Skocz do zawartości
Alknawaar

PS3 po wymianie lasera nie włącza gier

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Wiem, że szukaj nie boli ale przekopałem internet w poszukiwaniu problemu i nikt takowego nie miał. Otóż oddałem swoją Slimkę na wymianę lasera. Wszystko picuś glancuś, przychodze do domu podpinam konsolę i formatuję. Po formacie wrzuciłęm płytę z grą Battlefield 3. Gra zainstalowała się prawidłowo po czym stanęła przy 100% synchronizacji trofeów. Zresetowałem więc konsolę i włączyłem grę od nowa. Słyszę jak płyta kręci się i w głównym menu gra jest pokazywana jako zczytana (taka płytka z tytułem) po czym jak ją włączam to mam czarny ekran i na tym koniec. Nic się dalej nie dzieje, zero aktualizacji i instalacji.

Dodam też, że sprawdzałem to na kilku grach i o dziwo Little Big Planet 2 się włączyło po czym doszedłem do pewnego momentu zaraz na starcie i gra zacięła się na dobre.

Co może być tgo przyczyną? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wada lasera - to bym podejrzewał w pierwszej kolejności, problemy z hdd, to w drugiej jak by nie pomogła wymiana lasera na inną sztukę (do testów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu ja bym był bardziej za uwalonym dyskiem/nand?

Gry cyfrowe instalują się OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez diagnostyki można wróżyć z fusów :)

Dzisiaj też mieliśmy klienta co sobie kupił na alledrogo laser "najwyższej jakości" do swojego slima - po 30 minutach pracy zacinało mu gry, a na testach nie był w stanie odczytać duallayerów na bluray-u - jak pokazałem klientowi wygląd soczewek pod mikroskopem stereoskopowym to zobaczył takie coś:

 

ntlg7rdm3isk_t.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to gry cyfrowe instalują się bez problemu i działają też bez problemu. Lasera nie kupowałem na własną rękę. Oddałem konsolę do sklepu konsolowo.pl i pan serwisant był turbo zadowolony ze swojej pracy i powiedział, że gry testował. Zaczynam w to wątpić, że cokolwiek po naprawie było sprawdzane. Dziś po formacie konsoli trwającym całem 18 godzin również gry z płyty nie wchodziły. Konsola widziała grę, zainstalowała ją do 100% po czym wywalała czarny ekran a laser szukał płyty bo skakał po niej jak szalony. Napęd sam w sobie działa bo płyta się rozkręca normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×