Skocz do zawartości
bany®

XBOX ONE X

Rekomendowane odpowiedzi

e32016consolegenerationdeath.jpg

 

Witam, jako że nie znalazlem podobnego tematu a rozważam wymiane PS4 PRO na Scorpio za te niecale poltora roku z racji mocniejszych podzespolow chcialbym was zaprosic do podzielenia sie swoją opinią i oczekiwaniami wzgledem nadchodzacej konsoli microsoftu. Jaki stosunek ceny do jakości by was satysfakcjonował? Ile bylibyście w stanie zapłacić za te 6 teraflopow. Czy nie wydaje wam sie że za poltora roku 6 teraflopow to wcale nie bedzie jakiś przełom zważywszy na to że ps4 pro ma mieć 4,2 teraflopa za poltora miesiąca i czy w takim razie jest możliwe że MS wypuści konsole wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podpowiem że jakiś czas temu przez chwilkę na stronie M$ pojawił się Scorpio z ceną (na ile to wiarygodna cena to kto wie, ale raczej to babol byl) 1000$, myślę że to błąd a i sama cena wyjściowa będzie zupełnie inna za te 1,5 roku...

PRZYPOMINAM że Ps3 na premierę kosztowała 2600...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Guzik mnie obchodzi moc urządzenia. Oczywiście, fajnie jakby sprzęt już na starcie nie odstawał od dzisiejszych standardów, ale to naprawdę nie jest najważniejsze. Obraz w Full HD w zupełności by mi wystarczył. 

 

Najważniejsze, by MS dalej wypuszczał tak miodne gierki jak Gears of War, czy Forza Horizon. Nawet milion teraflopów nie uratuje słabej gry. A zakup samego Scorpio również jak najbardziej rozważam. Za rok mój Xbox będzie miał już ponad dwa lata a złomstation to nawet blisko cztery. Odpowiedni moment, by przeskoczyć wyżej. Cena? Myślę, że około 2500 złotych byłbym w stanie wydać na konsolę, która spokojnie posłuży przez kolejne 3-4 lata. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zakup Scorpio będzie wiązał się z zapowiedzią połączenia sił Microsoft+Oculus Rift. Za rok, cena tej zabawki powinna znacznie spaść, pojawią się też nowe rewizje i baza gier. Idealne połączenie do Salonu. Bo jednak w pokoju przed monitorem jest za mało miejsca. Oczyma wyobraźni widzę już poprawioną i dopracowaną wersję RE VII, w bundlu z konsolą i Oculusem. To będzie prawdziwy hicior.

A konkurencja zostanie ze swoim przestarzałym już wtedy VR w tyle. No chyba, że wypuszczą VR Pro.

 

Więc ja swoją przyszłość gracza widzę tak:

Gry mainstreamowe na PC.

Gry VR na Scorpio.

Gry 'exy' Xboxa na PC dzięki cross playowi. No chyba, że jakimś cudem kupię 4K TV to wtedy na konsoli.

 

Imo układ idealny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory MS nie potrafil mnie przekonac do zakupu sowjej konsoli, mam nadzieje że w przypadku Scorpio bedzie inaczej. Licze przedewszystkim na stabilniejszą infrastrukture sieciową niż u konkurencji i 60 klatek w grach ale na natywne 4K w połączeniu z HDR też sie nie obrażę bo tv do czasu wyjscia Scorpio na pewno zmienie. IMO cena Scorpio nie powinna przekroczyc 700$ żeby bylo warto kupić konsole, inaczej chyba pojde w PC bo wydam troche wiecej ale roznica mi sie zwroci po jakims czasie kupujac gry no i dochodzi mozliwosc upgradeu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Scorpio będzie kosztował $400. Microsoft stać na to, żeby agresywnie wycenić sprzęt, a i mają mnóstwo innych sposobów na zarabianie pieniędzy, jak elitarne pady, headsety, Gold, itp. Na samym sprzęcie zawsze się traci, bo największe zarobki przychodzą dopiero po sprzedaniu konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS przypadkiem nie zajal juz stanowiska w tej kwestii? Ze za lepsze bebechy przyjdzie zaplacić wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było gadane, że dla M$ problemem jest cena PS4 Pro ;) Czyli scorpio to będzie dużo większy wydatek :)

Sent from my m2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do premiery nowego Xboxa jeszcze sporo czasu, ale gdzieś czytałem, że ktoś od microsoftu powiedział jeśli nie będziesz miał telewizora ultra hd to kup one s, w innym wypadku "scorpio" nie ma sensu...ja raczej nie zamienił bym playstation na xboxa ze względu że wole exy na sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w czwartek wyjdzie skorpion z dzupli. Oczekiwania jak nigdy :1_grinning: a jak bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będzie drogo a nie jakieś 1999 dla hołoty

 

Byle telefon kosztuję teraz 3500 więc konsole też mogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pablos_PRO napisał:

Mam nadzieję że będzie drogo a nie jakieś 1999 dla hołoty

 

Byle telefon kosztuję teraz 3500 więc konsole też mogą

 

Liczę na 3,200 - 3999 i przynajmn iej będzie graua elita, a nie byłe hołoto Sonoklapy... pfyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta konsola będzie kosztować 3999 to nawet 50 teraflopow jej nie pomoże, i zwinie manatki szybciej niż pierwszy xbox :1_grinning: aby odnieść sukces i konkurowac z sony, cena musi być przystępna dla januszy. Hardkorowcy sami nie udźwigną sukcesu scorpio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:

Jak ta konsola będzie kosztować 3999 to nawet 50 teraflopow jej nie pomoże, i zwinie manatki szybciej niż pierwszy xbox :1_grinning: aby odnieść sukces i konkurowac z sony, cena musi być przystępna dla januszy. Hardkorowcy sami nie udźwigną sukcesu scorpio.

 

Nie muszą sami dźwigać :24_stuck_out_tongue: Przecież wszyscy wiemy, że Scorpio jest dla PRO graczy (typu Bany itp.) a nie dla Januszy... To  będzie kąsola skupiająca najlepszych, taka selekcja sprzętowa graczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze to temat otwarty to sie wypowiem a co mi tam :1_grinning:

 

Cena: Phil Spencer mowil, ze Scorpio jako product kierowany jest do corowych graczy, ze jest swiadom ze to XO Slim bedzie dalej ta konsola ktora bedzie liczbowo sprzedawala sie duzo lepiej bo rdzennych graczy jest mniej  nizli niedzielnych. Ze cena bedzie raczej wyzsza acz uwaza ze adekwatna.

 

i teraz prywatnie uwazam ze 1000$ czy tam 999$ to ciut za wysoka cena, to jakiej łatki cenowej bym spodziewal to 499 lub 599$

 

Czego oczekuje od scorpio?

hmmmm moze inaczej czego chcialbym sie dowiedziec o scorpio.

 

- VR - zupelnie mnie to w praktyce nie interesuje, ale jestem ciekaw jak MS chce wejsc na ten rynek, co tam wymysla, jak to przedstawia.

- Spencer w tym samym wywiadzie mowil o wolnosci w wyborze decyzji dla devsow - wiec chcialbym sie dowiedziec jakie rozwiazania techniczne zastosuja zeby owa wolnosc zapewnic. Czy bede przec jak Sony na 4K? czy moze bedzie pelna wolnosc i gry ktore na XO S chodza w 30fps na Scorpio  beda mialy opcje Full HD, wypalaj galki oczne efektami  i 60fps. Innymi slowy co mnie jako posiadaczowi TV full HD bez HDRów i innych bajerow zaoferuje skorpion

- Jak rozwiazane zostanie podejscie do gier juz wydanych? Szczegolnie multiplatformowych. Czy jak u Sony patchem?

- To rzecz gustu ale chcialbym zobaczyc jak prezentowac sie bedzie wzornictwo konsoli, jaka stylistyke przyleli dla scorpio

- jakie to gry jako pierwsze wykorzystaja moc demona skorpiona

 

Ciekaw tez jestem jak zmiana okresu wydawniczego wplynie na konkurencje - czy Sony wystartuje z PS5 w rok od premiery Scorpio?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MagEllan napisał:

to jakiej łatki cenowej bym spodziewal to 499 lub 599

 

Tak będzie. Inaczej tą konsolę kupie tylko ja i kilku pasjonatów w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie cena może spokojnie osiągnąć wyższy pułap. Kiedyś była trochę inna sytuacja i wyższa cena konsol miała daleko idące konsekwencje. Jak wiadomo kasa ze sprzedaży konsol jest nie porównywalna z przychodami ze sprzedaży gier. Wcześniej nowa generacja wiązała się z nowymi grami, teraz gdy jest wsteczną kompatybilność a gry z Xbox one będą działać na scorpio i odwrotnie można spokojnie dać lepsze bebechy i podnieść cenę konsoli. Nie koniecznie liczyć na to że ludzie rzuca się jak chytra baba z Radomia na 3 cytryny. Spokojnie odczekac aż ktoś dojrzeje do kupna czy tam nazbierało pieniążki. Produkować mniejsza ilość konsol żeby tylko nasycić rynek w miarę zapotrzebowania. Jeśli konsola się obroni stosunkiem ceny do jakości to gracze konsolowi prędzej czy później to docenią.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że od mojego ostatniego pobytu sporo osób z obozu niebieskich spróbowało również zielonego :weed2:

 

Moim zdaniem cena Scorpio nie przekroczy 500 dolarów. Nie będę ukrywał, że Scorpio i jego rozwiązania technicznie bardzo mnie ciekawią. Te początkowe i dość agresywne komentarze na procesor zastosowany w nowej konsoli Microsoftu nie były niczym uzasadnione dlatego, że (tutaj ważna informacja) procesor posiada sterownik DX12 wbudowany w sam układ, który (ponoć) odciąża go prawie o połowę, a to w przypadku odpowiedniej optymalizacji może przynieść sporo wyższą wydajność niż np. PS4 PRO. Dodatkowo 12 GB pamięci RAM będzie zapewniać procesorowi bardzo szybki dostęp do danych potrzebnych w określonym momencie. Jeżeli chodzi o GPU, to chodzą plotki, że jego faktyczna wydajność może być nieco wyższa niż RX480 - dla porównania w PS4 PRO relatywna wydajność układu GPU to HD7970. Wszystko fajnie. Pytanie tylko, czy za technologią, którą ma oferować nowa konsola Microsoftu, będą też stać tytuły, które oczywiście będą to wykorzystywać. Tego dowiemy się już za tydzień na E3.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw co pokażą. Liczę ze jednak będą walczyć grami bo sprzęt w przypadku konsol ma jednak drugorzędne znaczenie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, CePeeN napisał:

sprzęt w przypadku konsol ma jednak drugorzędne znaczenie

 

dlatego przy każdej okazji wytyka się rozdzielczość na Xboxie i płacze, że obecna generacja na podzespołach z tabletów jest za słaba  XD

 

:ronnie::ronnie::ronnie::ronnie::ronnie::ronnie::ronnie::ronnie::ronnie:

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wytykam x-owi głównie brak gier. Co do rozdziałki to 1080p jest super, niestety przy 720/900p wodzić degradacje bo mało kto ma jeszcze tv o tak słabych parametrach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CePeeN napisał:

Co do rozdziałki to 1080p jest super, niestety przy 720/900p wodzić degradacje

 

No to drugorzędne, czy jednak 900p już boli? Pomijając fakt, że między 900 a 1080p jest w zasadzie niedostrzegalna różnica. 

 

No, ale skoro 1080 jest super, to 4K będzie jeszcze lepsze, a na to pozwoli dobry sprzęt, czyli jakieś znaczenie ma. Nie bądźmy wybiórczy. :KappaPride:

 

A gier na obu platformach jest pod dostatkiem, nie ważne, czy exów czy multiplatform. Zaległości, jakie mam od zeszłego roku będę nadrabiać jeszcze przez wiele miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×