Skocz do zawartości
fryz

Football Manager

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli o temat o najlepszej piłkarskiej serii w historii, grze, przez którą rozpadały się małżeństwa, nie mówiąc już o takich pierdołach jaka zawalanie pracy czy szkoły.

 

Toreso już się ujawnił, ale jestem pewny, że na forum jest jeszcze niejeden fan tej produkcji.

 

Jeśli o mnie chodzi to pierwszym CM-em (bo wtedy jeszcze gra nazywała się Championship Manager) był CM3, czyli bodajże sezon 98/99. Od tej pory co roku kupowałem najnowszą edycję, z wyjątkiem obecnej. Od gry odrzuca mnie system poleceń taktycznych, który moim zdaniem ewoluuje w bardzo złą stronę, ale ilość godzin jakie spędziłem przy kolejnych edycjach sprawia, że to i tak moja ulubiona seria jeśli chodzi o gry w ogóle.

 

Jest ktoś chętny na rozmowę o tej genialnej serii? Jakie macie sukcesy na koncie? Która część była najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan FM od CM-a, czyli mniej więcej od CM 00/01 po dziś dzień, czyli przynajmniej 15 lat ;)

No to czekamy na resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też i również od czasów CMa. Doszedłem do takiej wprawy, że teraz robię w każdej edycji na start karierę Legią, a później drugą, w której nie zmieniam wieku, doświadczenia itd. (30letni piłkarz-amator) i zaczynam bezrobotny. Moja obecna kariera to Pogoń Siedlce -> Lechia Gdańsk -> Everton -> Barca ;)

W FMa gram ciągle, czy to jednocześnie grając na konsoli, oglądając serial czy czytając książkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, co do wieku to pamiętam jak pierwszy raz poczułem się staro, kiedy tworząc menadżera w FM-ie mogłem wybrać już swój prawdziwy rok urodzenia, zamiast się postarzać. :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym pograł w nowego FMa. Tylko, że musiałbym kupić nowego kompa, żeby zagrać :D. Ostatni mój menager to była 12-stka, dużo przy niej spędziłem czasu i dobrze się bawiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzależniony niegrający.

 

od 2 lat jestem czysty.

 

Skoro rok ma 8700 h to spokojnie ponad tyle mam na liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nawet nie chce patrzeć na te liczniki czasu. Żadna gra nigdy nie wciągnęła mnie na tyle lat i w przeliczeniu godziny/rok. Jakbym zobaczył przechodzone godziny przez te kilkanascie lat to bym się przeraził. Jedyna gra w która mogę grać cały rok i nigdy mi się nie nudzi, i dzięki temu niestety jest zabójcza dla życia. Kiedys więcej, teraz już mniej, dla mnie to coś więcej niż zwykla jakaś tam gierka.

Często też wracam do starszych edycji, choćby żeby rozegrać kilka meczy.

Jedyna gra która towarzyszyła mi od małego do dnia dzisiejszego i nadal wywołuje te same emocje ;)

Edytowane przez toreso
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Tak powazniej zaczalem przygode z managerami od bodajze CM 04 do dzis. W FM 2015 nabite ok 500h, w 2016 gralem do grudnia i na razie postanowilem zrobic sobie mala przerwe, bo za duze zaleglosci na konsoli sie zrobily...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cm01/02 pierwszy moj manager i najlepszy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem kilka lat, bo... jednak chcę mieć czas dla rodziny :D

Ale... też macie notesy ze składami, talentami i taktykami? Do dziś mi się taki uchował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj miałem, do któregoś FM dodawali notes chyba jako bonus przy preorderze. Do tej pory mi się uchował choć bez okładki i nieco pogięty, niestety bez archiwalnych stron, bo te na bieżąco wyrywałem. Plusem gry zawsze było to, że przy grze równocześnie mogłem czytać książkę, oglądać film, odrabiać lekcje czy co tam akurat było trzeba. ;)post-46076-14551385158297_thumb.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś się pisało różne notatki w kajeciku, teraz już tego nie robię bo wszystko można gdzieś zapisać w pliku albo w samej grze.

Co do najlepszych czy ulubionych karier było tego tyle że ciężko stwierdzić, ale zawsze lubiłem podnosić z kolan upadłe kluby które coś znaczyły. Nigdy nie grałem gotowymi potęgami.

Leeds, Wimbledon, Notthingam Forest, Alaves, Oviedo, Napoli itd.

 

Obecnie od premiery nowego FM-a ciułam sobie pomału karierę Parmą, zaczynałem 4 lodzę, obecnie właśnie rozpoczynam pierwszy sezon w Serie A.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich FM-maniaków ;)  Moja przygoda z grami tego typu zaczęła się od CM-a 03/04 i z małymi przerwami trwa do dziś. Przeważnie gram Juventusem lub Legią.

Nie wiem ile godzin mam wygrane, ale ilość idzie w tysiące jak u kolegów wyżej :)

Obecnie gram w FM 2015 Legią i kończę 1 sezon. Wygrałem mistrzostwo a w finale PP przegrałem w karnych :down: Awansowałem też do LM ale furory tam nie zrobiłem.

Poleci ktoś jakichś ciekawych zawodników do Legii? Mam obecnie na wydanie ok 9 mln euro :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też spędziłem przy tej serii tysiące godzin, zacząłem od CM03/04, potem co roku zawsze ogrywałem nowe wydanie aż do FM2012, tak mi się dobrze grało cały czas jednym klubem że opuściłem 13 i 14. Niestety pod koniec sezonu 2047/48 save odmówił posłuszeństwa ... tak chyba bym grał do dziś tą karierę. Zbiegło się to akurat z premierą 15 więc zaopatrzyłem się nową część, ale jakoś nie pochłonęła mnie, zagrałem 3 klubami w sumie 10 sezonów i na tym na obecną chwilę skończyła się moja przygoda z FM. Co jakiś czas wraca mi chęć na powrót do 12 ale kończy się na kolejnej próbie reanimowania starej kariery i chęć odchodzi bo wolałbym pograć starą a nie zaczynać od nowa ;)

 

Oprócz grania czasami zajmowałem się tworzeniem dodatków, najczęściej facepacków dla naszej ligi, kitspacki robiłem raz, a ostatnio zajmowałem się polską wersją pliku fake, który zmienia nazwy rozgrywek na prawdziwe.

 

 

 

Poleci ktoś jakichś ciekawych zawodników do Legii? Mam obecnie na wydanie ok 9 mln euro :biggrin:

Po prawie 4 sezonach w Wiśle Kraków mogę polecić:

Nelson Malukeke (po 3 sezonie za 1mln E kupiony, lider w nieskończonym 4 sezonie)

Andy Najar (w 2 sezonie za darmo ściągnąłem do Wisły, po 2 sezonach za 7,5 E poszedł do Galatasaray)

Michal Obrocnik (dobry CDM, kupiony za 200 tys E a sprzedany po 2,5 sezonie za 7,5 mln E do Swansea)

Edytowane przez AXA
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czizas, ale tego przełożyłem ;) Pamiętacie polską gierkę- Liga Polska Manager? Grałem w nią 20 lat temu ;) Nawet znalazłem filmik na YT-

 

 

Jakoś wtedy też grałem często w hiszpański PC Futbol, filmik też odkopałem-

 

 

Nie wspomnę już o zabawie w Sensible World of Soccer i jego tryb menadżerski ;) Później przyszedł czas na ,Championship Managera, Football Managera i Fifa Manager. Ile to człowiek nocy nie przespał ;)

Edytowane przez awakeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak, może ktoś powiedzieć, że to taki growy tasiemiec, ale trzeba tego typu gry lubić :) u mnie numer 1 na pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×