Skocz do zawartości
JimUSA

Lekka modernizacja PS4 (dodatkowy wentylator)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z tego iż to mój pierwszy post to proszę o wyrozumiałość i jak zły dział to proszę o przeniesienie.

Wiec do rzeczy:

Mam zamiar zmodernizować mojego leciwego ps4 o dodatkowy wentylator od góry obudowy (120mm) będzie wystawał i wytne kawałek obudowy. Ale teraz pytanie czy jak dam na górze wentylator coś to zmieni w chłodzeniu? Czy raczej jest tam mało praktyczny i lepiej w innym miejscu np. Od dołu? I w którym miejscu miałbym to lutować? Zanim otworzę konsolę wolę spytać się kogoś kto może otwierał z ciekawości swoją konsolę i wie co gdzie jest. Wentylator jest od PC, był używany do chłodzenia cpu i ma końcówkę 4 piny ale nie problem odciąć końcówkę i kabelki przylutowć

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JimUSA napisał:

Witam z tego iż to mój pierwszy post to proszę o wyrozumiałość i jak zły dział to proszę o przeniesienie.

Wiec do rzeczy:

Mam zamiar zmodernizować mojego leciwego ps4 o dodatkowy wentylator od góry obudowy (120mm) będzie wystawał i wytne kawałek obudowy. Ale teraz pytanie czy jak dam na górze wentylator coś to zmieni w chłodzeniu? Czy raczej jest tam mało praktyczny i lepiej w innym miejscu np. Od dołu? I w którym miejscu miałbym to lutować? Zanim otworzę konsolę wolę spytać się kogoś kto może otwierał z ciekawości swoją konsolę i wie co gdzie jest. Wentylator jest od PC, był używany do chłodzenia cpu i ma końcówkę 4 piny ale nie problem odciąć końcówkę i kabelki przylutowć

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

konsola Ci się przegrzewa ? działa bardzo głośno?

poczytaj tutaj:

jeśli nic się nie dzieje to lepiej nie ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, głośno, grzeje się że po 3-4h używania mam spadki fps i lagi. Wymienię niedługo paste i paski termoprzewodzace a z racji że nie mam gwarancji to chciałem zrobić unikalną konsolę i lepszy przepływ powietrza

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JimUSA napisał:

Działa, głośno, grzeje się że po 3-4h używania mam spadki fps i lagi. Wymienię niedługo paste i paski termoprzewodzace a z racji że nie mam gwarancji to chciałem zrobić unikalną konsolę i lepszy przepływ powietrza

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

wymień pastę porządnie wysprzątaj i zobaczysz jak dalej tak będzie to nie jestem pewny czy jej coś pomoże.

rozebrałeś ją i sprawdziłeś jak wygląda w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wytnij dziurę w lodówce i wstaw tam PS4. Lodówka wytłumi dźwięk a konsola nie będzie się tak grzała.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JimUSA napisał:

Działa, głośno, grzeje się że po 3-4h używania mam spadki fps i lagi. Wymienię niedługo paste i paski termoprzewodzace a z racji że nie mam gwarancji to chciałem zrobić unikalną konsolę i lepszy przepływ powietrza

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

O matko bosko. Chcesz sobie zrobić coś na kształt Xbox One? Moim zdaniem niewiele Ci to da. Na początek radzę wymienić pastę termoprzewodzącą i termopady oraz sprawdzić docisk radiatora, bo jeśli w tym tkwi problem to dowalenie kolejnego wiatraczka nic Ci nie da (APU w dalszym ciągu będzie się mega mocno grzało i oryginalny wiatrak będzie się rozkręcał do maksymalnych obrotów).

 

PS. Jeśli masz model z pierwszej serii to grzeje się zdecydowanie mocniej od spodu. Druga seria (1216) z kolei odwrotnie.

Edytowane przez szparagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego by tak aż nie biło po oczach chciałem zrobić wiatrak od dołu i umieścić konsole na wyższych nóżkach by była o 3-5cm wyżej

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JimUSA napisał:

Dlatego by tak aż nie biło po oczach chciałem zrobić wiatrak od dołu i umieścić konsole na wyższych nóżkach by była o 3-5cm wyżej

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Okay ale najpierw upewnij się, że radiator jest dobrze dociśnięty do APU i wymień pastę na porządną (polecam Gelid GC-Extreme), bo żadna konsola ze sprawnym układem chłodzenia nie powinna powodować throttlingu. To, że jest głośna to nic ale nie powinno to wpływać na obniżanie zegarów. Oprócz tego możesz ją delikatnie podnieść na jakichś podkładkach żeby nie leżała bezpośrednio na meblu.

Edytowane przez szparagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ją aktualnie bokiem ustawioną

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Okay ale najpierw upewnij się, że radiator jest dobrze dociśnięty do APU i wymień pastę na porządną (polecam Gelid GC-Extreme), bo żadna konsola ze sprawnym układem chłodzenia nie powinna powodować throttlingu. To, że jest głośna to nic ale nie powinno to wpływać na obniżanie zegarów. Oprócz tego możesz ją delikatnie podnieść na jakichś podkładkach żeby nie leżała bezpośrednio na meblu.

Ta pasta na morele za 45zl, jeszcze będę szukał a ta też będzie dobra:

Arctic MX-2 lub MX-4?

I jakie te paski termoprzewodzące kupić?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JimUSA napisał:

 

Mam ją aktualnie bokiem ustawioną

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ta pasta na morele za 45zl, jeszcze będę szukał a ta też będzie dobra:

 

Arctic MX-2 lub MX-4?

I jakie te paski termoprzewodzące kupić?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Możesz kupić mniejsze opakowanie 1g to na pewno Ci wystarczy na całe APU, a trochę zaoszczędzisz. Na forum jest już temat dotyczący wymiany pasty termoprzewodzącej i termopadów więc zajrzyj do niego żeby nie dublować (jest tutaj w dyskusji ogólnej na pierwszej stronie).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozebrałem cała konsolę, zmieniłem pastę, skręciłem i teraz jak nacisnę miejsce gdzie jest dysk to wywala mi płytę z cd romu. Co jest nie tak?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij przycisk od wysuwania płyty. Ja dokręcałem śrubkę, stawiałem na pokładach, itp itd. Pomagało na chwilę a płytę i tak wypluwała. Odkąd wyjąłem przycisk, problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam odkręcić i przykręcić czy na stałe wyjąć?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakiegoś sposobu naprawy?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Bo jednak wolałbym mieć przycisk

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytę możesz wysunąć z menu konsoli także sposób na jej wyjęcie zawsze jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończą te "ja wszystko zrobiłem tak jak pokazali na youtubie" naprawy sprzętu.

Coś ewidentnie zrobiłeś źle do tego stopnia, że np. uszkodziłeś delikatny osprzęt - bo demontując coś ostrożnie i myśląc przy robocie (choćby robić sobie zdjęcia co i gdzie ma być), ograniczyłbyś sobie kupę stresu i pytań.

Teraz albo pozostaje ci czyjaś pomoc na miejscu, wysyłka na serwis (mogę pomóc) lub duuużo cierpliwości i poskładanie tego tak jaka ma być - czasem pomaga rozłożenie raz i ponowne złożenie.

 

PS.

I jeszcze moja rada - jak przy samym czyszczeniu konsoli narobiłeś takiego bałaganu to odpuść sobie przeróbki układu chłodzenia bo z konsoli zostaną przysłowiowe zgliszcza (coś wspominałeś o lutowaniu :wacko:) i tak jak koledzy radzą - porządne oczyszczenie i nowa pasta termo czynią cuda - chyba że masz wadliwy układ chłodzenia wtedy pomaga tylko jego wymiana na sprawny - żadne czary/wentylatory/święcona woda nie pomogą ;)

Edytowane przez Serwis Konsol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już naprawiłem, okazało się że blaszka była źle ułożona i nie dotykała panelu za guzik od wysuwania płyty tak jak powinna.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×