Skocz do zawartości
pablos_83

Days Gone

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedźmin to akurat zupełnie inna sytuacja. Napisany po polsku, na angielski tłumaczony. Do tego w zasadzie mocno zakorzeniony w naszej kulturze, dlatego dla nas granie po angielsku byłoby nienaturalne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest możliwość zawsze pełna polska wersja, w DG tak samo, poproszę o nagrodę gracza roku ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pucharek na zachętę. :P

 

Ja zawsze wybieram oryginalną ścieżkę jeżeli jest taka możliwość, bo dla mnie poza wyjątkiem jakim jest Wiedźmin (zostało już wyżej wytłumaczone dlaczego) zawsze brzmi ona naturalniej i lepiej oddaje kontekst aniżeli dubbing. W dodatku lubię jak głos jest chociaż w miarę zsynchronizowany z ruchem warg postaci a z dubbingiem niestety tego efektu już nie ma.

 

I zanim ktoś wyskoczy mi z tekstem że cudze chwale a swojego nie znam, to zaznaczę że w moim przypadku duży wpływ ma fakt iż ja do tego angielskiego się po prostu od dziecka przyzwyczaiłem. Za gówniarza grając w gierki na PSX nie miałem nawet wyboru języka PL, więc wszystko ogrywało się po angielsku i niejednokrotnie sprawdzało znaczenie w słownikach, co by zrozumieć jak najwięcej. Wszystkie Finale, MGS i wiele innych gier które chłonąłem po kilka razy nauczyły mnie bardzo dużo i wzbogaciły moje słownictwo na tyle, że w żadnej klasie podstawówki, gimbazy, liceum nie miałem nigdy problemu z angielskim a byłem wręcz najlepszy w klasie. Do dzisiaj używam tego języka każdego dnia w pracy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nóżka pełna zgoda. Ja od dzieciaka grałem we wszystko po angielku ze słownikiem na kolanach (pierwsza taka gra którą kojarze to dinopark tycoon, jak ktoś zna to pozdrawiam serdecznie :P ). I tak z czasem coraz mniej i coraz mniej musiałem weryfikować. Szkoła mnie języka nie nauczyła w ogóle, studia tak samo. Dzisiaj mimo, że w firmie ludzie mają jakieś certyfikaty językowe a ja nie mam żadnych takich papierów, ludzie przychodzą z tłumaczeniem do mnie, bo te ich flepy są gówno warte.

Cudze chwalę, swojego nie znam, a w japońszczyznę gram po japońsku, mimo że nie rozumiem nic poza kilkoma słowami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xavris napisał:

Wiedźmin to akurat zupełnie inna sytuacja. Napisany po polsku, na angielski tłumaczony. Do tego w zasadzie mocno zakorzeniony w naszej kulturze, dlatego dla nas granie po angielsku byłoby nienaturalne.

 

A nawet niech będzie w suahili byle był dobrze zagrany a głosy pasowały do postaci tak jak to było w Wiedźminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciagle gadacie o tym samym - o osobistych preferencjach. Ja zawsze wole zagrac w polska wersje, chyba ze uszy krwawią. Tu nie krwawią ;)

21 godzin temu, xavris napisał:

Ludzie, o czym Wy mówicie....

Posłuchajcie sobie oryginalnych wypowiedzi i polskiego żałosnego żulersko-dresiarskiego tłumaczenia. Tłumaczenie jest tak zjebane, że to szkoda gadać, charaktery większości postaci są kompletnie zwichrowane. 

Ale ok, dalej gadajcie, że cudze chwale a swojego nie znam, co mi tam. I tak już jestem uważany za nienormalnego.

Żyjemy w absurdalnych czasach, kiedy każdy perfekcyjnie zna angielski i ma 17 certyfikatów, ale gramy tylko z polskim dubbingiem, angielski dubbing ssie a gier nie tłumaczonych nie kupuję, bo nie XD

 

Moze tu lezy problem - ja nie porownywalem zeby sie nie zrazic. Wiesz, to jak z telewizorami - w sklepie widzisz ze ten za 10tys gra lepiej od tego za 3tys ... ale jak przywieziesz do chaty tego za 3tys to nagle sie okaze ze nie majac do czego porownac (albo do starego tv ktory ma 10 lat) gra rownie zajebiscie jak ten za 10tys. I tak tez jest z dubbingami ... Sam sobie szkode wyrzadzasz porownujac, a ja sie po prostu ciesze gra - handluj z tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo w przypadku telewizorów kryterium ceny jest bardzo istotne. Tutaj masz, powiedzmy, dwa towary w tej samej cenie, między którymi się możesz swobodnie przełączać. Zostając przy przykładzie telewizorów, to masz dwa takie same telewizory, ale jeden jest normalny a drugi ma polskie menu pisane z błędami ortograficznymi i pasek przez środek na szerokość piksela. No da się oglądać? Da się, tylko czemu, skoro obok stoi telewizor bez tego paska :P

Dodam jeszcze, po raz kolejny, że nie mam (aż takiego) problemu z dubbingiem, tylko z jakością samego tłumaczenia, które wypacza charakter postaci, w tym głównego bohatera.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze.. ja tego nie wiem, wiec niczego nie trace ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, czacha79 napisał:

Byc moze.. ja tego nie wiem, wiec niczego nie trace ;)

Jeśli będziesz grał w Cyberpunka to też z polskim dubbingiem nawet jeśli Borys Szyc będzie podkladal głos pod Silverhanda? 

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym Karolaka ale tak będę grał w pełnej polskiej wersji :geraltok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nie włączam w dyskusję, bo mam wrażenie że kotom bym to łatwiej wytłumaczył. Jak ktoś nie umie czytać to i trudno wymagać, żeby musiał czytać napisy, które są małe i szybko znikają.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz z napisami? Angielskiego w szkole nie miales ze ze sluchu nie da rady? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę, dziękuję za troskę. Pisałem o tym wyżej, ale pewnie zobaczyłeś więcej niż 3 słowa i nie czytałeś. Napisów używam tylko do oceny jakości tłumaczenia.

Czemu ja ciągle z Tobą dyskutuje to nie bardzo wiem, zwykle staram się nie karmić troli. 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostre slowa jak na 3-latka z tym trollem - to ze ktos ma inne zdanie nie znaczy ze trolluje. Ot zwykla reakcja na wycieczki osobiste .. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam, która gra mnie tak wkręciła, aż platyne zrobiłem pierwszą w moim życiu

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra dość dobra aczkolwiek mam mały problem.. nie wyświetla mi pełnego obrazu tzn ucina mi fragment gry z lewej i prawej strony, próbowałem dopasować rozmiar wyświetlanego obrazu na konsoli, zmieniałem rozdzielczość w TV ale nic nie pomaga :( miał ktoś podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gra dość dobra aczkolwiek mam mały problem.. nie wyświetla mi pełnego obrazu tzn ucina mi fragment gry z lewej i prawej strony, próbowałem dopasować rozmiar wyświetlanego obrazu na konsoli, zmieniałem rozdzielczość w TV ale nic nie pomaga miał ktoś podobny problem ?
Dopasuj poziomu TV.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

Dopasuj poziomu TV.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

niestety nie mam takowej opcji w TV :( i wydaje mi śie że wina nie leży po stronie telewizora 

Edytowane przez hs45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie mam takowej opcji w TV i wydaje mi śie że wina nie leży po stronie telewizora 
Co masz za TV, poproszę dokładny model.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

Co masz za TV, poproszę dokładny model.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Toshiba 40L5435DG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka godzin w Days Gone i na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z tej gry. Gameplay jest fajny, fabuła nie rozwija się na razie zbyt szybko, ale to dobrze bo nie oczekiwałem po niej ratowania świata w trzeciej godzinie. No i przede wszystkim kupił mnie "setting", który idealnie pasuje do gry z otwartym światem, bo takie aktywności jak przeszukiwanie lokacji dla zasobów mają tutaj sens i nie czuję ich umieszczenia na zasadzie "bo w grach z otwartym światem tak się robi".

Edytowane przez WahaczPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cie kawał solidnej przygody :) dla mnie ta gra była dużo lepsza niż oczekiwałem, bo przede wszystkim nie spodziewałem się dostać jednej z najciekawszych cyfrowych postaci jakimi grałem.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wieje zarzucić sony, ale tworzą gry ze znanych schematów dodając coś nowego. Świat bohaterowie, historia tak jak Horizon i DG są bardzo fajnymi przygodami. patrząc na tasiemce od innych wydawców. Zobaczymy co czeka nas w przyszłości, oby same wielkie hity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to czego nie daje praktycznie NIKT, w tej grze można zayebac kijem "bejzbolowym" małego gowniak zombie...
O matko +2 do miodności :)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia płynności gry po tych kilku miesiącach od premiery? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×