Skocz do zawartości
Siriondel

Death Stranding

Rekomendowane odpowiedzi

Up. Może jeszcze nie wgrał się na serwer ? Ciekawe to, to jak o tym piszecie ale nadal czym do chuja jest death stranding ? Ktoś już odpowiedzieć potrafi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest takie samo pytanie, jak przy seansie thrillera pytasz kogoś kto film juz widział kto jest mordercą... 

@Nóżkanie wiem też jak to jest z tymi strukturami... Mostu co prawda innego niż fabularny nie postawiłem, ale nawet głupia drabina żadna moja nie dostała lajeczka,podczas gdy mijam nawet znaki które mają kilkaset. Nie mam pojęcia jak to działa, wiem tylko, że niektóre nicki już kojarzę, więc obstawiam, że albo każda sesja ma swój skład, albo każdy gracz ma swój skład.

 

W kwestii samej gry dodam tylko jedno jeszcze. Jeśli kogoś nudziło rdr2 to niech na ds nawet w sklepie nie patrzy bo umrze.

Albo patrzcie, co mi tam. Nie lubicie rdr2 to co zrobić :p

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się jak ten "multiplayer" ma coś wspólnego z wpisaną datą urodzenia. Tj widzisz tylko tych którzy są z tego samego gwiazdozbioru

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi co kojima odjebal za gatunek ? Action advanture , skradanka , sandbox ubilike czy co to jest? Za oknem leje chyba hajp nie wszedł jeszcze na level pojcia po gierkę a luigi mansion 3 dla 3 latkow będzie musiał wystarczyć ;) czyli nikt nie potrafi powiedzieć co to za gatunek ? Kojima obiecał stworzenie nowego gatunku growego wyprzedzającego epokę - udało mu się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jaram, pograłek ok 1h jak na razie

 

Ciężki to sklasyfikować

 

Ja bym powiedział, że to gierka strategiczna o zarządzaniu ładunkiem z elementami skradania

 

Ale klimat jest gęsty - sf pierwsza klasa

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcacie strasznie uwielbiam klimaty SF. Nie lubię za bardzo gier Kojimy ale tutaj jest niezły klimat no nikt nie pisze że to chłam. 

Musze podokańczać nowego CODa, NFS i biorę DS. Nie wiem czy podoba mi się tylko pomysł że są ułatwienia pozostawione od innych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JankoPL napisał:

Nie zdziwię się jak ten "multiplayer" ma coś wspólnego z wpisaną datą urodzenia. Tj widzisz tylko tych którzy są z tego samego gwiazdozbioru

Faktycznie, była mowa, że z pewnymi znakami odczuwa się silniejsze więzi. Dobre.

2 godziny temu, zdun napisał:

 Kojima obiecał stworzenie nowego gatunku growego wyprzedzającego epokę - udało mu się ?

Hmmm... No jak dla mnie nie, przynajmniej nie na tym etapie. Jakoś nie spotkałem się jeszcze z niczym, co mogloby być podstawą do sklasyfikowania tego jako nowy gatunek. Chyba że przyjmiemy to poozartobliwe określenie 'symulator kuriera', to wtedy tak :) ja bym powiedział, że to jest action adventure z inaczej rozłożonymi akcentami.

35 minut temu, helganin napisał:

Zachęcacie strasznie uwielbiam klimaty SF. Nie lubię za bardzo gier Kojimy ale tutaj jest niezły klimat no nikt nie pisze że to chłam.

Była tu opinia że to szrot, ja już prawie pojechałem oddać do sklepu, ale nie doczekałem się argumentacji. Najwyraźniej filmik na yt się nie załadował do końca ;)

I nie rozumiem do końca określenia 'gry Kojimy'. To nie jest żadną uwaga do Ciebie, tylko takie moje luźne rozmyślanie, bo ten tekst jest powszechny w necie. To jest gość, który w zasadzie zrobił jedną grę, do której dodawał później cyferki :p ale coś w tym jest, że mi to mgs5 (w nic innego od niego nie grałem) przypomina interfejsem, niektórymi animacjami, sposobem prowadzenia dialogów i debilnymi imionami postaci :p

39 minut temu, helganin napisał:

 Nie wiem czy podoba mi się tylko pomysł że są ułatwienia pozostawione od innych graczy.

To jest akurat genialne w swojej prostocie, bo czujesz że świat żyje i nie jesteś jedynym kurierem w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zdun napisał:

Mi chodzi co kojima odjebal za gatunek ? Action advanture , skradanka , sandbox ubilike czy co to jest? Za oknem leje chyba hajp nie wszedł jeszcze na level pojcia po gierkę a luigi mansion 3 dla 3 latkow będzie musiał wystarczyć ;) czyli nikt nie potrafi powiedzieć co to za gatunek ? Kojima obiecał stworzenie nowego gatunku growego wyprzedzającego epokę - udało mu się ?

Widze od recek stronisz.

 

Bo okreslenia sa rozne:

symulator kuriera (i to nawet w reckach 9/10)

Do tego dochodzi skradanie, i wielepoziomowe mikro-zarzadzanie (innymi slowy jaki load-out, jaka trasa, czy wiecej czy mniej ladunku, jakie uksztaltowanie terenu i jakie narzedzia do tego).

Za wiekszoscia rzeczy stoja jakies growe systemy ktore sa dosc mocno rozbudowane mozna to nazwac uber-realizmem w ramach wykreowanego swiata.

 

Nie gralem to wyciag z recek.

 

I tutaj wlasnie pojawia sie pewnien problem, gry to gry a nawet tym z symulator w tytule wiele brakuje do symulacji (no moze z wyjatkiem x-plane uzywanego tez w kokpitowych symulacjach), dosc wierne przelozenie niektorych rzeczy po prostu czesci graczy nie lezy.

 

I tutaj jest ciekawy przyklad:

- UBI w Far Cry (nie pamietam ktorym) mialo wymuszona animacje zbierania roslinek i pseudo (w porownaniu do takiego RDR2) skorkowania zwierzat. Gracze w krzyk ze to fajne jest pierwsze 5 razy a potem dodaje nic do doswiadczenia jest absolutnie zbedne. No to ubi poprawilo i w kolejnych FC byla opcja chcesz animacje przy zbieraniu czy tylko wciskasz guzior i ziolka, skorka czy co tam jeszcze laduja w twoim ekwipunktu.

- RDR2 ma animacje do kazdego jednego lootowania, zwłok, skorkowania kazdego jednego zwierzecia ktorej dlugosc zalezy od rozmiaru zwierzyny. I co gracze ooooo realizm.

 

I wlasnie na tego typu realizm ktory nie wszystkim siada (mnie np srednio) stawia DS. (znow bazujac na reckach).

 

RDR2 ledwie napoczalem, wiec za wiele nie moge powiedziec ale znajomi ktorzy grali podzielili sie na dwie grupy tym ktorym to pasowalo, i tym ktorzy wychwalali grafike, fabule ale te dodatki czy wstawki z realizmu uznali za zwyczajnie denerwujace.

 

I juz koncze zbaczanie z tematu ale nie tylko @xavriszauwazyl ze przywiazanie do detali laczy te dwie gry (choc pamietac nalezy roznych uniwersjach okresie kiedy gry sie rozgrywaja i roznym gameplayu)

Edytowane przez MagEllan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojima poza mgs (kocham) stworzył jeszcze policenauts (lubiłem i szanuje) oraz zone of the enders (ubóstwiam ), coś tam niczym chyba przy castlevani lots (porządna gra) no i pt czyli „demo” 10/10 czyli ja osobiście jego gry bez popity łykam ale ze w 2018/2019 stałem się dzieckiem Mariana i luigiego hajp mnie jakoś nie złapał : ale kusicie ;) 

15 minut temu, MagEllan napisał:

Widze od recek stronisz.

 

Bo okreslenia sa rozne:

symulator kuriera (i to nawet w reckach 9/10)

Do tego dochodzi skradanie, i wielepoziomowe mikro-zarzadzanie (innymi slowy jaki load-out, jaka trasa, czy wiecej czy mniej ladunku, jakie uksztaltowanie terenu i jakie narzedzia do tego).

Za wiekszoscia rzeczy stoja jakies growe systemy ktore sa dosc mocno rozbudowane mozna to nazwac uber-realizmem w ramach wykreowanego swiata.

 

Nie gralem to wyciag z recek.

 

I tutaj wlasnie pojawia sie pewnien problem, gry to gry a nawet tym z symulator w tytule wiele brakuje do symulacji (no moze z wyjatkiem x-plane uzywanego tez w kokpitowych symulacjach), dosc wierne przelozenie niektorych rzeczy po prostu czesci graczy nie lezy.

 

I tutaj jest ciekawy przyklad:

- UBI w Far Cry (nie pamietam ktorym) mialo wymuszona animacje zbierania roslinek i pseudo (w porownaniu do takiego RDR2) skorkowania zwierzat. Gracze w krzyk ze to fajne jest pierwsze 5 razy a potem dodaje nic do doswiadczenia jest absolutnie zbedne. No to ubi poprawilo i w kolejnych FC byla opcja chcesz animacje przy zbieraniu czy tylko wciskasz guzior i ziolka, skorka czy co tam jeszcze laduja w twoim ekwipunktu.

- RDR2 ma animacje do kazdego jedngo lootowania, zwklok, skorkowania kazdego jednego zwierzecia ktorej dlugosc zalezy od rozmiaru zwierzyny. I co gracze ooooo realizm.

 

I wlasnie na tego typu realizm ktory nie wszystkim siada (mnie np srednio) stawia DS. (znow bazujac na reckach).

 

RDR2 ledwie napoczalem, wiec za wiele nie moge powiedziec ale znajomi ktorzy grali podzielili sie na dwie grupy tym ktorym to pasowalo, i tym ktorzy wychwalali grafike, fabule ale te dodatki czy wstawki z realizmu uznali za zwyczajnie denerwujace.

 

I juz koncze zbaczanie z tematu ale nie tylko @xavriszauwazyl ze przywiazanie do detali laczy te dwie gry (choc pamietac nalezy roznych uniwersjach okresie kiedy gry sie rozgrywaja i roznym gameplayu)

magellan oczywsicie ze stronie : nie ufam skurwielom nie czytam bo to wylęgarnia trolli i spoiler mistrzów : wole od lat luźne opinie ludzi. A recki sam pisze jak mi się zachce ale innych nie czytam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun

No to masz wyciag odemnie bez zadnych spoilerow jak widzisz.

EDIT:

Dodam choc to juz pewnie wiesz ze mamy doczynienia ze swiatem po katastrofie, i ze fabularnie jest tam cos z S-F.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zdun napisał:

Kojima poza mgs (kocham) stworzył jeszcze policenauts (lubiłem i szanuje) oraz zone of the enders (ubóstwiam ), coś tam niczym chyba przy castlevani lots (porządna gra) no i pt czyli „demo” 10/10 czyli ja osobiście jego gry bez popity łykam ale ze w 2018/2019 stałem się dzieckiem Mariana i luigiego hajp mnie jakoś nie złapał : ale kusicie ;)

A snatcher to co?  Nie istnieje?

Też gra kojimby i powiedział bym, że do niej najbardziej lubi nawiązywać różnymi easter eggami

Edytowane przez JankoPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeden trailer : tez od nich stronie - ten pierwszy oraz jeden gameplay (jakiś sprzed 6mc który wyglądał umówmy się biednie i nudno co właśnie mnie zniechęciło do gry...

 

lata temu traktowałem dzieła kojimy jak objawienie (do mgs4 włącznie ) ale z wiekiem zacząłem poszukiwać gier nie interaktywnych filmów i jakoś tak tytuły z uber fabuła ale z takim sobie gameplayem przestały mi wchodzić , kojima chyba razem ze mną „dorastał” tworząc wspaniałego w moich oczach mgs 5 który stał gameplayem. Ale da wydał mi sje na tyle dziwny ze po raz pierszy w przypadku tego pana postanowiłem poczekać na pierwsze opinie bo coś mi nie gra w tym tytule... zobaczymy wasze opinie jak skończycie i czy podtrzymującie objawjawienie gameingowe którego póki co nie widzę : w sumie gdyby nie około 20 gier jeszcze nie ogranych z tego roku które czekają na Polce pewnie już wczoraj gnalbym do sklepu a tak. Czekam co napiszecie ;) 

Edytowane przez zdun
Zapomniana myśl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun

Co sie odwlecze to nie uciecze.

Jesli masz na mysli game play z Tokio Game Show - to wierz mi 2 razy przy nim zasnalem, w koncu po mocnej kawie puscilem i po 5 minutach przerzucilem to na predkosc odtwarzania x1,5

I po tym juz mialem wrazenie ze to nie jest gra dla mnie.

I to nie tak ze stronie od interaktywnych doswiadczen, ale tutaj mialem wrazenie ze ta gra zamieni sie w ciezka prace ktora moze nie koniecznie mi sie podobac. Ze zbyt wiele detali bedzie mnie bardziej denerowac nizli zachwycac.

 

Powiem tak gry ktore polaryzuja spolecznosc to cos po co zazwyczaj siegam - ale czesto dopiero na ostrych promocjach zeby po prostu wyrobic sobie wlasna opinie - nie siadzie przynajmniej wydatek byl maly.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10h na budziku i powiem tak - im dalej tym lepiej. Skończyłęm 2 rozdział i teraz mam zagwozdkę. Zrobiłem sobie przerwę na dzisiaj, ale ze statystyk z trofeów wychodzi, że chapter 3 skończyło 1,5% graczy...ja wiem, że fajnie się te deliwerki robi, ale żeby aż tak to ludzi absorbowało na początku?

Nie chce spoilerować jak się kończy chapter 2 ale jest fajnie. Bardzo fajnie.

Im dalej w las tym coraz lepiej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fabularnie lepiej czy nie lepiej to nie wiem, ale gurwa dla samych biogranatow warto w to zagrać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie niespoilowania jak się kończy drugi rozdział pro tip ode mnie. Skończcie go jak najszybciej. W 3 rozdziale dostaje się sporo nowego sprzetu, który urozmaica/uprzyjemnia/ułatwia rozgrywkę i spokojnie można wrocic do rejonu drugiego rozdziału.

Wiem po sobie, bo w R2 straciłem o wiele za dużo czasu na popieprzaniu motorkiem :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem co będę robił jak wrócę dziś z pracy...kończył 2 rozdział haha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xavris napisał:

W temacie niespoilowania jak się kończy drugi rozdział pro tip ode mnie. Skończcie go jak najszybciej. W 3 rozdziale dostaje się sporo nowego sprzetu, który urozmaica/uprzyjemnia/ułatwia rozgrywkę i spokojnie można wrocic do rejonu drugiego rozdziału.

Wiem po sobie, bo w R2 straciłem o wiele za dużo czasu na popieprzaniu motorkiem :)

Dokładnie. Bez spoilerów powiedzieć mogę tylko tyle, że podróżowanie jest dużo szybsze i ciekawsze. Ale miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest gra roku

 

Co mogę więcej napisać, MagEllan to fajnie ujął wcześniej

 

Dość realistyczna jest ta giera - czuję się jakbym chodził po górach

 

Ten wykreowany przez Kojimę świat też jest ciekawy i wiarygodny - nie nie ma wróżek, ogrów etc i gra ma stonowaną stylistykę

 

Gdy ładunek jest zbyt ciężki, kurier przechyla się na boki - trzeba balansować, teren jest zdradliwy - jak się potkniesz, to się wysypie ładunek, a jak spadnie deszcz to wytrzymałość towaru spadnie i pojawią się BTs ;)

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to również na chwilę obecną GOTY. Żadna inna tegoroczna gra nie wessała mnie tak jak Death Stranding. Godziny na liczniku lecą, a ja wciąż w rozdziale 3 cisnę głównie misje poboczne... Mam coś jakby nieustanny syndrom "jeszcze jedna misja poboczna i już dalej jadę z fabułą". Po skończeniu jednej misji pobocznej, gdy pojawiają się tylko jakieś nowe, to nie potrafię po prostu ich zignorować.

 

I tak, ta gra opiera się głównie na wędrówce, ale jest w tym wszystkim dużo więcej "głębii" niż pokazywały nam trailery. Wydaje mi się, że zwiastuny za bardzo skupiały się na pokazaniu tej nieustannej podróży poprzez spokojne spacerowanie i podzwianie ładnych krajobrazów, bo w rzeczywistości takich momentów jest bardzo mało. Owszem, pięknych widoków ta gra ma na pęczki i niejednokrotnie człowiek zatrzymuje się gdzieś żeby podziwiać ten jak dotąd chyba najrealistyczniejszy krajobraz stworzony w grze, ale różnych czynników, utrudnień wpływających na nasze podróżowanie jest tu tyle, że praktycznie żadna z misji nie jest po prostu łatwym spacerkiem (może poza wyjątkiem jednej lokacji gdzie mamy dostęp do autostrady, ale to tylko i wyłącznie dzięki współpracy graczy, którzy wspólnie kawałki tej autostrady budują) i do każdej drogi krótszej czy dłuższej trzeba się najpierw przygotować zależnie od ilości/wagi przenoszonego ładunku, podłoża po jakim się będzie podróżować, warunków pogodowych, tego co po drodze napotkasz itp. Właśnie chyba przez tę różnorodność nie odczuwam tutaj tak tej powtarzalności robienia w kółko tego samego, jak często w przypadku innych gier open-world. Kiedy udajesz się w jakieś miejsce pierwszy raz, to nie wiesz o drodze praktycznie nic, więc trzeba być gotowym na wszystko. Kiedy już poznasz dany kawałek ziemi i podłączysz go jeszcze do "sieci", to dodatkowo na tym samym terenie zaczynasz teraz zauważać struktury stworzone przez innych graczy, których wcześniej tu nie było, a które kompletnie zmieniają/ułatwiają przemieszczanie się po nim, co otwiera nowe możliwości i drogi do wyboru podczas przyszłych wojaży. W przeciwieństwie do wielu innych gier z otwartym światem, w Death Stranding naprawdę czuje się że gracze mają istotny wpływ na wykreowany świat i w pewnym sensie go tworzą.

 

BTW (Problemy Świata Death Stranding): Wczoraj miałem pierwszy "Game Over", bo niosąc bardzo delikatną paczkę w ręce, podczas schodzenia z niedużej górki wypierdoliłem orła o kamień i walizka wypadła mi z ręki i ładunek się zniszczył. :frog:

Edytowane przez Nóżka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu więcej dodawać - gra fenomenalna w swojej odmienności (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Istna perełka pośród tych wszystkich gier tworzonych na jedno kopyto.

Niesamowita podróż - czuję się jakbym grał w filmie bądź na prawdę podróżował jako "kurier" dla jakiegoś mocnego celu...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Frost Prime napisał:

Rozdział 5 i powoli zmierzam w inne tereny. Sporo nowego sprzętu, celebryci w schronach i możliwość transportowania dużej ilości ładunku...o matko jakie to dobre.

:obama:

 

Podobno rozdział 8 ryje beret... I teraz weź się człowieku zdecyduj, graj spokojnie i powoli delektuj się grą, czy dowiedz się w końcu o co w tym wszystkim chodzi i spróbuj to zrozumieć.

Mam nadzieję, że w pewnym momencie przy okazji jakiegoś update do gry dostaniemy NG+ z możliwością gry od początku ze wszystkimi odblokowanymi przedmiotami, a przede wszystkim z możliwością słuchania muzyki podczas podróży, a nie tylko w pokoju. Fajnie gdyby tak jak np. w MGS'ach, za przejście gry dostało się przenośny odtwarzacz muzyczny, który właśnie odblokowywałby funkcję słuchania muzyki w tle w każdym miejscu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×