Skocz do zawartości
pablos_83

Days Gone

Rekomendowane odpowiedzi

gra jest reklamowana jako suport przed TLoUS2 a po ostatnich zwiastunach wydaje się że może być - mocnym jej konkurentem. A kto wie, może to jestt ten czarny koń od sony na rok 2019 ;) ... w TLoUS2 gramy BABĄ lesbą (dla mnie wielki minus), gra będzie liniowa (drugi minus), i jak sobie przypomnę mechanikę z tLoUS pierwszego, przenieś drabinę, przeszukaj wszystkie szafki i kosze na śmieci zrób mołotowa, omiń - zabij przeciwników (nie zapomnij ich przeszukać) powtórz enty razy, to mechanika z Days Gone, przemierzanie regionów walka z ludzmi lub z setkami zombie - wygląda ciekawiej. Graficznie polecam zobaczyć trailer w 4K, albo mi się wydaje albo gra wyładniała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej czekam na walki z hordami zombie, ale podkradanie się do obozu wroga też może być ciekawe. Mam nadzieję że dobrze to zbalansują i nie będzie to bieganie od punktu do punkt i nudne czyszczenie mapy;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Malakay napisał:

gra jest reklamowana jako suport przed TLoUS2

Serio? Serio pytam czy serio, bo się z tym nie spotkałem. Jeśli tak, to jaka by ta gra nie była jest do dla niej krzywdzące.

 

Do mnie ta gra przemawia bardzo mocno klimatem. Zapowiada się na taką grę o darylu dixonie :) Do tego bardzo lubię otwarte światy, jednak kluczowa jest dla mnie dobra historia. I dokładnie na to liczę, chociaż raczej nie spodziewam się fabularnego objawienia jak w the last of us, ale byłoby miło.

Otwarty świat z fajnymi mechanikami i dobrą historią. Taki horizon zero dawn z zombie i nie potrzebuje niczego więcej do wirtualnego szczęścia.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o jakimś "supporcie Tlou", jeśli masz jakieś oficjalne info to chętnie zobaczę...

 

Ta gra nie ma nic wspólnego z Tlou, to że są zombiaki i jest zielono, nie oznacza że to od razu Tlou. Jak ktoś wyżej napisał, Tlou to liniowa gra, w której ND stosuje tanie chwyty, żeby wydłużać rozgrywkę, szczególnie na większym poziomie trudności. Padasz od hita, przeciwnicy widzą Cię z drugiego końca mapy... Takie zagrania to widziałem w grach z początku 2000 roku, a nie w exach od Sony za gruby hajs. No, ale to ND więc fani twierdzą, że imersja! Tutaj zaś mamy otwarty świat i liczę że zostanie wypełniony ciekawymi aktywnościami wartymi zrobienia, a nie milionem znaczków na mapie, tak jak te kupy od Ubisoftu.

 

Days Gone, obok Dooma i Rage 2 to najciekawsza premiera tego roku póki co dla mnie. Poczekam z kupnem na premierę mimo wszystko, bo jak znam życie to znowu dodadzą do gry New Game+ i inne rzeczy po czasie. Zauważyliście, że wszystkie exy dostają podobne aktualizacje? Zapewne wytyczne od Sony... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne twierdzenie że Days Gone to support wzięło się z tego, że lata temu gdy każdy czekał na TLoU2, pokazano na chwilę zajawkę gościa na motorze z jakąś Panna wtulająca sie w kierowcę, wtedy wszyscy podejrzewali że to dorosła bohaterka TLoU (oczywiście założenie było błędne).

A jednak tak jakoś na necie ludzie nakrecali się tym jako zajawka TLoU2 (choć ani tytuł nie padł, ani nikt nie potwierdził że to 2) i może tak mu zostało

Dla mnie to żaden support, bo wprawdzie klimat ten sam to jednak idea rozgrywki inna.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas opinia z pokazu. DreamCast Guya mozna nie lubic, ale przynajmniej powiedzial o swoich wrazeniach:

 

 

@Patricko

O TLOU piszesz dosc surowo.

Zdaje sie ze tutaj na forum jak wystawilem tej grze ocene dobra moze z plusem - to wielka drama byla bo zaraz mnie wyznawcy tego mesjasza probowali uswiadomic ze sie nie znam i podwazyc moja subiektywna opinie.

 

Zgodze sie ze te gry to dwie rozne rzeczy, choc temat zombiakow dla mnie jest bardzo mocno wyeksploatowany.

I wiele gier po prostu zaczyna mnie nuzyc. Mimo iz w teorii wycinianie hord powinno dawac fun.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo będzie i tyle. Konsola jak mi wejdzie na obroty to od wibracji wszystkie sąsiadki na klatce będą uśmiechnięte chodzić :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gierka wspiera tylko 30 klatek to jest to bardzo ubogo jak na nasyconą akcją grę z hordami zombie. Mam nadzieję, że remaster na kolejnej generacji będzie wspierał 60fps i wtedy ogram. Gierka od pierwszego trailera przykuła moją uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bany® napisał:

Jeśli gierka wspiera tylko 30 klatek to jest to bardzo ubogo jak na nasyconą akcją grę z hordami zombie. Mam nadzieję, że remaster na kolejnej generacji będzie wspierał 60fps i wtedy ogram. Gierka od pierwszego trailera przykuła moją uwagę. 

Jak ta gierka niestety często nawet tych 30 klatek nie będzie miała :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zdecydowanie większość gier currentgenowych z otwartym światem działa w 30fps. @bany®serio teraz będziesz udawał zdziwionego takim stanem rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcossik napisał:

Przecież zdecydowanie większość gier currentgenowych z otwartym światem działa w 30fps. @bany®serio teraz będziesz udawał zdziwionego takim stanem rzeczy?

Zerknij na sygnaturę i się zastanów, czy jest sens dystkutować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uda się już osiągnąć 1080/60fps bo teraz tylko 4k, od dwóch generacji im się to nie udaje, pozostał tylko żałosny bełkot corpo-botów.

Spokojnie ogram  w 30fps, jak każda grę na mojej ps4 vanilla :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marcossik napisał:

Przecież zdecydowanie większość gier currentgenowych z otwartym światem działa w 30fps. @bany®serio teraz będziesz udawał zdziwionego takim stanem rzeczy?

nie gram na ps4 od dłuższego czasu :30vm3cw: No nic trzeba czekać na remaster na next-genach albo przynajmniej jakieś enhanced edition :messi:

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xavris napisał:

Zerknij na sygnaturę i się zastanów, czy jest sens dystkutować :P

oj tam oj tam. 

Jesli ma sie porownanie (a te mozna miec bo czesc tytulow na konsolach ma lub celuje w 60fps) to wiadomo co lepsze.

Biorac pod uwage ere remasterow (ktora zaczela sie w zeszlej generacji) i tego ze bedzie kontynuowana pewnie w przyszlej. 

To ja sie nie dziwie ze ktos woli jesli jest gra zainteresowany moze poczekac i zobaczyc czy wydadza to samo z lepsza plynoscia. 

:)

najwazniejsze to cieszyc sie graniem 

:) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy potrafią cieszyć się graniem w 30 klatkach, dla tak wymagających graczy ps4 jest za słabym sprzętem, dobrze że ja nie mam takich problemów jak bany, od razu żyje mi się lżej :1_grinning:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wszyscy potrafią cieszyć się graniem w 30 klatkach, dla tak wymagających graczy ps4 jest za słabym sprzętem, dobrze że ja nie mam takich problemów jak bany, od razu żyje mi się lżej :1_grinning:
Od kiedy Bany przesiadł się na XboxOne X od życia chce wincyj...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, manoszek napisał:

Nie wszyscy potrafią cieszyć się graniem w 30 klatkach, dla tak wymagających graczy ps4 jest za słabym sprzętem, dobrze że ja nie mam takich problemów jak bany, od razu żyje mi się lżej :1_grinning:

Jasne :) jak pisalem nadrzedne to cieszyc sie graniem. Choc rozumiem ze ktos preferuje 60fps. 

Widzisz jako posiadacz PS4 Amator oraz przestawiciel Laptop MudFace Race 

cover256x256-d0ea1812bcd444c9a733a6ce2ca

Mam czasami porownanie. 

 

Ale czy dalej gram w 30fps i dalej potrafie czerpac z tego FUN no jasne ze tak!

 

milego grania

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet na pstyku gram w 60fps w sporo gierek wiec prosze sobie tutaj nie srać do pysków bez powodu. A jeśli chodzi o xbox to moim zdaniem to najmniej potrzebna konsola tej generacji gdzie nawet silnie promowoany Anthem będzie działał w 30fps w trybie dla wielu graczy :LUL:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] nawet na pstyku gram w 60fps w sporo gierek wiec prosze sobie tutaj nie srać do pysków bez powodu. A jeśli chodzi o xbox to moim zdaniem to najmniej potrzebna konsola tej generacji gdzie nawet silnie promowoany Anthem będzie działał w 30fps w trybie dla wielu graczy :LUL:
A kto by tam grau w kupy od EA

Ciiii....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne, że ktoś sobie odmawia grania w grę tylko dlatego, że nie działa w takiej płynności jakiej by oczekiwał. Pomimo, że ma się na to ochotę. 

Ale nie chcę oceniać takich osób, ich sprawa. Ze mną jest tak, że na konsoli, gdzie siadam przed TV z padem w ręku, 30fps jest w porządku. Gra się dobrze. Natomiast gdybym odpalił tą samą grę na moim PC w 30fps, to bym za cholerę nie mógł w to grać, przynajmniej za pomocą klawy + myszki. Nie znam się na tym, ale może to wynikać z tego, że nasze ruchy myszką są płynne i gładkie, więc oczekujemy odzwierciedlenia tej płynności w obrazie. Pewnie pier***ę, ale dla mnie to ma sens :D 

 

Co do gry, żeby nie siać spamu, to zapowiada się dobrze. Może nie jakiś gigantyczny hit pokroju God of War, Uncharted 4 czy choćby Spider-Mana, ale powinno być solidnie. Wydaje mi się, że siłą takiej gry powinien być wachlarz możliwości i sposobów, na jaki będziemy mogli sobie radzić z nieumarłymi, a raczej ich hordami. Chciałbym, żeby było takie trochę strategiczne podejście do walki, gdzie wiele obiektów w świecie będzie interaktywne. Że zanim włożymy kij w mrowisko, możemy przyjrzeć się temu otoczeniu, i sami decydować jak to rozegramy. Jeśli dojdzie do tego nie najgorsza sztuczna inteligencja tego roju zombiaków, oraz duży nacisk na survival, to zabawa może być naprawdę świetna. Bend stworzyło naprawdę udane Uncharted: Złota Otchłań na Vitę, lecz gra wyraźnie odstawała od dużych części od Naughty Dog. Liczę, że tutaj udało im się rozwinąć skrzydła, bo tym razem nie oddelegowano ich do robienia blockubstera z dużych konsol na mały sprzęt. Exy od Sony przyzwyczaiły nas do pewnego poziomu i w zasadzie po The Order: 1886 każda gra na wyłączność zbiera bardzo wysokie oceny (albo prawie każda). Nie liczę na hit, niech to będzie gra na 8/10 i będzie super. 

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No kurna to się nie może nie udać :)

szkoda tylko, że premiera w dniu startu pyrkonu... Jak żyć?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fragmenciki rozgrywki poza walką w końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny komentarz w moim ulubionym języku :siara:

Znane schematy w pięknych okolicznościach przyrody i z wesoła gromadka zombie :banderas:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim zwiastunie pojawiła się iskierka nadziei, że będzie super a ten gameplay wszytko zniszczył.

Te animacje, podciaganie się jedna ręką.

Jakie to sztywne.

Możliwe, że klimatem nadrobi ale to będzie zapewne schemat gier od UBI.

 

Jeśli chodzi o zombiaki to w tym roku tylko RE2 Remake

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×