Skocz do zawartości
pablos_83

Days Gone

Rekomendowane odpowiedzi

Days Gone to wielka niewiadoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na grę Bend Studio od czasu kieszonkowego Drejka ale oni nigdy nic nie robili dużego i może się skończyć jak z Ready at Dawn

Mnóstwo hajsu na marketing a słaba gra o której wszyscy zapomnieli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bezpieczniej w tym przypadku nie kupować na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam się swojego postanowienia, że na premierę gier nie biorę - ale w tym przypadku szykuje się raczej bezpieczny sandbox, Jedyne co można tu zepsuć to fizykę strzelania i jazdy, ale jak ktoś lubi klimaty The Walking Dead to i tak mu ta gra przypadnie do gustu. W przypadku fabuły na jakieś wiekopomną historię nie liczę, ale zdziwiłbym się, gdyby po obejrzeniu trailerów pełna gra zaoferowała kaszanę w tym aspekcie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "zaryzykowałem" i wziąłem na premierę, bo odczuwam od jakiegoś czasu braki w tematyce Zombie a i gra swoim klimatem już bardzo mi podchodzi. Taka trochę historia Daryl'a z The Walking Dead. Podoba mi się podejście do samych umarlaków i to, że nie poruszają się oni w typowy, ślimaczy sposób oraz ,że walczyć będziemy często z całymi hordami, co jestem niemal pewny, że wymuszać będzie albo dobre planowanie przed całą akcją i dużo skradania, albo szybkie myślenie i improwizację jak tylko na nas ruszą. Bend Studio dostało też u mnie plusa za pokazanie jaj i wprowadzenie do gry dzieci-zombie i mówienie o tym otwarcie, wręcz żartując sobie z faktu jak przyjemne będzie traktowanie ich baseballem, czym wywołali niemałe kontrowersje wśród publicznie poprawnej społeczności.

Z tego co czytałem to na historię został właśnie postawiony bardzo duży nacisk i twórcy postarali się w tym aspekcie żeby urozmaicić grę długimi i ciekawymi wstawkami filmowymi, w które jak mówili, włożyli bardzo dużo pracy. Gra gameplay'owo wygląda na tyle solidnie, że jestem im tu w stanie dać kredyt zaufania i uwierzyć, że historią też nas nie zawiodą. Żeby nie było, nie oczekuję fabuły na miarę Oscara, która wgniecie w fotel. Wystarczy mi jeśli będzie na swój sposób autentyczna, wiarygodna, z domieszką brutalności i chociaż w paru momentach poruszająca. :) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wchodzi premierowo, co pisałem już wiele razy. Są zombie, jest motór, historia ma być istotną, czego chcieć więcej?

Dodam jeszcze, że nie będę mógł grać od razu ma premierę bo jest pyrkon i jestem nieznacznie zasmutkowaną, rozdartą sosną.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chcą mesjaszo apokalipsę, a Ja oczekuje po prostu solidnej gry :)

Teraz to widzę mentalność typu ooo słabo 91%,albo eee 8+ na 10...
Na nowo koła już nikt nie wymyśli, ale wystarczy coś solidnego, trzymającego się kupy :) oczywiście myślę że grze mocno pomaga setting i nigdy głośno nie powiedziane to tak naprawdę każdy tam widzi Daryla z TWD

I chce śmigać na moturze, rozdupcajac zombie....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ze fabula to 30h z czego 6h to cutscenki. Calkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć, ile było cutscenek w takim gowie czy horizonie, ale 6h brzmi całkiem długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania (możliwe, że nie graliście) każda z części Metal Gear Solid, gry o której niejednokrotnie mówiło się, że to gra-film, miała ok. 5-6h samych filmików, zależnie czy wliczało się rozmowy przez Codec czy nie. (Pamiętam, że jako małolat filmiki z każdej części miałem wypalone na 3 CD'kach na część)

 

30h na fabułę jak najbardziej mnie satysfakcjonuje, bo wiem że w moim przypadku będzie to oznaczać dobre 50-60h grania, jako że lubię w tego typu grach chodzić/jeździć, zwiedzać i kombinować na różne sposoby + doliczając opcjonalny kontent, wszystkie hordy itp. 

 

Powyższy filmik jest kolejnym, który mnie utwierdza, że gra da mi to czego oczekuję i może coś, a może nic więcej. Tak czy siak czuję, że będę zadowolony.

Jedyną niewiadomą jaka dla mnie pozostaje jest kwestia optymalizacji i tego czy gra będzie chodziła płynnie przez cały czas przy tak otwartym świecie, i tylu postaciach na ekranie w tym samym momencie + jakieś wybuchy itp., ale jako że to tytuł ekskluzywny to podchodzę do tego spokojniej.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się kolejny, niezły potworek z pierdyliardem takich samych zadań pobocznych i szczątkową fabułą. Gra typu Mafia III albo Mad Max.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szykuje się kolejny, niezły potworek z pierdyliardem takich samych zadań pobocznych i szczątkową fabułą. Gra typu Mafia III albo Mad Max.
Lubię rzetelne opinie, takie jak twoje wydane na podstawie dziesiątek przegranych godzin w dany tytuł...

Dzięki Tobie wszyscy zaoszczędzili PLNy....

Brawo Ty....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech.... 33 lata na karku (albo i więcej bo na forum popsuło się naliczanie wieku) a dalej nie potrafisz po trailerach rozpoznać shitu. Współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobał mi się mad max i mafia 3 w zasadzie też nie była zła. Najwyraźniej lubuje się w stolcach, mi tam taka kupeczka pasuje. Mam nadzieję, że będzie sakramencko śmierdzieć.

Edit. Dodam jeszcze, że o ile kojarzę podobały Ci się asasyny ostatnie. To dopiero unikatowe, rozbudowane fabularnie gry xD

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi w piątek :pogchamp_by_twitchkreygasm-d81hs8a: mi się coś pomerdało i myślałem że po wakacjach:FailFish:

Wreszcie znowu odpalę ps4 i dam odpocząć pstrykowi i będę grał w grę ze "szczątkową fabułą i pierdyliardem misji pobocznym" ogólnie będę się napawał tym shitem, och jak mi będzie źle :Coolface:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będą powtarzalne misje np. zbieranie surowców, eksplorowanie opuszczonych w miarę podobnych miejsc to akurat Days Gone ma moim zdaniem jeden z najlepszych settingów do wrzucania misji tego typu, Bo np. w takich nowych Assassin's Creed widziałem, że forty i inne obszary zastrzeżone były robione na zasadzie "kopiuj-wklej" żeby czymś zapchać świat - bo bieganie od jednego do drugiego i zabijanie wszystkich dla takiego medżaja/mistjosa byłoby kompletną głupotą i stratą czasu. A w postapokaliptycznym świecie w końcu o to chodzi. Widzi się sklep i myśli "kurde może coś tam jeszcze z zapasów zostało". I ogień - znajdę konserwę, zawsze jakiś profit. Oby Bend Studios nie popełniło jakiegoś fundamentalnego gameplayowego błędu, bo Days Gone dla mnie może być pierwszym sandboxem który zaakceptuję w 100%. Bo poza Widźminem 3, który miał naprawdę super zadania poboczne, wszystkie inne gry z otwartym światem w jakie grałem traktowałem na zasadzie "przejdę fabułę, a reszta niech sobie będzie" bo nie widziałem sensu w czyszczeniu mapy, a co za tym idzie nie czułem motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie dadzą ciała, bo jak dla mnie goście co zrobili jedna z fajniejszych gierek na psx, a mam na myśli Syphon Filter'a (zagrywałem się kiedyś z wielką przyjemnością)

raczej nie pokpią sprawy, po za tym sam klimat tego tytułu daję im duże fory na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to czego sobie życzcie aby było w grze to będzie dawało frajdę przez pierwsze godziny. Później powtarzalność może zabić nawet najmocniejszą patenty w grze.

Pierwsze opinie ludzi, którzy grają przed premierą mówią, że fani ubi gier będą zadowoleni. Fabuła dobra ale cała gra nie robi niesamowitego wrażenia.

Pojawiają się opinie, że framerate potrafi spadać nawet do 15fps przy dużych zadymach...

Nie wiem na ile wierzyć tym opinią ale według konkurencyjnego forum podobno takie są.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co u mnie mówi osoba, która już gra to typowy sandbox Sony, więc jak komuś podeszły poprzednie to ten też podejdzie. W sumie czego innego można było oczekiwać. Mimo wszystko mi pasuje, na pewno kiedyś ogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie posty na poprzedniej stronie...

Będą dzień wcześniej o 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzień przed premierą schodzi embargo. Już chyba puścili Day1 patcha. 18 GB prawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Przemek_07 napisał:

Ech.... 33 lata na karku (albo i więcej bo na forum popsuło się naliczanie wieku) a dalej nie potrafisz po trailerach rozpoznać shitu. Współczuję.

 

No tak tak stary koń ze mnie i jak widać dalej nie posiadam odpowiedniego skilla aby móc ocenić prawilnie i bezbłędnie grę przed premierą, nie ujrzawszy jej na oczy....

 

NA CAŁE SZCZĘŚCIE trafiłeś jak widać na forum tetryków, bo su same stare zrzędy, które nie umiejo jak i Ja... Zerknijmy:

 

11 godzin temu, xavris napisał:

Najwyraźniej lubuje się w stolcach, mi tam taka kupeczka pasuje. Mam nadzieję, że będzie sakramencko śmierdzieć.

 

11 godzin temu, Strife napisał:

Wreszcie znowu odpalę ps4 i dam odpocząć pstrykowi i będę grał w grę ze "szczątkową fabułą i pierdyliardem misji pobocznym" ogólnie będę się napawał tym shitem, och jak mi będzie źle :Coolface:

 

11 godzin temu, WahaczPL napisał:

Nawet jak będą powtarzalne misje np. zbieranie surowców, eksplorowanie opuszczonych w miarę podobnych miejsc to akurat Days Gone ma moim zdaniem jeden z najlepszych settingów do wrzucania misji tego typu... A w postapokaliptycznym świecie w końcu o to chodzi. Widzi się sklep i myśli "kurde może coś tam jeszcze z zapasów zostało". I ogień - znajdę konserwę, zawsze jakiś profit. 

 

Matko same dziady co się nie znają... Panie chcesz rzetelnych wieszczych opinii przedpremierowych to nie tutaj, tutaj wszyscy lubują się w Apo/zombie shitach... 

 

OUT, do zobaczynia na motórze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami gurwa koprofile... Gdzie ja trafiłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×