Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To dosyć uproszczona kosmiczna symulacja, która pod pozorem opowiedzenia nam fabuły rzuca nas w proceduralnie generowany kosmos z kilkoma układami planetarnymi. Sporo tu latania i strzelania... brakuje dyplomacji a handel jest raczej monotonny i nudny... podobnie jak górnictwo :) 

Bądźmy szczerzy.. ta gra zainteresuje głównie osoby, które czekają na No Mans Sky.

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zobaczyłem gdyż myślę o zakupie tego tytułu : jak z warstwa RPG? Gdyż wszelakie portale mówią że to właśnie ten gatunek natomiast w twojej recce aspekt moim zdaniem został pominiety. Lvlujesz swoją flote? Statystyki wzrastają za pomocą jakiegoś farmienia? Ile czasu zajmuje zakończenie ? Jest ng+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zobaczyłem gdyż myślę o zakupie tego tytułu : jak z warstwa RPG? Gdyż wszelakie portale mówią że to właśnie ten gatunek natomiast w twojej recce aspekt moim zdaniem został pominiety. Lvlujesz swoją flote? Statystyki wzrastają za pomocą jakiegoś farmienia? Ile czasu zajmuje zakończenie ? Jest ng+?

 

Sorki za opóźnienie w odpowiedzi.

ta gra nie ma elementów RPG w stylu -zdobywanego doświadczenia - umiejętności.. statystyk twojej postaci - zupełne zero w tym obszarze. NIe ma znaczenia czy zabijesz 10 czy 1000 000 wrogów.. (chyba mówiłem o tym w recenzji około 7:28 sekundy :) )

Wykonujesz zadania... poboczne i zbierasz kasę na lepsze statki... sprzęt.. bronie - twoje statystyki są uzależnione tylko od tych elementów.

Gra oferuje fabułę ale rosnąca trudność zadań wymaga od gracza farmienia kasy i sprzętu.,

Więc dla podsumowania.

To nie jest gra RPG ale SPACE-"semi-SIM"-SHOOTER

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad tym tytulem. Sprzedales mi go. Duzo niezamierzonych pewnie odwolan do epickiej planszowki Gwiezdny Kupiec, w ktora katalem wieki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym poczekał, bo to idealny kandydat do Plusa, kiedyś tam :) Niestety, ale gra cierpi na bardzo szybko wkładająca się monotonie i w sumie przez to wszyscy szybko o tej grze zapomnieli.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to bym poczekał, bo to idealny kandydat do Plusa, kiedyś tam :) Niestety, ale gra cierpi na bardzo szybko wkładająca się monotonie i w sumie przez to wszyscy szybko o tej grze zapomnieli.

Jestem jasnowidzem jeśli chodzi o gry w Plusie :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam ps4 to rebel galaxy jest pierwszą grą w plusie, z której się na prawdę cieszę :) Miałem kupować no man's sky na urlop, ale dzięki sony już nie muszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od mniej więcej 1.5 roku panuje żelazna zasada by nie kupować indyków na PS4. Wcześniej czy później i tak wylądują w plusie. Ale faktycznie też się cieszę z Rebel Galaxy. Wygląda na przyjemny odmóżdżacz.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 5/29/2016 o 21:05, Patricko napisał:

Ja to bym poczekał, bo to idealny kandydat do Plusa, kiedyś tam :) Niestety, ale gra cierpi na bardzo szybko wkładająca się monotonie i w sumie przez to wszyscy szybko o tej grze zapomnieli.

 

O Prorok jakis czy co :1_grinning: 

 

Panowie blad na stronie czy kogos powalilo z rozmiarem Save?

https://store.playstation.com/#!/en-se/games/rebel-galaxy/cid=EP0222-CUSA02586_00-REBELGALAXY00000

 

"3GB minimum save size" - WFT?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, praktycznie wszystkie crapiszcza do 80zł będą kiedyś w plusie, dlatego tego szmelcu się nie kupuje :)

Poza małymi wyjątkami rzecz jasna, ale każdy rozumie o co chodzi.

 

Rebel Galaxy to gra na parę godzin, potem to walka przez nudę, monotonie i męczarnie. Więc nie róbcie sobie wielkich nadziei.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Patricko napisał:

Rebel Galaxy to gra na parę godzin, potem to walka przez nudę, monotonie i męczarnie. Więc nie róbcie sobie wielkich nadziei.

 

W moim wypadku nie chodzi o wielkie nadzieje, nie oczekuje epickiej gry... po prostu jesli jest w plusie na sierpien, a wyglada w miare ciekawie to czemu nie sprobowac. 

Zadnych oczekiwan. Jesli nie podejdzie to bez zalu. 

 

I tak mysle ze w porownaniu do masy innych tytulow z plusa (ba nawet tych wysoko ocenionych) moze zaoferowac mi wiecej, nizli tytuly od ktorych odbilem sie z powodu silenia sie na retro, lub tego ze po prostu byly przecietne. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się sprawdzi XD . Swoją drogą szkoda, że nie ma elementów RPG. Zawsze, nawet najmniejsza taka część potrafi lekko zmotywować do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassałem z ciekawości i nawet mi podeszło.  (mam skrzywienie do spacesimów - przy Frontierach spędziłem masę roboczogodzin :angel: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek trochę niemrawy, jak w każdej tego typu grze. Ale jak tylko się poulepsza systemy i może kupi nowy statek to już się robi ciekawiej.

No i kurna ta muzyka... Jak mi się znudzi granie to będę to odpalał tylko po to, żeby sobie posłuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne do Galaxy on fire dostępne na m.in. na Androidzie, a wczesniej na syarszych telefonach, gdzie to samo studio wydało "Deep", w które się zagrywałem.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś teksty Voidów w GoF ze zmienioną czcionką?

Jak nie to sobie znajdź na necie.

Trochę zmienia spojrzenie na grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GoF tylko chwilę pograłem. Pamiętam, że Deep mnie wyciągnęło na długie godziny mimo, że za platformę do grania służył mi W200i. Gra została nawet spolszczona przez jakąś grupę fanów.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak przelecialem moze 4 misje z czego 2 to wprowadzenie bylo, muzyka jak dla mnie na wielki plus - 2 osoby robily ta gre, a graficznie jest  dobrze, naprawde przyjemna dla oka grafika. Pozostale elementy tez sie komponuja, mamy handel, mamy ulepszanie statku no i pare jednostek ktore mozemy kupic jesli zarobimy kase.

 

Owszem moze z czasem gra stanie sie powtarzalna - lec tu zrob to lec tam zrob tamto, ale fajne jest to ze mamy jakis  wybor misji, ze owe wybory pokazuja u kogo bedziemy na plus a z kim bedziemy mieli na pienku. 

 

Jak dla mnie jako pozycja PS+ pozytywne zaskoczenie. Sam bym nie kupil, nawet pewnie w promocji, a tak mozna troche polatac, zrobi sie powtarzalnie to usiasc do innej gry i po przerwie wrocic i polatac jeszcze troche.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze bylo poczekac na plusika :)

Bardzo sympatyczna gierka, tacy piraci w kosmosie.

Plywanie od portu do portu, handelek, walki ala morskie (salwy z burt).

 

Zdecydowalem sie na kariere prawilnego gwiezdnego kupca ale wiem ze rozpoczne sobie druga rozgrywke i sprobuje zagrac na pirata: lupic co sie da, handlowac nielegalnym towarem. Jesli tylko jest taka mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zaczynać od nowa. W każdej chwili możesz zmienić "styl gry". Warto przeglądać wiadomości w barach. Pomagają w przeprowadzeniu korzystnych transakcji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze moge zmienic, ale tak sobie nagrabilem u rebeliantow, ze nie moge sie zblizac do ich stacji i misji jakos nie ma zebym odbudowal ta reputacje.

 

Jestem prawilnym kupcem, za pan brat z policja, czlonkiem gildii kupieckiej na trzecim levelu.

 

Moze sprobuje lupic ale nie wiem co z tego wyjdzie. Ciagle poruszam sie w jednym systemie gwiezdnym.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie grać w Rebel Galaxy i żałuję, że tak późno! Gra jest świetna, ale ma dość trudną tzw. "krzywą uczenia się".

Wejście do gry i zdobycie kasy może wydawać się trudne, gdy zaczynamy, tym bardziej że nie ma tutaj jednego słusznego sposobu na bicie hajsu (jest dopiero potem), więc tym bardziej człowiek nie wie czy robi dobrze czy źle. Można bawić się w górnika, pirata, handlarza, itd. Ze wszystkiego jest hajs, jednak prawdziwa gra zaczyna się gdy wylecimy nowym statkiem do nowego systemu. Wtedy pojawiają się srogie hajsy z misje od gildii handlarzy, a szczególnie Death Dropy... Obecnie mam około 1mln za misję i zbieram już na najlepszy statek w grze, czyli Blackgate.

Gra jest świetna, acz rozumiem minusy za monotonie. Mniej więcej od 2 systemu robimy już w kółko to samo. Jednak jak się pomyśli, że to zrobił jeden człowiek to czapki z głów! No i ten soundtrack...

No Man's Sky przy tej grze to jakaś pierdoła. Wiadomo, że RG to nie Elite, ale na PS4 na razie lepszego "życia" w kosmosie nie ma i do premiery Elite raczej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Patricko napisał:

 

Zacząłem sobie grać w Rebel Galaxy i żałuję, że tak późno! Gra jest świetna, ale ma dość trudną tzw. "krzywą uczenia się".

 

Brakuje mi wersji Pl. Za cholerę nie rozkminiam systemów obronnych, wieżyczek, torped, tarcz itd. Wszystkie ich parametry są dla mnie niezrozumiałe.

W przyszłym roku wychodzi Elite. Na żadną inną grę tak nie czekam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, malpka napisał:

Brakuje mi wersji Pl. Za cholerę nie rozkminiam systemów obronnych, wieżyczek, torped, tarcz itd. Wszystkie ich parametry są dla mnie niezrozumiałe.

W przyszłym roku wychodzi Elite. Na żadną inną grę tak nie czekam.

 

Mnie na początku grania ELITE zabił (gram na ONE), masakra, ale z czasem jak odkrywasz te zależności, niuanse, baaaa jak wogóle ogarnie się tą PODSTAWOWĄ mechanikę to gra daje już NIESAMOWITĄ frajdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×