Skocz do zawartości
pablos_83

Days Gone

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie tylko on tak twierdzi.
Coś w tym jest, tak samo jak za sztuczną inteligencją. Wystarczy popatrzeć na wyrywkowe gameplaye by to zobaczyć.

Kilka aktualizacji i gra może stać się prawdziwym sztosem bo potencjał ma

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po recenzjach wnioskuje ze gra idzie w ślady tomb raidera ostatniego I fallouta I szybko poleci z ceny, takze czekam zobaczymy za dwa tygodnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym patrzył na oceny recenzentów, a w szczególności tych ameb z youtuebe'a to bym nie zagrał w masę świetnych tytułow.

 

Wszyscy się ostatnio spuszczają nad Endgame że film na 9, 10 no niestety nawet do 8 się nie zbliża ten tytuł według mnie, więc najlepiej samemu sobie wyrobić zdanie na różne tematy. 

 

Gra z motórem mi bardzo podchodzi klimatycznie. 

 

Rozwaliło mnie to że w niektórych recenzjach jest jako minus że bohater to samolub, no żesz qrwa, trwa walka o przetrwanie, to  będę robił za ubera i podwoził ludziki motórem :Coolface:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie sprawdzane.
Nie mam uprzedzeń co do gry a jedynie miałem obawy, które już nie są istotne

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kupiona, spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się tu taka gównoburza jakby gra została przez wszystkich zjechana, a oceny są po prostu rozstrzelone i tak samo jak pojawiają się 5-6, tak samo gra dostaje 8-9. Średnia na Metacritic obecnie to 72 (49 pozytywnych recenzji, 30 mieszanych i aż 2 negatywne), co wcale nie jest przecież złym wynikiem i sugeruje że to po prostu dobra gra, a nie żaden crap jak tu niektórzy insynuują... Ofc nie jest to Ex roku, ale w żadnym momencie Sony tej gry na takowego nie kreowało. Days Gone to gra o najsłabszym marketingu ze wszystkich exów Sony wydanych od dłuższego czasu, więc musieli być świadomi że gra może być na niższym poziomie niż większość ich tytułów na wyłączność.

 

Nie mam nic do osób, które po dzisiejszych recenzjach nie są do gry przekonane, bo rozumiem że są tacy którzy wolą wydawać kasę premierowo tylko na naprawdę świetne tytuły, w pełni to szanuję. Osobiście uważam jednak, że z ostatecznym werdyktem na temat gry należy się wstrzymać, bo sporo serwisów wytyka problemy techniczne gry, ale grali przecież w "niezałataną" wersję gry. Od wczoraj wpadły 2 duże patche (1.03 i 1.04), także po premierze wyglądać to może dużo lepiej, o ile faktycznie studio będzie w stanie to poprawić. Jedną rzeczą, której trochę nie rozumiem jest to jak bardzo wszystkim krytykom przeszkadza powtarzalność i wielu z nich właśnie to podkreśla jako największą wadę, podczas gdy w innych, bardziej popularnych/marketingowych tytułach jak Spiderman, czy nawet GoW (chociaż tu było tego chyba trochę mniej) taka powtarzalność nie przekładała się tak bardzo na ogólną ocenę. (Czyżby w tamtych przypadkach sypnięto lepszą kasą? :P)

 

Natomiast jeżeli ktoś zakłada z góry, że jestem beton bo wziąłem grę na premierę i teraz absolutnie nie przyznam się do tego, że żałuję wydanych pieniędzy, to zamiast mózgu ma w głowie chyba co najwyżej końską spierdolinę. Doskonale wiedziałem na jaki tytuł wydaje pieniądze i jakie są moje oczekiwania, liczyłem się z tym co mogę otrzymać. Nie chciałem gry roku, tylko po prostu dobrej gierki w tematyce Zombie, która zapewni mi frajdy na kilkadziesiąt godzin grania, jeżdżenia motorem, skradania się i wyżynania umarlaków.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego recenzenci krytykują DG za powtarzalność? Chodzi o to, że ta gra była promowana jako innowacyjne rozwiązania a wszystko co dostajemy jest zapożyczone z gier ubi oraz uncharted i to zaczyna być dla nich nużące.
Dodatkowo, większość liczyło na TLoU w otwartym świecie a dostali FC w świecie zombie z rozjechaną fabułą przez otwartość tego świata.
Niskie oceny podobno wzięły się również przez poprawność polityczną czy jak to się zwie.

Podtrzymuje zdanie, że gra nie jest wybitna ale oceny wydają mi się podejrzanie zaniżone.
Z jednej strony masa błędów i innych poruszanych problemów nie pozwala na noty rzędu 85-90 ale z drugiej strony dużo słabsze gry uzyskiwany wyższa średnią od DG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałeś już czy po raz kolejny podsumowujesz recenzje? Kupiłeś i ciągle marudzisz o recenzjach zamiast dla odmiany zagrać i wyrobić sobie własne zdanie.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolos w tym temacie powinien dostać chwilowego bana, do czasu aż nie odpali gry

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolos szanuje za wytrwałość xd

Swoją droga, skoro recenzenci spodziewali się ze to będzie kolejna świetna gra AAA od sony, to albo nie znają się na branży albo ich srogo popierdolilo. To jest debiut tej firmy na rynku AAA i kto jak kto, ale oni powinni to wiedzieć i odrobinkę zweryfikować swoje oczekiwania i zmienić podejście i być bardziej wyrozumiałym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 23:45 wrocilem z Avengersow.. bez szału, średniak, wynudziłem się.

 

O 00:15 odpalilem Days Gone i pogralem niecale 2h. Pierwsze wrazenie „jest brutalnie” .. i to dosc mocno. Narazie bez spektakularnych akcji, świat nieco intryguje i zachęca do eksploracji i lootowania.. zobaczymy co dalej, ja narazie sie nie zniechecam opiniami z netu, bo oprocz recenzji w sieci to gralo sie spoko ;) 

 

PS. To ta gra w ktorej mialo nie byc loadingow? No to sa ..

PS2. Moze to i ptwarty swiat, ale w czasie misji fabularnych nie mozesz zbyt daleko odejs.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje? Kto by to czytał, jutro już będę miał swoje pudełeczko :1_grinning:

W tym roku brałem praktycznie wszystko co mogłem na premierę i nie przeczytałem żadnej recenzji, jeszcze Sekiro czeka w pudełku ale wole coś lżejszego Days Gone się idealnie nada,  mogę jeszcze dodać że najbardziej w pamięci z ostatnich tytułów utkwiło mi Metro, które też według znawców branży było średnią grą, dobrze że jeszcze można mieć własne zdanie, inaczej w nic bym nie pograł ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie na pewno rację ale jak jakaś gra typu GoW dostaje najwyższe noty to wtedy jest wszystko fajnie i podjarka, że kolejna nagroda trafiła do studia od Sony.
Trzeba mieć dystans i potrafić pogodzić się z krytyką jaką wystawiają recenzenci. To są ich subiektywne odczucia i widocznie musiało im coś nie pasować. Tak samo jak tym drugim, co gra wydaje się niemal idealna.

Teraz czas na nas, ci co zagrają będą musieli stanąć albo za zwolennikami, przeciwnikami bądź za tymi dla których gra jest dobra bądź średnia.


Ja już gram, co prawda to dopiero początek a wiec napisze tylko, że początek robi fajne wrażenie.
Czuć od samego początku, że grę robiło mniej doświadczone studio ale klimat jest od samego początku i czuć świat motocyklistów oraz post apo.
Graficznie, jest poprawnie, powiedziałbym ładnie choć do GoW i HZD jej brakuje. Optymalizacja wydaje się poprawna i spadków fps na razie nie widziałem. Są niestety dość długie ekrany ladowania a ktoś jak miał konsolę odkurzacz to podejrzewam, że będzie cierpieć gdyż jest to pierwsza gra, która działa u mnie troszkę gorzej od wszystkich innych gier. GoW, Spider-Man, HZD, MK11, RDR2 - te gry działają niemalże bezglosnie a DG powoduje lekki szum, w sumie to slyszalny tylko przy wyciszeniu soundbar ale jest.

Pogram więcej to coś napisze choć pewnie po wcześniejszej dyskusji pewnie nie interesuje Was moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje nas Twoje zdanie, wyrobione na podstawie Twojego doświadczenia z grą. Nie interesuje nas co myślą recenzenci, bo w zdecydowanej większości przypadków, pardą maj frencz, chuja się znają.

13 minut temu, Kolos28 napisał:

Trzeba mieć dystans i potrafić pogodzić się z krytyką jaką wystawiają recenzenci

Jednym z moich ulubionych filmów jest silent hill, który od tych słynnych krytyków na pomidorze ma 30%. Rozumiem, że idąc tym tokiem myślenia, mam się z nimi zgodzić i ma mi się nie podobać? (Tak, wiem że filmy i gry to nie to samo, ale znawcy są tacy sami).

17 minut temu, Kolos28 napisał:

Czuć od samego początku, że grę robiło mniej doświadczone studio

Gwarantuje Ci, że byś tego nie czuł, gdybyś nie grał wcześniej w grę na YT i nie czytał bredni docentów internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=64540]xavris[/mention]

 

Zrozum, że ja się tym nie kieruje i zawsze idę pod prąd. Zobacz wychwalane GoW przez recenzentów oraz opinię publiczną - znasz moja opinię...

Kolejny przykład Vampyr, oceny dość słabe a dla mnie WOW.

W obu tych przypadkach są i dobre i złe opinie, wyższe i niższe noty bo każdy spostrzega je na swój sposób ale to nie oznacza, że recenzenci są źli jeśli mają inne zdanie niż Ty czy ja.

 

 

Jeśli włączysz sobie ostatnie exy od Sony to nie będziesz mieć wątpliwości, że DG robiła mniej doświadczona ekipa ale to nie znaczy, że jest niski poziom. Po prostu brakuje jakby ostatniego szlifu.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że otwarty świat stał się wyznacznikiem dużych  gier a tak na prawdę nie wnosi nic nowego, tendencja jaką się utrzymuję nie pozwala fabule zaistnieć, masa pobocznych aktywności odciąga nas od celu, przez co odnoszę wrażenie że tracę to co miało być najważniejsze, wolał bym 15-20h przygody liniowej ewentualnie półotwarty świat,, nie potrzebuję 50h biegania za króliczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to co jest największą zaletą w DG, stało się wielkim problem dla recenzentów i to za co minusowali inne produkcje tutaj zarzucają grze, że tego nie ma. Chodzi o aktywności poboczne. Według wielu opinii, jedną z dużych wad jest ich mała ilość... Paradoks, nieprawdaż?
Wszędzie dookoła narzeka się na mapy wypełnione znakami zapytania itp. a tutaj to przeszkadza? Hmmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie zacznijcie kur... grać a nie pierd... tylko głupie, głupoty (które ja czytam od A do Z :P).

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zagrać to się wszystko okaże, jak na razie to są moje luźne przemyślenia po ograniu kilku gier w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po taniała już gierka? Bo chciałem w końcu ją kupić. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update

Jest dobrze, po patchu 1.4 nie wiedzę póki co większych baboli. Jest klimat!
To sandbox a wiec fabuła musi być lekko rozjechana. Podobno jak ktoś dobrze zrozumie założenia gry w tym otwartym świecie to zrozumie, że dobrze jest to ze sobą splecione i poczuje się jakby żył w tych realiach (oczywiście to tylko gra).
Czas pokaże czy ja będę należał do tej grupy ale początek obiecujący!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba poczekam aż stanieje na olx'ie

Edytowane przez ryangiggs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba poczekam aż stanieje na olx'ie

Lubie patrzeć na takie posty 1_grinning.png

 

Ty tam sobie czekaj, a my sobie pogramy w tym czasie...

 

Tylko cierpliwie czekaj pod stołem aż coś skapnie...

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×