Skocz do zawartości
pablos_83

Days Gone

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziele, ale mnie jedna rzecz denerwuje - zdobywanie reputacji dla obozów. Uratujesz jakiegoś frajera w samochodzie - 1000, przywrocisz prąd oczyszczając i uruchamiając turbiny w elektrowni wodnej - 400... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy opier... na bieżąco czy kisicie? (do czegoś jeszcze się nadają?)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@DigitalMan_PL

Nie zużywam na razie, dają pomijalnie śmieszne ilości kasy i repy. Oddaje tylko jak po zadaniu mi brakuje np 50 czy 100 repy do następnego poziomu. Mięso i rośliny na tej samej zasadzie trzymam

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wybrania ustawień fabrycznych opcji gry?

Jakoś nie widzę a szkoda

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kolos28 napisał:

Jeśli unbiłeś jedną w wagonach obok posterunku NERO i kojarzysz gdzie to jest to podejdź tam i sprawdz czy nie ma nowej hordy - sam jestem ciekaw emoji4.png

Byłem, akurat miałem zlecenie tuż obok. Nie było hordy. Ubiłem dwie niedaleko 3. obozu, w sumie byly prawie w tym samym miejscu, ale zaliczyło mi jako ubicie dwóch. 

Myślę, że hordy się nie respawnuja. To mógł być bug albo fabularny skrypt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki

Jeszcze jedno co zauważyłem to to, że gra robi strasznie dużo zapisów. W pamięci masowej zapisane dane to aż 1GB - czas zrobić porządki i usunąć stare dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam w kwestii uszu, że można mieć tylko 999 danego rodzaju, więc tych zwykłych misiaczkow i tak będzie trzeba trochę posprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ohui - wlazłem do jaskini, ciemno jak w dupie a tam horda swirusow. Zapierdalalem jak Bolt na setkę xddd

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem spidermana tak na półtorej godziny po czym włączyłem days gone na 2 godzinki i wygląda na to że do spidermana tak szybko nie wrócę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz no coś więcej później bo jestem ciekawy opinii kogoś kto podszedł do tej gry z chłodną głową.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W forumkowej skali nie da się upaść niżej, niż czekać na opinie bydgoskiego wandala intelektu.

Kilka osób Ci odpowiedziało normalnie i względnie rzeczowo, a Ty i tak czekasz na opinie, która będzie Ci pasować :/

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troll zawsze bedzie trollem ;) 

 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje to co pisałem wyżej, gra to solidne 8+.

Pograłem już na tyle długo, że śmiało mogę mieć wyrobione zdanie. DG, to taki RDR2 + TLoU + Mad Max - historia w DG a zwłaszcza sposób prowadzenia gry i to w jaki sposób przedstawione jest życie w danych realiach, zdecydowanie przypomina RDR2. Główny bohater jest fajnie zarysowany i da się lubić. Klimat postapo, choć inny to MM.

Ogólnie jeśli by porównać grę do filmu to wszystko przypomina TWD. Nie wiem jak to twórcy osiągnęli ale w ogóle mi się gra nie nudzi i uwielbiam przeszukiwać opuszczone budynki, zniszczone auta. Uwielbiam jeździć na motorze, kupować upgrade'y do niego - trzeba twardo wspomnieć, że motor to bardzo ważny element gry, który ma swoją "duszę" i zwyczajnie czuć w grze, że to takie oczko w głowie deeka.

Muzyka w grze świetnie potęguje gęsty już klimat.

Hordy to coś pięknego w tej grze, kiedy się już pojawią to czuć niesamowity dreszczyk i często najlepszym sposobem jest ucieczka.

Jeśli chodzi o grafikę to bardzo ładnie to wszystko wygląda i tutaj nie ma co dużo pisać.

Po patchach gra jest już pozbawiona większości bugów z którymi zmagali się recenzenci. Ogólnie długie loadingi mi przeszkadzają ale to pikuś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

8.0 średnia ocen użytkowników na Metacritic, ale on dalej będzie uważał nas za jakichś półgłówków, którzy nie potrafią wydać szczerej opinii. Szkoda "szczępić" ryja. Dla typa nie ma już ratunku.

Najlepsze było i tak jak "wpadł" do tematu i w pierwszej kolejności zmieszał innych z błotem, a potem sam robił z siebie ofiarę ataku, bo wszyscy tacy niemili dla niego. Od tego momentu już się tylko śmieję. :vxoAZzf:

 

A tak w temacie, ze względu na lipną pogodę w majówkę trochę ostatnimi dniami w końcu nadrobiłem, bo byłem z początku mocno w tyle sugerując się waszymi komentarzami. Ubiłem chyba z 3-4 hordy, ale były to póki co te mniej liczne.

Czy ktoś poza mną gra jeszcze na poziomie hard? 

 

Ciekawowstka:

National Geographic wrzuciło poniższe zdjęcie ukazujące pewne miejsce w Centralnym Oregonie. Wygląda znajomo? :) 

Odwzorowanie rzeczywistości w Days Gone widać, że stoi na wysokim poziomie. (Sam przez chwilę wpatrywałem się w to zdjęcie i myślałem, że NatGeo nas troluje i wrzucili screena z gry. Dopiero po chwili dotarło do mnie, że to faktyczne zdjęcie)

 

 

Edytowane przez Nóżka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nóżka napisał:

8.0 średnia ocen użytkowników na Metacritic, ale on dalej będzie uważał nas za jakichś półgłówków, którzy nie potrafią wydać szczerej opinii. Szkoda "szczępić" ryja. Dla typa nie ma już ratunku.

 

Widzisz "typie" widocznie mam bardziej wysublimowany gust od stada amerykańskich lemingów. Jestem już w tym wieku, że szukam w grach czegoś więcej niż uganianie się po lesie za złomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w tej grze jest więcej DOBRA niż uganianie się za złomem
Jest fajna fabuła, gęsty klimat, rozwój postaci oraz motoru.

Nie wiem czego jeszcze oczekujesz a czego nie ma w DG i co Ciebie hamuje przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Przemek_07 napisał:

 

Widzisz "typie" widocznie mam bardziej wysublimowany gust od stada amerykańskich lemingów. Jestem już w tym wieku, że szukam w grach czegoś więcej niż uganianie się po lesie za złomem.

 

Aha, masz bardziej wysublimowany gust, od amerykańskich lemingów, więc dlatego też na każdym kroku podważasz opinie Polskich graczy, na Polskim forum i każde pozytywne słowo na temat tej gry to twoim zdaniem brednie? Faktycznie po twoim zachowaniu i wypowiedziach widać ten "wiek" wyraźnie. Szukasz przecież ambitnego tytułu i nie będziesz się królewiczu hańbił bieganiem po lesie, więc tak jak pisałem wcześniej, wróć do Assassins Creed. Tam przecież nie ma biegania.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Widzisz "typie" widocznie mam bardziej wysublimowany gust od stada amerykańskich lemingów. Jestem już w tym wieku, że szukam w grach czegoś więcej niż uganianie się po lesie za złomem.
O kurrrr.... To możesz z Banym sobie piateczke przybic...

Otwórzcie wspólny klub adoracji i lizania się po jajkach... Wysublimowane chopy...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia klasa gimnazjum to nie jest znowu tak zaawansowany wiek, paru starszych by się tu znalazło. Ja na ten przykład mogę spróbować już kupić piwo, ale jeszcze czekam na dowód, bo coś długo schodzi :(

1 godzinę temu, Kolos28 napisał:

Nie wiem czego jeszcze oczekujesz a czego nie ma w DG i co Ciebie hamuje przed zakupem.

To nie kolejny nowy lub odgrzewany asasyn. Jeżdżąc na motorze nie osiągnie się transcendencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten motocykl ma spalanie czołgu? :whyyy:Chyba że mam dziurawy bak a o tym nie wiem :siara:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za tym przemolem jak za wiekszością użotkowników ale wydaje mi się, że on traktuje waszą nagonkę na jego osobę z przymrożeniem oka :LUL: Nic dziwnego skoro rzuciliście się na niego jak reapersi na boozera za to że ma inne zdanie.

Trudno mi uwierzyć, że zupełnie przypadkowo grupka użytkowników za wszelką cenę stara się obrazić i ośmieszyć kogoś za to że nie podziela ich zachwytów nad grą (która wbrew pozorom zła nie jest ale szału też nie robi). Coś mi tu śmierdzi na kilometr, no ale może faktycznie chodzi tylko o tą polaczkowatość i brak tolerancji na wszystko co odbiega od przyjętych schematów :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec głównego wątku fabularnego. Wielki post będzie po zrobieniu reszty, bo nie wszystkie wątki poboczne się zamknęły.

Dobra gra, solidne 3/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Troszkę już pograłem i myślę, że podzielę się swoimi przemyśleniami gdyż wielu z was na to czeka i po prostu nie chcę was zawieść. 

Jak już wspominałem wcześniej, gra nie jest wybitna, różni się mocno od tego czego się spodziewałem szczególnie jeśli wspomnę pierwsze trailery naszpikowane akcją i ogromnymi falami zombie. 

Sam świat przedstawiony, niektóre rozwiązania czy zachowanie npc mogą wydać się absurdalne aczkolwiek to mi akurat wcale nie przeszkadza.

Nie przeszkadza mi np coś na co większość tutaj narzeka czyli fakt, że trzeba co chwile tankować motor. Może jest to mało wyszukany sposób na zmuszenie gracza do odwiedzania różnych przypadkowych lokacji ale jeśli chodzi o mnie to się sprawdza, bo gardze znajdźkami, lizaniem ścian, odkrywaniem wszystkiego czy oczyszczaniem każdej możliwej lokacji dla nabicia jakiś statystyk czy wbicia trofeów. No i właśnie dzięki tankowaniu zdarza mi się zahaczyć o jakieś miejsce do, którego bym się pewnie nie udał wcale.
Klimat w tej grze nie jest jakiś super gęsty ale mimo to zachęca do kolejnych godzin. Bohaterzy nie robią dramy z zaistniałej sytuacji, powiedziałbym raczej, że do niej przywykli i słusznie bo minęły chyba 2 lata od wybuchu epidemii. Nie aktorzą, nie starają się wzbudzać jakiś większych emocji w graczu (przynajmniej dotychczas) i chyba właśnie dzięki temu chętnie odpalam tytuł, bo mimo, że wydarzenia to fikcja i jest sporo niedorzeczności to grając można poczuć się swojsko. 

Nigdy nie byłem fanem serialów czy gier o zombie. TWD obejrzałem chyba tylko 1 sezon i podziękowałem ale ta gierka mi na razie siadła.
Grafika OK (ale chyba jest troche gorzej niż na pierwszych trailerach jeśli chodzi o wybuchy, ogień itp )
Klatkaż lipa (jestem przyzwyczajony do 60fps+)
Mechanika i sterowanie (na duży plus porównując powiedzmy do takiego RDR2, które nawet na maksymalnej czułości gałek wydawało się ociężałe)
Udźwiękowienie OK (zdarzyło mi się nawet odpalić ścieżkę dźwiękowa z grafikami koncepcyjnymi z edicji deluxe)

Edytowane przez bany®
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bany® napisał:

Trudno mi uwierzyć, że zupełnie przypadkowo grupka użytkowników za wszelką cenę stara się obrazić i ośmieszyć kogoś za to że nie podziela ich zachwytów nad grą 

Slowo komentarza - to jest zwyczajnie smutne, ze ktos komu gra sie podoba nie moze skumac ze komus innemu ta sama produkcja podobac sie nie musi. 

Ale przykladow tego jest wiele. Od Journey po TLOU - kazdy kto smial wyrazic swoja opinie inna niz zachwyt obrywal. Dziala tez to w druga strone gra powszechnie krytykowana moze sie komus podobac. I co z tego pozostaje takiej osobie zyczyc milej zabawy i mozna wyrazic swoje zdanie dla czego nam gra nie pasuje (ostani przyklad to Anthem). 

 

Ja nie wiem czemu ludzie odbieraja to jako atak to ze komus nie podoba sie jakas gra nie znaczy ze czyjas negatywna opinia ma umniejszac ich subiektywnie pojetej frajdy/radosci/zabawy z rozgrywki. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slowo komentarza - to jest zwyczajnie smutne, ze ktos komu gra sie podoba nie moze skumac ze komus innemu ta sama produkcja podobac sie nie musi. 
Ale przykladow tego jest wiele. Od Journey po TLOU - kazdy kto smial wyrazic swoja opinie inna niz zachwyt obrywal. Dziala tez to w druga strone gra powszechnie krytykowana moze sie komus podobac. I co z tego pozostaje takiej osobie zyczyc milej zabawy i mozna wyrazic swoje zdanie dla czego nam gra nie pasuje (ostani przyklad to Anthem). 
 
Ja nie wiem czemu ludzie odbieraja to jako atak to ze komus nie podoba sie jakas gra nie znaczy ze czyjas negatywna opinia ma umniejszac ich subiektywnie pojetej frajdy/radosci/zabawy z rozgrywki. 
 
Mag zobacz wymianę zdań, nie chodzi o atak bo Nam się podoba a Jemu nie, a o fakt że na siłę szuka argumentów, sam nie grając już ocenia i wieszczy, chcąc zabić swoje sumienie zakupowe...

Więc sorry nie zachowuj się bezpiecznie i poprawnie politycznie do bólu, to nie Francja gdzie jak na ciapaka spojrzysz dłużej to już ze atak rasistowski i że jesteś zły i nie pisz słowo dnia, jakie smutne... BEZ przesady...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×