Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem wszystko co się da dns zmieniałem restartowałem sprzęty. Rano problem dalej występował. W konsoli miałem USB od słuchawek. Zdesperowany wyciągnąłem i spróbowałem bez adaptera. Ku mojemu zdziwieniu wszystko wróciło do normy. Także problem z głowy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można dla konsoli ustawić stałe IP w sieci lokalnej?

Mam dodaną PS4 do DMZ, ale co jakiś czas zmienia się IP i wtedy już nie jest niestety w DMZ do której mogę przypisać tylko jeden IP.

 

A może jest jakieś inne rozwiązanie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.

Wszystko zależy od routera.

jeżeli w twoim routerze możesz skonfigurować stałe IP dla klientów DHCP, to przypisujesz na stałe IP do konkretnego adresu MAC karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy  przy optymalnej  konfiguracji routera względem PS4

Dostawcą internetu jest UPC

Router to Technicolor TC7200

Konsola połączona po kablu

Z tego co wiem to mam stały adres IP

 

Grając w BF4 mam czeste lagi i odnoszę wrażenie że połączenie nie jest stabilne

Do tego podczas gry pojawia się taki symbol:

0n5x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

UPC - upewnij się że masz UPnP włączone.

Nic więcej nie trzeba robić.

Ewentualnie jeżeli jest to jedyna konsola to możesz jej ustawić DMZ.

Niestety Technicolor nie ma przydziału stałego IP lokalnego, więc wtedy musisz sprawdzać co jakiś czas czy się nie zmieniło IP konsoli.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy  przy optymalnej  konfiguracji routera względem PS4

Dostawcą internetu jest UPC

Router to Technicolor TC7200

Konsola połączona po kablu

Z tego co wiem to mam stały adres IP

 

Grając w BF4 mam czeste lagi i odnoszę wrażenie że połączenie nie jest stabilne

Do tego podczas gry pojawia się taki symbol:

0n5x.jpg

tez mam ten sybmol, to nie sa lagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu ustawień sieci konsoli lub w liście klientów DHCP na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dosc spory problem z graniem w sieci. Ale od początku. Od jakiegos miesiaca BEZPROBLEMOWO gram w K4 w sieci. Nagle, ( mi osobiscie wydaje się, że po wyjsciu łatki która umożliwia obsluge headsetow lub latki do killzona która dała możliwosc rozmowy ludziom na serwerze ), moj K4 zwariował. Nagminnie, wręcz zawsze wyskakują mi 2 błedy. 10101 oraz 10109. Sprawdziłem co o tym piszczy w internecie, a tam, na forum killzone'a goscie od gry wypowiadają się, że wina leży po stronie graczy, że widocznie dolega mi za słaba prędkosc przesyłania danych. Zgupiałem, ale myśle okej, pokorne ciele 2 matki ssie, więc podłącze konsole bezposrednio kablem i bedę znów królem na zamku. NIESTETY, po takim zabiegu moje połączenie całkowicie zeswirowało, a gdy w końcu udało mi się w miare zgodnie z waszymi wskazówkami wszysko ogarnąc, problem... ( uwaga) DALEJ PRZESZKADZA MI GRAC. Mam więc teraz pytanie. Czy ja jestem idiotą, bo zgodnie z wszystkimi instrukcjami powinieniem grać spokojnie, czy goscie z killzone spiep***li gierke, a wsciskają ludziom ciemnote. Dodam, że mam internet od firmy Multimedia , 30mb. Kazdy sprzęt oprócz konsoli nie ma problemu, tak jak mówie, konsola zaczeła swirowac od którejś aktualizacji. Ktoś może mi wyjaśnić co robie zle? Cokolwiek..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że to nie jest twoja wina ale jak sam pisałeś zacząłeś grzebać i zepsuło do reszty. Napisz jakieś konkrety. Na razie roboczo załóżmy że wina jest po twojej stronie i masz skopaną konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, spokojnie. Bylo zle, ja z godnie z instrukcjami chcialem połączyc sie przez kabel ale to i tak nic nie zmienia. Niczego specjalnego nie zmieniałem i nie ruszałem. Tym bardziej, ze do niedawna wszysko było OKEJ.. sam nie wiem, jestem załamany, killzone to jedyna gra na ps4 puki co, a ja gram tylko i wyłącznie w sieci..  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wam też tak wolno pobiera przez WIFI? Mi ledwo może 300-400 kbps, przy łączu 35 Mbit, czyli jakieś 1/10 łącza, przy ps3 tego problemu nie mam..

Edytowane przez dr_NO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, spokojnie. Bylo zle, ja z godnie z instrukcjami chcialem połączyc sie przez kabel ale to i tak nic nie zmienia. Niczego specjalnego nie zmieniałem i nie ruszałem. Tym bardziej, ze do niedawna wszysko było OKEJ.. sam nie wiem, jestem załamany, killzone to jedyna gra na ps4 puki co, a ja gram tylko i wyłącznie w sieci.. :(

No to napisz konkrety jak prosiłem, chyba że zamiast upewnić się że wszystko po twojej stronie jest OK, wolisz płakać nie działa.

Wam też tak wolno pobiera przez WIFI? Mi ledwo może 300-400 kbps, przy łączu 35 Mbit, czyli jakieś 1/4 łącza, przy ps3 tego problemu nie mam..

Sprawdź czy przyspieszy w trybie czuwania.

Wiele razy ludzie pisali że jest lipa ze ściąganiem a w trybie czuwania jest o wiele szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisz konkrety jak prosiłem, chyba że zamiast upewnić się że wszystko po twojej stronie jest OK, wolisz płakać nie działa

 

Napisze Ci wszysko, tylko prosze powiedz mi, o jakie konkrety pytasz. Jeśli będzie prosciej, odezwę sie do Ciebie na Gg.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz na gg, będzie szybciej. Później najwyżej streszczę tutaj co ustaliliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega ma problem, mianowicie

 

Witam, mój stary wysłużony router dotarł do kresu swoich dni, wymieniłem go na nowy TL-WR740N. Komputery i telefony bez problemu łączą się z tym routerem i nie ma zadnych problemów z internetem. Niestety Playstation 4 już problemy stwarza, po połączeniu się z siecią bezprzewodową w tescie połączenia wyskakuje niepowodzenie przy wpisywaniu do PSN natomiast połączenie internetowe potwierdzone jest powodzeniem. Nie mogę korzystać z funkcji sieciowych żadnej gry. Wyczytałem tutaj że potrzebne jest przekierowanie jakiś portów dla PS4 niestety nie pomogło http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TL-WR740N/PS4.htm Co zrobić bym mógł w pełni korzystać z PS4 ? 

 

Sepi co doradzisz? ;  /

Edytowane przez marcinos9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wychodzi na to że ma pomieszane ustawienia routera i to bardzo.

W pierwszym poście masz napisane wszystko.

Skasuj przekierowania, włącz UPnP, wyłącz wszelkie firewalle i blokady na routerze.

Ewentualnie ustaw stałe IP lokalne dla konsoli i DMZ.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej router zresetowac do ust. fabrycznych i wszystko po kolei jak w pierwszym poscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze ps4 nie posiada playstation home? bo nie moge nigdzie znalezc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po ostatnim patchu cieszyłem się że w końcu będę mógł grać ze słuchawkami, niestety po podłączeniu ich (CECHYA-0080) do konsoli, przestaje w niej działać internet. Wiecie może w jaki sposób da się ten problem rozwiązać. Wolał bym by konsola była podłączona przez wifi, gdyż nie mam jak dyskretnie poprowadzić kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spróbuj zmienić kanały Wi-Fi może akurat pomoże.

Sprawdź czy pomoże zmiana 20hz/40hz. Ewentualnie QoS wyłącz.

Jako że nie miałem problemu z tymi słuchawkami to są luźne strzały.

Jak nie to trzeba szukać alternatywy.

Kabel, słuchawki inne, inny router.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. A czy jest jakiejś zmiany ustawień w ps4? Słuchawki działają mi normalnie z ps3 i PC, a tylko ps4 ma z nimi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×