Skocz do zawartości
bany®

XBOX ONE X

Rekomendowane odpowiedzi

mowisz o one x czy s? jeśli x to nic nie robisz z tym świerszczem?
Obu. Nie, nic nie robię.
Odwracam konsolę pod kontem pod którym tego nie słyszę.
Panowie naprawdę aż tak was boli?

Dla mnie to generalnie raczej indywidualny problem, lub szukanie na siłę...

Każdy gra jak chce, ale Ja zawsze brałem margines błędu i miałem świadomość że jakoś puszka Pandory musi oddać temperaturę. Zakładam słuchawy na uszy i mi wisi jak głośno chodzi...

Natomiast widzę masochistyczna tendencje wyolbrzymiania głośności sprzętu przez pojedyncze jednostki, a to w temacie PS4, czy XboxOne X...

Dajcie sobie spokój, miejcie, grajcie, cieszcie się...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Akurat przy PS4 to miało ogromne znaczenie bo chodzi jak odkurzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem X-sa tylko komu sprzedać mojego  kloca  "Call of duty edition 1 TB"  i za ile.

Druga sprawa to chyba trzeba zmienić telewizor na 4K.  Czy ta opcja jest konieczna  ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu i za ile to Twoja sprawa, nit tu wyceny nie będzie robił.

Ja na przykład nie mam TV 4K i jeszcze długo nie kupię. Przy TV Full HD, obraz jest  renderowany w 4K i skalowany w dół do 1080p do daje ci płynniejszą grę i widocznie ładniejsze tekstury.

Coraz częściej gra ma wybór - albo 4K 30 FPS albo 1080p i 60 FPS. 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SephiroT napisał:

nie mam TV 4K i jeszcze długo nie kupię.

 

A to błąd, bo o ile rozdzielczość można olać, tak HDR robi taką robotę, że mam mokro w czasie gry. Z tydzień temu ku mojemu zdziwieniu Asasyn odpalił mi się bez HDR (po restarcie konsoli wszystko wróciło do normy, nie wiem co się odjaniepawliło) to różnica była widoczna od razu, już samo menu mi nie pasowało. Nie powiem, że na chwilę cofnąłem się o generację, ale jednak kolory były dosłownie sprane a wszelkie źródła światła po prostu słabe. Życzę sobie, by każda nowa gra wspierala High Dynamic Range, bo to wspaniala sprawa, zostawiająca w tyle jakość samych tekstur. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.  

XOX i sony xe90. Podczas wyłączania konsoli , wyłącza się jednocześnie  tv.

Da się jakoś oznaczyć by tylko sama konsola się wyłączała ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem.  
XOX i sony xe90. Podczas wyłączania konsoli , wyłącza się jednocześnie  tv.
Da się jakoś oznaczyć by tylko sama konsola się wyłączała ? 
Mnie się nie wyłącza... Więc ustawienie albo w TV albo w XboxOne...

Pytaj@SephiroT bo on mi kiedyś coś o tym mówił.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pablos_PRO napisał:

Mam taki problem.  

XOX i sony xe90. Podczas wyłączania konsoli , wyłącza się jednocześnie  tv.

Da się jakoś oznaczyć by tylko sama konsola się wyłączała ? 

"Parowałeś" TV z Xboxem?

On ma podczerwień i robi za pilota.

Jeżeli parowałeś to usuń 

 

Ustawienia > TV i OneGuide > Sterowanie Urządzeniami

 

Z tego co jeszcze słyszałem (sam nie używam) to jeżeli na TV wybierzesz źródło obrazu na którym jest xBox to się włączy.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem z Dolby Atmos. Konsola podłączona do amplitunera onkyo obsługującego atmosa. Aplikacja na xbox ściągnięta, włączona, skonfigurowana. Zawartość Atmosowa z apki działa bez problemu- na amplu świeci się dioda atmosa, zawartość z netflixa (np punisher) działa bez problemu. Włączam BluRay player- wrzucam płytę nagraną z atmosem i dupa.. 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Greenadine napisał:

Panowie jest problem z Dolby Atmos. Konsola podłączona do amplitunera onkyo obsługującego atmosa. Aplikacja na xbox ściągnięta, włączona, skonfigurowana. Zawartość Atmosowa z apki działa bez problemu- na amplu świeci się dioda atmosa, zawartość z netflixa (np punisher) działa bez problemu. Włączam BluRay player- wrzucam płytę nagraną z atmosem i dupa.. 

Jakieś pomysły?

Z tego co mówisz, to wszystko powinno śmigać.  A powiedz co dokładnie wypaliłeś na płycie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane na płycie z koncertem Hansa zimmera + na płycie z nowymi Transformerami. Obie płyty mają oznaczenie dolby atmos..

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Greenadine napisał:

Sprawdzane na płycie z koncertem Hansa zimmera + na płycie z nowymi Transformerami. Obie płyty mają oznaczenie dolby atmos..

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

Aha czyli oryginał - myślałem, że wypalona na nagrywarce ;)

 

Sam mam koncert Hansa, więc wszystko powinno działać poprawnie.

 

Czy masz w ustawieniach dźwięku włączona opcje, aby twój amplituner sam dekodował audio? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Tobie bez problemu działa? Mam przetwarzanie dźwięku przez ampla włączone..

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że kupię Xboxa. Teraz pytanie. Nie posiadam TV 4K i raczej przez najbliższe lata ( czyt. zapewne do premiery PS5 nie kupię ). Czy jest sens kupować w takim razie XoX? Czy może kupić zwykłego XOne? Pieniądze nie grają roli. Po prostu chcę wiedzieć, czy różnica na FHD będzie dużo większa niż na zwykłym Xone? Jak ktoś może, to nie odpowie i przy okazji poda najlepsze exy warte ogrania na konsoli MS. No i jeśli jest spora różnica, to i być może będę częściej multiplatformy kupował na X niż na PS4. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez TV 4K nie ma sensu kupować One X. Rozdzielczość i HDR to największe karty przetargowe, które przy TV FHD nie mają sensu. 

 

Bierz One S za kilkaset złotych i ograj obowiązkowo świętą trójcę - Forza, Halo, Gearsy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam XoS i XoX i ja tam widzę różnicę.

I w uruchamianiu i w grafice.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Zdecydowałem, że kupię Xboxa. Teraz pytanie. Nie posiadam TV 4K i raczej przez najbliższe lata ( czyt. zapewne do premiery PS5 nie kupię ). Czy jest sens kupować w takim razie XoX? Czy może kupić zwykłego XOne? Pieniądze nie grają roli. Po prostu chcę wiedzieć, czy różnica na FHD będzie dużo większa niż na zwykłym Xone? Jak ktoś może, to nie odpowie i przy okazji poda najlepsze exy warte ogrania na konsoli MS. No i jeśli jest spora różnica, to i być może będę częściej multiplatformy kupował na X niż na PS4. Z góry dzięki.

Ja mam xoS i również nie posiadam telewizora 4k więc dla mnie sensu na chwilę obecną nie ma przesiadka na xoX. Z kolei gdybym stał dzisiaj przed wyborem, to zdecydowanie X, dlatego że jest to inwestycja w przyszłość. 

 

Choć pewnie w tym lub przyszłym roku zapowiedzą kolejną generację... ale to jeszcze z 2-3 lata dobrego grania ;) 

Edytowane przez hacker25
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak masz pieniądze i dobry FHD to ma sens. Po pierwsze wszystko działa duużo sprawniej niż na S, a dwa że nie dość, że wyświetlane jest w 1080p to dodatkowo jest po supersamplingu z wyzszej rozdzielczości, co powoduje, że aliasing jest praktycznie niewidoczny. Osobiscie jak widzę coś w 900p (nie mówiąc już o 720p, a tak dziala dużo gier na S) to mi oczy krwawią. 

 

EDIT: jeśli chodzi o multiplatformy to różnice miedzy XBO:X a PS4Pro mogą być znaczące, popatrz chociażby na Shadow of War, czy nawet takiego Wiedźmina 3. XBO:X ma sporo więcej ramu, więc tekstury mogą być lepsze, plus wydajniejszy uklad graficzny powoduje, że w grach nie bazujących mocno na CPU, róznica jest spora.

 

EDIT2: tu masz Shadow of War: http://www.eurogamer.pl/articles/2017-10-20-cien-wojny-wyglada-duzo-lepiej-na-xbox-one-x-niz-na-ps4-pro

zwróc uwage np na tekstury.

Edytowane przez CePeeN
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikelsgrom1, @CePeeN ma zupełną rację.

Supersampling robi robotę. Gry Xbox One X enhanced mają podkręcone tekstury więc dostajesz dokładniejsze tekstury skalowane w dół do 1080p.

Ostatnio zamieniliśmy się z córką konsolami ...Forza Horizon 3 na X'ie wygląda o niebo lepiej.

Na TV FHD masz niższą rozdziałkę więc automatycznie wpada Ci supersampling jeżeli gra jest w 4K oraz więcej klatkuff bo sprzęt mocniejszy. 

Ja tam nie żałuję przesiadki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SephiroT napisał:

@mikelsgrom1, @CePeeN ma zupełną rację.

Supersampling robi robotę. Gry Xbox One X enhanced mają podkręcone tekstury więc dostajesz dokładniejsze tekstury skalowane w dół do 1080p.

Ostatnio zamieniliśmy się z córką konsolami ...Forza Horizon 3 na X'ie wygląda o niebo lepiej.

Na TV FHD masz niższą rozdziałkę więc automatycznie wpada Ci supersampling jeżeli gra jest w 4K oraz więcej klatkuff bo sprzęt mocniejszy. 

Ja tam nie żałuję przesiadki. 

Jest to prawda, dla tego mnie do tej pory boli ps4Pro, że nie ma wsparcia dla SS out of the box (bedzie mialo w FW5.5). Różnica jest znacząca, nawet BF1 na pro wygląda zupelnie inaczej niz na podstawowej. Generalnie jeśli ktoś nie jest całkiem ślepy to różnica jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mikelsgrom1 napisał:

Pieniądze nie grają roli.

 

Jesli zamiast wydac 900 (lub mniej) na XOS mozesz wydac 2000 (lub wiecej) na XOX, to ja prywatnie doradzalbym sprzet nowszy. 

Jak czytales jeden uwaza ze przy FHD TV nie bardzo jest sens, dwoch innych widzi roznice. 

 

Dla wielu to ile sa wstanie wydac jest glownym kryterium. Jesli dla Ciebie nie jest, jak pisalem bierz nowszy sprzet. 

Zakladajac ze MS bedzie trzymal sie iteracyjnosci (a nie generacji) to smiem domniemac ze czas XO origial i Ski skonczy sie mniej wiecej kiedy skonczy sie generacja PS4, a XOX pozyje odpowiednio dluzej. 

 

Co do gier jesli nie grales: Forza Horizon 3 - dla mnie najlepsze arcade+ (plus bo jest tam wiecej smaczkow nizli w takim wrecz automatowym NFSie), ze staroci jak nie ograles to Alan Wake (choc nie wiem jak to wypada graficznie, ale historia warta ogrania), Jesli dorwiesz w stosunkowo niskiej cenie to Quantum Break (tutaj weszlo mi bo mam slabosc do manipulacji czasem). 

Sama Forza to masa godzin zabawy. I tytul ktory mozna odpalac pomiedzy innymi majacymi fabule. 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @MagEllan nic dodac nic ująć jeśli chodzi o sprzęt. Taka tylko uwaga, szukaj Quantum Break z Alanem w zestawie. Ja dalem chyba 35zł.  Forzy 3 Horizon nie polecam bo nie gralem, ale mam ja jako must have, skolei FM7 mnie zauroczyło bardzo. Dodam jeszcze GoW, przynajmniej 3 i 4 (3kę na płycie kupiłem za 9 zl). No i Cuphead, co to za gra, ale na raz dlugo nie pogram, gora godzinka i musze sie odstresowac przy czymś innym :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie wybiorę XoX. :1_grinning:

Będzie pan zadowolony. Jak ci hajs pozwoli to poszukaj jeszcze pada Elite, na prawdę świetna rzecz. Na początku miałem problem z łopatkami (za blisko palców) ale się już przyzwyczaiłem tak bardzo, że jak ostatnio grałem na PS4 to odruchowo ich szukałem...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×