Skocz do zawartości
pablos_83

Days Gone

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra to tak jak pisałem wielka nie wiadomo ale tym samym może to być najlepszy sandbox.
Sam podchodziłem do tej gry sceptycznie ale im bliżej premiery, tym bardziej ją śledzę.
Ogólnie tematyka zombie i świata post apo, plus motor, samotność w dziczy mocno za mną przemawia i nie wykluczam zakupu.

Mam swoje obawy o drętwość gry oraz animacji, powtarzalność i znużenie po przejściu wątku głównego gry. Mam nadzieje, że w razie co będzie można spokojnie skupić się na samej fabule bez zbędnego celowego wydłużenia gry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłużanie gry? To UBI że swoim AC to mistrz, najlepiej zayebac OLBRZYMI ŚWIAT w sumie sraki i nijaki, wypełniony do usrania aktywnosciami kopiuj/wklej...

Samo przemierza ie pustego za dużego świata już nabija licznik czasu

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeden zwiastun tego tytułu parę miechów temu i wystarczy,  klimacik post apo sam zachęca do zwiedzania,  a spieprzanie przed chmarą zombiaków potęguje efekt zaszczucia.  Jak poziom trudności nie będzie żenująco niski to gra spełni moje oczekiwania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem jeden zwiastun tego tytułu parę miechów temu i wystarczy,  klimacik post apo sam zachęca do zwiedzania,  a spieprzanie przed chmarą zombiaków potęguje efekt zaszczucia.  Jak poziom trudności nie będzie żenująco niski to gra spełni moje oczekiwania. 

Ewidentnie muszę założyć Tobie blokadę, pfyyy następny słabiak co nie rozpoznaje że to kiepska gra... Mehhh....

 

BTW: W menu głównym przód przod tył Fire = aktywacja veri veri izi Mode, w sam raz dla starczych cieniasow jak My.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że będą w grze jakieś mega powtarzalne aktywności to doskonale wie chyba każdy, kto potrafi chociaż trochę logicznie myśleć. Nikt tutaj Ameryki nie odkrył, bo każdy sandbox coś takiego posiada. Można je po prostu zrobić lepiej, lub gorzej i jak będzie tutaj to się dopiero przekonamy.

Jeżeli gra ogólnie będzie sandboxem na poziomie Horizon, to będę jak najbardziej zadowolony.

 

Jedną rzeczą, która mnie jeszcze zastanawia jest to jak duży będzie świat jaki otrzymamy, bo nie kojarzę żadnych szczegółowych informacji na ten temat. Zważywszy, że docelowo cały czas poruszać się mamy na motorze i to jaką istotę ma paliwo, którego zapasy trzeba będzie wciąż uzupełniać itp. to domyślam się że świat musi być całkiem spory.

 

Również mam nadzieję, że gra nie będzie zbyt łatwa. Jeśli okaże się, że jest opcja wyboru poziomu trudności, to będę się bardzo cieszył.

 

2 godziny temu, Kolos28 napisał:

Mam nadzieje, że w razie co będzie można spokojnie skupić się na samej fabule bez zbędnego celowego wydłużenia gry!

Twórcy potwierdzili, że jeśli chodzi o hordy zombie, to wątek fabularny "wymusi" na nas 3, lub 4 takie potyczki. Natomiast reszta będzie już opcjonalna i tylko od nas będzie zależało, czy będziemy chcieli spróbować z nimi swoich sił.

 

 

Apropo patcha "Day One", czyli tego 1.03 to z tego co czytałem zawiera on poprawki likwidujące bugi/glitche + pliki lokalizacyjne i zajmuje 18-21 GB zależnie od regionu.

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DigitalMan_PL napisał:

Ewidentnie muszę założyć Tobie blokadę, pfyyy następny słabiak co nie rozpoznaje że to kiepska gra... Mehhh....

Ja Tobie założyłem dawno temu, ale niestety na Ciebie nie działa:qk2LI17:.

 

Jak jest easy mode for old people to biere, myślałem żeby grac równoczesnie z youtubem bym miał 100% bez żadnego szukania :Coolface: No i jeżeli nie bedzie grafiki 4k i stabilnych 30 klatek to od razu składamy pozew zbiorowy o naruszenie praw graczy :ohstop:, bo chodzą głosy że postać się rusza drętwo, a to przecież zabija frajdę z gry :4_joy:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Jak jest easy mode for old people to biere, myślałem żeby grac równoczesnie z youtubem bym miał 100% bez żadnego szukania :Coolface:


No i kur... Wygrałeś dziś internety :)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ile klatek na ps4 pro? Jak 30 to będę musiał skoczyć do apteki po jakiś aviomarin... :listek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się znajdzie wariat który to oglądał, to Dajta znać czy mapę świata pokazał czy cuś....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem, zarówno pierwszy niemiecki 15min gameplay jak i ten angielski 50minutowy, który jest pod tym linkiem. W tym niemieckim była mapa ale chyba nieodkryta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapa wygląda jak puszcza kampinoska z lotu ptaka... nic specjalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym filmiku, wygląda na typowy sandbox ale czy to źle? Niekoniecznie i jeśli ktoś mam na taką grę ochotę to będzie bawić się dobrze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT są już gameplay, nawet transmisje na żywo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś widział mapę? Coś powie o wielkości świata?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, wycinki, niepelnej mapy. Jeśli to co było dookoła jest nieodkrytym terenem to świat jest spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem, wycinki, niepelnej mapy. Jeśli to co było dookoła jest nieodkrytym terenem to świat jest spory.

Kopsniesz źródło? Nie chce sobie spojlerowac ale na te kilka sekund gameplay z mapka bym zalukal.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się spoilerów.
Ten link co zamieściłem, ukazuje tylko całokształt i jak wygląda prowadzenie gry. To open world a wiec czego się bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę postów na reddicie na temat gry od ludzi, którzy już sporo pograli (niektórzy ukończyli) i wrzucili na dowód jakieś filmiki itp. nie zamieszczając żadnych spoilerów. W przeciwieństwie do rzekomych opinii z naszego rodzimego podwórka (sam żadnych nie czytałem, ale ktoś tu pisał że są średnie), opinie które wyczytałem na reddicie są bardzo, bardzo pozytywne i ludzie śmiało piszą, że tytuł to solidne 8,5-9/10. Wiele osób podziela zdanie, że Days Gone to obecnie najlepsza gra w tematyce zombie z otwartym światem. Dla mnie osobiście reddit jest zawsze dużo bardziej wiarygodny (bo często opinie tam znalezione pokrywają się z moimi odczuciami) niż to co napiszą jakieś tam Polskie trolle na PPE dla kilku minut "sławy" na forum.

 

Poniżej parę rzeczy z którymi najczęściej się spotykałem:

  • Ludzie piszą, że gra trzyma stabilne 30fps
    • Widziałem kilkuminutowy filmik jak gość znalazł miejscówkę z pokazu Gameplay z E3 i próbował odtworzyć ten sam scenariusz (ofc nie dał rady, bo w przypływie przeciwników spanikował) i przez cały filmik nie było najmniejszej ściny, nawet kiedy na ekranie było kilkadziesiąt umarlaków
  • Są 3 poziomy trudności do wyboru (Easy/Normal/Hard)
    • jeśli gra "widzi" że często giniesz, to podobno sugeruje zmniejszenie poziomu trudności
  • AI przeciwników jest podobno bardzo dobrze zrobione i nawet na Easy, szczególnie walki z hordami są nieraz nie lada wyzwaniem, bo zombie starają się nas otaczać i wyeliminować każdą możliwą drogę ucieczki, więc bez względu na wybrany poziom niejednokrotnie zginiemy.
    • Czytałem że niektórzy nie radzili sobie z hordami na Normalu i ostatecznie zmniejszali poziom trudności na Easy (ciekawe co to musi być na hard i jak szybko się poddam :30vm3cw:)
  • W grze mamy zmianę pogody w czasie rzeczywistym, podobno jeszcze bardziej zaawansowaną niż w HZD. Widziałem krótki filmik i faktycznie wygląda to imponująco
  • Grafika stoi na wysokim poziomie (jak ktoś chce zobaczyć jak to mniej więcej wygląda to na YT jest dwuminutowy filmik o tytule "Days Gone 4k Landscapes")
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyżej pisałem, "że podobno" bo tak wyczytałem.
Dziś dobrych opini pojawiło się sporo.
Dziś oglądałem sporo nowych filmów na YT by wywnioskować czy warto kupić grę i ciągle nie jestem do końca przekonany choć wyobrażenie o grze mam już bardziej wyrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nóżka człowieniu gunwo sie znasz, znawca się znalazł od siedmiu boleści.

Przecież to jest nudna gra z otwartym światem, z milionem powtarzalnych czynności, nawet bez szczątkowej fabuły którą można zaspoilować. Do tego jak pojawia się więcej niż 5 zombiaków klatkuje tak, że nie można wsiąść na  motór, na którym pewnie i tak nie wczytały się tekstury.

Opanuj się chłopie a nie jakieś herezje na reddicie będziesz czytał...

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to Ty xavris znasz się znakomicie i tylko Twój punkt widzenia jest bezbłędny.

 

Na Twojej Fatce może i będzie klatkowac już na 5 zombies - no chyba, że nie zdążą się wgrać tekstury i pójdzie gladko

Zresztą widziałem filmik na YT jak przed ostatnim patchem klatki spadały do 15fps.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kolos28 napisał:

Za to Ty xavris znasz się znakomicie i tylko Twój punkt widzenia jest bezbłędny.

Przecież pisze to w formie wała, a nie na serio, czytaj między wierszami.:FailFish:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ta uwaga że znam się znakomicie i tylko mój punkt widzenia jest bezbłędny to akurat jest słuszna, w końcu ktoś to zauważył.

Tym niemniej miałem coś innego a myśli, a oczywiście nagle cały świat się poczuł urażony jak przez brak murzynów w grze o tron. Ludzie podchodzą do tej gry jak do kupy, leży to niech leży, ale lepiej nie tykać, jednocześnie samemu grając w asasyny, Spidermany czy inne horizony. Nic do tych gier nie mam, sam w nie grałem, horizona wręcz uwielbiam za świat przedstawiony. Stąd nie mogę zrozumieć, a wręcz śmieszą mnie opinie, że gry z otwartym światem nie mają fabuły i są tylko seria powtarzalnych aktywności. Nie jara jednego z drugim klimat to spoko, przecież każdy lubi co innego. Ale lubić jedne gry z otwartym światem a krytykować inne za dokładnie to samo to jest jakieś takie troszkę nieprzemyślane.

Chcecie to się obrażajcie, grzeje mnie to, ale patrzcie na wszystko przez ten sam pryzmat.

Najlepiej mój, bo jest bezbłędny.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie zawstydza ego tego pana powyżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×