Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam czy jest 2 pasmówka czy trzeba albo jedną albo drugą, zerknę.

Czemu Horizon? Przecież to kupa jest.

Bierz od nich Connect Box'a - na 100% jest 2 pasmowy i ma do włączenia sieć dla gości a jak masz własny router jak ja, to możesz przepiąć go w tryb modemu i wszystko robić na swoim.

Pamiętaj żeby wyłączyli Ci IP v6 i możesz mieć problemy złączem przez kolejne 24 - 48h.

Jestem niedawno pop przesiadce z Cisco na Connect Boxa i po załatwieniu wszystkiego i odczekaniu aż się im wszystkie uprawnienia zreplikują, działa to rewelacyjnie. Na speedteście 460 ~490mb/s osiągam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zalezalo mi na wymianie dekodera bo mialem ten mega stary ktory juz nie dzialal jak nalezy i ubee do tego ktore nie jest najgorsze. Teraz mam 120mb i przy 2.4Ghz nie wyciskam wiecej niz 60mb:/ A ze umowa jest na moja kobiete wiec ona rozmawiala z konsultantem jeszcze jak mnie nie bylo w domu, wiec wcisneli jej horizona.  Oferta dobra bo tv i 250mb za 79zl. Tylko ten horizon nieszczesny. Szczerze powiem ze nawet nie wiedzialem ze jest cos takiego jak connect box:P No nic zobacze jak to bedzie dzialac. Najwyżej odstapie od umowy i wroce na stare śmieci :)

W horizonie tez powiedziec zeby wylaczyli IPv6? 

Edytowane przez krzyzak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie że się rozmyśliliście i chcecie mieć internet osobno przez Connect Box'a i tyle. Mają załatwić!

Dzwońcie od razu póki możecie się odwołać.

Ja mam horizon + connect box.

Wcześniej się nie zgodziłem na "łączony" internet z TV. Wszystko jest do zrobienia. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalator bedzie jutro o 9 rano:D Powiem kobiecie zeby dzisiaj zadzwonila, zobacze co jej powie:) Dzieki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa to dopiero będzie? Tym lepiej!

Wystarczy go nie wpuścić od domu albo dzisiaj jeszcze zadzwonić.

Nie pakuj się w net przez Horizona.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieta dzwonila do upc i okazalo sie ze bede mial horizona z connect boxem. Co od razu ustawic i co powiedziec panu co to bedzie instalowal? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyjdzie, zainstaluje, pokaże Ci na swoim telefonie max prędkości na WI-Fi 5ghz i sobie pójdzie.

Po jego wyjściu jak zaczną cfg się ustawiać net może spaść ci do 20mb/s i NAT może świrować. Ja tak miałem.

Logujesz się na connect boxa i przechodzisz przez wizarda. Ma podwójny sygnał Wi-Fi + możesz później włączyć sieć dla gości.

 

Następnego dnia dzwonisz od nich i mówisz że chcesz wyłączyć "IP v6" bo masz problem z grami na konsoli.

Po wyłączeniu Connect Box ściągnie mowy config.

Masz dostęp do większej ilości ustawień jak i możesz go ustawić w tryb modemu (własny router).

U mnie 24h po wyłączeniu IP v6 prędkości oraz NAT wróciły do normy.

 

Pamiętaj żeby upewnić się że UPnP masz włączone. 

Edytowane przez SephiroT
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzyzak86 napisał:

  Oferta dobra bo tv i 250mb za 79zl...

 Jak Ty osiągnąłeś taka kwotę ? Sami dali czy jakaś ciężka walka była? Mi do 2 mieszkań ( jedno przedłużenie, drugie to nowy abonament ) proponują to co na stronie czyli 89zl i net 120 nie 250 i umowa na 24 miesiące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pare lat temu pracowal w upc i jak zakladalem pierwszy  raz to zalatwil mi zniżkę pracowniczą:D Do tej pory płaciłem 85zl,  neta mialem 120mb a kanałów nawet nie wiem ile, dojeżdżam do dziesiatego na comedy central tylko:) W tym tygodniu jak zadzwonilismy o wymiane dekodera to zaproponowala nam ta oferte o 6zl tańszą :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One (w sensie Mikrotiki) mają obsługę 5GHz jako dualband? z wygladu całkiem całkiem się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, CePeeN napisał:

One (w sensie Mikrotiki) mają obsługę 5GHz jako dualband? z wygladu całkiem całkiem się prezentuje.

Oczywiście.

Nawet wirtualne Wifki możesz sobie postawić.

Czy to dla siebie czy to dla gości itp.

@hacker25

Za cfg webowy się nawet nie zabieraj.

Ścągnij najnowszy winbox.

https://www.mikrotik.com/download

Uaktualnij software - System > Packages

...i firmware - System > Routerboard > Upgrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, SephiroT napisał:

Oczywiście.

Nawet wirtualne Wifki możesz sobie postawić.

Czy to dla siebie czy to dla gości itp.

@hacker25

Za cfg webowy się nawet nie zabieraj.

Ścągnij najnowszy winbox.

https://www.mikrotik.com/download

Uaktualnij software - System > Packages

...i firmware - System > Routerboard > Upgrade

Firmware uaktualniłem na samym początku.

 

Rzeczywiście multum opcji konfiguracji. W webowym cfg ustawiłem tylko statyczne IP dla konsol i innych rzeczy. Mam na chwilę obecną problem z odbiorem wifi 2g - kompy nie mogą się z nim połączyć. 5g na telefonach śmiga ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, hacker25 napisał:

Firmware uaktualniłem na samym początku.

 

Rzeczywiście multum opcji konfiguracji. W webowym cfg ustawiłem tylko statyczne IP dla konsol i innych rzeczy. Mam na chwilę obecną problem z odbiorem wifi 2g - kompy nie mogą się z nim połączyć. 5g na telefonach śmiga ekstra.

Dla Wi-Fi 2g ustaw ten sam profil zabezpieczeń oraz upewnij się że wybrałeś dobry kanał (ta masz więcej częstotliwości niż kanałów).

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SephiroT napisał:

Dla Wi-Fi 2g ustaw ten sam profil zabezpieczeń oraz upewnij się że wybrałeś dobry kanał (ta masz więcej częstotliwości niż kanałów).

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels

Wszedłem na sieć 2g i wybrałem coś takiego jak używane częstotliwości, włączyłem scan, wybrał sobie kilka i zapisał automatycznie, po tym sieć 2g zaczęła śmigać. Ekstra :)

 

Powiem, że jestem zdumiony ilością opcji. Nie ma tutaj kolorowych obrazków, kolorowego menu itd. ten sprzęt ma robić robotę i robi. Wypowiem się za kilka miechów co do użyteczności. 

 

Dzięki Seph za pomoc! ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem:

To nie jest sprzęt dla typowego użytkownika domowego.

To ma działać, robić robotę i być tańsze od rozwiązań Cisco czy Ubiquiti. Przeznaczone jest dla bardziej wymagających zapaleńców oraz techników.

Niektóre rzeczy są proste, załątwione w skróconym widoku ogólnym, w resztę trzeba się wgryźć.

80% rzeczy nigdy nie użyjesz w zastosowaniu domowym.

Mnie najbardziej cieszy to, że jak się to raz dobrze ustawi to się zapomina o tym że sprzęt w ogóle istnieje :1_grinning:

 

Jak byś się zastanawiał nad wykorzystaniem USB ...

- NAS (NSF/SMB) odpada - działa to tragicznie.

- serwer druku - za dużo zabawy

- jedynym sensownym rozwiązaniem jest modem + karta SIM (to działa już całkiem sensownie) albo jako źródło internetu albo jako sieć zapasowa jak Ci wywali NET (jakieś Aero2 czy coś innego z płatnymi pakietami GB).

 

Kolejną opcjonalną zabawką na później (zwłaszcza w wypadku PS4) jest lokalny serwer proxy mocno przyspieszający pobieranie gier z PSN :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedlem w strone wygody i jak już pisalem kupilem Archera C9. Zobaczymy jak z trwaloscia, ale na razie jest swietnie. Konfiguracja bardzo prosta (ale opcji jest też sporo), a beamforming zrywa czerep. Przez mocno zbrojony strop, dwie ściany i komin mam wciąż okolo 50Mbit/s. Na tym samym poziomie co router ponad 1000Mbit/s. Mowie o przepustowosci do routera, bo oczywiscie na zewnatrz mam mniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poszedlem w strone wygody i jak już pisalem kupilem Archera C9. Zobaczymy jak z trwaloscia, ale na razie jest swietnie. Konfiguracja bardzo prosta (ale opcji jest też sporo), a beamforming zrywa czerep. Przez mocno zbrojony strop, dwie ściany i komin mam wciąż okolo 50Mbit/s. Na tym samym poziomie co router ponad 1000Mbit/s. Mowie o przepustowosci do routera, bo oczywiscie na zewnatrz mam mniej.
Ponad?
Masz sprzęt z 10gb portem?
Zazdraszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, SephiroT napisał:

Ponad?
Masz sprzęt z 10gb portem?
Zazdraszczam.

nie nie, mowie o wifi. Porty sa 1Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co piszesz to masz powyżej 1gb... Zdecyduj się. 7ae3945d7bf5c104cf4c12c8f7ac4619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT Wiem co napisalem wcześniej, chodziło mi o połączenie wifi a nie po lan, oparlem sie na wynikach aplikacji wifi sweetspots, ponizej screen, tam sa wyniki, spot1, to ten na pietrze, spot2 to za sciana nosna, a spot3 to za sciana dzialowa.

HVFvhfg.jpg

 

 

BTW: wg tych testów ten router jest w stanie na 3x3 zrobić nawet 2400Mbit/s http://www.technologyx.com/featured/tp-link-archer-c9-ac1900-dual-band-router-review/3/ .A porty lan ma 1Gb. 

Edytowane przez CePeeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, 1gb to 1024a nie 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SephiroT napisał:

Dobra, 1gb to 1024a nie 1000.

Chyba nie rozumiem.. Tzn wiem ze przelicznik w IT biznesie jest 1024, ale w ktorym momencie w kontekscie tej rozmowy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT a powiedz jeszcze o jednej kwestii. Jak to jest z wyłączaniem sprzętu np. na noc? Ma to jakieś znaczenie czy taki router pracuje non stop? Pytam o awaryjność sprzętu. Jak to jest u Ciebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×