Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, malpka napisał:

Pamiętam czasy gdy na PC co rok wymieniało się bebechy by gry normalnie wyglądały i chodziły. Nie sądziłem że to samo spotka mnie na konsoli. Kwestia czasu gdy na YT pojawią się filmy porównujące pt "PS4 vs PS4 Pro Comparison". Odechciewa się grać.

 

Tez pamietam te czasy, ba pamietam nawet ze niektore gry mialy opcje +/- i mogles zmiejszyc obszar wyswietlania zeby  miec wieksza plynnosc, no ale nie o tym.

 

Jasne ze beda porownania - i ja powiem ze jestem ciekaw tychze.

Nie widze powodow dla ktorych mialo by mi sie odechciewac grac. Moze mi sie nieco odechciec jesli okaze sie ze nowe gry po w Full HD na oryginalnej PS4 dzialaja zdecydowanie gorzej (plynnosc) nizli na PS4 Pro.

 

Na szczecie mam jeszcze tone gier do ogrania na PS3 :24_stuck_out_tongue:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słaba prezentacja, a Pan Cerny chyba miał na celu uśpić wszystkich, co by nie widzieli tego bubla, który mają zamiar pokazać.

Co do filmików z gier to nie wypowiadam się, chociaż z tego co widziałem to nic na mnie szału nie zrobiło, szczególnie Mass Effect, w którym tekstury w tle wyglądały jak z ery PS3, albo nawet PS2... 

Nie wiem, nie widzę żadnego sensu nabywania wersji "Pro" na chwilę obecną. Minimalnie lepsza grafika? Nie za tą cenę... Tym bardziej, że w multi i tak wszystko będzie takie samo na obu wersjach konsol, więc nie ma o czym mówić nawet. 

Wygląd kwestia gustu, mi się akurat podoba. Liczyłem również, że lekko zmodyfikują pada, albo jakaś wersja "Pro" znów. Może później.

 

Aaa, no i jeszcze takie info do ludzi, co myślą, że nagle MS ze swoim Scorpio pozamiata... Będzie to samo co tutaj, nieco lepsza grafa i nic poza tym. To nie nowa generacja, której każdy się spodziewa. Ja osobiście nie widzę, żadnego sensu tych "super" wersji obecnych konsol. To co widziałem na obecnej prezentacji tylko mnie utwierdziło w tym przekonaniu...

 

Aż chciało by się rzec... "Please, be excited!" 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zle slyszalem ale padly tam slowa, ze ,, developerzy wykorzystaja moc jak chca'' takze moze jest szansa na 1080 i 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple robi to od kilku lat i jest najdroższa marka na świecie :) MS i Sony pozazdrościli no i mamy nowa erę. Przeraża mnie jednak cena. Mogli dać Ps Pro za 1,7k i PS 4 Pro Plus za 2,7k :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

 

Cenry faktycznie zamulal - powinni im dac chyba jakies dobre przyszpieszacze zeby zarowno Cerny jak i House byli bardziej excited.

 

Wyglad - coz pokazuje ze mamy rozne gusta... i chyba bedziesz w mniejszosci jesli chodzi o wyglad i jego ocene.

 

Pad? nie no modyfikacja jest reweacyjna ot swiatelko. Olac modyfikacje typu pro - ale chociaz mogli by poprawic najwieksze bolaczki - gumki na triggerach ktore sie zuzywaja i baterie ktora wiadomo ze mogla by starczac na dluzej.

To pierwsze moze i poprawili (choc watpie), to drugie chyba nie.

 

Jedyne co moze z czasem roznic gry to plynnosc w singlu - jesli moje czarne przewidywania sie sprawdza i PS4 bedzie dzialac z wiekszymi dropami no to troche moze wplynac na obior produkcji.

 

Co do Scorpio - coz wieksza moc, wiec spodziewalbym ze wiecej gier bedzie dzialac w natywnych 4K (na ktore leje bo nie mam takiego TV) a PS4 Pro bedzie mialo upscale (1800p->2160p). Nie mowie ze pozamiata, ale warto poczekac i zobaczyc czym te konsole beda sie roznic. Wtedy dopiero sie oceni.

 

Serio - Sony musialo by sie postarac bo aktualnie podobnie jak ty jako posiadacz fullHD TV nie widze zadnego powodu zeby biec i kupowac Pro na premiere. (pomijam ze i tak nie kupuje sprzetow na premiere).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By się cieszyć z vr, tylko pod to głównie jest zrobiony ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam TV 4K, więc zobaczę jak sprawy z Pro będą wyglądać po premierze i jaki będzie odbiór ludzi.

Co do mocniejszego Xa to teraz mamy mocniejsze PS4 i poza Uncharted to chyba nic zbytnio się nie różni, a multiplatformy i tak będą tak samo wyglądać na obu konsolach, bo hajs się musi zgadzać. Siła będzie w exach, a tych jak na lekarstwo się zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Patricko napisał:

 

Ja akurat mam TV 4K, więc zobaczę jak sprawy z Pro będą wyglądać po premierze i jaki będzie odbiór ludzi.

 

Co do mocniejszego Xa to teraz mamy mocniejsze PS4 i poza Uncharted to chyba nic zbytnio się nie różni, a multiplatformy i tak będą tak samo wyglądać na obu konsolach, bo hajs się musi zgadzać. Siła będzie w exach, a tych jak na lekarstwo się zapowiada.

 

A to przepraszam.

 

Z ciekawosci - jaki rozmiar TV?

 

I kolejna rzecz wiadomo ze majac PS4 wpiete pod 4K to obraz 1080p jest skalowany do 2160p i teraz pytanie czy to przypadkiem nie skutkuje pogorszeniem jakosci obrazu? (bo ilosc detali sie nie zwieksza a 1pixel wyswietlany w fullHD staje sie 4rema pixelami wyswietlanymi na 4K TV).

 

Wiec byc moze w Twoim wypadku akurat Pro moze miec jakis sens. Niemniej domniemam ze wiekszosc graczy (z 40mln bazy) ma jednak fullHD TV, i to na co chcialbym dostac odpowiedz (pewnie bedzie wystarczajaca ilosc porownan ktore pojawia sie do konca roku) co oznaczalo by dla mnie kupno Pro, odczuje zmiany? czy moze dostane 3 efekty wiecej - wlosy na wietrze, poprawione oswietlenie i cienie..... bo to jak dla mnie za malo zeby rzucac sie na nowy sprzet.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie że ona wygląda jak sklejone dwie PS4ki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rambo8 napisał:

Czy tylko ja mam wrażenie że ona wygląda jak sklejone dwie PS4ki? ;)

Nie. chyba wszyscy to widzą a dla mnie to nawet PS4 Double Slim :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nawet oni na konferencji potraktowali Pro jak futrzaną nakładkę na deskę w kiblu.

To nie daje świadomości następnej konsoli, następnego skoku jakościowego, dogonienia choćby I5 z 1070 Nvidią. 

To jest... W zasadzie nie wiadomo co, taki Iphone S... 

MS w tym momencie ma przewagę, bo daje świadomość nowej jakości... Mówi:

Poczekajcie, dostaniecie drogą ale prawdziwą nową generację...

A tu... Tu mamy promowanie się CODem z lepszymi teksturami w PRO (singiel) i takim samym multi jak PS4... I niech to będzie podsumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 55".

Co do zmian w przypadku zwykłego HDTV to będzie tak jak mówisz, kilka efektów więcej i nic poza tym. To nie nowa generacja, ludzie oczekują chyba cudów po sprzęcie za 399$. Sony robi jedno dobrze, że wypuszcza sprzęt już teraz, chociaż nie ukrywam, że wolałbym potwora za większą kasę niż budżetówke kolejny raz z rzędu.

Poza tym to wszystko będzie mieć znacznie dopiero jak devi będą odpowiednio to wykorzystywać. Co nam z cudów na kiju jak gry nadal będą w 900p :)

No i na koniec jeszcze rozwaliła mnie sytuacja pod koniec konfy, gdzie gość mówi że nadchodzą świetne nowe tytuły, a tam Mordor, Deus Ex albo remaster CoD'a... Po prostu cudo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. chyba wszyscy to widzą a dla mnie to nawet PS4 Double Slim :1_grinning:

8a2deb243cd08059e8bcd0556d767200.jpg

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

No jesli chodzi o to ze pokazali wiecej niz raz Mordor to bylem :confused: okropnie confused....

 

Ale tutaj problem jest inny - Co Sony ma w line-up w tym roku co moglo by pokazac?

GTS - no raczej nie, a szkoda.

Horizon ZD - pokazali ale to 2017

Days Gone - 2017 (jak nie pozniej)

 

Wiec zostaja im gry juz wydane ktore dostana patche dla Pro.....

 

No niby mogli TLG pokazac ale o tej grze znow ucichlo :24_stuck_out_tongue::24_stuck_out_tongue:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupy nie urywa delikatnie mowiac. Tak jak sie spodziewalem Pro bedzie tym czym obecne konsole powinny byc od samego poczatku - 1080p, ostre tekstury, stabilny framerate - niby nic ale "troche" im to zajelo. A juz technologia tak poszla do przodu ze za 2 lata ta konsola bedzie przestarzala, i znowu potrzebna bedzie kolejna iteracja PS4... 4K i HRD - za wczesnie na to, nie z ta specyfikacja. Wlasnie obejrzalem zaprezentowane gameplaye 4K i niestety tekstury strasznie niedomagaja - co mi po 4K i ostry jak brzytwa obraz, jesli polowa tekstur jest rozmyta jak za czasow PS3? Ale szczerze, to nawet bym kupil zeby nadrobic zalegle exy czy nadchodzace typu Horizon czy GT:S, i juz kit w beznadziejnego pada czy zdechle PSN, ale kurrr... jakie to jest paskudne, o Jezusie Chrystusie!! Nie ma mowy ze takie paskudztwo zawita pod moim TV, moze kiedys wyjdzie Pro Slim i bedzie to jako-tako wygladalo, ale poki co wyglada na to ze PS4 Pro zaprojektowal jakis gimbus w Paint'ie...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że nawet oni na konferencji potraktowali Pro jak futrzaną nakładkę na deskę w kiblu.

To nie daje świadomości następnej konsoli, następnego skoku jakościowego, dogonienia choćby I5 z 1070 Nvidią. 

To jest... W zasadzie nie wiadomo co, taki Iphone S... 

MS w tym momencie ma przewagę, bo daje świadomość nowej jakości... Mówi:

Poczekajcie, dostaniecie drogą ale prawdziwą nową generację...

A tu... Tu mamy promowanie się CODem z lepszymi teksturami w PRO (singiel) i takim samym multi jak PS4... I niech to będzie podsumowanie.

Naprawdę wierzysz w to, że Scorpio da Ci "nową jakość"? Już teraz mogę Ci powiedzieć, że będzie to samo co z wersją "Pro", czyli minimalnie lepsze efekty i nic poza tym. To nie nowa generacja, to tylko ulepszenie dla ludzi z tv z 4k i nic poza tym... Niektórzy myślą, że chyba będzie przeskok o 2 generację do przodu za 400$...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Ja sie obawiam ze to koniec generacji jakie znalismy.

Po prostu Sony i MS beda mialy inny cykl wydawniczy i pewnie nie staly a zmienny.

 

Nie oszukujmy sie - konsole PS4 Pro od Sony schodza juz pewnie z tasmy produkcyjnej. Gdzie MS pewnie pracuje na roznych dev kitach i jeszcze moze to czy owo w specyfikacji zmienic (choc tez nie zakladalbym drastycznych zmian). 

 

Wiec dla mnie oczywistym jest ze jesli marketing bedzie przechwalal sie "moca" to scorpio tutaj wygra.

Niemniej poczekalbym az do momentu w ktorym bedzie mozna porownac swiezutkie Scorpio z pewnie rocznym juz wtedy neo.

I bedzie mozna ocenic ktora to konsola komu bardziej pasuje.

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie przeszkadza edycja pro, ba, niech sobie i będzie edycja super premium nawet. Wersje dla ludzi z różnymi tv i za odpowiednią cenę, dla mnie bomba. Tylko niech to będzie dostępne w dniu premiery, a nie że kupuję w dniu premiery konsole, a potem się okazuje, że za 2 miesiące pojawia się super hiper model.

Pomijam fakt, że wszystko mogłoby i tak być w jednym pudełku, a nie w kilku wersjach, ale wiadomo... Kasa...

Poza tym, tak jak pisałem wcześniej. Na uja nam te wszystkie cuda jak devi tego nie wykorzystają tak jak należy. Tylko i wyłącznie od nich zależy czy to będzie miało sens czy nie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Patricko napisał:

Naprawdę wierzysz w to, że Scorpio da Ci "nową jakość"? Już teraz mogę Ci powiedzieć, że będzie to samo co z wersją "Pro", czyli minimalnie lepsze efekty i nic poza tym. To nie nowa generacja, to tylko ulepszenie dla ludzi z tv z 4k i nic poza tym... Niektórzy myślą, że chyba będzie przeskok o 2 generację do przodu za 400$...

 

W porownaniu do XBoxowego 1.3TF i 720-900p przeskok na 6TF/4K bedzie bardzo odczuwalny :22_stuck_out_tongue_winking_eye: W przypadku PS4 jest slabo bo zaczynaja z wyzszego pulapu a koncza na nizszym, te 2.3x mocniejsze GPU jednak az takiej roznicy nie robi, co zreszta widac po zaprezentowanych grach w 1080p z rzekomo poprawiona grafika. Natomiast prawie 5x mocniejsze GPU, wiecej pamieci, i byc moze lepsze CPU (Zen) w Scoprio vs XB1 mozna smialo nazwac juz kolejna generacja. Pytanie jak bedzie wygladala sytuacja na rynku TV za te 1,5 roku, ile bedzie odbiornikow 4K, bo to zadecyduje czy deweloperzy beda robic gry typowo pod 4K, czy tak jak teraz ze sami nie beda wiedzieli co zrobic z moca i wyjdzie takie maslo maslane (np. Tomb Raider na PS Pro bedzie mial az 3 rozne tryby lol).

 

 

8 godzin temu, Patricko napisał:

 

Poza tym, tak jak pisałem wcześniej. Na uja nam te wszystkie cuda jak devi tego nie wykorzystają tak jak należy. Tylko i wyłącznie od nich zależy czy to będzie miało sens czy nie.

 

Jak mowi stare chinskie przyslowie - z g**** bata nie ukrecisz. Co maja wykorzystywac jak brakuje mocy GPU, brakuje pamieci bo polowa jest zablokowana dla OSu, a CPU jest takie slabe ze nawet dyski SSD sie dlawia? Czasy gdzie kazda jedna konsola posiadala unikatowa, egzotyczna architekture, z ktorej mozna bylo faktycznie cos wykrzesac bezpowrotnie minely, teraz konsole to pecety z zamknieta konfiguracja. Pamietam jak byla premiera PS4/XB1 i co bardziej naiwni pisali ze minie jeszcze sporo czasu zanim deweloperzy opanuja sprzet i wykorzystaja go na 100%, no i prosze, 3 lata a tu kolejny sprzet bo z poprzedniego nie da sie juz nic wiecej wycisnac, gdzie przez te 3 lata osiagniecie nawet marnych 30FPS stanowilo nie lada problem. Przejscie na architekture x86 daje mase korzysci, jedna z nich jest latwa ocena tego na co stac dany sprzet, i kazdy z minimalanym rozeznaniem w temacie wiedzial, ze PS4 i XB1 to g**** jakich malo, i teraz tak samo widac ze PS4 Pro jest w sam raz do 1080p, ktore juz sie powoli konczy i najpozniej za 2 lata 4K bedzie nowym standardem.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i grafiki nie poprawili, ale skok płynności jak dla mnie był mocno zauważalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam szkoda bo mieli pokazać RDRemaster albo 2 i znowu cisza :38_worried: ... dziwna polityka że konsola z 4K która nie ma napędu 4K, a może za rok w momencie wyjścia Scorpio dostaniemy ps4 NEO z napędem BR 4k, generalnie ten sprzęt jest po to żeby uciągnąć VR, cena jest naprawdę niska tyle co jakiś słaby model fona to dla europejczyka jest 5 dni pracujacych takze pewno to się sprzeda, ja myśle że teraz te sprzęty będą po prostu tak wymieniane co 2 lata. Także trzeba się przyzwyczaić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy przy następnej generacji. Wg mnie będą robić kilka wersji na start i kupuj którą chcesz, a potem nie marudź, a przynajmniej tak by było najlepiej.

Co mnie jeszcze martwi to brak wsparcia dla filmów 4k, no wtf... Tyle gadania, a najważniejszej funkcji nie ma... Czyżby trzeba sprzedać więcej odtwarzaczy od Sony? Czyli nadal trzeba ściągać i przez dysk oglądać :)

No i jeszcze ten dysk 1TB... Już mogli się pokusić o 2TB, albo jakieś SSD. Straszna bieda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy przy następnej generacji. Wg mnie będą robić kilka wersji na start i kupuj którą chcesz, a potem nie marudź, a przynajmniej tak by było najlepiej wg mnie.

Co mnie jeszcze martwi to brak wsparcia dla filmów 4k, no wtf... Tyle gadania, a najważniejszej funkcji nie ma... Czyżby trzeba sprzedać więcej odtwarzaczy od Sony? Czyli nadal trzeba ściągać i przez dysk oglądać

No i jeszcze ten dysk 1TB... Już mogli się pokusić o 2TB, albo jakieś SSD. Straszna bieda.

SSD za drogie przy tej cenie, szkoda jednak mały pod system przydał by się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal Dynamics zdradziła, że w Rise of the Tomb Raider (PS4) otrzymamy trzy ustawienia graficzne.

W trakcie rozmów jakie przeprowadzali pracownicy PlayStation już po konferencji, deweloperzy potwierdzili obecność trzech ustawień:

  • Tryb 4K w którym efekty graficzne zostaną stonowane, a obraz będzie wyświetlany w 4K. Niektóre efekty będą nieobecne, inne - ograniczone.
  • Tryb 1080p/60 w którym gra zadziała w 1080p i celować będzie w 60 klatek na sekundę (nie będzie to jednak stałe 60 FPS). Efekty będą lepsze niż w wersji 4K.
  • Tryb 1080p/30 w którym płynność zostanie co prawda zablokowana sztywno na 30 FPS, ale włączone będą wszystkie efekty graficzne i podkręcone na maksa " 

czemu nie powiedzą jak będzie gra wyglądać na zwykłe ps4? 30 fps, full hd i obcięte efekty? i czy tak będzie z wszystkimi grami? ...a  tak nawiasem wstyd że full hd 60 klatek na ultra nie pociągnie ... 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×