Skocz do zawartości
cruze

Prośba o radę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie.

Jakieś 4 lata temu sprzedałem swojego PS 3 360 GB szwagrowi.

Ogólnie grałem na tej konsoli bardzo rzadko ( głownie w serie Uncharteda 1-2 ).

Myślę coraz częściej o odkupieniu konsoli ... chciałbym odzyskać to co miałem czyli slima z dyskiem 360 GB - a można kupić ją już za jakieś 400-450 zł z kilkoma grami - uważacie, że to dobra cena ?

Miałem to szczęście, że jak kupiłem konsole i zarejestrowałem konto na sony playstation - to sklep dał do wyboru za darmo kilka gier ( po tym jak serwery padły po ataku hakerów ). Konto nadal mam - wszystko działa - czy te gry dwie które wybrałem ( chyba Infaumous i Dead Nation ) będę mógł znów pobrać za darmo - po prostu je odzyskać ?

Dlatego decyduje się na PS3 ( w dobie PS4 ), gdyż gram nie dużo, chciałem wrócić do kilku tytułów a nawet jak nie będę grał to 400 zł nie takie pieniądze jak 1500 zł.

 

Ale teraz konkretnie ... Czy dużo jeszcze osób zostało ze swoją PS3jką ? ... bo jak ta społeczność się wykruszy to zostanę sam ... :)

 

I najważniejsze pytanie - czy warto pchać się w PS3 ... czy może kupić PS 4 np. na raty ( ale tu gry dużo droższe i pad ponoć kiepski )

 

Proszę o pomoc 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osob jeszcze gra na PS3, na tym forum moge wymienic conajmniej 4-5 oprocz mojej skromnej osoby.

Wszystko zalezy na czym Tobie zalezy i w co chcesz grac.

 

Bo nie oszukujmy sie jesli masz kompa/lapciaka ktory jest w miare nowy to  mozna go uzyc jako zamiennika do multiplatformowych gier. jakosc PS3 powinnies uzyskac, a masa starszych gier chodzi za grosze plus masz bundle po dolarze.

 

Jesli zalezy Tobie na EXach od Sony to tutaj warto sprawdzic co ukazalo sie jako remastery na PS4. (przyklad kolekcja uncharted i U4 skoro juz o tej serii wspomniales).

 

Ceny uzywanych plytek lub cyfrakow na PS3 czesto sa bardzo zachecajace (spojrz chocby na aktualna wyprzedaz w PSS). No i jeszcze jedna rzecz zwiazana z kwestia finansow jesli oprocz singla grasz online to na PS4 musisz placic haracz... wroc abonament PS+ zeby sobie online posmigac (a to jest dodatkowy koszt).

 

Co do gier to prosto to sprawdzisz logujesz sie na swoje konto w PSS na kompie wchodzisz w zakupione (czy jak to sie tam nazywa) i masz liste zakupow jesli gry tam figuruja to powinnies moc spokojnie w nie pograc.

 

Jedyna uwaga ktora mozna miec do Twojego  planu to zakup uzywanej konsoli - w mojej opinii to jest  loteria mozesz trafic na uczciwego sprzedawce, niedzielnego gracza ktory ogrywal jedna gre rocznie a jego dzieci graly od czasu do czasu w lego. A mozesz trafic na kogos kto sprzedaje sprzet  ktory ledwie zipie, a czesto nawet jesli masz mozliwosc odpalenia przed zakupem ciezko jest zweryfikowac jak dlugo jeszcze ten egzemplarz pochodzi.

 

No chyba ze piszac odkupieniu miales na mysli swoj egzeplarz od szwagra to juz nieco inna bajka, bo zakladam ze tutaj mozesz zwyczajnie zapytac czy konsola bezproblemowo dzialala i ew sam sprawdzic.

 

Jesli chcesz grac od czasu do czasu, nie gonisz na nowosciami, nie ma dla Ciebie znaczenia to ze wiele tytulow ciebie ominelo to ja bym bral PS3.

Mnie ta konsola (a PS4 tez posiadam) dalej dostarcza mase zabawy, mam mase zaglosci ktore ogrywam, tak moze czesciej i mocniej spada liczba klatek na sekunde, tak moze niektore gry wygladaja przecietnie, ale dalej mozna miec z tego fun.

 

Jesli chodzi o PS4 to byc moze slyszales mowi sie o NEO czyli mocniejszej wersji PS4 wiecej ja prywatnie jesli mialbym dzis kupowac PS4 to bym nie kupil i poczekal na NEO zobaczyl czy gry dzialaja lepiej, wygladaja ladniej i pozniej podjal decyzje.

 

no to sie rozpisalem.....

 

pozdrowienia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego za tak obszerną odpowiedź ... Jednym słowem .. jeśli Neo puka do drzwi póki co nie warto ładować się w PS4... 

PS3 ma dla mnie tę zaletę, że przeczyta płyty z filmami blue ray :)

 

Mam na uwadze - takie egzemplarze - jeśli możesz rzucić okiem.

 

http://olx.pl/oferta/konsola-playstation-slim-ps3-dysk-160gb-gt5-fifa-pad-CID99-IDfQWSw.html

 

http://olx.pl/oferta/ps3-okazja-jak-nowe-CID99-IDgAK7Z.html

 

http://olx.pl/oferta/konsola-ps3-320gb-CID99-IDgIc6X.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale takie oferty nic mi nie mowia.

Jak pisalem kupno uzywanego sprzetu to loteria.

Wiec tutaj nie pomoge.

 

A ceny nowych PS3 to koszmar no i glownie mamy wersje 12GB do ktorych trzeba dokupic mocowanie na dysk i dysk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ... 

Ta oferta za 450 zł z 7 grami - gość na pewno grał dużo skoro pada wymienił.

Oferta znowu za 420 zł - gość ma konsole od poł roku dostał jako prezent od rodziców - ale nie ma opakowania

Do ofert za 410 zł się nie dodzwoniłem niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. PS3 ma ogromną bazę gier. Moja kupka wstydu na ten sprzęt liczy ok 150 tytułów do przejścia.

2. Nigdy nie kupują używanej elektroniki. To absolutna loteria i nie wiadomo co się trafi. Fora są pełne postów o treści: Kupiłem tanio i nie ma obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, malpka napisał:

1. PS3 ma ogromną bazę gier. Moja kupka wstydu na ten sprzęt liczy ok 150 tytułów do przejścia.

2. Nigdy nie kupują używanej elektroniki. To absolutna loteria i nie wiadomo co się trafi. Fora są pełne postów o treści: Kupiłem tanio i nie ma obrazu.

 

1. Sorry ty przespales cala poprzednia generacje ;) bo 150 to zacna liczba, tyle to ja nie mam lacznie na ps3 i ps4.

2. pelna zgoda.

 

@cruze

Sorry bracie, ale posty pomozcie mi wybrac z tych uzywanych nie sa powazane na tym forum wlasnie z racji tego ze to kupno uzywanego sprzetu to loteria. Nikt nie wie co w takim sprzecie siedzi. Wiec mimo iz staralem sie byc pomocny, to tutaj po prostu nie mam jak pomoc.

 

To musi byc Twoja decyzja, i musisz byc swiadomy ze kupujac uzywana podejmujesz ryzyko.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

 

1. Sorry ty przespales cala poprzednia generacje ;) bo 150 to zacna liczba, tyle to ja nie mam lacznie na ps3 i ps4.

 

Kupowałem na promocjach i ponad dwa lata PS+ robią swoje. Wiem że do połowy tych gier nie wrócę. Na PS4 nie robię tego błędu i kupuję tylko te pozycje które wiem że w nie zagram.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Tak wiem to loteria - jednak szkoda mi trochę kupować PS4...

Koledzy jadę zobaczyć dziś to PS3 za 420 zł do negocjacji

http://olx.pl/oferta/ps3-okazja-jak-nowe-CID99-IDgAK7Z.html

 

Będę mógł pograć i zobaczyć jak działa - może gość da gwarancje rozruchową tydzień czasu ?

Na co zwrócić uwagę - gdzie powinny być plomby i jak one wyglądają ? :)

Jak poznać że konsola jest przerobiona ?

Edytowane przez cruze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś Kolego otworzył link - to byś się kapną, że literówkę strzeliłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×