Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Radekl2 napisał:

No i dalej nic nie działa. Router i konsola zrestartowane, bez zmian. Pominąłem jakiś port, muszę dzwonić do operatora, czy co mogę zrobić? Wytłumaczcie jak skończonemu laikowi proszę :)

 

A jaki masz NAT?

 

6 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

 

No ja przesiadłem się z tydzień temu na światłowód Netii, jestem zadowolony i to bardzo... 

 

6817130445.png

 

 

Też się zastanawiałem brać 100 czy 200mb ale ostatecznie zostałem z 50mb. I tak sporo serwisów ledwo wyciąga transfer 50mg a co dopiero 200mb.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Też się zastanawiałem brać 100 czy 200mb ale ostatecznie zostałem z 50mb. I tak sporo serwisów ledwo wyciąga transfer 50mg a co dopiero 200mb.
Gry na Xbox lecą mi średnio 110mb/s w porywach do 240mb/s.
40-50 to szło mi PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radekl2 No to współczuję. Ostra walka i kombinowanie Cię czeka. Ja przeszedłem miesiąc temu na Orange i mimo, że zalogować do PSN się mogę, to TYP NAT do dzisiaj mam NAT 2 i nie mogę tego ruszyć za cholerę.... Tylko ja mam funboxa 2.0

Edytowane przez cykor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cykor Nie wiem co z tym Nat2.. z tego co wiem to zawsze taki nat się pojawia na ps4 jeśli konsola jest za routerem, a nie bezpośrednio do neta.

 

Od samego początku mam neostradę (funbox 2.0 oraz liveboxy) i jedyny problem jaki przy niej mam to losowe przerywanie połączenia na max 1 sekundę. Wyrzuca mnie i od razu łączy.. Dlatego będę przy najbliższej okazji wymieniał jak tylko będą możliwości.

Edytowane przez BartexXx20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT 1 - brak routingu, otwarte porty
NAT 2 - routing, otwarte porty
NAT 3 - routing, zamknięte porty

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaczynam od playa- jak wspomniałem mieszkam w okolicy gdzie monopol na Internet ma Orange, a rok temu mogłem mieć 1-2 kreski zasięgu stojąc w jednym, ściśle określonym miejscu w domu. Play zbudował przekaźnik, ma przez jakiś czas wyłączność na zasięg czy coś takiego tak, więc zakup internetu mobilnego od innego operatora mija się z celem, bo go zwyczajnie nie będzie :) Play mam full zasięg, lte i nie zadziałało.

Teraz NAT- pokazuje mi w menu konsoli 2, więc teoretycznie dobrze- szkoda tylko, że teoretycznie. 

Z kim konkretnie teraz powinienem „walczyć”? Orange, który mówi, że jak dam przed loginem „bez_ochrony” to nie ma nic do portów, czy z Sony, które ma może magiczne sposoby na aktywację „zdalną”? 

Eh, słabo to wygląda szczególnie, że nie mam czasu się z tym zbytnio użerać, bo studiuję i wracam do domu na weekendy (w które miałem relaksować się grając, a nie konfigurując sieć jak mam o tym małe pojęcie)- jest opcja, że przetaszczę ze sobą konsolę do mieszkania gdzie mam internet od upc, ale to sporo zachodu, a jaka gwarancja, że tam aktywuję, a tu znowu nie będzie się krzaczył?

Sorry za te rozbudowane posty, ale trochę mnie żal ściska, bo całkowicie inaczej sobie to wyobrażałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, malpka napisał:

Też się zastanawiałem brać 100 czy 200mb ale ostatecznie zostałem z 50mb. I tak sporo serwisów ledwo wyciąga transfer 50mg a co dopiero 200mb.

 

Rozumiem, że net z Netii tak?

Jak masz u nich 50Mb, to możesz wycisnąć więcej ;)

Ja jak podpisywałem umowę (przedłużenie właśnie z 50Mb) to chciałem światłowód (najtańszy, czyli 100Mb), a gościu do mnie, że mają jeszcze 300Mb, to Ja na to, że mnie nie stać :24_stuck_out_tongue: I co?? Stanęło na tym, że ostatecznie za 10zł dopłaty do tego co mam (TV + Net) mam 300Mb :):)

 

Wystarczy ich tylko przetrzymać, powiedzieć, że chyba zrezygnujesz i idziesz do konkurencji, że nie chcesz już :24_stuck_out_tongue: i podziękować, to zaoferują na 100% coś ciekawszego ;)

 

Czy potrzebujesz 300?? czy 100?? To nie ważne :24_stuck_out_tongue: Jak mi tłumaczył @SephiroT światłowód to światłowód ;) i fakt nawet jak 50 to bie starcza, to bierz 100Mb, aby tylko zmienić technologię z miedzi i VDSL, na światłowód... Stabilność, szybkość i nowy router z lepszym zasięgiem i siecią 5Ghz... !!!! Bierz paniczu...

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień zmagań i o dziwo jest jakiś postęp- nie wiem czemu, nie wiem jak, ale udało mi się za milionową próbą połączyć z kontem i obecnie działa (ciekawe jak długo) :)

Jakby ktoś kiedyś miał znowu taki problem to obecnie mam takie ustawienia:

1. Włączone DMZ dla IP ustalonego dla konsoli. W końcu dezaktywowałem to otwieranie portów i próbowałem znowu na samym DMZ- zadziałało widocznie. Oczywiście dla Orange zostało "BEZ_OCHRONY-login", więc może to też pomaga- nie będę sprawdzał poprzedniego ustawienia :)

2. Poklikałem wszystko co się da na koncie PSN w przeglądarce- chcecie adres dokładny? Proszę bardzo. Prawdziwe imię i nazwisko? Nie ma sprawy. Grupę krwi? Też bym podał.

3. Durna sprawa, ale okazało się, że mój router myśli, że mieszkam w Londynie, bo miałem taką strefę czasową na nim ustawioną- jednak zmiana tylko tego nie pomogła, ale może w porównaniu z innymi czynnikami miała jakiś wpływ.

4. Ostatnią rzeczą, którą zmieniałem, i która mogła mieć bezpośredni wpływ na działanie (wczoraj tego nie próbowałem) było zabezpieczenie sieci- te całe WPA/WPA2- miałem coś tam ustawione (chyba WPA2-PSK) i hasło. Otworzyłem całą sieć i na tym udało się w końcu połączyć konto z PS4. Teraz zmieniłem znowu na "WPA/WPA2 - Personal (Recommended)" ale już z opcjami na "auto" i po ponownym uruchomieniu nadal działa, więc może będzie koniec męki.

Tak więc modlę się o to, żeby znowu coś PS4 nie odwaliło i działała już normalnie. Jeszcze raz dzięki wszystkim, którzy chcieli pomóc :)

 

PS. Piszecie o takich prędkościach Internetu, a ja siedzę na tym moim od Orange do 20Mb/s (realnie idzie do 10 także tego), bo tylko to u mnie działa :38_worried: Może za mojego życia dociągną tu jakiś światłowód, ale wtedy to pewnie będziemy już kolonizowali Marsa....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radekl2

...a przeczytałeś pierwszy post w tym temacie?

W dniu 14.01.2014 o 12:53, SephiroT napisał:

- należy się zdecydować czy przekierowujemy wcześniej podane porty czy ustawiamy PS4 jako DMZ - teoretycznie nie powinno, ale w praktyce często się to ze sobą gryzie i router odstaje świra.

 

 

Z opisu twojego problemu (na innym necie - z Play - również problem) wynika że problem nie leży po stronie internetu a po stronie konta.

Wi-Fi masz mieć ustawione na:

WPA/WPA2

Szyfrowanie samo AES (bez TKIP)

Pasmo 40mhz lub 20/40 na auto.

Powinno przyspieszyć Ci Wifi.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SephiroT napisał:

@Radekl2

...a przeczytałeś pierwszy post w tym temacie?

 

 

Z opisu twojego problemu (na innym necie - z Play - również problem) wynika że problem nie leży po stronie internetu a po stronie konta.

Wi-Fi masz mieć ustawione na:

WPA/WPA2

Szyfrowanie samo AES (bez TKIP)

Pasmo 40mhz lub 20/40 na auto.

Powinno przyspieszyć Ci Wifi.

Oczywiście, że czytałem pierwszy post oraz kilkanaście innych na tym forum oraz na innych polsko i angielskojęzycznych. Musiałeś mnie źle zrozumieć- zawsze miałem albo włączone DMZ, albo ręcznie wpisane te porty. Nie było włączone to i to tylko zamieniałem i dzisiaj zadziałało na samym DMZ, ale możliwe, że na portach (z wyłączonym DMZ) też by działało- nie będę sprawdzał, żeby nie zepsuć :24_stuck_out_tongue:

Co do Internetu to moja super prędkość nie jest taka tylko dla PS4, tylko zawsze. Czasami podjedzie do tych w porywach ~15Mb/s ale to jak chyba nikt inny nie korzysta z tych świetnych łączy :) Ogólnie dawniej pozwalali tyko brać opcję do 10, teraz do 20, a nic z kablami nie robili- żadnych inwestycji od lat, więc pewnie i tak nic więcej żadne ustawienia nie wyciągną.

 

EDIT:

Sprawdziłem i obecnie mam WPA/WPA2 - Personal oraz Authentication Type na "auto" (do wyboru WPA-PSK i WPA2-PSK) i Encryption również na "auto" (wybór z TKIP oraz AES). Channel width jest na "auto" z 20MHZ i 40MHZ, włączone SSID Broadcast, a wyłączone WDS. Warto zmieniać coś tam, czy jak działa to zostawić i nie ruszać w nadziei, że dalej tak będzie?

Do tego mam dwie sieci(?)- 2,4GHz i 5GHz- z drugiej praktycznie nie korzystam (nie wiem w sumie co to za różnica), więc czy wyłączenie jej byłoby dobrym krokiem czy może sobie działać i nic nie robić?

Edytowane przez Radekl2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpa2-psk, encryption AES, channel to może być auto. 5GHz to szybszy transfer ale mniejszy zasięg bardziej podatny na zakłócenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpa2-psk, encryption AES, channel to może być auto. 5GHz to szybszy transfer ale mniejszy zasięg bardziej podatny na zakłócenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lepiej sprawdzić wolny kanał i go ustawić.
Mi się na przykład auto nie sprawdza.




Obie sieci są nie zależne od siebie.
Jeżeli masz wybór i nie daleką odległość to zawsze wybieraj 5ghz.

W haśle wybierz szyfrowanie tylko AES.
Na włączonym TKIP siada ci lokalny transfer na Wi-Fi bo nie wykorzystuje w pełni technologii "N".
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem ze chodzi o szerokość kanału, co do numeru to oczywiście masz racje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrozumiałem ze chodzi o szerokość kanału, co do numeru to oczywiście masz racje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też.
Można dwojako zinterpretować.
Tak, lepiej na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem to szyfrowanie, ale channele i inne zostawiam na auto, bo z tego co widziałem to pozwala lepiej ogarnąć jak ma się dużo sieci, które mogłyby z sobą rywalizować. U mnie to nie występuje, bo to jest dom jednorodzinny z sąsiadami oddalonymi o tyle, że ani ja nie widzę ich sieci, ani oni nie widzą moich :)

Sprawdziłem 5GHz, ale mam wtedy siłę sygnału ~60%, więc dość marnie- router niby siedzi za ścianą, ale widocznie jest wystarczająco gruba, żeby to był problem. Z resztą jak to ma wpływać na szybkość Internetu to przy moich prędkościach raczej to mało pomoże.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem to szyfrowanie, ale channele i inne zostawiam na auto, bo z tego co widziałem to pozwala lepiej ogarnąć jak ma się dużo sieci, które mogłyby z sobą rywalizować. U mnie to nie występuje, bo to jest dom jednorodzinny z sąsiadami oddalonymi o tyle, że ani ja nie widzę ich sieci, ani oni nie widzą moich
Sprawdziłem 5GHz, ale mam wtedy siłę sygnału ~60%, więc dość marnie- router niby siedzi za ścianą, ale widocznie jest wystarczająco gruba, żeby to był problem. Z resztą jak to ma wpływać na szybkość Internetu to przy moich prędkościach raczej to mało pomoże.
 


Siła sygnału jest mniej ważna, raczej tłumienie ma znaczenie. 5GHz nie przyspieszy ci internetu ale WLAN będzie działał szybciej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2017 o 22:48, BartexXx20 napisał:

@cykor Nie wiem co z tym Nat2.. z tego co wiem to zawsze taki nat się pojawia na ps4 jeśli konsola jest za routerem, a nie bezpośrednio do neta.

 

Od samego początku mam neostradę (funbox 2.0 oraz liveboxy) i jedyny problem jaki przy niej mam to losowe przerywanie połączenia na max 1 sekundę. Wyrzuca mnie i od razu łączy.. Dlatego będę przy najbliższej okazji wymieniał jak tylko będą możliwości.

Nie rób ze mnie idioty. To że konsola wyświetla NAT2 w ustawieniach to normalne, ale odpal jakiegokolwiek CODa i zobacz co Ci pokaże. U mnie pokazuje NAT ograniczony, gdzie próbowałem wszystkich opcji, przejście z ipv6 na ipv4, dodanie przedrostka do loginu, otwieranie portów, dmz i upnp. kabel czy wifi. Albo oprogramowanie rutera jest zdupione albo coś u nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cykor napisał:

Nie rób ze mnie idioty. To że konsola wyświetla NAT2 w ustawieniach to normalne, ale odpal jakiegokolwiek CODa i zobacz co Ci pokaże. U mnie pokazuje NAT ograniczony, gdzie próbowałem wszystkich opcji, przejście z ipv6 na ipv4, dodanie przedrostka do loginu, otwieranie portów, dmz i upnp. kabel czy wifi. Albo oprogramowanie rutera jest zdupione albo coś u nich. 

...jeżeli się nie mylę to jesteś kolejną osobą którą spotykam na forum czy na fejsie i która nagle ma problem TYLKO w CoD'zie.

...nie żebym robił z kogoś idiotę ale wygląda mi to na problem gry a nie Twojego łącza.

...bo wszystko inne jakoś działa, c'nie? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to wygląda na problem łącza a nie gry ;)

Dlaczego? Bo we wrześniu miałem "biedny" ruter netii na którym miałem włączone DMZ i wszystko chodziło cacy, porty był otwarte. Zmieniłem tylko dostawce z Netii na Orange wraz z urządzeniem, co niestety było najgorszą decyzją, nie ze względu na NAT tylko szereg innych problemów i cyrków które wyszły po drodze. Dlaczego piszę że w codzie? Bo tam to widać gołym okiem. Skąd ja mam wiedzieć jak działa system online GTA V, gdzie w wyścigu przy takich samych autach ktoś mnie zwyczajnie wyprzedza? Może tam też są ważne otwarte porty? Czy napisałem gdzieś że wszystko inne działa? Kiedyś wywalało mnie z imprezy może raz na pół roku z powodu NAT. Teraz wywala mnie średnio raz na tydzień/dwa.

Edytowane przez cykor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi to wygląda na problem łącza a nie gry

Dlaczego? Bo we wrześniu miałem "biedny" ruter netii na którym miałem włączone DMZ i wszystko chodziło cacy, porty był otwarte. Zmieniłem tylko dostawce z Netii na Orange wraz z urządzeniem, co niestety było najgorszą decyzją, nie ze względu na NAT tylko szereg innych problemów i cyrków które wyszły po drodze. Dlaczego piszę że w codzie? Bo tam to widać gołym okiem. Skąd ja mam wiedzieć jak działa system online GTA V, gdzie w wyścigu przy takich samych autach ktoś mnie zwyczajnie wyprzedza? Może tam też są ważne otwarte porty? Czy napisałem gdzieś że wszystko inne działa? Kiedyś wywalało mnie z imprezy może raz na pół roku z powodu NAT. Teraz wywala mnie średnio raz na tydzień/dwa.

 

Przepraszam ale nie rozumiem, w GTA cię ktoś wyprzedza bo masz NAT2? To piękne jest.

Btw: jak używasz liveboxa to przestań, kup sobie modemo-router inny niż sagem.

 

EDIT: jeśli to LB2.0 to tez niewiele zmienia. Ja mam Orange na swoim sprzęcie i nigdy mnie nie wywaliło ani z imprezy a w GTA wyprzedzają mnie ci co lepiej jeżdżą. Nie mam żadnych DMZ I PF.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, CePeeN napisał:

 

Przepraszam ale nie rozumiem, w GTA cię ktoś wyprzedza bo masz NAT2? To piękne jest.

Btw: jak używasz liveboxa to przestań, kup sobie modemo-router inny niż sagem.

 

EDIT: jeśli to LB2.0 to tez niewiele zmienia. Ja mam Orange na swoim sprzęcie i nigdy mnie nie wywaliło ani z imprezy a w GTA wyprzedzają mnie ci co lepiej jeżdżą. Nie mam żadnych DMZ I PF.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz Orange na swoim sprzęcie? Masz stacjonarny? Gdzie go masz podpięty? Widzisz ja mam telefon internetowy i on jest niestety wpięty do rutera. Co z tego że kupię inny ruter jak za chwilę zepnę oba ze sobą (żeby gdzieś podłączyć telefon) i to nie będzie działać? Po tym co Orange mi za niespodzianki zrobiło tylko tego można się jeszcze spodziewać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stacjonarki nie mam, bo jest mi nie potrzebna. Niestety Orange i ich internet (mam neo już od dawien dawna ze względu na  ich monopol w moim miasteczku), więc wiem jakie robią problemy (szczególnie z rozłączaniem). Niby byłem podłączony, ale wyrzuca mnie z imprezy, ale jak tylko wejdę do menu ps4 to net od razu śmiga jak gdyby nigdy nic. Do gry już nie raz wrócić chciałem, ale mnie nie łączyło z różnorakich przyczyn, ale wyrzucało mnie zawsze po max sekundowym rozłączeniu neta (czyt. wina Orange).

 

Tutaj faktycznie telefon internetowy może namieszać przy zmianie sprzętu, ale najlepiej niech się wypowie @SephiroT, bo jak nie on to już nie wiem kto by coś na ten temat mógł wiedzieć :)

 

@CePeeN Jaki masz sprzęt i używasz go tylko do internetu? Ja mam jeszcze TV z, której korzystamy, a nie chciałbym z niej rezygnować.

Zresztą idą zmiany i za niedługo światełko będę miał :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko sieć mam. Stacjonarny IP mnie nie interesował a tv mam z innej firmy. Sprzęt mam już stary ale działa dobrze Linksys wag320n, niestety wybór modemo-routerów nie jest powalający, a mnie zależało na gigabitowym lanie.

 

EDIT: telefon nie zadziała na innym sprzęcie niż livebox, bo ci nie udostępnia danych do bramki IP.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś fenomen tego że po kablu 200/8 ,router Netgear R7000 fifa mi robi freez na 1-2 sekundy co około kilkanaście ,kilkadziesiąt  sekund gry . Kiedy udostępniam internet z telefonu 1 kreska  LTE ,średnio  15/3 to fifa chodzi cały czas płynnie ! Zaczyna mnie to drażnić ,dzieje się to od dawna nawet na starym dlinku tak było . Jednak zauważyłem ze czasem upload po kablu i wifi nie zawsze jest stabilny tzn zaczyna od małych wartości i rośnie powoli do 8 MB czasem mniej ,około 4 MB .Jeśli byłaby to wina uploadu to jak temu zaradzić . Serwisanci juz nie raz byli ,upload chodził na starcie z 20 i szybko spadał do 7-8 MB i tak trzymał ale fifa i tak laguje . Z fifą nie da rady grać po kablu . Jedynie mobilny z telefonu i wszystko jest ok . Konsola nat 2 w DMZ  . Nie wiem czy ma znaczenie ustawienie statycznego ip w routerze  ponieważ mam dynamic ip 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wytłumaczy mi ktoś fenomen tego że po kablu 200/8 ,router Netgear R7000 fifa mi robi freez na 1-2 sekundy co około kilkanaście ,kilkadziesiąt  sekund gry . Kiedy udostępniam internet z telefonu 1 kreska  LTE ,średnio  15/3 to fifa chodzi cały czas płynnie ! Zaczyna mnie to drażnić ,dzieje się to od dawna nawet na starym dlinku tak było . Jednak zauważyłem ze czasem upload po kablu i wifi nie zawsze jest stabilny tzn zaczyna od małych wartości i rośnie powoli do 8 MB czasem mniej ,około 4 MB .Jeśli byłaby to wina uploadu to jak temu zaradzić . Serwisanci juz nie raz byli ,upload chodził na starcie z 20 i szybko spadał do 7-8 MB i tak trzymał ale fifa i tak laguje . Z fifą nie da rady grać po kablu . Jedynie mobilny z telefonu i wszystko jest ok . Konsola nat 2 w DMZ  . Nie wiem czy ma znaczenie ustawienie statycznego ip w routerze  ponieważ mam dynamic ip 
Nie masz gdzieś uszkodzonego kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×