Skocz do zawartości
Patricko

The Last of Us: Part II

Rekomendowane odpowiedzi

OK przypadkowo trafilem na to:

image.thumb.png.018c5e200f6fab61553ae7c5b07031b4.png

 

I ja naprawde nie mam nic do tego co kto z kim i jak robi w sypialni.

Ale juz takie afiszowanie sie, to podchodzi jazdą pod publiczke.

Patrzcie jacy jestesmy za rownoscia nasza bohaterka to lesbijka ktora bardziej wyglada jak lesba i jestesmy z tego dumni.

Po co to? Co bedzie nastepne ND wspiera akcje gay-mers? hmmm a moze juz to robia....

 

Jak pisalem w innym watku tym o E3 - nie mam nic przeciwko ukazywaniu w grach postaci roznych orientacji, ew stosujac parabole pokazywac czym w ogolnosci jest dyskryminacja. Ale to?

 

Jesli cala fabula bedzie robiona pod to zeby pokazac dzielna dyke walczaca z calym swiatem w obronie swojej milosci to nie wiem czy mnie to przekona.

 

a i ponoc Ellie bedzie jedyna grywalna postacia.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak historie z jedynki uznaje za jedno z najlepszych growych doświadczeń, tak właśnie zacząłem się obawiać nieco o kontynuację. Pewnie ja sprawdzę, bardzo możliwe że premierowo, ale boje się, że nie będzie już tak mocnej i dorosłej historii, tylko właśnie jakieś takie pierdolety...

Nie skreślam, ale w moim prywatnym rankingu oczekiwań na gry last of us 2 spadło za days gone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni będą się zasłaniać wolnością twórczą itp ale prawda jest taka, że to zwykła promocja całego tego syfu zwanego LGBT i cholera wie co jeszcze. Główny bohater powinien być "normalny" bo normalnych ludzi grających w gry to 99% patrząc na to faktycznie ile homo osób chodzi o świecie.

Developer niech zajmie się robieniem gier i tworzeniem bohatera z którym każdy może się identyfikować. Nie będę grał Joelem...? Hype na grę spadł o 50%.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Frost Prime napisał:

Nie będę grał Joelem...? Hype na grę spadł o 50%.

W mało którego bohatera, którym przez ponad 20 lat grania kierowałem, potrafiłem się tak wczuć i tak się z nim zżyć. Brak Joela jako głównej postaci to będzie tłusty minus dla tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Frost Prime napisał:

Oni będą się zasłaniać wolnością twórczą itp ale prawda jest taka, że to zwykła promocja całego tego syfu zwanego LGBT i cholera wie co jeszcze. Główny bohater powinien być "normalny" bo normalnych ludzi grających w gry to 99% patrząc na to faktycznie ile homo osób chodzi o świecie.

Developer niech zajmie się robieniem gier i tworzeniem bohatera z którym każdy może się identyfikować. Nie będę grał Joelem...? Hype na grę spadł o 50%.

 

Wyczuwam złe wspomnienia albo ukryte preferencje :messi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Frost Prime napisał:

Oni będą się zasłaniać wolnością twórczą itp ale prawda jest taka, że to zwykła promocja całego tego syfu zwanego LGBT i cholera wie co jeszcze. Główny bohater powinien być "normalny" bo normalnych ludzi grających w gry to 99% patrząc na to faktycznie ile homo osób chodzi o świecie.

Developer niech zajmie się robieniem gier i tworzeniem bohatera z którym każdy może się identyfikować. Nie będę grał Joelem...? Hype na grę spadł o 50%.

 

Ale zaslaniac to sie moga studia ktore nie robia sobie teczowego logo.

Czy UBI wydajac mlodziezowe srajace nieco tecza WD2 zmienil logo na teczowe? No nie!

Czy SEGA umieszczajac w Yakuzie Zero transa, zmienila swoje logo na teczowe i szczycila sie tym? No nie!

I o ile UBI pogrywal na politycznej poprawnosci, o tyle SEGI o to nie posadzam taka postac sobie wymyslili i to uznaje za wolnosc tworcza.

To co robi ND w mojej opinii nie ma nic wspolnego z wolnoscia tworcza. I to troche mnie zniecheca jak pisalem powyzej.

Glowny bohater moze byc jaki tworca chce ale mozna to zrobic bez zbednego afiszowania sie.

Przyklad - Left Behind - najwyrazniej zupelnie inaczej zrozumialem ten dodatek. Dwie przyjaciolki nastolatki, brak chlopa w kolo, wiadome jest ze nastolatki sa ciekawe i proboja roznych rzeczy (znam conajmniej 3 hetero kobiety ktore pierwszy pocalunek zaliczyly z kolezanka - obecnie mężatki) i tak to potraktowalem. Nie widzialem tam epatowania, wpychania tego widzowi (trailera)/graczowi na sile.

Ale tutaj mam wrazenie ze wpycha sie to... zamiast jakiegos zawiazania akcji podania kontekstu

 

a teraz dla porownania TLOU1 z E3 zestawcie to z TLOU2 i odpowiedzcie sobie sami na pytanie co bardziej wam pasuje, gdzie lepiej zarysowano postaci, ktore z filmikow sa lepiej zrealizowane:

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ wy pierdolicie o tych LGBT.. Zrobili sobie bohaterkę lesbijkę i chuj z tym. Piszecie jakby w co drugiej grze forsowano LGBT, a tak nie jest. I niech się afiszują jak mają ochotę. Niech robią co im się podoba. Ich gra, ich preferencje, ich logo na fejsie. Jak wam to aż tak przeszkadza to nie grajcie w grę. Nie za bardzo rozumiem w imię czego, ale ok. Ewidentnie nie każdemu wolność słowa, poglądów i orientacji odpowiada...

  • Like 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, cwir napisał:

Ależ wy pierdolicie o tych LGBT.. Zrobili sobie bohaterkę lesbijkę i chuj z tym. Piszecie jakby w co drugiej grze forsowano LGBT, a tak nie jest. I niech się afiszują jak mają ochotę. Niech robią co im się podoba. Ich gra, ich preferencje, ich logo na fejsie. Jak wam to aż tak przeszkadza to nie grajcie w grę. Nie za bardzo rozumiem w imię czego, ale ok. Ewidentnie nie każdemu wolność słowa, poglądów i orientacji odpowiada...

To działa w dwie strony kolego. Każdy homo "musi" powiedzieć że nim jest i że to jego sprawa i uj ci do tego. No dobra tylko po co to mówi jak mam to mieć gdzieś i on to ma gdzieś? Informacja zbędna i nikt nie musi tego wiedzieć więc po co? Pieprzona polityka nawet w gry się wpieprza.

Nie wiem czy ktoś z was pamięta, ale w pierwszej części ten koleś który nam pomagał to był gej i co? I nic.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Frost Prime napisał:

To działa w dwie strony kolego. Każdy homo "musi" powiedzieć że nim jest i że to jego sprawa i uj ci do tego. No dobra tylko po co to mówi jak mam to mieć gdzieś i on to ma gdzieś? Informacja zbędna i nikt nie musi tego wiedzieć więc po co? Pieprzona polityka nawet w gry się wpieprza.

Nie wiem czy ktoś z was pamięta, ale w pierwszej części ten koleś który nam pomagał to był gej i co? I nic.

 

To nie działa w obie strony kolego. Pierwsze słyszę że każdy homo musi powiedzieć że nim jest, znam kilku i zeszło każdemu dwadzieścia parę lat zanim się przyznali. O ile nie jesteś w jakiejś gejowskiej lub pojechanej kulturalnie dzielnicy w dość mocno progresywnym kraju, to żaden gej Ci nie będzie skakał przed nosem chwaląc się że nim jest, a już na pewno nie w Polsce. Natomiast w drugą stronę sprawa wygląda tak że hejtujesz LGBT za to że mają inne upodobania (z którymi się urodzili więc jaki mieli wybór?), mimo tego że w ogóle Cię to nie dotyczy, nic Ci nie grozi z ich strony i są mniejszością, która chce tylko swobodnie koegzystować i mieć takie same prawa jak Ty, bo czemu mieli by nie mieć.

 

No chyba że jednak Cię to dotyczy, ale nie chcesz się przyznać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką nieprzyjemność znać dwóch gejów, którzy bardzo skaczą i bardzo się chwała swoimi poglądami, zwłaszcza jeden z nich. Do tego ten jeden jest szefem tego drugiego i ogólnie jest dyrektorem pewnej placówki z którą pośrednio współpracuje i znam dość dobrze wszystkich, którzy tam pracują. Ta dwójka zdecydowanie nie jest ciemiężoną mniejszością a wręcz przeciwnie. Także nie generalizowalbym aż tak bardzo, że oni są tacy biedni i tylko chcą być szanowani na równi z innymi. Ale to chyba dyskusja w sumie nie na forum o gierkach.

Mi osobiście nie przeszkadza to że ktoś jest czy nie jest homo, tylko irytuje mnie i pewnie innych biorących udział w dyskusji ta cała chora poprawność polityczna. Niech robią grę z lesbijką, jeszcze jak. Ale po cholerę zmienianie loga i krzyczenie wręcz, że robią grę o lesbijce? To bardziej się liczy to, że jest nastolatką czy lesbijką, bo już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch gejów, gdzie jeden jest dyrektorem czegoś więc jest pewny siebie, to nie każdy gej, jak pisał kolega wyżej. Ja w każdym razie w Polsce takich jeszcze nie spotkałem. Tak czy siak, nie zamierzam tu nikomu poglądów narzucać, mimo iż dla mnie hejtowanie nieszkodliwych gejów to strata czasu i nie widzę w tym uzasadnienia. Natomiast czepianie się ND że sobie logo zmieniają na tęczowe, to już lekka dziecinada. Może mają potrzebę wspierania LGBT. Niech sobie wspierają. Może przez to właśnie że taki krzywy odzew jest ludzi którzy hejtują dla zasady.

 

Jeszcze jakby się tam dwaj kolesie lizali to można skrzywić ryja, ale dwie laski? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Patricko napisał:

Laski to dość górnolotne stwierdzenie

 

Haha. Mimo wszystko. Nie są to dwaj kolesie :messi:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi o to jak polityczna poprawnosc wplywa na nasze hobby.

Przyklady:

Bayonetta - krzyki ze uprzedmiotowienie kobiet, seksualizacja

Dead or Alive - te same krzyki ze co to ma byc ze sprowadzenie kobiet do roli przedmiotow seksualnych

Nier Automata - i krzyk o sukienke czy spódniczke glownej bohaterki.

GTA - no tej serii to sie za wszystko obrywa.

 

Ale juz jak mamy gry dajace graczowi wybor (seria Mass Effect) czy wchodzic w relacje hetero czy homo (i tak dobrze ze jest wybor) to peany jakie to cudowne.

Stara Lara (przed rebootem) tez zbierala becki za bycie sprowadzona do obiektu, ale juz jak mamy Ellie w kraciastej koszuli i teczowe logo ND to jest w porzo.

 

I problem polega na tym ze jesli polityczna poprawnosc bedzie nam narzucac sporo rzeczy nie dajac wyboru (innego nizli w ta gre zagram a w ta nie zagram) to pytanie kiedy te gry ktore nie koniecznie nam pasuja z powodu takiego a nie innego przedstawienia bohaterow (do wyrzygania politycznie poprawne) stana sie wiekszoscia.

 

Przecietne Hatred mialo byc usuniete ze steam mimo iz Postal 2 w ktorym szczamy na zwloki po tym jak dokonalismy dekapitacji łopata jest na tej platformie dostepny... To wlasnie pokazuje jak wybiorczo traktuje sie wolnosc tworcza.

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że wolał byś wybór czy Elle jest lesbijką czy nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, xavris napisał:

Do tego ten jeden jest szefem tego drugiego

 

Czyli jeden wchodzi w dupę drugiemu, wszystko się zgadza :30vm3cw:

 

Co do gry, nie przeszkadza mi motyw lesbijski, dopóki gra nie stara się na tym wybić. The Last of Us to przezajebista gra, która broni się sama całą masą rozmaitych rzeczy, gameplay'em, fabułą, grafiką. Jestem spokojny o kontynuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bartek_Red napisał:

Co do gry, nie przeszkadza mi motyw lesbijski, dopóki gra nie stara się na tym wybić. The Last of Us to przezajebista gra, która broni się sama całą masą rozmaitych rzeczy, gameplay'em, fabułą, grafiką. Jestem spokojny o kontynuację.

 

Otóż to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cwir napisał:

rozumiem że wolał byś wybór czy Elle jest lesbijką czy nie? :)

Myślę, że chciałby grać ellie, która jest lesbijką, a nie lesbijką, która jest ellie.

Chyba nikomu nie przeszkadza to, że ona jest homo, tylko to, że oni chyba zaczynają promować tą grę tym faktem.

2 minuty temu, Bartek_Red napisał:

 

Czyli jeden wchodzi w dupę drugiemu, wszystko się zgadza 

Że tak powiem, trafiłeś w dychę nawet nie wiesz jak bardzo :p

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cwir napisał:

rozumiem że wolał byś wybór czy Elle jest lesbijką czy nie? :)

 

Nie ten typ gry. Tutaj mamy cos narzucone i albo to pasuje albo nie.

Jesli byla by to gra otwarta gdzie to my ksztaltujemy nasze relacje z innymi postaciami to wtedy moglibysmy pogadac.

 

I jeszcze jedno @cwir i @Bartek_Red - dla jednego przezajebista - jak dla was panowie. Dla innego ot dobra pozycja, ktora zniszczyly takie wlasnie opinie w stylu mesjasz i 11/10. Ogralem 2 razy bo po pierwszym myslalem ze moze cos mnie ominelo ze czegos nie dostrzeglem. Ale nie to po prostu dobra pozycja z bolaczkami o ktorych sie nie mowi bo to przeciez ND.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że proporcje rozkładają się tak, że TLoU dla zdecydowanej większości graczy jest więcej niż dobrą pozycją, w związku z tym nie robiłbym afery z tego, że dwie laski pocałowały się na gameplay'u. Ja wolałem skupić się na rzeczach, których nie widziałem wcześniej w żadnej innej grze z tego gatunku. Myślę, że animacja zaproponowana przez Naughty Dog, to będzie nowy poziom jakości. Ciężko było w ogóle określić, gdzie występuje skrypt, a gdzie czysty gameplay kontrolowany w 100% przez gracza.

 

Co innego gdy Ubi robi to co chwilę w WD2, które jest rzeczywiście tylko dobrą pozycją, a co innego gdy taki wątek (który pewnie nie będzie żadną główną osią) występuje w grze, której średnia ocen wynosi grubo powyżej 90%. Jedni próbują wybić się na kreowaniu pozytywnego podejścia do tematu, drudzy po prostu skupiają się przede wszystkim na dostarczeniu jak najlepszego produktu. I tak jak zostało powiedziane, zaczynacie jojczeć, jakby w co drugiej grze pojawiały się takie tematy ;) Lesbijki są, były 10 lat temu, były też w starożytnym Rzymie, gdy powstawały pierwsze całodobowe burdele. W Left Behind była już namiastka i nie przeszkadzało mi to zupełnie, twórcy nie weszli nagle z butami marki "LGBT", tylko zgrabnie wplątali to w logiczny sposób, nie na siłę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, MagEllan napisał:

dla jednego przezajebista - jak dla was panowie. Dla innego ot dobra pozycja, ktora zniszczyly takie wlasnie opinie w stylu mesjasz i 11/10.

 

No nie do końca. Dla 9 przezajebista, dla jednego dobra ;). 95% metacritic i 17 milionów sprzedanych egzemplarzy. Myślę że zasłużyli na kredyt zaufania, a nie czepianie się czy bohaterka jest homo czy ich logo tęczowe. Ja łykam grę na premierę i nawet się poświęcę i zagram na PS4 ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cwir napisał:

 

No nie do końca. Dla 9 przezajebista, dla jednego dobra ;). 95% metacritic i 17 milionów sprzedanych egzemplarzy. Myślę że zasłużyli na kredyt zaufania, a nie czepianie się czy bohaterka jest homo czy ich logo tęczowe. Ja łykam grę na premierę i nawet się poświęcę i zagram na PS4 ;)

 

Znam statsy. Milego poswiecenia i grania.

 

4 minuty temu, Bartek_Red napisał:

Myślę, że proporcje rozkładają się tak, że TLoU dla zdecydowanej większości graczy jest więcej niż dobrą pozycją

Ciężko było w ogóle określić, gdzie występuje skrypt, a gdzie czysty gameplay kontrolowany w 100% przez gracza.

 

a co innego gdy taki wątek (który pewnie nie będzie żadną główną osią) występuje w grze

W Left Behind była już namiastka i nie przeszkadzało mi to zupełnie, twórcy nie weszli nagle z butami marki "LGBT", tylko zgrabnie wplątali to w logiczny sposób, nie na siłę.

1. zgoda

2. bo calosc dla mnie wygladala jak oskryptowany kawalek kodu - dosc typowe dla prezentacji.

3. Po premierze pogadamy pewnie za rok - ja obstawiam bedzie to bardzo wazny watek zwiazany z przemiana Ellie w killing machine

4. W Left Behind bylo to wplecione tak ze i mnie nie przeszkadzalo. Tutaj panie uaktywnie sie moja alergia na polityczna poprawnosc - wiecej o tym poczytasz w moich postach w temacie E3 2018 jesli ciebie to interesuje. Tutaj nie bylo to tak subtelne i naturalne jak w Left behind moim zdaniem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby wiedzieć jak fajnie wyglądało np w filmie wprowadzenie homo postaci to świetnie zagrał role geja Val Kilmer w filmie "Kiss Kiss Bang Bang". Dyskretne, ciekawe i zabawne. 

Jakby ta cała sytuacja wyszła np w trakcie grania pewnie nie miałbym nic przeciwko bo tak to wygląda to jakby ND krzyczeli - robimy grę o homo bohaterach!!!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frost Prime

Left Behind - fajnie zrobione wyszlo w trakcie grania wyszlo naturalnie OK

Life is Strange - motyw dobrze zarysowany, bez przesadzy posrodku innych problemow nastolatkow wkomponowane dobrze 

TLOU2 - yeb z grubej rury. 

Tak ja to widze. 

Do tego wkleilem prezentacje TLOU1 powyzej i moim zdaniem ta wypadla o niebo lepiej nizli ta z TLOU2. 

 

I jesli ktos mi powie ze nie jest to plan majacy na celu zwiekszanie reprezentacji odmiennosci w grach to odsylam do wywiadu z Rianna Pratchett w ktorym mowila o tym ze malymi kroczkami sie to dzieje, ze sama chciala by widziec Lare Croft jako lesbijke (mimo iz przez lata jesli dobrze pamietam Lara byla niezalezna i nie wchodzila w relacje), ze pojawiaja sie postaci drugoplanowe ale jeszcze nie czas na glownego bohatera geja.

No i prosze okazalo sie ze juz czas nie bohater a bohaterka. 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiło na mnie wrażenia scena pocałunku dwóch dziewczyn, rozumiem pewnie że niektórym skoczyło ciśnienie ale uspokajam zawsze mogło być parówkowo wiecie co mam na myśli. Mam nadzieje że nie będą bardzo kombinować z rozgrywką taka Lara mi nie pasuje, jednak został bym przy modelu z jedynki spokojnie i powoli do przodu, czekam więc na kolejne gameplaye i hit i tak już jest, tylko żebyśmy nie musieli czekać wieki na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×