Skocz do zawartości
Perez

PSX Extreme 223

Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #223

 

001okl_psx223.jpg

 

Marcowy numer dostępny od 24.02 (środa)

Prenumerata - wysyłka 21.02 (niedziela)

 

Szczerze mówiąc, to nie pamiętam, czy za młodu miałem jakieś doświadczenia z wirtualną rzeczywistością. Złośliwi mogą stwierdzić, że jestem tak stary, że mam prawo nie pamiętać. Ja jednak wolę wersję, że skoro nie pamiętam, nie było to unikalne i szokujące doświadczenie, warte zakodowania na lata. Pewnie grałem na jakichś maszynach arcade, gdzie przykładało się twarz do obleśnego wizjera w stylu maski do nurkowania. W ogóle kiedyś gry VR miały tyle wspólnego z wirtualną rzeczywistością, co dzisiaj Call of Duty z prawdziwą wojną. Nawet z Virtual Boyem nie miałem (na szczęście?) przyjemności. Wychodzi więc na to, że po raz pierwszy posmakowałem tego egzotycznego owocu na targach E3 2014, bawiąc się Morpheusem na pokazie Sony. Prawie leżąc na ziemi na specjalne pufie, w wymiarze VR byłem skejterem, który na desce śmigał w dół po krętej drodze w górach. Omijając samochody, wjeżdżając między koła ciężarówek, biorąc ostre zakręty – sterując jedynie wychyleniami głowy w goglach. W tragicznej rozdziałce SD, z mocno mieszanymi wrażeniami, ale jednak – moja świadomość była w kompletnie innym świecie.
 
W tym roku każdy z Was może tego doświadczyć. Tym razem ja będę złośliwy, pisząc: może wybrać się do takiego świata VR, na jaki go będzie stać. Ja niedawno sprawiłem sobie kartonowe gogle VR do smartfonu, za szalone 20 zł. Żadna kasa, więc dla beki – czemu nie? Jednak to tylko marna namiastka wirtualnej rzeczywistości, jaką zaoferują nam w tym roku największe firmy, które wzięły się za bary z tematem. Tanio nie będzie – to na pewno, ale jakość musi kosztować. Bo mam nadzieję, że tę rewolucję sprzeda nam jakość, a nie hasło „jakoś to będzie”. Hype jest wielki – nieprzypadkowo tylu gigantów branży technologicznej jednocześnie pracuje nad swoimi goglami (ostatnio słychać też o Apple i Google – nowe gogle tych drugich mają być samodzielne, nie wymagając do pracy PC, konsoli czy telefonu). Jednak jako gracze najlepiej wiemy, że hype może być też zgubny. Temat VR wraca po wielu latach, technika poszła do przodu, mamy potężne konsole i PC, ale czy to gwarantuje sukces? Wstępne wnioski spróbujcie wyciągnąć sami, zapoznając się z jednym z naszych największych Tematów Numeru. Przetestowaliśmy wszystkie nadchodzące i dostępne systemy VR, najlepsze gry, wskazujemy plusy i minusy technologii i dyskutujemy w gronie redakcyjnym. Czy nadchodzi prawdziwa rewolucja w grach wideo? [Grzegorz 'Butcher' Drabik]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU
Wirtualna rzeczywistość AD 2016
 
CO NOWEGO
Assetto Corsa
Dangerous Golf
Final Fantasy VII Remake
Resident Evil: Umbrella Corps
Song of the Deep
Star Fox Zero
 
PLAYTESTY
Hitman
Homefront: The Revolution
 
RECENZJE
Agatha Christie – The ABC Murders
Bravely Second End Layer
Cobalt
Dying Light: The Following
Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight
Final Fantasy Explorers
Gravity Rush Remastered
Layers of Fear
LEGO Marvel’s Avengers
Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4
Not a Hero
Pokémon Super Mystery Dungeon
Rise of the Tomb Raider – Baba Yaga – Świątynia wiedźmy
Rise of the Tomb Raider – Tryb wytrzymałości
Street Fighter V
The Witness
Unravel
World of Tanks
 
PORADNIK
Call of Duty: Black Ops III
 
HARDKOR
TOP gier WTF?!  
Piracy harms consumers  
Przez pryzmat serii – Far Cry
Styliści branży – Jonathan Blow
Zgrentgen – Święta bez choinki?
Zła i dobra cenzura
Alternatywy dla konsol
Gra w kino
Kartoteka – Hironobu Sakaguchi
 
RETRO
Trzeba znać
Czytelnia – „Armada”   
Pegasus zone – Honey Peach  
Kult plastiku – Family Computer Disk System
Historia gier wideo w Polsce (cz. XV)
To było grane – Manhunt
Comix Zone – Komiksowy Wiedźmin sprzed lat
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 21.02. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny gruby numerek do kolekcji :)

 

IMG_0033.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer od dzisiaj w sprzedaży - tradycyjnie w stacjonarnych punktach z prasą, jak również w formie elektronicznej - PDF lub e-Kiosk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta okładka to tak dwuznacznie trochę może wyglądać :P Chyba, że taki był cel :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×