Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O 21.11.2016 o 16:48, kill napisał:

Uważajcie, bo wam coś wyjaśnią.

Wdepnęliście w kolejnego Losta i nawet o tym nie wiecie :yao:

Nie wiedzieli czy będzie sezon 2 więc cały pierwszy sezon ma zamkniętą budowę i wszystkie główne wątki zostaną zakończone w ostatnim odcinku tego sezonu :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, malyksg86 napisał:

Ja słyszałem w programie movie się na filmwebie, że kontrakt już jest na 5 sezonów...

Kontrakt na kolejne sezony został podpisany już po emisji dwóch pierwszych odcinków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ten serial, bo realizacja tej produkcji jest legendarna, a kilka postaci bardzo mi się podoba. Budżetem to chyba Game of Thrones pobili znacznie. Niemniej sama opowieść jest czerstwa i momentami bardzo irytująca. Serial jest jednym wielkim przykładem tak znienawidzonego przeze mnie "robienia z widza idioty". Jeżeli metodą twórców na opowiedzenie fabuły jest nie opowiadanie i ukrywanie jej za jakimiś sztuczkami w edycji, niedomówieniami, celowym zatajaniem faktów - to znaczy, że ta historia nie jest warta funta kłaków. Od tej strony serial jest pusty niczym dupa po biegunce - w każdym odcinku dzieje się bardzo wiele, ale tak naprawdę nie dzieje się nic. Cały czas mam wrażenie, że postacie zmierzają donikąd, a pytań jest coraz więcej. Odpowiedzi na nie ma, bo są schowane na różne głupie sposoby. Tak jakby twórca chciał powiedzieć: "Nie wiesz o co chodzi, widzu? A to nic, my tak specjalnie żebyś czuł się głupi, a my ci wszystko naraz wyjaśnimy w finałowym odcinku".

 

To nie jest inteligentna telewizja. Dobry serial zadaje pytania i z czasem udziela odpowiedzi, żeby było widać, że historia do czegoś zmierza. Potem zadaje kolejne pytania i znów udziela na nie odpowiedzi. Westworld chce zadawać pytania przez 9 odcinków, żeby odpowiedzieć na nie w ostatnim (jeśli w ogóle) - po 4 odcinkach takiego traktowania ma się już dość. A może po prostu twórcy takich seriali lubią, kiedy subreddity spuszczają się nad ich "geniuszem" i snują swoje teorie? Sam Esmail - twórca Mr. Robot - robił dokładnie tak samo, wieczne odkładanie na później i tajemnicze dialogi, które prowadziły donikąd, dopóki serial nie wyłożył kawy na ławę. Westworld był jednak znacznie gorszy z tym efektem dnia świstaka, który wcale nie dodawał głębi temu serialowi.

 

No cóż, na szczęście są postacie, dla których chce się pozostać przed ekranem - Man in Black, William, Bernard oraz oczywiście genialny Ford. Natomiast na Dolores i Maeve to już patrzeć nie mogę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcinek 6 ledwo wytrwałem. zasnąłem z 4 razy i musiałem sobie cofać. Zastanawiam się czy jest sens to ciągnąć. 

Na razie podobał mi się tylko początek 2, bo to fajna historia jak wchodzi się do parku. Reszta to nudne rozmowy, tak czerstwe to najlepsze określenie.

 

Rysiek z klanu w na wspólnej jest ciekawszy. serio

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Moim skromnym jeśli się męczysz to po prostu odpuść sobie ten serial. (ewentualnie poczekaj na zamknięcie sezonu i opinie na zamknięciu). Każdy ma inny gust, każdemu podoba się coś innego.

Ja odbiłem się od The Walking Death. (nad którym spuszcza się masa osób).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, HarDy napisał:

(ewentualnie poczekaj na zamknięcie sezonu i opinie na zamknięciu).

 

Zamknięte sezony miał 24 i ma seria American Story. Sezony wszystkich innych seriali posiadają otwarte zakończenia. Powód jest prosty: by widzowie chcieli/musieli oglądać kolejny sezon. Przykład nieco przegięty: koniec ostatniego sezonu Walking Dead.

Jeśli ktoś sądzi lub ma nadzieję że w ostatnim odcinku pierwszego sezonu Westworld pozna odpowiedzi na wszystkie pytania to albo urodził się w lesie i właśnie z niego wyszedł lub jest naiwnym dzieckiem.

I by było jasne: nie piszę tego w kontekście mojej niechęci do tego serialu. Po prostu takie są prawa i realia rządzące obecnymi serialami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry odcinek. Podobał mi się. Jeszcze tylko jeden.

Pewne rzeczy podejrzewałem od dawna i pokazali je w taki sposób że niby wiedziałem a jednak coś potrafiło mnie zaskoczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze po poczatkowej przecietnosci, serial sie rozkrecil i z checia odpalam kolejne odcinki... @kill pewnie podobnie ale wstyd mu sie przyznać bo slepo wierzy w swoje przekonania w przeciwienstwie do @cwir

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ...jakoś mi obrzydł ten serial.

 

Dzięki Bany!

 

@kill Bany w temacie, zamykamy?? :1_grinning: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ostatni odcinek gniecie jajka :banderas: Niby się domyślałem takiego rozwiązania, ale i tak emocje wylewają się z ekranu. 

 

Czyli mamy potwierdzenie dwóch linii czasowych i rozwiązanie tajemniczych rozmów Dolores z Bernardem/Albertem. Przemiana Williama szybka, ale przekonująca. W końcu jego wątek przedstawiono tak, że można było to oglądać z zaciekawieniem. W przeciwieństwie do Wyatta i Teddy'ego. Aż żałuję, że Człowiek w czerni jest w to wmieszany. Aktor grający Teddy'ego powinien w następnym sezonie być co najwyżej drzewem.

 

Ja pierdykam, 90 minutowy finał. Jakie to jest dobre. GOTY serial :banderas:  Dawać mnie poniedziałek 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i co? Nikt nie spoiluje zakończenia?

Obawiam się ze wiem co będzie w drugim sezonie ...i w szóstym też. 

Czuję nosem kolejny Prison Break.



Pamiętacie epizod w którym Bernard zabija swoją kobietę a w tle robi się nowy robot?

Cos mnie jajka swędzą że Ford którego zabiła Dolores wcale nie był człowiekiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panie, takim spoilerem walnąć...

IMHO kolejnego sezonu być nie musi - niedomówienia niech zostaną otwarte do interpretacji widzów, ciągnięcie tego na siłę nie ma sensu.

Dla mnie super odcinek, który traktuję jako zamknięcie całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardy, teraz dopiero widzę ...nie moja wina że tapatalk nie rozpoznaje spoilerów z tego forum.

Godzinę temu, HarDy napisał:

IMHO kolejnego sezonu być nie musi - niedomówienia niech zostaną otwarte do interpretacji widzów, ciągnięcie tego na siłę nie ma sensu.

 

O 24.11.2016 o 16:36, Elliot778 napisał:

Kontrakt na kolejne sezony został podpisany już po emisji dwóch pierwszych odcinków .

 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem, że to prowokacja ;-)

Wiem, że podpisali kontrakt na kolejne sezony ale jakoś ciemno to widzę. Dla mnie ten odcinek, mógłby być zamknięciem całości - pewne kwestie zostały wyjaśnione, co prawda zostały pewne niedomówienia, ale czy zawsze trzeba podawać wszystko na tacy? Gdybym był decydentem w hbo to zostawiłbym to tak jak jest - no ale wiadomo, liczy się $$$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie wiem czy chcę zobaczyć co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za genialny finał, co za genialny sezon. Świetnie się to oglądało. Chcę na blu-ray :banderas:

 

Beka z killa, ale spoko, Twoja strata :pazura:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni odcinek podobnie jak te pierwsze, nie powoduje opadu szczeny i nie sprawia że z niecierpliwością wyczekuje kolejnych. W polowie serial sie rozkrecil i liczylem na genialną końcowke ale zgadzam się że zapowiada sie kolejny tasiemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem jeden odcinek - strasznie pokręcona historia, na razie sobie z tym dałem spokój ale może wrócę kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBO, żeby zatrzymać odpływ subskrypcji po GoT wrzuciło od razu trailer do 3 sezonu Westworld.


Wg mnie trochę dziwnie to wygląda, ale może i lepiej, że "wyjdą" z parku dla odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie coś innego się szykuje, może to i dobrze. Dolores tam widać niezłą maniane odpyerdala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×