Skocz do zawartości
Siriondel

Death Stranding

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam takie opinie to aż się wkurzam sam na siebie że tak przyjemnie mi się wozi te paczki ,że nie pcham fabuły do przodu :p

jestem dopiero w 5 rozdziale, ale mam już prawie wszystkie wymagane legend of legends i chyba dwóch dotychczas odwiedzonych osad nie mam na 5*, więc siłą rzeczy niedługo DHL będzie musiał zmienić rewir :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Mam ogromną nadzieję, że DS otrzyma GOTY, bo takich tworów chciałbym zdecydowanie więcej.

Dla mnie to też GOTY, dawno nie grałem w tak inną, nie będącą bezczelną kalką innych grę. Tytuł tak mnie uzależnił (+80h, 6 rozdział) że nawet moje ukochane Destiny 2 poszło w odstawkę. Fenomen tej "powolnej i nudnej" gry, tym bardziej mnie zadziwia gdyż takie RDR2 znudziło mnie po około połowie gry
Kojima Ty chory pojebie, poproszę więcej takich nietuzinkowych gier.
Dodam też że szkoda mi tych zgredów pierdolących po obejrzeniu filmików na YT, że w DS poza noszeniem paczek od punktu A do B, nic więcej nie ma. Nawet nie wiedzą jaka przygoda ich omija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko ulegam hypowi, ale tym razem Wasze komentarze rozczuliły mnie na tyle, że właśnie dogaduje się na odbiór używki w fajnej cenie. Pozostaje jeszcze kwestia, czy druga połówka wkręci się tak jak w Wiedźmina, czyt. nie będzie wyliczania ile czasu spędzam przy konsoli, tylko "kiedy gramy w kuriera"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie jest tytuł do grania w dwie osoby. Oczywiście mówię to tylko na podstawie mojej żony :p o ile no takie last of us przeszliśmy razem o tyle tu, mimo że ogólnie się pyta co tam się działo ostatnio, to nie jest w stanie siedzieć obok i patrzeć, bo za dużo tu łażenia bez fabuły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z takim ciągłym śledzeniem rozgrywki to może być ciężko, bo z pewnością trochę czasu poświęci się na misje poboczne, więc bedą w takich momentach kilkugodzinne przestoje w fabule. U mnie wygląda to tak, że moja siedzi ze mną zazwyczaj w salonie nawet gdy gram i robi swoje rzeczy, więc kątem oka mniej więcej śledziła jak grałem i gdy tylko wracałem do fabuły to zaczynała oglądać. Ze 2 razy nawet kiedy poszła spać wcześniej a ja grałem jeszcze bez niej kilka godzin, to celowo nie pchałem fabuły dalej tylko skupiałem się na "levelowaniu serduszek" w stacjach :P Raz też zdarzyło się, że z 2 filmiki przegapiła, to później na YouTube jej szybko pokazałem, żeby była na bieżąco z historią.

 

Tak jak Xavris pisze, w takim np. The Last of Us jest to łatwiejsze, bo tam praktycznie cały czas pchasz powoli fabułę do przodu. Death Stranding mocno zachęca do zatrzymania się momentami i porobienia misji pobocznych.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, mamy to. Jest syndrom "a jeszcze pacnę jedną godzinkę". Do gry szybko zyskałem słabość pewnie dlatego, że uwielbiam góry, ale..no ale tutaj wszystko świetnie tworzy się w całość. Grafika wyciskająca ostatnie soki z PS4 amatora, satysfakcjonujący gameplay, ciekawe mechaniki, idealnie wkomponowana warstwa audio. Pierwszy raz mam styczność z Kojimą i zauważyłem, że gość lubi się bawić w cutscenki. Odpowiada mi to.

 

Póki co, jestem na drugim rozdziale, dotarłem do farmy i zyskałem dostęp do standardowych przesyłek. Większość rzeczy jest mi już znana, ale nadal się uczę, czytam wszystko co popadnie i poznaje to całe Strandingowe nie wiadomo co.

 

W interfejsie brakuje mi możliwości powiększenia czcionki, co w efekcie powoduje, że gdy kończę eksplorację, to muszę się przybliżać do ekranu, żeby doczytać istotne rzeczy. Na tą chwilę to tyle z minusów.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość generalnie jest kinomaniakiem i aspirującym reżyserem. Sam ostatnio mówił ze Kojima Studios docelowo ma być studiem robiącym filmy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze światem przedstawionym mam jeden problem, który w zasadzie nie jest z nim bezpośrednio związany. Sam świat i pomysł jest porabanie genialny, ale zdecydowanie za dużo jest zapisów listów i rozmów, które kompletnie nic nie wnoszą poza ilością tekstu do przeczytania.

W takim horizonie ilość tekstu pobocznego i jego jakoś była idealna. Tu jest za dużo i spora część nie wnosi nic albo jest zwyczajnie nijaka. Czytam jednak wszystko, bo świat i historia są zbyt dobre, żeby coś uciekło :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xavris napisał:

Ze światem przedstawionym mam jeden problem, który w zasadzie nie jest z nim bezpośrednio związany. Sam świat i pomysł jest porabanie genialny, ale zdecydowanie za dużo jest zapisów listów i rozmów, które kompletnie nic nie wnoszą poza ilością tekstu do przeczytania.

W takim horizonie ilość tekstu pobocznego i jego jakoś była idealna. Tu jest za dużo i spora część nie wnosi nic albo jest zwyczajnie nijaka. Czytam jednak wszystko, bo świat i historia są zbyt dobre, żeby coś uciekło :p

Muszę się z tym zgodzić, ale nie do końca. Jest w tych tekstach czasem coś ukryte. Np zachęta do tego by obejrzeć "Kształt wody" albo, że jakieś coś jest w kraterze i żeby to sprawdzić. Czasem jest coś fajnego, ale większość to tło fabularne, które nie wnosi zbyt wiele.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "spora część" :p nie powiedziałem, że tam nie ma nic ciekawego :)

lubie bardzo czytać o tle fabularnym, ale tutaj jest ono opisane strasznie nijako i wodolejnie i z tym ma problem.

i z jeszcze dwoma rzeczami, ale muszę coś sobie zostawić na wielkiego posta :p

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta gra jest dobra. Ciężko mi uwolnić się od dostarczania tych paczek, ale w końcu przełamałem się i ruszyłem do trzeciego rozdziału. Dobrze zrobiłem, bo w łapy wpadł mi fajny boost. No i wiele radochy daje system multiplayera. W ogólnym rozrachunku wychodzi u mnie na to, że więcej pomagam innym niż sobie.

 

Jak tu żyć? Czuję, że grudzień to będzie wiele nieprzespanych nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj popłakałem przy tej grze i to gurwa w ogóle nie w związku z głównym wątkiem fabularnym... 

Byłem dość sceptycznie nastawiony do tego hasła, ale to jest kurna gra roku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który masz rozdział, z ciekawości pytam? Ja jestem świeżo po 9 który rozjebao mnie na maxa :) już nic kurła nie wiem... 120h na liczniku i jedziemy dalej. GOTY jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie będzie gra roku to uznaje, że całą branżą rządzą idioci i wolę słuchać marketingowego bełkotu na prezentacjach typu E3 czy TGS i siedzieć w swojej jaskini niż patrzeć na te rankingi sprzedaży i uznawać dzięki nim co jest trendy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu zachwyty nad ta gra, az robicie smaka zeby ja kupic. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:

Który masz rozdział, z ciekawości pytam? Ja jestem świeżo po 9 który rozjebao mnie na maxa :) już nic kurła nie wiem... 120h na liczniku i jedziemy dalej. GOTY jak nic.

Okres przedświąteczny, za dużo paczek na pchanie fabuły :p w sumie który to jest rozdział to mi już trudno powiedzieć, ale bym w ciemno powiedział że 6. Guilermo del Toro na ekranie ładowania :p

dzisiaj miałem zamiar pociągnąć fabułę dalej, także może się uda :)

1 godzinę temu, Frost Prime napisał:

Jak to nie będzie gra roku to uznaje, że całą branżą rządzą idioci i wolę słuchać marketingowego bełkotu na prezentacjach typu E3 czy TGS i siedzieć w swojej jaskini niż patrzeć na te rankingi sprzedaży i uznawać dzięki nim co jest trendy.

No panie, przecież to żadne odkrycie że sprzedaż nie idzie w parze z jakością :)

nie mam pojęcia jaka jest sprzedaż kojima stranding, ale tak bym strzelił że lekko licząc 10 razy mniejsza niż cod. Z całym szacunkiem do graczy coda (tych normalnych), no ale bądźmy poważni i się nie wygłupiajmy :p

58 minut temu, princ18 napisał:

Ale tu zachwyty nad ta gra, az robicie smaka zeby ja kupic. 

Miałeś godzine. Kupiłeś już czy dalej jesteś fają węża i nie grasz w grę roku ? :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie końcówka rozjebała emocjonalnie... mnie, starego chłopa... co za gra... kurwa chyba dziś nie usnę

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

Jeszcze nie, za duzy zapierdol w robocie obecnie plus mam projekt do zrobienia, a jak mnie gra wsiaknie to wiem ze nic przy nim nie zrobie. Wjedzie pod choinke i akurat bedzie jak znalazl na styczniowy przestuj. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony powinno w swoich reklamach na FB wrzucać linki do tego forum, bo opinie które się tutaj pojawiają przekonują mnie 10 razy bardziej do sprawdzenia tej gry, którą przed premierą wcale się nie interesowałem, niż jakieś screeny z cytatami i 9/10 z Interii czy innych WP ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wypowiedz jakiegoś typa jeszcze na długo przed premierą który powiedział, że obecnie branża nie jest gotowa na tego typu grę i miał rację Większość ludzi nie doceni tego tytułu. Grupa docelowa jest bardzo specyficzna. Może to być coś podobnego na zasadzie Dark Souls i ogólnie soulso podobnych gier - konkretny specyficzny odbiorca. Gra ma swoje wady jak np załączanie się tych samych animacji non stop np w chwili niebezpieczeństwa, ładowania ładunku do szafek itp

Ale narzekać na nią i hejtować? Podejrzewam, że ktoś się od niej odbił lub w ogóle nie grał. Ja w grze nie widzę wad uniemożliwiających granie. Historia rozjebuje czachę, grafika jest świetna, mechanika i pomysł na samo granie też mega. Ja nie wiem do czego można się tutaj czepiać z takich kluczowych elementów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i strona techniczna tej gry jest praktycznie bez zarzutu, wszystko ładnie śmiga, nic nie tnie, brak bugów i to wszystko w open worldzie z taką wyjebaną grafiką.
Prócz fantastycznej przygody jaką dostarczył mi DS, dane mi także było poznać, nie znany mi wcześniej zespół Low Roar. Dobór utworów w tej grze, to jakiś majstersztyk w wykonaniu Kojimy.

p.s. Zostało mi z 10 znajdziek i będzie kropka nad "i" w postaci platyny. To była czysta przyjemność.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo muszę przyznać, że inni spędzili z grą więcej czasu niż ja :( zazdraszczam potwornie :)

niestety do czwartku delegacja, więc dupa z grania. Wczoraj rozpocząłem 8 epizod, jestem bardzo wzruszony że muszę iść do geologa i paleontologa :p chyba się bardziej skupie na fabule, bo za bardzo mnie już wierci co się stanie dalej. Z drugiej strony tak cholernie dobrze mi się w to gra, że chce żeby to trwało jak najdłużej.

 

5 godzin temu, Frost Prime napisał:

Grupa docelowa jest bardzo specyficzna

Identyczny przykład jak rdr2. Patrząc bardzo bardzo ogólnie to są te same gry, jedną o kombojach druga o trudnym losie inpostu. Jedni się zachwyca i zapamiętają na resztę życia, drudzy stwierdza że jest chujowe i CoD lepszy. Zrozumieć powinno się obu, ale szanować tylko jednych :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpasowała mi niezmiernie ta gierka

 

Przemierzanie niebezpiecznych terenów + skradanie to coś, co lubię

 

Tu rozłóż drabinę, tam zrzuć linę i zejdź na dół etc

 

Podoba mi się swoboda, w jaki sposób można pokonywać teren oraz fajnie zrobiona współpraca z przedmiotami zostawionymi przez innych graczy

 

No i widoki też są bardzo ładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×