Skocz do zawartości
dreamtox

Pro Evolution Soccer 2017

Rekomendowane odpowiedzi

small_1150119961.jpg

 

Konami postanowiło nie czekać za długo i bez większych fanfar zapowiedziano właśnie Pro Evolution Soccer 2017 (PS4), które pojawi się na konsolach tej i poprzedniej generacji oraz PC-tach.

Gra pojawi się w tym roku i deweloper jak co roku obiecuje nam konkretne zmiany i poważne nowości. Jakie w tym roku są marketingowe słowa-klucze?

ss_visual.jpg

Precyzyjne podania połączone z jeszcze lepszą kontrolą piłki i jej fizyką, dzięki którym rozgrywka ma być bardziej realna. Poprawione reakcje bramkarzy, masa nowych animacji zagrać. Ogromna kontrola nad drużyną i taktyką w trakcie spotkań, wraz ze zautomatyzowanymi zachowaniami, teraz także podczas rzutów wolnych.

ss_cornerkickcontrol.jpg

Oczywiście do tego jeszcze lepsza grafika i masa nowych animacji (ponad 100), które pozwolą na jeszcze lepsze odwzorowanie meczu piłkarskiego. Nowością według Konami ma być Adaptive AI, czyli przeciwnik, który będzie się uczył na bazie tego, jak gramy co ma wymusić na nas ciągłe zmiany stylu i odejście od schematów.
W ciągu najbliższego tygodnia pojawiać będą się pierwsze materiały wraz z playtestami społeczności.

https://www.konami.com/wepes/2017/eu/en/

http://www.pssite.com/news/50063/konami-zapowiada-pro-evolution-soccer-2017.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w tym roku to chyba znów zmiecie fife ;)

Zobaczymy jak będzie działać adaptive ai, bo ciekawie się zapowiada ;)

Sent from my m2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tylko mam nadzieję, że jeśli demo okaże się świetne, to nic zmienią w pełnej wersji. Demo 2016 było kapitalne, ale w pełnej już jednak czuć było, że to nie to samo. Mimo to i tak było git. Byle teraz już nic nie spieprzyli, bo w końcu idą dobrą drogą jak kiedyś. 

Edytowane przez mikelsgrom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gowno prawda z tym demem. Tyle ludzi mówi, że było idealne, a to po prostu pierwsze wrażenie. I w demie nie sprawdzisz trybu online który mają tragiczny. Mnie ostatni PES zaczął irytować po dwóch tygodniach.

W 16 jest masa rzeczy do poprawienia dlatego nie ufam Konami i tym zachwytom nad alpha 17.

Oni już znajdą sposób żeby popsuć własne dzieło. Niech dadzą myClub F2P na premierę, bo nawet kilku klubów nie potrafili ostatnio zbalansowac więc po co tą grę kupować.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu na tym forum irytowało się, gdy na okrągło leciał flejm w stronę  Konami.  Wielu z was zapomniało, ze PES 2016 zrobili ludzie a nie BOTY i oni tez czytają fora, twitter. Konami wie, że dali ciała jeśli chodzi o PES 2016 i w tym roku robią naprawdę wszystko, aby PES 2017 był grą nie dla miłośników arcade a dla miłośników futbolu. Konami do tej pory raczej ignorowało wszelkie uwagi ( np po wydaniu PES 2015) posługując się na lewo i prawo tekstem "thank you for feedback"  Oni raczej realizowali jakiś swój dziwny pomysł, co dało nam na   dwudziestolecie serii najbardziej zautomatyzowanego i oskryptowanego PES-a w historii (SENSSIBLE SOCCER miało więcej wolności ) 

Konami zaprosiło do swojego studia  w UK kilku wymiataczy/youtuberów  PES-a aby zademonstrować im wczesną wersję gry, i co ważne, aby porozmawiać o tym jak ma wyglądać PES 2017 Jednocześnie zapewniając, że w tym roku PES-a robi dla fanów serii, i jak nigdy biorą sobie do serca nasze sugestie.

 

W kilku zdaniach postaram się wam streścić to wszystko czego dowiedziałem się od chłopaków którzy tam byli i od rozmów miedzy innymi z Asimem Tanvirem z Konami

 

Chłopaki grali w PES 2017 7 godzin, mecze rozgrywali miedzy sobą oraz vs AI, następnie udali się z Adamem Bhatti i innymi ludźmi z Konami  do sali konferencyjnej aby około godziny dyskutować o grze w swoim i naszym imieniu. 

Konami poprosiło każdego gracza  o listę rzeczy które trzeba poprawić, co się podoba a co nie w PES 2015/2016/2017, każdy uczestnik konferencji spisał swoje uwagi na papierze a następnie wszystko zostało wysłane do Konami  JAPAN

Konami  jednocześnie zapewnia, ze PES 2017 będzie grą stworzoną wspólnie z community i dla community. Już na samej "konferencji"  bardzo szeroko był omawiany temat automatyzmu i zjawiska nazywanego momentum. 

Wiem, ze jest tu kilku graczy, którzy myślą, że PES 2016 jest grą gdzie o wyniku decyduje PURE SKILL, ale tak nie jest. W PES 2016 w prawie każdym meczu ONLINE jedna strona jest dymana. Łatwo jest to zrobić w PES, bo sterujemy jednym zawodnikiem a dziesięcioma konsola, i w zależności od potrzeb, AI naszej drużyny mają zmieniany poziom trudności od Amatora do Super Star, w zależności od widzi mi się "systemu". To właśnie powodowało częste powroty ze stanu 4-0 do 4-4 lub sytuacje gdy po 78 minutach niezwykle wyrównanej gry strzelasz upragnionego i ciężko wypracowanego gola, aby natychmiast po rozpoczęciu stracić prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach tak zwanego gola z dupy. Wszystko to powodują w PES 2016 skrypty, które jak już wspomniałem były jednym z głównych tematów rozmów w Konami podczas pokazu PES 2017.  Oczywiście zdążają się gry w które system nie ingeruje, ale w trybach MyClub, Online Divisions czy innych występuje to zbyt często  i są ludzie którzy byli masakrowani skryptami co mecz, w tym ja ( potrafiłem wygrywać 6-0 aby przegrać 7-6 hehe ) 

Ciekawostką jest fakt, że podczas tych 7 godzin grania nie zauważono jakiegokolwiek wpływu systemu na wynik, jeśli ktoś chciał utrzymać wynik 1-0 mógł to zrobić, bo skrypty nagle nie spychały jednego gracza do głębokiej defensywy dając boosta przeciwnikowi. Obecnie tzn w v 2017 to nie skrypt o tym decyduje a my, konkretnie  nasza taktyka, teraz ktoś kto będzie chciał bronic się musi zdefiniować to w taktyce a jeśli ktoś chce cisnąc?  także musi dokonać zmian w taktyce. 

Koniec z graniem na partyzana, bez zmian taktycznych i personalnych, gdzie  to system decyduje kto jest na fali a kto w defensywie w danej chwili.

Co ważne i to zaznaczają wszyscy grający w PES 2017 skrypty nie występują nawet vs AI, nie ma już podłego czytania imput z PADA i cheaty po których konsola wali nam gola, bo taki ma kaprys! To pokazuje, ze ślady handicapow są znikome, przynajmniej w tej wersji gry. Nikt nie twierdzi, że na 100% nie będzie w PES 2017 handicapów/skryptów,nie wiadomo jak do tego ustosunkuje się Konami, ale twitter i fora wrzą, wyszukanie przeciwnika nawet w MyClub który jest za darmo  często jest już czasochłonny późno w nocy, nie trwa to 5 czy 10 sekund a czasem nawet 2 minuty !  co sugeruje, ze serwery pustoszeją często na rzecz FIFY. 

Ja sam jestem przekonany, ze handicap będzie, bo ten zrobiony z głową może być ciekawym elementem gry, ale nie może to być coś co frustruje, coś tak irracjonalnego co mamy w PES 2016 

Oczywiście dyskusja jest i będzie,jest handi czy go nie ma ? Mniej doświadczeni gracze w grach ONLINE czy mniej spostrzegawczy gracze  HANDICAPU nie zauważą. Ta pierwsza grupa gra mało w  PESa, więc  nie zauważy tego, bo to właśnie  tym graczom własnie skrypty najczęściej pomagają ( w PES 2016 to chyba 80% graczy doświadcza przekręty) , aby zbyt szybko nie zniechęcali się do PES-a. Dobry system rankingowy i dobry gameplay ten problem z pewnością rozwiąże.  A ta 2 grupa ? To ludzie z niskim IQ, dyma go system czy nie  ?! Taki ma wytłumaczenie :  mecz to mecz wiec na ch... drążyć temat ? Dla nich jest FIFA... 

 

Konami to tez cwaniaki i uwierzcie mi, do zachowania balansu ( opozycja) jest jakiś  % graczy którzy doświadcza skryptów  o wiele mniej :) Sam czit w grze jest, a Konami o tym rozmawia, ale  za zamkniętymi drzwiami na 6 spustów :) 

 

Parę słów o zmianach : 

TAKTYKA!

Tam jest dużo zmian. Będziemy mogli ustawić np taktykę z fałszywą 9 lub tikitake, czy też  definiować jak maja zachowywać się boczni obrońcy.

Sporo rożnych zaawansowanych ostawień doszło w ofensywie i defensywie ! A co najważniejsze, jak już pisałem wszystkie te zmiany mają realny wpływ na sytuacje na boisku, każda zmiana w taktyce momentalnie odczuwalna jest na placu gry. Dodatkowych ustawień będzie 6 w ofensywie i 6 w defensywie, jednocześnie będzie można używać 4, czyli 2 atak i 2 obrona.

 

OGÓLNIE O GRZE :

 

Wiadomo, że grafika względem PES 2016 wygląda ładniej, dodano takie smaczki jak para z ust gdy jest zimno, czy w czasie deszczu opadające krople wody z siatki po golu. Oczywiście fizyka siatki także sprawuje się o wiele lepiej i jest imponująca . Do tego dodano rożne fajne nowe animacje. Wszystko to wygląda ładnie i "realistycznie"

-Gameplay jest bardzo płynny

-Dośrodkowania nie są OP

-Długie dzidy na "ROBOTY"  nie są już  OP, co ciekawe, nawet gwiazdy reprezentacji Niemiec maja mniejsze OVERALLE, ktoś pamięta jak sam pisałem tutaj i na twitterze?  Mianowicie, że ONLINE DIVISION nawet bez filtrów naprawi ucięcie OVERALLI wszystkim w grze chociaż o 10% 

-szybkość gry o wiele mniejsza porównując do PES 2016 będzie to coś pomiędzy -1.5 a -2 !!!! A to już daje uczucie symulacji, do tego dochodzi fenomenalna fizyka piłki ! I to jest bardzo duży krok na przód jeśli chodzi o Pro Evolution Soccer. Fizyka piłki jest jak to każdy mówi fenomenalna..

-Pass lvl jest jakąś inaczej, ale nie pamiętam jak ( chyba manual do lvl4 ) jest więcej wolności, ale wg chłopaków ciągle troszkę za duza pomoc, ciągle odbywa się dialog w tej kwestii i to wg Adama Bhatti jest najtrudniejsze w zachowaniu balansu pomiędzy CASUAL a HardCore w PES 2017

-Balans miedzy obrona/atak bardzo dobry . Koniec z bieganiem od bramki do bramki i co ważne, koniec z wynikami 6-6

Sam Bhatti to podkreśla, że w PES 2016 przesadzili z ARCADOWOSCIA i to był fail, bo FIFA gości drużyny częściej w środku pola jak sam PES ^^  W PES 2017 będziemy grac dużo w środku pola, nie będzie taktyk 415

-Bramkarze w końcu są bramkarzami a nie ręcznikami, spora poprawa w każdym elemencie 

-Przyjecie piłki i odegranie jej nie jest już ekspresowe jak w PES 2016, tutaj jest czas na to aby pomyśleć, odwrócić się z piłka w kierunku przyszłego zagrania, a gdy przeciwnik jest w bliskim kontakcie i może odebrać piłkę kontroler wpada w wibracje. W PES 2016 to był  ping pong , tutaj trzeba używać głowy , przyjmując piłkę już myśleć co zrobić dalej, gdzie odegrać!  Czyli to co w futbolu jest tak ważne. Ciekawostką jest to, że każdy piłkarz ma inne przyjęcie, będzie różnica w przyjęciu piłki z jednoczesnym obrotem w kierunku podania czy sprintu przez Boatenga, Ronaldo a YAYA Toure. 

Reasumując, gramy w piłkę a nie hokej na trawie . Wszyscy powtarzają, jest HYPE,  gra jest taka o jaką community walczyło latami.

Co będzie 15 września ?  ( 15 premiera w Europie) cóż przekonamy się :) 

Ja tam daje im ostatnia szanse, a jak gra będzie oskryptowanym syfem dla debili, PES-a sprzedam, ale  tym razem już z konsola :) 

 

EDIT

Zapomniałem dodać, że na PS4 będzie pełny Option FILE , wiec nie będzie wgrywania koszulek jedna po drugiej, tylko install i mamy full licencje w kilka sekund. 

 

 

-------------

Sorry za ewentualne błędy i chaos w tekście, ale pisze na szybko i bez przygotowania. 

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby się to wszystko sprawdziło. Konami już dawno powinno się słuchać fanów, bo jak wiemy praktycznie tylko oni kupują PES. Reszta leci do drugiego obozu. Dzięki za info. Też ostatni raz chyba dam szansę tej grze. Jednak nie na premierę. Tym razem poczekam, czy obietnice zostaną spełnione. Na świetne demo też się nie nabiorę...;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące do premiery, a panowie z Konami są na etapie zapytań do graczy jak gra ma wyglądać?

Hmmmmmmmmmm...

No zobaczymy co z tego wyjdzie.

Alternatywy i tak brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, TrueGrand napisał:

Hmmm może i gameplan poprawią ale znając Konami to tryby online będą do bani jak dotychczas... Obym się mylił.

 

Edytowane przez januszp85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie cuda jak imput lag, wrażenie, jak by piłkarze mieli na nogach odważniki 5kg, to są skrypty , to właśnie to o czym wspominam wyżej, tak zwane handicapy.

Serwery w PES są dość OK, i to jest w tym wszystkim najśmieszniejsze, że oni sami sobie strzelali w kolana. Zobaczymy, czy te "oczka"do community to ściema, a oni dalej będą "grać z nami" i manipulować rozgrywką, czy dadzą nam grę ze zdrową rywalizacją. Dobra gra multi to taka w której po porażce masz ochotę na więcej, na trening, na poprawianie detali . A nie jak PES, ze najwyżej co chcesz to spalić płytę, lub rzucić padem w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi czy dodadzą jakieś tryby nowe online. Fajnie by było przynajmniej dla mnie jakby wrócili do możliwości grania 2vs2 online z jednej konsoli, stary dobry tryb MLO też by mógł wrócić heh......mogliby dodać Lm online, LE online ....marzenia :1_grinning: .... offline brakuje oczywiście możliwości rozgrywania turniejów kanapowych gdzie wszystko było podliczane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z kolei bieżąca edycja to najlepszy PES w historii. Zdarzyło mi się mnóstwo cudownych, emocjonujących meczy. Kilka rzeczy irytuje, głównie zdarzający się czasem ping pong. Wierzę, że 2017 będzie jeszcze lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie najbardziej ciekawi czy dodadzą jakieś tryby nowe online. Fajnie by było przynajmniej dla mnie jakby wrócili do możliwości grania 2vs2 online z jednej konsoli, stary dobry tryb MLO też by mógł wrócić heh......mogliby dodać Lm online, LE online ....marzenia :1_grinning: .... offline brakuje oczywiście możliwości rozgrywania turniejów kanapowych gdzie wszystko było podliczane. 

Będą custom cupy jak kiedyś , będzie też mógł kolega podłączyć się z 2 padem za CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś w połowie sierpnia

Ale bardziej po Gamescomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te wszystkie cuda jak imput lag, wrażenie, jak by piłkarze mieli na nogach odważniki 5kg, to są skrypty , to właśnie to o czym wspominam wyżej, tak zwane handicapy.

Serwery w PES są dość OK, i to jest w tym wszystkim najśmieszniejsze, że oni sami sobie strzelali w kolana.

Według mnie gra ma słabe online p2p i jak nie jesteś hostem grasz na lagu i masz wrażenie że to skrypty. Po kilkuset meczach online stwierdzam, że to zwykle lagi zrobiły z tej gry gowno. AI to wtedy debile i gra jest do niczego. Jak gra mi chodziła dobrze to miałem w myClub rating powyżej 800. Od dwóch miesięcy mam ciągle opóźnienia, bo nikt w to już nie gra i matchmaking działa fatalnie więc zblizam się do 600 hehe

Ta gra na lagu jest niegrywalna, nie dość że ciężko się podaje, drybling prawie nie możliwy, to jeszcze AI stoi, nie odbiera piłki i nie wybiega na pozycję. Dlatego mój hype na 17 wynosi 0 i nie słucham żadnych opinii dopóki nie wyjdzie full i ludzie zaczną grać online.

"Najlepszy PES w historii" trzeci rok z rzędu się nie nabiore. Żebyś się nie zdziwił z tymi skryptami w 17. Wiadomo, że pewnie wyeliminuja te skrypty gdzie konsola robi wszystko żeby ktoś strzelił gola, bo to była totalna żenada. Ale z tymi "odwaznikami na stopach" to się zdziwisz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrypty, a dowodem jest to, że gdy ilość ludzi grających w PES 2016 drastycznie spadła (został sam beton grający w to dobrze ) a przecież była free wersja :) więc Konami zrobiła z kilku tysięcy stałych graczy chłopców do bicia dla noobow. Spadłem z 3 ligi i z Ratting ponad 600 do 9 i ratting niewiele ponad 200. Co ciekawe, gdy siegałem dna nagle gra znów dobrze chodziła i grało się fajnie do póki nie osiągnąłem Ratting około 480-490 T_TKonami nie chciało mnie pościć powyżej 500. Od tego pułapu znów wszystko w czape z nowymi (90% meczy )i tak do rattingu troszkę ponad 200 ^^ W końcu za 4 razem przestałem grać. Co najgorsze to gdy byłem na fali wznoszącej to bylo tak w Online div, MyClyb i vs kumple w prywatnym lobby, ale gdy wlaczal się tryb "wszystko w dupe " kumple mnie bili po 6-0

Nie byłem jedynym który był mięsem armatnim do matchmakingu .Konami pogubilo się w tych Team Spiritach, player emotion itd .

EDIT

Zresztą , wielu zauważyło, ze gdy mają zagwarantowany awans do wyższej ligi to nagle na pozostałe mecze sezonu przypadkowo obrona dostaje wylewu krwi do mózgu, a reszta stoi .

Kiedys nagrałem filmik jak gram z gościem ktory nie potrafił mi odebrać piłki gdy odkładałem pada . Ale gdy ja mu strzelałem gola nagle gra sprawiała, ze nic nie działało a gość mi strzelał z 40m gole. Gdy on wyrownywal wtedy wszystko chodziło do póki nie strzeliłem mu gola, ale wtedy znów gra przestawała mi działać , więc tracilem gola . Wtedy po wyrównaniu postanowiłem odłożyć pada i zwrócić uwagę co gość zrobi gdy moja obrona zaczęła grać, i co ? I nic nie zrobił haha moi obrońcy sami zabierali mu piłkę, a on nie potrafił zabrać mi ją spowrotem, bo był za słaby ! Gdy brałem pada w ręce szybko strzelałem gola i wtedy znów gra mnie oszukiwała.

Przecież jak skrypty są po twojej czy mojej stronie to obrona gra sama :1_grinning: Zwróć na to uwagę

Np w tym filmiku zobacz jak skrypt zabiera mi Valbuene z toru strzału , nie dość , że piłkarze rozbiegali się i trzeba było walczyć z chaosem, to i tak gra robiła wszystko żeby przeciwnik zdobył gola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz setny powtórzyłes to samo. Stary ludzie nie sa,az takimi debilami i wystarczy ze napiszesz to raz. Ty naprawde musisz jak jakis jebany wariat powtarzac to samo w koło Macieju? 

 

Tak tak wiemy ze wg Ciebie jest tak i tak. Blagam zrozumielismy nie powtarzaj znow i znow bo idzie dostac pierdolca. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczem będzie system rankingowy w PES 2017 bo jeśli Konami powieli swoja politykę z PES 2016 to gra leży i kwiczy . Wtedy będzie się liczyć tylko MyClub i nasze karty kredytowe, a grę będzie można wrzucić do jednego wora z Pokerem  ( w pokerze przynajmniej każdy wie z czym ma doczynienia) 

 

Jak działa ranking w PES ? 

A no tak, że niewiele ma wspólnego z czystymi umiejętnościami, co udowadnia prosty eksperyment. 

Ogólnie w PES 2016 warto było grać od dnia premiery i zrobić dobry rating, bo rating działa na player emotion ( skrypty) 

Miałem ostatnio w MyClub 620 rating i 3 ligę, wtedy przyszedł lose streak i po kilkunastu przegranych meczach z kilkoma remisami spadłem do 6 ligi i rating 520

Wiadomo, ze inwestycja w coinsy, kupno nowego trenera, losowanie piłek mogło by sprawić, że nagle wygrałbym 20 meczy, ale takie zmuszanie do wydawania kasy jest chore ( online division występuje to samo bo widać wszystkie tryby wrzucili w jeden wór) 

Gdy miałem rating 620 i grałem na ludzi z ratingiem plus minus 500 ogrywałem ich, nawet gdy gościowi udawało się utrzymać remis to po 80 minucie rozstrzygałem mecz na swoja korzyść, co bynajmniej nie ma nic wspólnego ze staminą :) to się czuło.

Ludzie z ratingiem poniżej 400 a nawet niewiele więcej jak 400 to był łatwy win, ludzie z ratingiem 360 byli gwałceni po 8-0 i wyżej. 

gdy grałem z ludźmi których rating był w okolicach 600 były to mecze wyrównane , wyniki 3-3 4-4 wygrane 5-4 czy 6-5 

Niby logiczne, prawda ? W końcu taki był nasz RANK, z ludźmi z Rating 700+ przegrywałem i tu zawsze mimo, że wydawało się (czułem to, ale oczywiscie nie zawsze ) , ze jestem lepszy, że mam posiadanie, przewagę, to zawsze w ostatnich minutach czułem się dymany i przegrywałem :) a moi gwiazdorzy nie trafiali w bramkę. Oczywiście ludzie z rating 800 i wyżej to były dla mnie potwory którzy strzelali mi pierwszego gola zawsze najpóźniej w trzeciej  akcji, oczywiście przy dośrodkowaniach nie było mowy o wyskoku, bo moi obrońcy byli tłamszeni ratingiem.

Wracając do eksperymentu, specjalnie spadłem do ratingu 240 (MyClub) aby zobaczyć, jak gra będzie wyglądać z optyki jak by się wydawało wcześniej  totalnego no skilla . No i tutaj zaczynają dziać się ciekawe rzeczy, które sporo nam mówią z czym mamy do czynienia, co w gamingu może być standardem ( może już jest standartem w grach sportowych).

A było tak, że zupełnie inni gracze byli dla mnie równi a inni mocni, co nie ma absolutnie nic wspólnego ze skillem a z tym jak poruszają się moi AI, czyli cala dziesiątka której nie kontroluje w danej chwili. Wynik w dużym procencie zależy od ich krycia, agresji, ruchliwości i kilku innych aspektów, czym oczywiście manipuluje Konami.  I tak, gdy grałem z ludźmi z ratingiem 250-320 sam mając rating 240 mecze były bardzo wyrównane, system robił wszystko aby utrzymać mecz wyrównany i bardzo emocjonujący. Mimo, że miałem przewagę i przeważnie z takimi graczami wygrywałem,to mimo wszystko oni często spychali mnie do bardzo głębokiej wręcz desperackiej obrony, co z optyki gracza z 3 ligi było śmieszne, bo to były wg mnie dzieci, baby  lub BOTY na amatorze. Były kontry z mojej strony, ale gwiazdorzy wszystko posyłali obok bramki, aby mecz był dramatyczny. 

Gracze z ratingiem 500 to byli dla mnie potwory i czułem się tak jak wtedy  kiedy ja miałem 620 a grałem na tych z 700 + 

Rating 600-700 to już były gole w zasadzie max w 3 akcji meczu i zawsze gwałty . 

Reasumując PES 2016 online jest to skrypt który decyduje o tym kto, ile i jak wygra, to Konami decyduje o tym kto sie broni a kto ma odrobic 3 bramkowa strate, manipulują wynikami :) Poszli o jeden krok dalej jak EA.

Pytanie czy utrzymają ten kurs w PES 2017 ?  Wiele chyba zależy od tego jak gracze na takie praktyki będą reagować. 

 

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że to tyczy się średnich graczy, bo wybitni poradzą sobie w każdych okolicznościach, ale to tylko szczegół, bo oszustwa są na low i high lvl-u. Wystarczy pogadać z graczami lub obejrzeć kilka streamow na TWITCH :)   

 

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueGrand z całym szacunkiem, ale Ty masz kobietę, dzieci, dom, pracę?

Skąd u Ciebie takie parcie na analizę dlaczego gra jest "be"?

Poza Pesem jest jeszcze życie, które sobie biegnie obok ;)

Masz 12 lat? Tak tylko pytam.

Gra wyjdzie na jesień i pewnie kupię.

Spodoba mi się lub średnio.

I tyle.

Rozwalasz to na czynniki pierwsze jakby miało to być lekiem na nowotwory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko choruje od ponad 2 lat :) czasu opór :)

Nie chodzi o samą grę, nie podoba mi się polityka firm takich jak EA czy Konami . Jest to forma gamblingu kolego i kiedyś ktoś tym się pewnie zajmie :)

Ale serio gdzie ty tu widzisz coś co może pochłonąć specjalnie dużo czasu ? To prosta gra a nie Starcraft .

Gram(łem)od premiery więc już podczas gier wyciągamy wnioski oraz analizujemy, chyba jak każdy ? A test z ratingiem to kwestia jednego popołudnia i granie do 1 w nocy.

 

 

Dodam, żę PES 2017 ma w 80% zmieniony FOX ENGINE, gameplay jest zupełnie nowy. 

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli, że tracisz czas na granie w grę.

Ale na pieprzenie o niej non stop tego samego na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I własnie: tego samego. Zeby cos nowego wpisał jeszcze. 

 

Tak to człowiek widzi nowy post, moze gameplay, moze news..ale gdzie , to samo pierdolenie non stop. 

 

Wiemy Grand wiemy PES ma handicap, zamknij sie zesz juz na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ja napisałem w tym temacie o czym każdy wiedział ? Przecież przedstawiłem wam stan gry PES 2017 zresztą w innym temacie widziałem, że są zainteresowani .

To Konami i ludzie tam zaproszeni toczyli i dyskusje na temat tzw skryptów, a ja dodatkowo jako ciekawostkę przedstawiłem jak to działa . Kazdego nie zadowole :) nie podoba się? Cóż przykro,będę pisać informacje o grze i stanie zawartych w nich handicaoow, bo to element gry który sprawi, że gra będzie wybitna lub nie i całe community obecnie dyskutuje tylko o tym (twitch)

Myślę, że dla wielu na tym forum informacje które przekazałem były wartościowe . Polskie fora tak już działają, że przeważnie piszą trolle a ci którzy coś z tekstu wynieśli poszli z uśmiechem zaparzyć kawkę :)

Jeśli masz coś ciekawszego do napisania jeden z drugim, proszę piszcie a ja się usunę w cien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i dlatego nie pisze. Ty tez nie masz a klepiesz wciaz to samo. Zasmiecasz kazdy temat tym samym pyerdoleniem wkolo macieju. Masz moze racje z tymi handicapami ale zrozumiesz ty wreszcie ze starczy cos raz powiedziec? Zonie tez sto razy cos powtarzasz? Ogarnij sie i zachowuj normalnie. Nie odp tylko sie koorwa ogarnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×