Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Głównie do konsoli będzie używany, żona korzysta dużo z YT, ostatni czas pokazał że łatki do gier rosną jak szalone, i w obecnej sytuacji wracając z pracy odpalając konsole wieczorem wyskakuje łatka 10gb i już mam pograne, dlatego liczę że teraz będzie dużo lepiej. Obecnie mam orange do 10mb, teraz przejdę na lokalnego dostawcę, jak wszystko będzie dobrze to bardzo chętnie pożegnam się z orange.

O tym właśnie mówię. Duży upload to fajny bajer, ale większość czasu DL jest istotniejszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany Pany ma ktoś Netie? Internet stacjonarny?

Bo takie cuś rozsylają i pytanie co oni kombinują :) b9ffffb95de34c6a95e3684d03f7a810.jpg62ed62884820160c0ef0b4a5e54f0801.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jest możliwość wykorzystania google drive jako wirtualnego dysku na pliki multimedialne w sieci domowej? Załóżmy, że mam nielimitowany studencki gDrive i chciałbym pakować na niego zdjęcia i filmy i móc je odtwarzać np na TV z WebOS w jakiś wygodny sposób w oryginalnej rozdzielczości.

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] Orientuje się ktoś czy jest możliwość wykorzystania google drive jako wirtualnego dysku na pliki multimedialne w sieci domowej? Załóżmy, że mam nielimitowany studencki gDrive i chciałbym pakować na niego zdjęcia i filmy i móc je odtwarzać np na TV z WebOS w jakiś wygodny sposób w natywnej rozdzielczości.
Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SephiroT napisał:
Cytat
" userid="8865"] Orientuje się ktoś czy jest możliwość wykorzystania google drive jako wirtualnego dysku na pliki multimedialne w sieci domowej? Załóżmy, że mam nielimitowany studencki gDrive i chciałbym pakować na niego zdjęcia i filmy i móc je odtwarzać np na TV z WebOS w jakiś wygodny sposób w natywnej rozdzielczości.

Tak.

uchylisz rąbka tajemnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] uchylisz rąbka tajemnicy?
Wszystko co używa rclone, montowanie na NAS (qnap niektóre modele mają taką nie oficjalną opcję).
Nie wiem jak pod Windows bo się tym nie interesowałem.
Posiadam gdrive w domenie edu gdzie na Linuxie mam not-server na którym mam podpięty i zamontowany gdrive.
Używam do kopii zapasowej całego eshopu na Switcha.
Świetna sprawa.
Jedyny limit to upload 750gb codziennie i plik ma jakiś tam limit pobrań dziennie.
Na tej samej zasadzie można użyć jako SMB.

...ewentualnie synchronizacja NAS z gdrive. NAS z gigowym łączem to jednak potęga.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem router TP-Link archer c9 w sklepie stacjonarnym i lipa, chyba spróbuję go zwrócić... Chciałem sobie ustawiać QoS i priorytety na poszczególne urządzenia ale okazało się że gdy włączam QoS to muszę wyłączyć opcję "NAT boost" co z kolei powoduje drastyczny spadek prędkości pobierania o prawie polowe. Mam urządzenie Netii w trybie bridge i do niego podpiąłem tp-linka. Rence opadajo :siara:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] Kupiłem router TP-Link archer c9 w sklepie stacjonarnym i lipa, chyba spróbuję go zwrócić... Chciałem sobie ustawiać QoS i priorytety na poszczególne urządzenia ale okazało się że gdy włączam QoS to muszę wyłączyć opcję "NAT boost" co z kolei powoduje drastyczny spadek prędkości pobierania o prawie polowe. Mam urządzenie Netii w trybie bridge i do niego podpiąłem tp-linka. Rence opadajo :siara:
Idź w łaski do SephiroTa, może pomoże

On eksperymentował na mojej Netii, to może coś wie

No ale musisz ładnie poprosić, a Ja nie wiem czy honor pozwoli żebrać o pomoc

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się da przeskoczyć bez flasha. Wyłącz QoS, jak masz szybkie łącze to i tak nie ma większego znaczenia.

 

 

Edit: oo kurwosci odpowiedziałem banemu lol, czytanie forum po pijaku tak się kończy.

 

Edit2: a tak poważnie to poczytaj jak działa QoS i zrozumiesz ze go nie potrzeba jakos bardzo.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...też się zastanawiałem po co przy szybkim łączu QoS?

Odpowiedziałem Banemu, chyba muszę się napić.

 

Archery są bardzo fajne. Ładnie działa w nich port 1gb.

...ale i tka wolę mojego MikroTik'a.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram głównie online i chciałem troche poprawić bufferbloat ustawieniami QoS i wykluczyć scenariusz, że mi będzie ping skakał podczas większego obciążenia łącza... Przynajmniej taki był plan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroTrozważam kupno NASa. Obecnie zależałoby mi głównie na 2 rzeczach.
1. Żeby postawić na nim klienta torrent,przez którego dzielę się plikami ze znajomymi w zaufanym gronie. (chodzi o to, żebym nie musiał mieć włączonego kompa podczas udostępniania czy pobierania)

2. Żeby używać go jako serwera multimediów i między innymi odtwarzać filmy w 4K HDR (np.format mkv) w obrębie sieci domowej


myślę nad modelem qnap ts-231p2 ale nie bardzo orientuje się w tematyce kodowania, transkodowania itd. Natrafiłem np. na taki artykuł link. Większość modeli nie obsługuje transkodowania w 4k HDR w plex serwer i się zastanawiam co to oznacza w moim przypadku...  Będę mógł puścić film z dysku w qnap na swoim telewizorze w jakości 4K z HDR czy nie? Co z innymi urządzeniami (np. monitor 2K)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] [mention=45190]SephiroT[/mention]rozważam kupno NASa. Obecnie zależałoby mi głównie na 2 rzeczach.
1. Żeby postawić na nim klienta torrent,przez którego dzielę się plikami ze znajomymi w zaufanym gronie. (chodzi o to, żebym nie musiał mieć włączonego kompa podczas udostępniania czy pobierania)
2. Żeby używać go jako serwera multimediów i między innymi odtwarzać filmy w 4K HDR (np.format mkv) w obrębie sieci domowej

myślę nad modelem qnap ts-231p2 ale nie bardzo orientuje się w tematyce kodowania, transkodowania itd. Natrafiłem np. na taki artykuł link. Większość modeli nie obsługuje transkodowania w 4k HDR w plex serwer i się zastanawiam co to oznacza w moim przypadku...  Będę mógł puścić film z dysku w qnap na swoim telewizorze w jakości 4K z HDR czy nie? Co z innymi urządzeniami (np. monitor 2K)
 

Nie wiem czemu to robię ale ci odpowiem, bo zadałeś konretne pytanie. 231 ma procesor w architekturze ARM. Odpuść to sobie bo nawet Plexa na tym normalnego nie odpalisz. Szukaj czegoś z prockiem intela. Klienta torrenta postawisz nawet na pudełku od jogurtu o ile obsługuje choćby dockera. Te qnapy wszystkie obsługują, plus maja swoje rozwiązanie nazwane download station. Co do transkodowania to ja używam głównie Plexa i on sobie sam dobiera co ma zrobić. Można tez transkodowac offline i potem tylko pchać na urządzenie, wtedy mysle ze kwestia przepustowości łącza ma jedynie znaczenie. Na pewno trzeba dokupić ram bo 1GB to trochę mało, szczególnie jeśli chcesz się bawić w wirtualizację. Ale lepiej kupić na własna rękę niż od producenta bo ceny za ram maja szalone, przynajmniej kiedyś mieli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się różni QNAP TS-231P od qnap ts-231p2 ale QNAP TS-231P mi się spisuje wyśmienicie.

Plexa od dawna nie używam. Całą cięższą pracę zostawiam klientowi. NAS poci się tyle co potrzebuje jako serwer SMB/NFS.

Kodi + VLC na Xboxie i mam święty spokój póki co. 4K nie mam ale w 4K wszystko zależy od kodeków które obsługuje klient i jak dobrze sobie radzi ze streamowaniem bo zawartość 4K + dowmscale Xbox mi wyświetla. Tak jak pisałem, wszystko zależ od kodeka. Jedne chodzą w 60 FPS inne się rozjeżdżają z dźwiękiem czy tną jak cholera.

Przy okazji mam Pi Hole postawione na dockerze.

Ja tam jestem z tego NAS'a całkiem zadowolony. Wrzucony mam dysk Seagate IronWolf 4TB, trunking na 2 portach co by 2 strumienie danych na raz ładnie obsługiwał i zapierdziela jak dziki pod 110MB/s :) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przerzucanie na klienta powoduje ze musi mieć coś co tego klienta pociągnie, czyli np Xbox jak w twoim przypadku. Jak chce wyświetlać na tv które nie odpali Kodi (ma chyba Lg o ile dobrze pamietam i nie wiem czy tam jest klient Kodi). W podejściu ze klient robi robote a nas jest tylko storage to w zasadzie wystarczy cokolwiek po stronie Servera byle by miało wydajny port eth.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz darmowego Plexa to on transkoduje 4K w trybie software, a Plex Pass w trybie hardware.

Używam u siebie darmowego plexa i softwarowo sobie nie radzi z żadnym filmem 4K. Minuta czekania by obejrzeć kilka sekund. Oglądam filmy na PS4 Pro. Między innymi The Boys który ma dźwięk Dolby Digital Plus, a konsola się z nim nie lubi :P

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wszebor i tu się ładnie sprawdza podejście Sepirotha. Nas tylko serwuje dane które ma obsłużyć klient.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie lepsze, ale i tak serwer musiał by się zająć transkodowaniem, bo PS4 dużo formatów nie lubi.  Dolby Digital Plus, DTS, DTS-HD, Dolby True-HD, Dolby Atmos, h265. Jak "kupię" film inny niż w 1080p AC3 to wiem, że Plex będzie musiał zostać uruchomiony.

 

Jakby na PS4 było Kodia i VLC to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Wszebor napisał:

Jeśli masz darmowego Plexa to on transkoduje 4K w trybie software, a Plex Pass w trybie hardware.

Używam u siebie darmowego plexa i softwarowo sobie nie radzi z żadnym filmem 4K. Minuta czekania by obejrzeć kilka sekund. Oglądam filmy na PS4 Pro. Między innymi The Boys który ma dźwięk Dolby Digital Plus, a konsola się z nim nie lubi :P


Obecnie mam taki setup, że jako serwer do darmowego plexa używam PC a na TV LG z WEB OS mam apke PLEX i wszystko działa płynnie, HDR się załącza, zakładam że rozdzielczość na tv jest taka sama jak rozdzielczość pliku, bo ładnie to wygląda aczkolwiek nie sprawdzałem... Co masz na myśli z transkodowaniem software'owym ? Dzieje się to po stronie serwera czy klienta?


@SephiroT jeśli chodzi o ts-231p2 to chyba jedną z większych różnic jest możliwość rozbudowy RAM do 8GB

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, na armie nie odpalisz Plexa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajde coś sensownego na intelu do 1000zł?

ps. może lepiej mini PC?

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, CePeeN napisał:

Jak już pisałem, na armie nie odpalisz Plexa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A coś więcej? Bo appka jako taka do instalacji jest.

 

Dajcie mi jakieś konkretniejsze dane co, to zainstaluję i przetestuję jak to u mnie się spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Skoro jest oficjalnie to mój post jest do usunięcia :P

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale ja mam Plexa w oficjalnej dystrybucji na QNAP TS-231P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×