Skocz do zawartości
Siriondel

Death Stranding

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sLk napisał:

Teraz już coraz częściej można normalnie zmieniać dubbing i napisy. 

To było  jakieś nieporozumienie, że mogłeś odtwarzać audio tylko w  języku jaki miałeś ustawiony na konsoli.... :seriously:

Spider-Man całkiem nowy ex sony i nie dało się wybierać dubbingu. Spyro remaster i demko medievila to samo. Nie jestem pewny, ale horizon też miał ten sam problem. Tylko God od War był na tyle rozbudowy, że dali taki "ficzer"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JankoPL napisał:

Spider-Man całkiem nowy ex sony i nie dało się wybierać dubbingu. Spyro remaster i demko medievila to samo. Nie jestem pewny, ale horizon też miał ten sam problem. Tylko God od War był na tyle rozbudowy, że dali taki "ficzer"

 

W Horizon można ustawić  język dubbingu.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, xavris napisał:

Zmiana języka konsoli i po problemie. Zmuszanie ludzi do słuchania polskiego dubbingu powinno być karalne.

 

Nie do konca. Jak pisalem przy okazji dyskuji o wersjach jezykowych ja optuje za wyborem. Zmiana jezyka w konsoli nie pozwala na mix dowolnej sciezki voice over z dowolna sciezka napisow. A nie oszukujmy sie dodanie takiej opcji nie jest ani trudne ani czasochlonne. 

 

4 godziny temu, sLk napisał:

Teraz już coraz częściej można normalnie zmieniać dubbing i napisy. 

To było  jakieś nieporozumienie, że mogłeś odtwarzać audio tylko w  języku jaki miałeś ustawiony na konsoli.... :seriously:

Pozwole sie nie zgodzic. Jest wprost przeciwnie. EA na PC zmusza graczy do PL nie dajac nawet wyboru ktory ci mieli pare lat wstecz. Ogolnie w tej generacji ktore nie mialy menu wybory jezyka (czegos co w poprzedniej generacji bylo raczej powszechne). Jak pisalem powyzej ja optuje za wyborem. I taki byc powinien. 

I tak masz racje Horizon:ZD ma menu zmiany jezyka ale juz spider-man, the order 1866, ratchet & clank takowego nie maja. 

 

A rozwiazanie jest proste gra ma X sciezek audio i Y sciezek napisow - dac menu niechaj sobie gracz wybiera co chce. I takie rozwiazanie uznaje za jedyne sluszne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MagEllan napisał:

Nie do konca. Jak pisalem przy okazji dyskuji o wersjach jezykowych ja optuje za wyborem.

Do końca. Zmuszanie= brak opcji wyboru języka. Wydawało mi się to dość oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, xavris napisał:

Do końca. Zmuszanie= brak opcji wyboru języka. Wydawało mi się to dość oczywiste.

Nie w kontekscie tego zdania.

Cytat

Zmiana języka konsoli i po problemie

Bo brzmi to jakby brak opcji wyboru nie byl problemem, bo jest alternatywa (conajwyzej srednia w mojej opinii).

Pamietajmy tez ze zmiana jezyka w konsoli wymusza czesto obie sciezki zarowno voice over jak i napisy.

Wiec zdecydowanie nie powiedzialbym "po problemie".

 

Tak czy inaczej gry powinny miec menu wyboru jezyka. Gdzie gracz moze ustawic sobie dowolna kombinacje dostepnych jezykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Całkiem nieźle się prezentuje bundle z PS4 Pro

 

 

600x600_smart_fit.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co wyjdzie z tej gierki. Nie śledzę informacji na jej temat, nie oglądam trailerów... Jakoś tak na chłodno podchodzę. Może dlatego że nie bylem fanem MGS.

To jaki gierka będzie miała odbiór ciekawi mnie chyba przede wszystkim ze względu na osobę Kojimy. Pamiętam że często zdarzało mu się narzekać na współpracę przy wcześniejszych projektach. Teraz ma studio, czas i pieniądze więc chyba nie ma zbyt dużego pola do wymówek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Embargo na recenzje Death Stranding znika 1 Listopada, tydzień przed premierą gry. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sLk napisał:

 

Całkiem nieźle się prezentuje bundle z PS4 Pro

 

 

600x600_smart_fit.jpg

Dla mnie chyba najlepsza limitowana konsola i ten pad przypominający słój z dzieckiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Hideo z zespołem pizgaja w tour z death stranding XDDD

 

Bo Kojima to gwiazda rocka, a nie deweloper :1_grinning:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość. Sony potwierdziło możliwość wybrania angielskiego dubbingu i polskich napisów. Uff. 

F1C5287E-D2EC-4ACC-9213-5BA0B9158184.jpeg

Edytowane przez mpluto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w 2019 roku i po tylu dekadach rozwoju gier, które stały się rozrywką masową i setki ludzi pracują nad tym, aby były jak najbardziej przystępne i wciągające - tak elementarna funkcjonalność jak zmiana języka z poziomu gry wciąż nie była czymś oczywistym. Zupełnie tego nie rozumiem - ale dobrze, że w DS coś takiego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda już na taką gówno burzę się zbierało a tu taka niespodzianka, jestem pod wrażeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że będzie można zmienić język dubbingu.... :wiesiekthug:

 

I to niekoniecznie zmieniając język konsoli,  obywatelstwo czy tam wyrzekając się korzeni.....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, WahaczPL napisał:

Żeby w 2019 roku i po tylu dekadach rozwoju gier, które stały się rozrywką masową i setki ludzi pracują nad tym, aby były jak najbardziej przystępne i wciągające - tak elementarna funkcjonalność jak zmiana języka z poziomu gry wciąż nie była czymś oczywistym. Zupełnie tego nie rozumiem - ale dobrze, że w DS coś takiego będzie.

Podejrzewam, że w jakimś takim arcadowym piździku gdzie w sumie jest kilka zdań to nie byłoby problemu natomiast tutaj to jak to gra Kojimy dialogów będzie mnóstwo, a jak dodatkowo Sony za to buli to jakaś lokalizacja musiała być choć sam przyznam...lekka niepewność była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość z potwierdzeniem możliwości zmiany języka i napisów niezależnie. Mi tylko w jednej grze przeszkadzał brak tej opcji i był to The order 1886. Dubbing był tam dość dobry, ale aż się prosiło o to by mieć możliwość wczuć się w ten angielski klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jak z opcji która powinna być czymś zupełnie normalnym zrobili mega news i wydarzenie o którym non stop piszą.

 

PS: w Spider-Manie nie można zmienić języka w grze? Ja jebie... Idiotyzm nadal w modzie.

 

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro o 14:50 mesjasz Kojimbo ujawni zwiastun premierowy Death Stranding.

Już nie mogę się doczekać 8 listopada. Równiutko o północy zacznę swoją przygodę jako kurier.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę siebie grającego w tą grę, na pewno nie na premierę.

The Outer Worlds i Upadły Zakon bardziej do mnie przemawiają, nie czuję tego co inni, ale fajne uczucie będąc dorosłym czekać na coś i cieszyć się jak male dziecko, gdy już się to dostanie;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, manoszek napisał:

Nie widzę siebie grającego w tą grę, na pewno nie na premierę.

The Outer Worlds i Upadły Zakon bardziej do mnie przemawiają, nie czuję tego co inni, ale fajne uczucie będąc dorosłym czekać na coś i cieszyć się jak male dziecko, gdy już się to dostanie;)

 

Jak najbardziej rozumiem. Gra/rozgrywka wygląda na tyle specyficznie że może wielu zniechęcić, bo po trailerach faktycznie prezentuje się to trochę jak symulator pracownika DHL/UPS z jakimiś tam przeszkodami na drodze :D.

Mnie od pierwszego trailera z 2016  roku urzekła ta pojebana wizja świata. Uwielbiam sci-fi/postapo, więc już od początku tutaj trafili po prostu idealnie w mój gust. Do tego dochodzi fakt, że do Hideło mam po prostu sentyment i przez to też duże zaufanie za całą serię Metal Gear Solid, która obok Final Fantasy i Kingdom Hearts jest moją ulubioną serią gier w jakie kiedykolwiek grałem. Ostatnim istotnym argumentem "ZA" jest dla mnie to, że Kojima jako miłośnik kina, sam bardzo dobrze tworzy swoje gry pod kątem filmowości, co strasznie mi się podobało. Każdy MGS miał kilka godzin "cutscenek" i poza grą miało się uczucie jakby oglądało się jednocześnie film.

Trailery, zatrudniona obsada, oraz wypowiedzi samego twórcy pokazały, że w Death Stranding również będzie na tą filmowość położony duży nacisk, także nawet jeśli jakimś cudem okaże się, że sama rozgrywka nie spełni pokładanych oczekiwań, to wierzę że historia i sposób jej ukazania nadrobią nam to z nawiązką. :) 

 

Tak jak napisałeś, od 3 lat jak dziecko czekam z utęsknieniem na premierę i w przyszłym tygodniu w końcu będę mógł się cieszyć grą.  :P

W kwietniu 2020 lecę z moją do Japonii, więc będąc w Tokio na pewno nie przegapię możliwości odwiedzenia Kojima Productions. ^^

 

Bardzo możliwe, że Upadły Zakon też wezmę na premierę, lub krótko później. Mam jeszcze zachowane 60$ do wydania na moim koncie US, które czekają na wartościowy zakup i tak jak po pierwszych zwiastunach byłem do nowej gry z sagi Gwiedznych Wojen słabo nastawiony, tak ostatni zwiastun premierowy przypomniał mi jak fajnie grało się w The Force Unleashed pomimo ich mankamentów.

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×