Skocz do zawartości
Patricko

The Last of Us: Part II

Rekomendowane odpowiedzi

gra wyglada super :) tylko szkoda ze ja tak zepsuli dla promocji tego co teraz sie pcha na siłe wszedzie. to w sumie jedyna gra na ktora czekałem na ps4 :)

 

można by sprzedawac .

W dniu 1.05.2020 o 08:58, MagEllan napisał:

To sa stare wycieki plus pare nowych scen. Wiec tak wiecej materialu.

dokladnie to 49dni.

Mysle ze tego wycieku to nawet hydraulik Mario nie zatrzyma.

Gra bedzie miala problem bo tak czy siak podzielila by graczy. Ale teraz czesc moze po prostu olac gre.

I ja wiem ze wielu mowi ze wazny jest kontekst a nie wyrwane sceny i to jeszcze bez kolejnosci chrolonologiczej. Ale moim zdaniem to czego nie wiemy raczej nie moze zmienic tego co wiemy i nawet jesli dostaniemy wiecej informacji to no dobrze nie jest w mojej opinii.

Tez zrobilem sobie local backup tych 95minut.

i ja swojej opinii nie zmieniam. Czy ogram? Tak jasne ze tak, ale pewnie w 3 lata po premierze jak bedzie mozna gre kupic za nascie PLN.

Choc jesli faktycznie ludzie tak jak pisza nie bede kupowac to moze gra poleci z ceny duzo szybciej.

Dlaczego ogram - zeby jednak sam sie przekonac co tam ND wymyslil. 

Tak samo jak siegam bo inne krytykowane gry (no tutaj EA ma abo wiec czekam kiedy moge je ograc za 15pln). 

 

Ale szczerze filmy akcji klasy B maja lepsza fabule nizli to dzielo. 

w sumie to się zgadzam :) chodzi mi o to ze na premiere nie ma szans nie dam temu zarobic nad czym bardzo ubolewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chazy_Chaz

Wybor. Ty wybierasz kupisz na premiere - i swietnie baw sie dobrze. Moze jestem w bledzie i moze jednak to czego nie wiemy zmieni postrzeganie fabuly.

Ja wybieram poczekac.

Co kto lubi co komu pasuje :)

milego grania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MagEllan napisał:

@Chazy_Chaz

Wybor. Ty wybierasz kupisz na premiere - i swietnie baw sie dobrze. Moze jestem w bledzie i moze jednak to czego nie wiemy zmieni postrzeganie fabuly.

Ja wybieram poczekac.

Co kto lubi co komu pasuje :)

milego grania!

cos musiałem zle napisac nie kupuje na premiere bo nie wspieram tego co tam zrobili , :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Chazy_Chaz napisał:

cos musiałem zle napisac nie kupuje na premiere bo nie wspieram tego co tam zrobili , :)

a moze to ja zmeczony bylem i koncowke o ubolewaniu zle zinterpretowalem.

Tak czy siak to o wyborze nawet jesli nie tyczy sie Ciebie i tak jest prawdziwe.

Ogra sie ta gre to sie ja oceni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze tutaj material sprzed paru dni

Niel, devsi mowia o grze

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z kupnem 

Anita S. maczała w tym palce także moze byc różnie 

bardzo bym chciał inaczej bo jedynka była super ale teraz na topie jest biała rasa jest be itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recki przytlaczajaco pozytywne niemniej polecam tez zapoznac sie z tymi ktore sa mniej przychylne.

I brac pod uwage ze kopia recenzencja wiazala z obostrzeniami (o ktorych nie wielu recenzentow wspomina - na temat tego co mozna mowic a co nie).

 

Z tych mniej przychylnych znalazlem:

YT - SkillUp

 

Pisane: vice.com, arsTechnica, (i zaskoczenie) Polygon.

 

ArsTechnica zdaje sie potwierdzac nieco to co bylo w wyciekach:

 

Cytat

Developing bonds between characters struggle for space to breathe as the game makes frequent changes to the characters’ circumstances and perspective. Without giving too much away (and with plenty of intentional vagueness to avoid spoilers), there’s a sudden mid-game twist that takes this idea to its extreme, creating a parallel narrative that quickly saps any story momentum that had been building to that point.

 

In the place of that momentum, the narrative takes a left turn into a largely unrelated side story about former enemies turning into unlikely allies. In the process, the game leans heavily on dramatic irony, giving a winking nod to an audience that often knows the result and coming consequences of a scene before the characters involved. This occasionally lands with the genuine impact of new perspective and understanding. More often, though, it hits with the wet thud of unsubtle emotional manipulation.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czytej ciekawosci:

Ilu z Was bierze gre day one, a ile osob czeka na wiecej recek ktore wyjda po premierze bez restrykcji ktorych musieli przestrzegac recenzenci zeby wypuscic recki wczensiej?

 

milego grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż będzie w płatkach dawana na PS5, cokolwiek więcej to szkoda hajsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Patricko napisał:

Poczekam aż będzie w płatkach dawana na PS5, cokolwiek więcej to szkoda hajsów.

 

I mówi to człowiek, który splatynował jedynkę i wbił wszystkie trofea w dodatkach, LoL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsio ograne za darmo na koncie zajomego (jak czytasz to dzięki!). Co nie zmienia faktu, że to najgorsze multi w jakie w życiu grałem, nie dziwię się że olali je w dwójce. Przynajmniej tyle rozumu okazali

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę premierowo. 

Znam spoilery, nie czytałem recenzji.

Wyrywając scenę z kontekstu z każdej rzeczy można zrobić gówno.

Jeżeli po przejściu będę rozczarowany, to przynajmniej będę miał swoje zdanie.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodzi premierowo (prezent urodzinowy od lubej). Mnie żadne opinie i hejty nie ruszają. Wszelkie spoilery skutecznie omijałem i sam wydam opinię jak ukończę. Nawet jeżeli okaże się, że fabularnie gra faktycznie nie dowiezie tak jak twierdzi wiele osób, to wiem że samą rozgrywką, klimatem i doznaniami audio-wizualnymi TLOU 2 usatysfakcjonuje mnie na tyle, że nie będę żałował ani jednej spędzonej minuty. Jeśli jeszcze do tego fabuła jednak mi siądzie, to będzie to już tylko bonus.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym do biora szybciej niz pozniej. Milego grania.

 

U mnie nic sie nie zmienilo i mam podobnie jak @Patricko

jak bedzie za grosze albo pozyczona. Co do multi Patricko - pracowali nad nim i moze jeszcze bedzie bo w leakach byly z niego urywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje sa pozytywne, ale juz jest tyle memow z ign 10/10, ze poczekam tydzien na opinie graczy. Audio-wizualnie petarda podobno najladniejsza gra na konsole, ale fabularnie... no wlasnie przez fabule i sposob prowadzenia ogralem jedynke z 5 razy na ps3/ps4. Tutaj jest podobno jeden wielki chaos mimo pokazania dwoch stron medalu. Po ochlonieciu stwierdzam, ze jebac poprawnosc polityczna bo mozna na to przymknac oko i w tych zjebanych czasach niestety wszedzie to pakuja (ostatni sezon domu z papieru popsuli mi bardzo) i poza babochlopem na 30h gry jest pewnie pare glupich scenek, ale jesli w fabule sa takie bledy logistyczne to nie wiem ile osob siedzialo nad scenariuszem przez 7 lat..

Tutaj kolejny spojler (2 minutowa cutscenka) i nizej mozna sobie poczytac jak bardzo to jest glupie

 

 


Babochlop: Joe Miller
Joel: kim jestes?
Babochlop: zgadnij...
Joel: :notsure:

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Czekam tydzien i jak bedzie dobrze to za 2 stowki biore uzywke.

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek odbieram preorder. Jak wcześniej nie byłem napalony na grę, to po wyciekach i bólu tyłka niektórych osób jestem bardzo ciekawy fabuły. 

Przeczytałem już wiele recenzji. Nie sądziłem, że ta gra może mnie zaskoczyć jeszcze bardziej jeśli chodzi o moje oczekiwania przedpremierowe.

Zwłaszcza ile bzdur i płaczu było jak bardzo ma być zła. Szacunek dla ND, że udało im się udźwignąć ciężar jedynki. Teoretycznie byli skazani na porażkę, bo kontynuacji magnum opus się nie robi. Oni zrobili to drugi raz, jeszcze lepiej. Pięknie pocisnęli tym wszystkim płaczkom, co skreślili grę na podstawie nic nieznaczącego wycieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@redo pogadamy jak ograsz. To ze wyciek nic nie znaczy to jest po prostu odwrocenie narracji czesc damage control. Moge sie mylic ale to moje zdanie w piatek pojawia sie filmy ktore beda omawiac spoilery i porownywac do leakow. Wtedy sie okaze. 

EDIT: zgadzam sie ze to wyrwane z kontekstu rzeczy ale przedstawiajace conajmniej 2 glowne zakrety w fabule.

 

@SkibaPL

w spoiler biore zeby nie bylo. 

Spoiler

To ze to przewidziales to jedno. 

To co piszesz to jeszcze mozna usprawiedliwic fabularnie jakas pokrecona logika. 

 

Ale to co dzieje sie pozniej juz nie. Bo jest to po prostu zenujace. 

Czyli A. ostro tlucze Tommiego, i jak powiedziala bardzo powoli bedzie grac w golfa (zupelnie niepotrzebna brutalnosc) ewidentnie A jest ostro nakrecona chce zemsty chce krwi jak niezly psychol. 

 Nie nie skupulow zeby skatowac Tommiego, wpada na to wszystko E. i co dzieje sie pozniej? 

Zamiast jak sugeruje jej jeden z ziomkow nie zostawiac swiadkow - co ma sens w tym dog eat dog swiecie. To nie nagle zostawia tommiego i ellie. 

Toz to proszenie sie o kolopoty nie wiem jak mozna byc tak glupim skoro juz i tak zabija sie ludzi hurtowo (body count +2 nie robi roznicy chyba prawda, bo ciezko mi uwiezyc w nagle budzace sie sumienie)

 

To samo dzieje sie conajmniej raz jeszcze. 

 

Takiej glupoty fabularnej nie da sie obronic. To cos jak w filmach ogladasz film i widzissz ze bohater dokonuje zemsty ale zostawia swiadkow to juz wiesz jak dalej potoczy sie film. 

:(

 

Domniemane zakonczone z reddit zdaje sie byc potwierdzone w 2 reckach :( 

To co odjebali to przekracza ludzkie pojecie i sorry ale jesli mamy taki dysonans ludo narracyjny jak opisuja to ja wysiadam. 

Postac X zabija bez litosci z zemsty (nie zeby przezyc zeby sie mscic) po czym ma nagle ma przeblysk sumienia ej moze jednak oszczedzic. 

Postac Y zabija bez litosci hurtowe ilosci ludzi (nie zeby przezyc zeby sie mscic) po czym ma nagle ma przeblysk sumienia ej moze jednak oszczedzic. 

Postaci X i Y sie spotykaja tez w walce wiecej niz raz. 

 

Czy tylko ja uwazam to za glupie? 

Szczegolnie w odniesieniu do sztampowej ale dobrze poprowadzonej opowiesci w part1. 

 

https://venturebeat.com/2020/06/12/the-last-of-us-part-ii-review-a-brilliant-game-that-is-not-what-it-seems/ : "the ending involves a guitar"

https://theface.com/life/the-last-of-us-2-naughty-dog-game-playstation : "The story concludes with an act of mutilation that is tethered to one of the game's few non-violent activities."

 

I jeszcze jedno przewidywanie i tak wiem moge sie mylic i moge byc w bledzie jesli tak to to odszczekam. Ale masa ludzi ktorzy kupia gre bedzie zawiedzona i bedzie ja sprzedawac kopie z drugiej, trzeciej reki beda taniec szybko. 

Czas pokaze 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gre hest hype wiec nie sadze ze bedzie szybko taniec , ale gra bedzie kupa i to juz wiadome bynajmeniej dla fanow pierwszej czesci a kupowanie gry zeby sprawdzic to glupota bo glosujemy portfelem .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, gierka która zdobywa masę 9 i 10/10 wiadomo, że będzie kupa. :4_joy: Akurat jestem jednym z tych fanów pierwszej części, którą ukończyłem kilka razy i jakoś nie hejtuję dwójki, także twój argument już w tym momencie został obalony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby przed przemierza RdR 1 albo 2 pojawiły się pewne spojlery, też lud by srał żarem. Jednocześnie gra nie jest kupą, ciekawe.

Może kiedyś ten sam lud zrozumie, że sceną wyrwana z kontekstu jest, mówiąc bardzo delikatnie, chuja warta.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale są nowe przecieki . Jest cała fabuła już w necie.

Nic nie zmieni faktu, że fabuła jest bardzo słaba oraz, że brutalność w tej grze to najgorsze doświadczenie growe. Nie ma co czytać przekupionych wcześniejszych recenzji. Sam jestem ciekawy tych recenzji, gdzie gry nie były dostarczone ludziom i gdzie embargo nie bedzie ograniczało wypowiedzi.

 

Nie widzicie tego sprytnego zabiegu, gdzie wiara po pierwszych wyciekach usuwała zamówienia a NG sprytnie dostarczy gry do recenzji, które pojawiły się na tydzień przed premierą?

 

Jeśli nowe recenzje po premierze i opinie graczy będą podobne to tych co już znamy to wtedy moje słowa pójdą na wysypisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xavris napisał:

Myślę, że gdyby przed przemierza RdR 1 albo 2 pojawiły się pewne spojlery, też lud by srał żarem. Jednocześnie gra nie jest kupą, ciekawe.

Może kiedyś ten sam lud zrozumie, że sceną wyrwana z kontekstu jest, mówiąc bardzo delikatnie, chuja warta.

 

No to pogadamy jak pograsz 2 godziny. 

Bo wiem ze potrafisz dostrzec negatywy jak mialo to miejsce w death stranding. 

 

Ale wierz mi to co widzialem w pierwszych 2 godzinach + spoilerach to nie wiem co by musieli zrobic zeby to uwiarygodnic. 

Bo to sie kupy nie trzyma na zadnym poziomie. 

Mam na mysli fabule.

 

Wiec prosze po pierwszej sesji wez napisz jakies wrazenia. 

 

@Kolos28

recek sie nie kupuje, a przynajmniej ja w to nie wierze za duze ryzyko.

Ale fakt faktem cos z nimi jest na rzeczy skoro w PL jakies pierdolkowe kanaly z 20K sub dostaly gre a duze ktore gry od sony wczesniej dostawaly gry nie dostaly to samo w wielkim swiecie nagle YT zasugerowal mi z 10 recek z jakis z dupy kanalow po 15 - 25K subow. Wzystkie 10/10 przypadek? 

 

To samo do wszystkich patrzec na srednia? 

conajmniej 6 recek z oceniami 8 czy 9 narzekalo na fabule gry. 

No to za to ta ocena ja sie pytam. 

 

Recki to kwestia dostepu tego ze firmy moga cos dac (szczegolnie mniejszym kanalom i te moga sie na tym wybic - win-win dla firmy i ytberka). 

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Nóżka napisał:

Akurat jestem jednym z tych fanów pierwszej części, którą ukończyłem kilka razy

Wbita platyna na PS3 i PS4, wiec wyobraz sobie jak bardzo wkurwilem sie po tych pierwszych wyciekach. Jeszcze wszystko sie dobrze skladalo bo piateczek i caly weekend mozna grac, ale pierdole poczekam i moze to odszczekam po reckach graczy w co watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to pogadamy jak pograsz 2 godziny. 
Bo wiem ze potrafisz dostrzec negatywy jak mialo to miejsce w death stranding. 
Ale wierz mi to co widzialem w pierwszych 2 godzinach + spoilerach to nie wiem co by musieli zrobic zeby to uwiarygodnic. 
Bo to sie kupy nie trzyma na zadnym poziomie. 
Mam na mysli fabule.
Mag, lubie czytać Twoje posty ale w temacie TLoU 2 jesteś już strasznie irytujący. Od wycieku, które na swoje szczęście kompletnie ominąłem, starasz się wszystkim na siłę wmówić jakie to czeka nas rozczarowanie, rozgoryczenie, wpychanie na siłę ideologii lgbtqtwtwgw do naszych głów. Fajnie, że widziałeś wyciek itd i sobie wyrobiłeś już zdanie ale po co prowadzenie tej krucjaty i na każdym kroku podkreślanie, że "miłego grania" ale miłe to nie będzie bo wyciek bo fabuła się nie trzyma kupy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×