Skocz do zawartości
Perez

PSX Extreme 228

Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #228

001okl_226.jpg

 

Sierpniowy numer dostępny od 27.07 (środa)

Prenumerata - wysyłka 24.07 (niedziela)

Cytuj

Gdy siadałem do pisania niniejszego Wstępniaka, pierwszym odruchem myślowym – zaraz po ustaleniu daty i przejrzeniu recenzji numeru – było: trzeba ponarzekać na sezon ogórkowy. Widzieliście nasz tradycyjny wykaz recenzji na okładce? No właśnie – ja też go nie widziałem, bo go tam nie ma. Wstyd było wstawiać te kilka średniaków (z paroma wyjątkami). Ale chwilę potem przyszło otrzeźwienie: może i mamy sezon ogórkowy w temacie hiciorów AAA – ale co z tego? Od trzech miesięcy rżnę w multiplayera Uncharted 4, z przerwami na nowości Battlefronta czy perełki pokroju Inside. Po co ta wieczna gonitwa za nowościami? Ilu z Was, z ręką na sercu, jest w 100% na bieżąco z rynkowymi nowościami i z czystym sumieniem zapłacze nad wakacyjną biedą wydawniczą? Otóż to. Nie róbmy burzy w szklance wody, bo nie ma powodu. Kupka wstydu rośnie, ale nawet i bez niej nie mam prawa narzekać. Do dzisiaj nie zacząłem np. MGS V – nie jestem z tego dumny, ale na pewno nie zamierzam się wstydzić. Jestem nałogowym graczem, ale moja doba wciąż ma tylko 24h. A poza grami musi też pomieścić rodzinę, pracę, seriale, muzykę i inne przyjemności.

 

Nie mamy prawa narzekać, nawet w wymiarze PSX Extreme. Bo letnia posucha wydawnicza to przecież idealna okazja, aby dostarczyć Wam obszerniejszej niż zwykle dawki innych ważnych treści, analiz, wspominek i publicystyki. Od paru dobrych lat mówi się, że współczesna japońska branża gier jest jedynie cieniem swej dawnej potęgi. Ale co to konkretnie oznacza? Komu to „zawdzięczamy” i jakie są tego objawy? Czy jest to odczuwalne lokalnie, na miejscu? Skąd ogólnoświatowa szajba na Pokemon GO, ile potrwa i czy ktoś powtórzy ten sukces? Jak oceniamy potencjał PlayStation VR? Czy PS4 Neo i Xbox Scorpio zwiastują tylko zamieszanie i wydatki czy nowe możliwości i świetlaną przyszłość konsol? Na co zwrócić uwagę, goniąc za jakością Ultra HD? Jak wycisnąć maksimum przyjemności z multiplayera online i nie zwariować? Jak wspominamy Sonica i Nintendo 64, aktualnych jubilatów? Jakie perełki wśród gier indie wciąż przed nami? Odpowiedzi na te oraz inne pytania (plus kilka niespodzianek) wypełniają aktualny, pękający w szwach numer.

 

Czy powyższe to problemy pierwszego świata? Na pewno nie. Ciekawe i smakowite treści dla ciekawego świata gracza? Taki był plan – mam nadzieję, że się powiódł. Przyjemnej lektury. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 

TEMAT NUMERU

Japonia przegrywa

 

CO NOWEGO

Absolver
Agony  
Bloodstained: Ritual of the Night
Gravity Rush 2
Nier: Automata
ReCore
Vampyr

 

PLAYTESTY

Chernobyl VR Project
PlayStation VR 

 

RECENZJE

7 Days to Die  
BoxBoxBoy!  
Carmageddon: Max Damage  
Inside  
JoJo’s Bizarre Adventure: Eyes of Heaven  
LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy  
Mighty No. 9  
Monster Hunter Generations  
Prison Architect  
Resident Evil 5 
Song of the Deep  
Star Ocean: Integrity and Faithlessness  
Street Fighter V – A Shadow Falls  
Tom Clancy’s The Division – Podziemia  
Umbrella Corps  
Zero Escape: Zero Time Dilemma  

 

HARDKOR

Produkty uboczne epidemii
Pokemon GO – czy świat oszalał?
Konsolowa kindersztuba 
Na progu Ultra HD
Survivor-vivre, czyli jak przetrwać w Sieci
Cebulak w Los Angeles, czyli pamiętniki z E3      
20 lat Nintendo 64      
Zgrentgen – Zmiana warty   
Konsole Deluxe 
Sonic the Hedgehog – historia upadku 
Indyki w Los Angeles 
Przez pryzmat serii – Monster Hunter
Kartoteka – Ron Gilbert
Styliści branży – Q Entertainment

 

RETRO

Trzeba znać
Czytelnia  
Pegasus zone – 1942
Kult plastiku – Wii Wings
Historia gier wideo w Polsce (cz. XX)
Tru Story – Burzliwy romans
Comix Zone – Marvelowi brak pomysłów?

 

FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Test
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 24.07. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer od dzisiaj w sprzedaży. Tradycyjnie znajdziecie nas w stacjonarnych punktach z prasą plus dodatkowo w formie elektronicznej (PDF lub platforma e-Kiosk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×