Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Temat poświęcony PS4 i podłączeniem do sieci lokalnej / Internetu - w dalszym planie również obsługa i porady odnośnie DLNA.

Nie lubię koloryzować więc tym temacie będą suche fakty.

Jeżeli coś co napiszę jest nie prawdą lub ma dodatkowe opcje / obejścia / warianty - chętnie przyjmę wszelkie uwagi i nie omieszkam zrobić aktualizacji.

 

 

 

Sprzęt:

PS4 posiada 2 osobne karty które w odróżnieniu od PS3 maja osobny fizyczny adres MAC (czyli dostają dla obu połączeń różne adresy IP oraz da się im stworzyć osobną zaawansowaną konfigurację po stronie routera)

- Ethernet (LAN) z połączeniem 10/100/1000

- Wi-Fi w standardzie N na częstotliwości 2.4Ghz (brak obsługi 5Ghz osobiście uważam za duży minus ale nie ma co dramatyzować - działa sprawnie).

 

 

 

Konfiguracja po stronie konsoli:

Tutaj jest łatwo i konsola oferuje tryb dla zaawansowanych oraz tryb automatyczny.

 

- Kabel sieciowy

Menu > Ustawienia > Sieć > Połącz z internetem [zaznacz]

Menu > Ustawienia > Sieć > Użyj kabla sieciowego > ...

 

W większości przypadków działa na zasadzie "Plug and Play" czyli wpinamy kabel, wybieramy połączenie "Łatwe" i to wszystko.

Od razu możemy wybrać "Przetestuj połączenie" o którym będzie później.

 

- Wi-Fi

Menu > Ustawienia > Sieć > Połącz z internetem [zaznacz]

Menu > Ustawienia > Sieć > Użyj Wi-Fi ...

 

- O ile nasze Wi-Fi nie ma jakichś niestandardowych dziwnych ustawień, wybieramy połączenie "Łatwe".

- Wybieramy SSID czyli nazwę sieci z która się łączymy bądź WPS/AOSS czyli metody ułatwionej konfiguracji których zazwyczaj nikt nie używa.

- podajemy klucz sieciowy

Cała reszta powinna się zrobić automatycznie (o ile router jest dobrze skonfigurowany)

Od razu możemy wybrać "Przetestuj połączenie" o którym będzie później.

 

 

 

Test połączenia:

Menu > Ustawienia > Sieć > Przetestuj połączenie internetowe 

 

Uzyskaj adres IP - Sukces

Jeżeli się nie powiedzie, to znaczy że połączenie (czy wi-fi czy kablem) jest źle skonfigurowane i jest to wina po stronie albo użytkownika albo routera jeżeli posiada - nie ma to nic wspólnego z "jakością" internetu

 

Połączenie internetowe - Sukces

Konsola ma dostęp "na zewnątrz" - czyli mamy internet - będzie działać przeglądarka itp.

 

Wpis do sieci PSN - Sukces

Konsola ma dostęp do sieci PSN - będzie działać w mniejszym bądź większym stopniu poprawnie - ale będzie działać.

 

Typ NAT - NAT X

NAT - czyli maskarada w skrócie i "po ludzku" zarządza połączeniami między urządzeniem (PS4) - routerem i tym jak to połączenie jest przekazywane w świat.

NAT 1 - konsola ma bezpośrednie połączenie z internetem, bez udziału routera i maskarady - najczęściej jest wpięta bezpośrednio do modemu - wszystko musi działać.

NAT 2 - konsola jest wpięta w router - typ 2 jest to spodziewany oraz najczęstszy wynik testu połączenia. W 99% oznacza że wszystko jest dobrze i niczym nie musimy sobie zawracać głowy.

NAT 3 - Konsola jest wpięta  w router i ma zablokowane porty lub nasz usługodawca odgórnie zablokował bezpośrednie połączenia. Trzeba albo z nim pogadać o zmianę obecnego stanu albo zmienić usługodawcę.

 

NAT 3 w praktyce oznacza jedno. kilka lub wszystkie z poniższych:

- problemy z przeglądaniem zawartości PSStore

- Problemy z widocznością znajomych

- problemy z wysyłaniem/otrzymywaniem wiadomości

- Problemy z Chatem głosowym

- problemy z graniem w trybie wieloosobowym przez internet

 

Szybkość połączenia

W obu przypadkach to olewamy - jest to obecna prędkość z jaka mamy połączenie do serwerów PSN - nie jest żadnym wyznacznikiem prędkości internetu czy ściągania danych w konsoli. Nie należy zawracać sobie tym głowy jeżeli wynik będzie słaby i nie mam zamiaru na ten temat się rozwodzić.

Posty typu: "test połączenia daje słaby wynik, co jest nie tak, proszę o szybka odpowiedź" będą od razu kasowane i nagradzane warnem.

 

 

 

Wskazówki odnośnie konfiguracji routera:

Temat rzeka, ale postaram się zebrać ogólne dobre praktyki konfiguracji routera pod konsolę.

 

Słowniczek:

Przede wszystkim musimy wiedzieć co to jest router, modem, co to są porty, DHCP, adres IP czy fizyczny adres MAC ...i postaram się to po ludzku i jak najmniej technicznie to przestawić.

 

Modem - przetwarza sygnał analogowy na cyfrowy - czyli (zazwyczaj) sygnał z drutu miedzianego przetwarza na informacje które jest już w stanie odczytać komputer.

 

Router - rozdziela i zarządza sygnałem dla wielu urządzeń.

Należy zwrócić uwagę na to że teraz jest dużo modemów z funkcją routera oraz dużo routerów z funkcją modemu czyli te 2 urządzenia często są połączone w jedno, ale często te urządzenia są mylone.

Nie ma sytuacji że "nie mam modemu". Ten modem zawsze gdzieś jest. Albo w domu, albo w bloku, albo u Pana Zenka Admina który nas podgląda przez kamerkę internetową wbudowana w naszego laptopa.

Natomiast coraz rzadziej ale się zdarza że ludzie nie mają routera i kombinują na około tak, żeby tylko nie wydać tych kilku dziesięciu złotych na podstawowy router.

 

 

Adres MAC - ciąg 12 znaków w systemie szesnastkowym (0-9, A-F) które posiada każda karta sieciowa (PS4 posiada 2 różne odpowiednio dla karty Ethernet i Wi-Fi) Adres MAC jest (teoretycznie) nie zmienny i unikalny czyli że nie ma 2 takich samych na całym świecie. Jest to teoria bo w praktyce da się przeprogramować adres MAC.

 

Adres IP - ciąg cyfr które otrzymuje każde urządzenie sieciowe

 

DNS - są to serwery przez które przechodzi połączenie internetowe (strony internetowe oraz pobieranie/wysyłanie danych) zazwyczaj używamy tych od usługodawcy, ale jeżeli nam nie odpowiada prędkość ładowania się stron, można podać jakieś inne.

 

DHCP - jest to system automatycznego zarządzania adresami IP dla adresu MAC czyli router sam przydziela odpowiednie parametry dla konsoli - nic nie trzeba dodatkowo ręcznie konfigurować.

 

Port - każde połączenie jak pociąg idzie swoim "torem" czyli portem sieciowym - jeżeli porty się nakładają to może (ale nie musi) nastąpić kolizja i albo jedno albo obydwa (lub więcej) połączenia nie działają poprawnie)

 

DMZ - strefa zdemilitaryzowana - czyli wyłączenie danego urządzenia przed nawias. Konsoli wtedy nie dotyczą żadne zapory oraz blokady portów po stronie routera. Jest pierwsza rzeczą która napotyka połączenie przychodzące do nas z zewnątrz.

 

UPnP - Universal Plug and Play - czyli router sam automatycznie zarządza otwieraniem portów dla danego urządzenia - nie trzeba nic więcej konfigurować. Konsola potrzebuje skorzystać z danego portu, to zostaje 

 

 

Porty:

PS4 korzysta z następujących portów które muszą być odblokowane/przekierowane dla konsoli / konsola ustawiona jako DMZ:

 

PlayStation®Network i serwery SCEA

  • TCP: 80, 443, 1935, 3478, 3479, 3480
  • UDP: 3478, 3479

 

Ogólne Wskazówki:

Poniżej przestawiam wskazówki i porady odnośnie konfiguracji routera pod konsolę.

Pamiętajcie że są to tylko ogólne wskazówki a nie coś co trzeba brać za jedyną opcję konfiguracji. Piszę co, ale nie piszę jak - od tego są inne fora oraz instrukcje obsługi routera.

Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wynikłe z błędnej konfiguracji.

 

- przed grzebaniem w routerze dobrze jest zapisać sobie obecne ustawienia "internetu", zwłaszcza  jeżeli są podawane ręcznie, a większość routerów oferuje wręcz kopię zapasową ustawień. ...chyba że ktoś dobrze wie co robi to zazwyczaj taka osoba by tego nie czytała, chyba żeby się ze mnie pośmiać ;).

 

- często jest tak że jak coś nagrzebiemy i namieszamy, to najlepszą metodą naprawy jest przywrócenie ustawień fabrycznych i zaczęcie od początku lub przywrócenie kopii zapasowej  ...jak to "nie zrobiłem? ... "

 

- w ustawieniach routera wyłączamy wszelkie blokowanie anonimowych ping requestów

 

- w ustawieniach routera wyłączamy wszelkie tryby ISP czy ISP Firewall - jest to nie potrzebne a może dodatkowo utrudniać połączenie

 

- włączamy UPnP - dzięki temu konsola sama poprosi o otwarcie portów a router je otworzy i przekieruje połączenie z priorytetem dla konsoli.

 

- W ustawieniach DHCP warto jest ustawić sobie stały adres IP dla każdego lub wybranych urządzeń domowych, a przynajmniej dla konsoli. Po co? Bo wtedy mamy większa kontrolę i łatwiej będzie zarządzać danym urządzeniem (w domyśle konsolą).

 

-Jak już mamy stały adres IP dla PS4, dodajemy ją do DMZ - dzięki temu konsola będzie wyłączona z wszelkich reguł zapory sieciowej czy przekierowania portów

 

- należy się zdecydować czy przekierowujemy wcześniej podane porty czy ustawiamy PS4 jako DMZ - teoretycznie nie powinno, ale w praktyce często się to ze sobą gryzie i router odstaje świra.

 

- nie należy za bardzo się bawić DNS, ale podobno konsola szybciej ściaga dane z DNS Google (można ustawić w konsoli lub w routerze) Primary DNS 8.8.8.8. DNS Secondary 8.8.4.4

 

- Wi-Fi fifi rifi - temat rzeka. Jeżeli chcecie mieć najlepsze osiągnięcia czyli wykorzystywanie standardu N, to należy ustawić typ hasła WPA2, szyfrowanie AES - w innym wypadku będzie to albo standard G lub będzie straszna huśtawka prędkości połączenia lokalnego - nie będę tu się rozpisywał bo można się w tym temacie doktoryzować. Przypominam że PS4 NIE obsługuje częstotliwości 5Ghz - jak nie wiesz o co chodzi to nie ważne - i tak masz 2.4Ghz)

 

 

 

VPN/Tunel/Omijanie regionalnych blokad IP - czyli oglądamy Netflix itp.:

Próbowałem z różnymi serwisami ale mi nie działało. Widocznie coś źle robiłem.

Natomiast Semaforash mi napisał coś takiego:

Cytuj

Korzystam z tego od premiery PS4 i Netflix działa bez problemów: http://www.unblock-us.com/

 

 

 

Porady dla usługodawcy X/Y/Z:

- UPC
Wszystko śmiga aż miło. Publiczne IP/otwarte porty są od razu.
Jedna konsola - polecam DMZ ale włączenie samego UPnP zazwyczaj wystarcza.
Więcej konsol - wystarczy nam samo UPnP nawet bez DMZ czy przekierowywania portów wszystko śmiga.
 
- Vectra
 
- NC+
O 10.01.2014 o 23:17, KaweX napisał:

dobra znalazłem odpowiedź....

 
Wystarczy zrobić tak:
Niestandardowe》wybierz siec》haslo》ip automatycznie》dhcp nie okreslaj》dns tu wpisujemy 8.8.8.8 i 8.8.4.4》mtu auto》proxy nie uzywaj
 
i zadziałalo  :)
 
- Orange (Neostrada)
 
- Play
 
 
 
 

DLNA:

Obsługiwane - jest osobny temat o odtwarzaczu. 

 

 

 

Ładnie wyjaśniony ping, lag, połączenia z serwerami dedykowanymi oraz P2P:

 
O 22.04.2016 o 14:58, Wszebor napisał:

https://youtu.be/oc51gxwvyGc

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ

 

 

Niby mam DMZ ustawione na IP konsoli, ale grając w AC4 przez sieć jest jakiś test połączenia i krzyczy mi, że będę mieć problemy z graniem. Dokładnie chodzi mu o mój NAT2.

 

- AC:BF ma nie stabilne serwery i często NAT zmienia się z zielonego na żółty. Nie należy się tym przejmować.

 

 

Mam IP konsoli PS4  na DMZ. PS3 i PSVITA loguje się do PSN bez problemu (tylko mam przypisane IP do każdego urządzenia). PS4 z zalogowaniem do sieci ma trudności  :) to znajomi co chwila znikają , trofiki nie chcą się synchronizować. Net działa dobrze na przeglądarce. Może to wina PSN? 

 

Wszystko wskazuje na winę PSN

 

 

Czy jak mam konsolę w trybie czuwania i włączoną opcję internetu w tym trybie, to aktualizacje będą mi się same pobierały np. na BF4. Czy działa to tylko na gry pobrane z ps store i aktualizację systemu?

 

Tak, będą się pobierały na gry cyfrowe i płytowe które są zainstalowane na konsoli.

 

 

Czy możliwe jest, żeby gdzieś na ruterze ISP coś blokowało wybrane usługi PSN, nie blokując przy tym żadnych innych usług (Xbox Live śmiga aż miło). Dodam, że NAT typ 2 bez żadnych problemów na obu konsolach... P2P również chodzą bez zająknięcia...

 

Albo na routerze, albo ISP albo oba. Trzeba sprawdzić porty i ustawienia DHCP, ewentualnie skonsultować z ISP czyli z usługodawcą.

 

 

Spróbuj przejść w stan czuwania. Podobno ściąga się wtedy pełnym łączem.

 

Tak, w trybie czuwania PS4 pobiera szybciej.

 

 

Mam router za szafką rtv w odległości 0,5 metra od PS4, lepiej łączyć się przez wifi czy po kablu? Czy po kablu jest szybszy transfer ?

 

Osobiście z różnych przyczyn ja zawsze mając wybór wybieram kabel. Ludzie mają różne routery i generalnie nadal panuje zasada że połączenie kablem zawsze będzie stabilniejsze.

 

 

w przypadku ps4 po wifi kilku moich znajomych ma problem z NAT'em w czacie w kilka osób zawsze ktoś kogoś nie słyszy...... podmieniając na kabel działa ok. także pisze na podstawie choćby tego doświadczenia ;]

 

Kwestia ustawień routera - nie powinno być różnicy w jakości działania między wi-fi a kablem. Pamiętajmy że PS4 ma osobny MAC adres dla Wi-Fi oraz kabla - sa to 2 osobne urządzenia sieciowe więc wszystko w gestii konfiguracji routera.

 

 

Ip PS4 wpisałem do DMZ routera i problem znikł (WiFi). 

 

...a nie mówiłem? ;)

 

SephiroT
U mnie znów wszytko śmiga szybko i bezproblemowo , nie pomogły Twoje rady , zresetowalem router do ustawień początkowych i śmiga. Sprawa ma się o ty dziwna ze wcześniej nie działało. Konsoli nie mam w DMZ i chodzi ok. Wszystkiemu chyba są winne serwery sony i ogólnie cala ich usługa online. Stwierdzam fakt po tym że wcześniej nie działało a teraz chodzi dobrze na tych samych ustawieniach...

 

Każdy ma inny sprzęt, inną konfigurację, co innego sobie zaznaczył próbując "naprawić" połączenie, kolega chciał zrobić wszystko sam i wiedział lepiej, poza tym to są rady a nie 100% rozwiązania. Jak już wcześniej wspomniałem, czasem najlepsza radą jest zrobienie wszystkiego od podstaw ;)

 

Wasze propozycje DNS dla leniwych:

 

Panowie, zmiana DNS w ustawieniach sieci sprawia, że konsola szybciej pobiera pliki. Ja użyłem takiej kombinacji:

pierwszy 208.67.222.222 i drugi taki 208.67.220.220 . 

 

 

 

Wpisujesz w DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4 restartujesz konsole u mnie zadzialao

 

 

 

Nie zawsze DNS'y Googla i Open'a są najlepsze - można zapuścić darmowego namebench'a, który wskaże najszybsze serwery...

https://code.google.com/p/namebench/ 

 
Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze DNS'y Googla i Open'a są najlepsze - można zapuścić darmowego namebench'a, który wskaże najszybsze serwery...

https://code.google.com/p/namebench/ 

 

@down - napisałem to ogólnie - skoro już są podane dwa najpopularniejsze serwery... 

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie piszę że zmiana DNS jest potrzebna ani które DNS są najlepsze. Kwestia gustu czy potrzeb. Mi tam na przykład jest dobrze z moimi DNS z UPC. Niektórzy czują potrzebę, to podpiąłem proponowanie DNSy napisane jak sam widzisz przez samych użytkowników. Tyle. Nikt nikomu nic nie narzuca. 

Twojego posta tez podpiąłem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość połączenia

W obu przypadkach to olewamy - jest to obecna prędkość z jaka mamy połączenie do serwerów PSN - nie jest żadnym wyznacznikiem prędkości internetu czy ściągania danych w konsoli. Nie należy zawracać sobie tym głowy jeżeli wynik będzie słaby i nie mam zamiaru na ten temat się rozwodzić.

Posty typu: "test połączenia daje słaby wynik, co jest nie tak, proszę o szybka odpowiedź" będą od razu kasowane i nagradzane warnem.

 

Akurat polaczenie z PSN jest kluczowym parametrem, to ono decyduje z jaka predkoscia sciagaja sie gry/dema/patche/DLC oraz sama jakosc grania po sieci, wiec nie wiem jako mozna to "olewac"... Tzn mozna a nawet trzeba, bo nie ma na to zadnego rozwiazania, PSN od dawien dawna zamula i my zwykli smiertelnicy niestety nie mozemy nic na to poradzic, no ale zobaczymy jak to bedzie za pare lat, moze dzieki przymusowym oplatom za multi w koncu rozbuduja serwery do zadowalajacego stopnia.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy z ałym szacunkiem ale nie zgodze sie z tobą. ...wiele razy było tak, że ktoś pisze że ma wykokszony net na przykład 120 a z PSN na PS3 czy na PS4 leci mu po kablu z prędkością10 mb. Doszukuje sie tutaj winy ustawień routera albo uszkodzenia konsoli ...bo przecież na laptopie na speedteście ma wynik 10x większy? Przepraszam cię bardzo, ale za dużo razy już odpisywałem na tego typu posty i w Problemach z konsolą xxx czy w konsola xxx a sieć. Poza tym w tych wynikach jest tak duża rozbierzność w krótkich odstępach czasowych więc sugerowanie się tym mija się z celem.

Co do samego grania wieloosobowo - poza kilkoma wyjątkami łączymy się zazwczaj peer2peer więc co mają serwery PSN do tego, że gość po drugiej stornie ma słaby net lub na przykład odpalonego torrenta?

Sam też napisałeś że nie mamy wpływu na to jakie ot połaczenie będzie, więc poco siejesz zamęt?

...chyba że napisałeś to po to żeby ponarzekać na PSN i płatne multi, które działa mi o zgrozo szybciej na PS4?

Na tym teście połączenia na kablu osiągam prędkości do 50mb/s, ale co z tego jak mam łącze 120? To znaczy że mam coś zepsute? Nie. Zmienie coś? Nie. Wszytsko jest jak należy i nie ma sensu się na ten temat rozwodzić.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę rozmawiać na imprezie głosowej, ale nie mogę wbić do gościa, ani stworzyć imprezy. Przed tym, kiedy nie mogłem dołączyć i jej stworzyć, jak dobijał gość do mojej wyskakiwał błąd, że nie mogę z nim rozmawiać, bo coś tam NAT. Nic z routerem nie robiłem, wina po mojej stronie, bo jemu normalnie działa. Nat Type 2 u mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno wina jest po twojej stronie a nie jego?

Na routerze nie masz nic namieszne?

Nie wprowadzałeś ostatnio jakichś zmian?

Nie masz odpalonych na raz kilku konsol Sony - PS3 / PSV / PS4 - korzystaja z tych samych portów do imprezy.

UPNP włączone? DMZ? Przekierowania portów?

Wcześniej działało normalnie z tym samym człowiekiem?

Ostatnio też miałem chwilowe problem z NATem - przy Wi-Fi mi samo przeskakiwało na NAT3. Pomogło mi przepięcie konosli z Wi-Fi na kabel. Spróbuj dla testów zmienić sposób połączenia jeżeli masz możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojej stronie, bo on może rozmawiać z innymi i tworzyć imprezy.
Raczej nie mam namieszane nic.
Nic, nie wprowadzałem.
Vita wyłączona, PS3 też.
UPNP włączone, DMZ i przekierowywanie portów też.
Wczoraj wieczorem działało ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem tu nowy chciałem się przywitać

 

Witam

 

Moja konsola ma problem z internetem. Zacznę od tego, że korzystam z routera. Konsola na kablu i poprzez wifi laguje, ściąganie max 600 kb/s ale zazwyczaj ledwo 200. Hedset również przerywa, jednym słowem jakaś porażka. Na komputerze wszystko ok, net chodzi elegancko, ściąga max łączem ~1500 kb/s . Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i mógłby mi pomóc ? Niestety nie mam u kogo sprawdzić, czy to wina konsoli... Jeszcze dodam, że war thunder ściągał się ponad 20 godzin...

 

Bardzo dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie:

"Zepsuło mi się auto, jest na benzynę. Przed wyjazdem z domu działało..aha - jest czerwone."

 

Przeczytaj pierwszego posta całego, najlepiej kilka razy i postaraj się zrozumieć co tam zawarłem, wtedy napisz co próbowałeś, co masz, czego nie masz po poprstu konkrety.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj rano zaczęły się problemy z siecią. Od pierwszego uruchomienia konsola była podłączona do mojego domowego wifi i nie było najmniejszych kłopotów. Od dzisiaj klapa, nie ma połęczenia z netem. Konsola wykrywa i łączy się z siecią, siła sygnału 90%. Wszystkie inne urządzenia w domu (laptop, telewizor, smartfon) łączą się z siecią i mają dostęp do internetu. Zupełnie nie rozumiem co się dzieje. Ponownie skonfigurowałem sieć w PS4. Nic to nie dało. Zrobiłem restart róutera, restart konsoli, dalej bez efektu. Jakby magicznie coś padło. Nic nie zmieniałem w ustawieniach routera, ani w ustawieniach sieci, a PS4 samo z siebie nagle przestało łączyć się z internetem.

 

Edit:

 

Kiedy ponownie próbuje skonfigurować połączenie, konsola łączy się z siecią, pyta czy używać proxy, zaznaczam "nie". PS4 zaczyna sprawdzać środowisko sieciowe i znowu pyta o proxy, zaznaczam "nie".... i tak w kółko.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wielki dzień update firmware konsoli.

Też mi net nie działa więc zakładam że jest konserwacja PSN. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Od dzisiaj podlsczono mi swiatlowod i gdy podłączam kabel Ethernet do konsoli i wpisuje login ppoe to na teście połączenia wyskakuje mi niepowodzenie przy wpisie do psn a dokładniej wypisano Cię z psn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czemu wszyscy próbują podpinać konsolę bezpośrednio do internetu lub kombinują na około? Koszt prostego routera to teraz kilkadziesiąt złotych. 

Jeżeli wpisujesz dane to musi cie rozłączyć żeby spróbować połączyć ponownie z nowymi ustawieniami.

...co do samych ustawień ja ci akurat nie pomogę bo z PPPoE nie mam styczności. W każdym razie PS3 jaki PS4 wspierają połączenia PPPoE więc da się to ustawić jeżeli koniecznie nie chcesz używać routera.

Kup sobie router i rozdziel normalnie sygnał na konsolę laptopa czy pc, telefon i i pralkę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi zasady grania on-line na ps4? Z tego co wiem wymagane jest posiadanie ps+. Ja PS+ nie posiadam póki co, a jednak gram w gry takie jak War Thunder oraz Blacklight Retribution.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano dlate gdyż tak naprawdę to od wydawcy zależy która gra będzie posiadała wymóg posiadania PS+ Akurat grasz w gry które goszczą w modelu Free to play, i nie wymagają abonamentu ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero od dzisiaj mam internet po swiatlowodzie i stąd brak dodatkowego routera. Oczywiście konsola zapytała o login i hasło także bez problemu połączyła się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w czym masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Dopadł mnie problem. Nie mogę się zalogować do PSN. Przez cały dzień ps4 mam podpiętą kablem pod router. Na wieczory podpinam się bezpośrednio pod modem. Dzisiaj niestety przy teście konsola Wpis do sieci PSN pokazuje jako NIepowodzenie. No nic sobie myślę powrócę do poprzedniej konfiguracji z routerem(cały dzień śmigało elegancko). Niestety tym razem konsola również nie wpisuje się do PSN. Uzyskuje adres IP, połączenie internetowe sukces, a na wpisie do PSN lipa. Numer błędu to CE-33992-6. Jakieś rady? Czyżby patch coś spartolił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam po patchu nic się nie dzieje. Rano wczoraj były problemy.

Sprawdzałeś czy nie ma jakiejś konserwacji? W końcu dzisiaj środa.

CE-33992-6 to błąd połączenia z PSN.

Próbowałeś restartować modem i router?

Przeglądarka i stronki działają?

Portów nie masz przekierowanych lub DMZ ustawione? - upewnij się że konsola ma odpowiednie IP.

Spróbuj zmienić DNS na googlowskie (8.8.8.8 i 8.8.4.4) - google mówi że to ludziom pomaga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Dopadł mnie problem. Nie mogę się zalogować do PSN. Przez cały dzień ps4 mam podpiętą kablem pod router. Na wieczory podpinam się bezpośrednio pod modem. Dzisiaj niestety przy teście konsola Wpis do sieci PSN pokazuje jako NIepowodzenie. No nic sobie myślę powrócę do poprzedniej konfiguracji z routerem(cały dzień śmigało elegancko). Niestety tym razem konsola również nie wpisuje się do PSN. Uzyskuje adres IP, połączenie internetowe sukces, a na wpisie do PSN lipa. Numer błędu to CE-33992-6. Jakieś rady? Czyżby patch coś spartolił?

 Wczoraj w nocy PSN leżał. Chciałem zagrać z kumplem w BF4 i nie mogliśmy się połączyć z serwerami. Przy wejściu do PS Store wyświetlała się ok. 23:00 informacja o konserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×