miejsca gdzie broń się respi. Może musicie aktywować każda miejscowej ? ? ?

Haobab odezwij się i jutro tak zrobimy. ;)

 

Juza to chyba nie to :sad: Nie tu leży problem :sad:

Czytam te internety i nikt nie podaje jakiejś sprawdzonej recepty... :/

Macie może namiar na oficjalny feedback/support ?

Edytowane przez haobao_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że serwery to jedno wielkie nieporozumienie - każda broń w każdej lokacji, w każdym miejscu musi być aktywowana. Co więcej trzeba pozostać przy życiu i zabić przynajmniej jednego przeciwnika (nie swojej drużyny). Próbować do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że serwery to jedno wielkie nieporozumienie - każda broń w każdej lokacji, w każdym miejscu musi być aktywowana. Co więcej trzeba pozostać przy życiu i zabić przynajmniej jednego przeciwnika (nie swojej drużyny). Próbować do skutku.

 

Skąd takie wnioski ? Ten sposób komuś pomógł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×