Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej mnie interesuja nowe konsole. Mam nadzieje, że Sony, MS i Nintendo podzieli sie przynajmniej specyfikacjami.

Ja też czekam na wieści o nowym sprzęcie.

Swoje Ps4 niedawno pogoniłem więc liczę że na jesień kupię mocniejszy sprzęt.

Chyba że się okaże lepiej poczekać do początku 2017 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym sie rewolucji, będzie pewnie jakas mala ewolucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nath_147 napisał:

Nie spodziewałbym sie rewolucji, będzie pewnie jakas mala ewolucja.

Biorac pod uwage premiere VR, plotki o tym ze na premierowym PS4 to VR raczej nie zachwyca oraz plotki i szybszym (z racji zmiany litografii) CPU oraz mocniejszym GPU ktore mialo by moca podolac VR. To nawet jesli zamkna to w tej samej obudowie, to bedzie to moim zdaniem znaczaca zmiana.

Oczywiscie rozumiem ze jesli takie zmiany  sie potwierdza to jest  to ewolucja, mozna to porownac np do kupna mocniejszej karty grafiki do PC, a nie rewolucja  na miare  zmiany generacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowo biere urlop w pracy, kupuje zapas piwa i ten jeden dzien w roku mozna zrobic posiedzenie od 18 do 4-5  rano (nie pamietam kiedy ostatnio konfa sony sie skonczyla).

Ja to w sumie czekam tylko na Kratosa i pokaz mozliwosci ps4 w odpowiednich rekach i TLOU 2 ale to juz marzenie jest, ogolnie to cos ND wspominalo ze bedzie kontynuacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nd ma przyszykować fabularne dlc do U4. Wiec raczej za wcześnie by cokolwiek mogli zaprezentować, może jakiś artwork ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wysypują się z newsów przed E3, znaczy że na konfach nie będzie dostatecznie dużo miejsca na gry bo trzeba będzie pokazywać nowe konsole i VR-y

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 6.06.2016 o 08:29, bany1987 napisał:

Najbardziej mnie interesuja nowe konsole. Mam nadzieje, że Sony, MS i Nintendo podzieli sie przynajmniej specyfikacjami.

Nintendo prawdopodobnie dopiero na TGS pokaże swoją konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pablos_83 napisał:

Wszyscy wysypują się z newsów przed E3, znaczy że na konfach nie będzie dostatecznie dużo miejsca na gry bo trzeba będzie pokazywać nowe konsole i VR-y

Niestety ze smutkiem muszę przyznać, że chyba masz rację...

Podejrzewam ponadto, że i tak cała dodatkowa moc w tych "mocniejszych wersjach" konsol będzie przeznaczona stricte pod VR, a nie pod każdą grę, jak to sobie gawiedź wymyśliła. Nie będę też ukrywał, że takiego właśnie rozwiązania sam bym oczekiwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @pablos_83 jak to nie będzie dużo gier. Sony przedstawiło całą listę gier do plusa na najbliższy rok, którą zaprezentuje na E3  :thumbsup:

lista gier Sony na E3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minut temu, _Matheo_ napisał:

Podejrzewam ponadto, że i tak cała dodatkowa moc w tych "mocniejszych wersjach" konsol będzie przeznaczona stricte pod VR, a nie pod każdą grę, jak to sobie gawiedź wymyśliła. Nie będę też ukrywał, że takiego właśnie rozwiązania sam bym oczekiwał.

W mojej opinii blokowanie mocy pod VR nie ma sensu. 

- juz w tej chwili czesc graczy zgrzanych na VR dostalo plotkami kubel zimnej wody, mysleli ze dokupia VR do PS4 i bedzie pieknie, ale gry na premierowej moga byc po prostu wysoce ubogie zeby nie cierpiala plynnosc a rozwinac dopiero skrzydla na PS4NEO (cos jak low vs medium/high settings, przy i tak skromniejszej oprawie graficznej). Kupno PS VR + PS4NEO to z kolei spory wydatek (i to nie tylko w PL)

- skoro wydaje sie mocnejsza wesje najmocniejszej konsoli - to wchodzi w to marketing. Jak maja wygladac proby zachecenia kogokolwiek do przesiadki/kupna NEO, lub proby sprzedania tego sprzetu jesli gry nie mialy by miec roznic? Kto bylby grupa docelowa? Niedzielni raczej nie bo ci moga wybrac ot tansze PS4 (spodziewam sie obnizki ceny) ktorego zakupu wczesniej nie rowazali. PS4NEO bedzie dla entuzjastow nowinek technicznych, i dla tych ktorzy z czasem przesiada sie bo np gra A dziala na PS4 w 30fps (z malymi dropami) a na NEO w 60fpsach, przy moze paru efektach wiecej. I tej czesci co nie ma konsoli a woli wybrac nowszy model.

Jesli zablokowali by moc pod VR automatycznie traca koronny argument marketingowy, i skazuja neo na mniejsza sprzedaz. Tymczasem widze tutaj podejscie znane z mobile, czyli kto kupil moze zostanie moze sie przesiadzie, kto nie kupil bedzie mial przez jakis czas starszy i nowszy model, szybko wygasimy starszy, i bedzie tylko jeden nowy model, a za kolejne 3 lata nowa iteracja PS4trinity i ten sam myk. 

Jesli chodzi o mobile mamy flagowce kazdego roku - a patrzac na znajomych i wspopracownikow ci wymieniaja sprzet raz na 3 lata czyli co trzecia generacje, rynek mobile jednak bazuje na tym ze grupa uzytkownikow wymieniajacych sprzet w danym roku jest wystarczajaco duza. I obawiam sie ze w tym kierunku beda zmierzac konsole. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sLk napisał:

 @pablos_83 jak to nie będzie dużo gier. Sony przedstawiło całą listę gier do plusa na najbliższy rok, którą zaprezentuje na E3  :thumbsup:

lista gier Sony na E3

Np 20 gier można zapowiedzieć jednym 30 sekudnowym trailerem.

Najważniejsze będą nowe konsole , potem nocniki na głowę z nakładką na wacka a na końcu gry

Dlatego mamy obecnie masę kontrolowanych przecieków, więcej o grach dowiemy się przed E3 niż na E3

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _Matheo_ napisał:

Nie będę też ukrywał, że takiego właśnie rozwiązania sam bym oczekiwał.

A jaki mialby byc tego cel/sens? Hamowac gry przez kolejne X lat? Juz praktycznie zadna gra nie trzyma 30FPS i to przy coraz czesciej stosowanej dynamicznej rozdzielczosci zamiast FullHD, PS4 sie juz wypalilo a zwienczeniem jego "kariery" jest UC4, czas najwyzszy na nowy sprzet. Ja wiem, ze ludzie kupujac na premiere konsole ze slabym tabletowym prockiem i karta graficzka ktora byla mid-endem i to pare lat teamu mysleli ze kupuja sprzet ktory wystarczy na 10 lat, nie wiem jedynie co wtedy jarali i gdzie to dostac. Wystarczy porownac wczorajszy trailer Horizon z pierwszym z zeszlorocznego E3, niebo a ziemia, wlasnie takie gry nam obiecywano prezentujac PS4 na PSX w 2014, a wyszlo jak zawsze ;) Takze wlasnie nowe konsole to jest to na co najbardziej licze na tegorocznych targach, i najlepiej z konkterntymi danymi a nie tylko pustymi PRowskimi sloganami typu "AZ 8 rdzeniuff!!!" - ktore lacznie sa slabsze niz jeden porzadny, czy "AZ 8GB GDDR5 OMFG!!!" tylko po to zeby prawie polowe zablokowac... 

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Żywy napisał:

A jaki mialby byc tego cel/sens? Hamowac gry przez kolejne X lat? Juz praktycznie zadna gra nie trzyma 30FPS i to przy coraz czesciej stosowanej dynamicznej rozdzielczosci zamiast FullHD, PS4 sie juz wypalilo a zwienczeniem jego "kariery" jest UC4, czas najwyzszy na nowy sprzet. Ja wiem, ze ludzie kupujac na premiere konsole ze slabym tabletowym prockiem i karta graficzka ktora byla mid-endem i to pare lat teamu mysleli ze kupuja sprzet ktory wystarczy na 10 lat, nie wiem jedynie co wtedy jarali i gdzie to dostac. Wystarczy porownac wczorajszy trailer Horizon z pierwszym z zeszlorocznego E3, niebo a ziemia, wlasnie takie gry nam obiecywano prezentujac PS4 na PSX w 2014, a wyszlo jak zawsze ;)

no ale mówią że to nie będzie nowa generacja tylko połówkowa, wiadome że ps4K będzie tylko po to by obsłużyć VR, tak samo Scorpio ... przecież jest jeszcze wiele gier które były zapowiadane na ps4 lata temu na e3 i które nie miały premiery - Deep Down, ten Necromancer czy tam Czarodziej od Quantic Dream taki ludek Rime ... zobaczcie jak Sony wspiera swoje nowinki technologiczne - PS VIta praktycznie bez gier, a jak coś wychodzi na niego to indyki taka potężna mała konsolka bez gier!! , to samo PS MUVE miałem, kupiłem, sprzedałem, to była porażka, od tamtego czasu nie dam sie nabrać na żadne nowe technologie od Sony, wiadome że pierwsza generacja gier na to to będzie totalny badziew w formie dema no i cena tego zestawu będzie pewno ok 1000 euro plus, oczywiście koszty kupowania gier +250 ... nie dziękuje, klasycznie pad i tv mi wystarcza. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Żywy napisał:

A jaki mialby byc tego cel/sens? Hamowac gry przez kolejne X lat? Juz praktycznie zadna gra nie trzyma 30FPS i to przy coraz czesciej stosowanej dynamicznej rozdzielczosci zamiast FullHD, PS4 sie juz wypalilo a zwienczeniem jego "kariery" jest UC4, czas najwyzszy na nowy sprzet. Ja wiem, ze ludzie kupujac na premiere konsole ze slabym tabletowym prockiem i karta graficzka ktora byla mid-endem i to pare lat teamu mysleli ze kupuja sprzet ktory wystarczy na 10 lat, nie wiem jedynie co wtedy jarali i gdzie to dostac. Wystarczy porownac wczorajszy trailer Horizon z pierwszym z zeszlorocznego E3, niebo a ziemia, wlasnie takie gry nam obiecywano prezentujac PS4 na PSX w 2014, a wyszlo jak zawsze ;) Takze wlasnie nowe konsole to jest to na co najbardziej licze na tegorocznych targach, i najlepiej z konkterntymi danymi a nie tylko pustymi PRowskimi sloganami typu "AZ 8 rdzeniuff!!!" - ktore lacznie sa slabsze niz jeden porzadny, czy "AZ 8GB GDDR5 OMFG!!!" tylko po to zeby prawie polowe zablokowac... 

Nowa generacja - TAK, nowe półśrodki mające podbić tylko rozdziałkę i FPS-y - NIE. O to mi chodziło, i tylko o to.

Ja nie kupiłem konsoli z zamysłem używania jej przez 10 lat, ale jeśli co 2-3 lata ma wychodzić tylko ciut ulepszona rewizja (dzieląca graczy), to sram na taki biznes i będę ogrywał starocie i zaległości - tu też mam grania na 10 lat.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Żywy napisał:

Juz praktycznie zadna gra nie trzyma 30FPS i to przy coraz czesciej stosowanej dynamicznej rozdzielczosci zamiast FullHD, PS4 sie juz wypalilo a zwienczeniem jego "kariery" jest UC4, czas najwyzszy na nowy sprzet.  

Kolego @Żywy tu akurat sie nie zgodze - pCARS ma 60fps, choc wg niektorych analiz dropi, Wolf i Doom maja 60fps przy dynamiczej rozdzielczosci nie 30. 

Wiec moim zdaniem odrobinke przesadziles. Fakt jest faktem z calym parciem na VR to PS4 premierowe nie ma szans, a i devsi wola szybciej wydawac gry niz generowac koszty produkujac jedna pozycje 3lata (zapewne do tej kategorii wpadnie TLOU PS3 i Uncharted4). 

 

16 minut temu, _Matheo_ napisał:

Nowa generacja - TAK, nowe półśrodki mające podbić tylko rozdziałkę i FPS-y - NIE. O to mi chodziło, i tylko o to.

Ja nie kupiłem konsoli z zamysłem używania jej przez 10 lat, ale jeśli co 2-3 lata ma wychodzić tylko ciut ulepszona rewizja (dzieląca graczy), to sram na taki biznes i będę ogrywał starocie i zaległości - tu też mam grania na 10 lat.

Pierwsze zdanie - tak myslalem jak byly pierwsze plotki, ba nawet robilem obliczenia czy sprzedawac PS4 (wrocic do PS3 w pelnym wymiarze grania), i ile by mnie w takim wypadku wynioslo cena za przejscie gry, ile bylbym stratny itd - tak mam zboczenie na punktu statystyk. 

A potem z pomoca przyszla moja kobieta i powiedziala: "nie zal tobie czasu na te rozkminy?" I miala racje olalem to, bede gral na PS3 i PS4 ktore mam, jak gry beda wygladac lepiej, na NEO to beda trafialy na liste ograc w przyszlosci (jak kiedys zmienie konsole choc mozliwe ze od razu bedzie to PS4Trinity). 

Tak wiec tez wolalbym pelnoprawnego next-gena ze wsteczna kompatybilnoscia za jakies 2 lata (5 letni cykl zycia konsoli), ale to nie ma znaczenia. Gracze zostali postawieni (lub raczej zostana w trakcie E3) w takiej a nie innej sytuacji i trzeba bedzie sie dostosowac. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie , jeśli SONY zapowie nową konsolę (powiedzmy o nazwie NEO) , to czy do tej konsoli żeby wyświetlić jak najlepszy obraz potrzebny będzie TV 4K , czy może na poczciwych FULL HD też będziemy się cieszyć lepszą mocą PS4? Można gdybać , ale nie uśmiecha mi się kupowanie specjalnie tv 4K , może na kolejną generację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli "neo" osiągnie stałe 60klatek w FHD to będzie max, zapomnij o grach w 4k :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablos_83 z tymi grami to zart byl ofkoz :) Jak zobaczylem ten set up to mi sie smiac zachciało. Same hity.... 

Co do 4k to serio ktos jeszcze uwaza, ze nowa połówkowa generacja uciągnie jakis w miare poważny tytuł w 4k? Tak jak pisal @DaraS jezeli  gry beda chodzic w full hd w stałych 60fps to bedzie sukces. A i to nie jest takie pewne. No moze powstaną jakies remastery remasterow i one beda hulać w kulawym 4k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crash5

Odpowiedzi juz dostales.

Dodam ze dwa zdania od siebie. PS3 przypadlo na ere przejscia z kineskopow na LCD i dalo rade, w wypadku LCD i tylko wiekszej ilosci wyswietlanych punktow, nawet jesli pojawia sie gry 4K (kiedys w blizej nieokreslonej przyszlosci na jakiejs konsoli przyszlosci ktora jeszcze nie powstala) to i tak nic nie bedzie stalo na przeszkodzie grac w full HD na TV full HD, bo jeszcze toche wody w Wiśle uplynie zanim nie nastapi moment w ktorym TV 4K wypra full HD.

Wiec moim zdaniem zmiane TV mozna bedzie spokojnie odlozyc  w czasie.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pablos_83 napisał:

Nie będzie potrzebny tv 4k jeszcze przez wiele lat.

No to juz zalezy od samych gier, ja narazie znam tylko 3 gry ktore byly by warte podbicia rozdzialki do 4K - The Division, Witcher 3 i Quantum Break (oczywiscie z PC), i moze jeszcze UC4, bo FHD nie wyrabia zeby wydobyc wszystkie szczegoly grafiki jakie prezentuja te gry, natomiast w pozostalych 99,9% gier gdzie juz w FHD golym okiem widac ze tekstury nie daja rady i sa rozmyte, to faktycznie lepiej 4K unikac bo bedzie to wygladalo tylko jeszcze gorzej. I tu wracamy to kwestii PSNeo/XB1 - bo jezeli bedziemy tkwili sztywno przy obecnym sprzecie i gry na nowsze rewizje beda wygladaly identycznie bo tak zyczy sobie garstka graczy bo poczuliby sie "oszukani", to faktycznie 4K jeszcze dluuugo nie bedzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to juz zalezy od samych gier, ja narazie znam tylko 3 gry ktore byly by warte podbicia rozdzialki do 4K - The Division, Witcher 3 i Quantum Break (oczywiscie z PC), i moze jeszcze UC4, bo FHD nie wyrabia zeby wydobyc wszystkie szczegoly grafiki jakie prezentuja te gry, natomiast w pozostalych 99,9% gier gdzie juz w FHD golym okiem widac ze tekstury nie daja rady i sa rozmyte, to faktycznie lepiej 4K unikac bo bedzie to wygladalo tylko jeszcze gorzej. I tu wracamy to kwestii PSNeo/XB1 - bo jezeli bedziemy tkwili sztywno przy obecnym sprzecie i gry na nowsze rewizje beda wygladaly identycznie bo tak zyczy sobie garstka graczy bo poczuliby sie "oszukani", to faktycznie 4K jeszcze dluuugo nie bedzie potrzebne.

Mysle, ze ta garstka to wiekszosc a na pewno wyzszy procent ludzi niz Ci ktorzy chca nowego czy ulepszonego sprzetu

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuldi82 @Żywy 

Rozroznijmy 2 rzeczy - tak wielu w tym ja wolaloby by nowa konsole po 5 latach, nazwana next genem gdzie faktycznie widac bylo by wzrost mocy, do tego wsteczna kompatybilnosc. 

Ale to co kto woli, nie musi byc zgodne z tym co nam zostanie zaprezentowane. 

I teraz dalej jesli nowa wersja konsoli bedzie miala wiecej mocy to tutaj, ciezko nie zgodzic z opinia ze blokowanie jej nie ma najmniejszego sensu. 

Ja zakladajac ze plotki o mocniejszym duzo sprzecie sie potwierdza juz to zaakceptowalem. Zreszta i tak pewnie PS4 na neo zmienie dopiero za jakis czas (nie rzucam sie na premierowki), a moze biorac pod uwage backlog gier zmienie dopiero jak wyjdzie PS4Trinity co bedzie oznaczalo ze moje PS4 pozyje stosunkowo dlugo. 

Do tego czasu bede dzielil gry - na te ktore wydane zostaly na pierwsza iteracje PS4, te ktore dostaly patche na NEO ktore poprawiaja taki czy inny aspekt rozgrywki (np. plynnosc) i takie ktore wydane zostaly juz na neo i na niej dzialaja lepiej. Jak pisalem ogrywac bede wszystko co jest w backlogu, a nowsze produkcje pewnie ogrywac bede tez z duzym opoznieniem juz na nowszym sprzecie. 

podpisano (samozwanczy) naczelny archeolog forum

MagEllan

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuldi82 napisał:

Mysle, ze ta garstka to wiekszosc a na pewno wyzszy procent ludzi niz Ci ktorzy chca nowego czy ulepszonego sprzetu

No nie wiem, wystarczy wejsc na zagraniczne fora gdzie ludze wrecz nie moga sie doczekac PSNeo. Tak samo np. Win10 na polskich serwisach jest hejtowany na prawo i lewo a na pierwszym lepszym forum zagranicznym jak sie spytasz czy warto sie przesiasc to sie spytaja na co jeszcze w ogole czekasz bo system lekki, szybki i przyjemny. Takze polskie serwisy/fora sa miernym wyznacznikiem ogolnej opinii, zwlaszcza ze liczba posiadaczy PS4 w Polsce to nie jest nawet pol % w skali swiatowej... Niestety ale polskie zarobki vs zagraniczne ceny swoje robia (plus polska natura narzekania na wszystko dookola ;)) - oczywistym jest ze przecietny Kowalski ktory musial pol roku odkladac na PS4 bedzie teraz chcial sie nia nacieszyc jak najdluzej i jak czyta ze za rogiem czai sie juz nowa konsola na ktora znowu bedzie musial tyrac pol roku to wlacza mu sie rage mode, w przeciwienstwie to przecietnego szwaba/zabojada/angola itp. ktorzy sobie po prostu kupia nowy sprzet na premiere za ulamek swojej pensji.

PSNeo ma generalnie tylko jeden problem - zdecydowanie zbyt wczesnie wyplynely plotki na jego temat. Bo o ile koniecznosci nowego Xboxa nikt nie kwestionuje, tak PS4 moze jeszcze troche pociagnac, i faktycznie PSNeo jest planowane dopiero na za 9-12 miesiecy, zapewne Sony zamierzalo zaprezentowac nowy sprzet na PSX pod koniec roku, i gdyby faktycznie tak bylo to mialo by to rece i nogi - gracze do tego czasu dostali by UC4, GTS, Horizon, i za kwartal-dwa pojawila by sie nowa konsola, ale miali by poczucie ze warto bylo miec te PS4 przez ten krotki okres czasu bo bylo w co grac, a tak? Zdazylo juz tyle informacji wyplynac ze znana jest nawet prawie cala specyfikacja techniczna i Sony nie ma innego wyboru jak oficjalnie zapowiedziec PSNeo na E3 juz za tydzien, czyli ok. rok przed faktyczna premiera sprzetu, czyli zdecydowanie za wczesnie, bo teraz to ludzie nawet nie sa pewni czy ogladaja trailery/gameplay'e z obecnaj konsoli czy juz przyszlorocznej.

Edytowane przez Żywy
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

Po czym wnosisz ze NEO zadebiutuje tak pozno? byly plotki mowiace o tym ze jesien tego roku w zwiazku z premiera VR, byly doniesienia ze premierowe PS4 i VR to marna para. Moim zdaniem Sony wiele rzeczy robi pod VR wiec, jesli NEO mialo by wyjsc z takim opoznieniem w stosunku do VR to bylby stral w kolano. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×