Skocz do zawartości
Patricko

The Last of Us: Part II

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, SkibaPL napisał:

Wbita platyna na PS3 i PS4, wiec wyobraz sobie jak bardzo wkurwilem sie po tych pierwszych wyciekach. Jeszcze wszystko sie dobrze skladalo bo piateczek i caly weekend mozna grac, ale pierdole poczekam i moze to odszczekam po reckach graczy w co watpie.

 

Ale stary nawet recki ktore maja 8/10 krytykuja gre i daja podwpowiedz ze tym ktorzy lubi czesc pierwsza moze sie nie spodobac:

przyklad (pierwszy raz slysze o tym servisie ale przy okazji TLOU2 zalapal sie na metacritic)

https://www.newgamenetwork.com/article/2309/the-last-of-us-part-ii-review/

 

Do tych bardziej czulych na spoilery nie czytac mimo iz to jest recka bezspoilerowa. Ale mimo wszystko. Ty Skiba mozesz bo ona mowi mniej nizli Ty juz wiesz.

15 godzin temu, malyksg86 napisał:

Mag, lubie czytać Twoje posty ale w temacie TLoU 2 jesteś już strasznie irytujący. Od wycieku, które na swoje szczęście kompletnie ominąłem, starasz się wszystkim na siłę wmówić jakie to czeka nas rozczarowanie, rozgoryczenie, wpychanie na siłę ideologii lgbtqtwtwgw do naszych głów. Fajnie, że widziałeś wyciek itd i sobie wyrobiłeś już zdanie ale po co prowadzenie tej krucjaty i na każdym kroku podkreślanie, że "miłego grania" ale miłe to nie będzie bo wyciek bo fabuła się nie trzyma kupy.

Rozumiem. 

Serio. 

Wylaczam sie poki co. 

Byc moze przesadzilem. 

 

12757847905a45fto_ja_przepraszam.jpg

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe, jajca siem nie kurczom temu koniu :49_triumph:

 

 

P.s. Mag ależ wodzu, co wódz?

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sithman napisał:

Łe, jajca siem nie kurczom temu koniu :49_triumph:

 

 

P.s. Mag ależ wodzu, co wódz?

Dokladnie tak. 

:)

Chcialem opowiedziec dowcip... 

ten o gasce balbince

....

 

 

@malyksg86

I tak tylko dopowiem, na wypadek jakby moj poprzedni post byl zle zrozumiany.

Pelen, luzik. Rozumiem Twoj punkt widzenia. 

Jak juz troche kurz opadnie to jak ten winny bede sie tlumaczyl. 

:)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan
Ja już na YT widziałem sam gameplay, jak i najważniejsze momenty gry, plus zakończenie na Reddit a więc grę praktycznie zaliczyłem...

Nie widzę powodu abyś się z czegoś tłumaczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kolos28 napisał:

@MagEllan
Ja już na YT widziałem sam gameplay, jak i najważniejsze momenty gry, plus zakończenie na Reddit a więc grę praktycznie zaliczyłem...

Nie widzę powodu abyś się z czegoś tłumaczył emoji846.png

 

Przypomnij mi jak oceniles Part 1 TLOU? 

 

Wiem ze mialem sie wymiksowac.

Ale skoro mnie wywolano. (sorry @malyksg86tlumaczenie bedzie wczesniej nieco)

 

Widzisz, 

Kolaga, malyksg86 zauwazyl cos czego ja nie dostrzegalem. Ludzie chca sami doswiadczac gier. Mnie spoilery robia mniej (przyklad otwarcie batmana:AK a zakonczenie AC, nie przeszkadzalo mi to), ale rozumiem ze moje komentarze moglby byc zle odebrane, moglby byc odebrane jako napastliwe. 

Gdyby nie to ze forum jest dogorywajace pewnie bym odezwal sie do malyksg86 w PW z prosba o edycje naszych postow gdzie ja jako pierwszy usunal bym to co napisalem do xavrisa, i edytowal to co napisalem do Skiby zeby tutaj nieco posparzac. 

Wracajac do tlumaczenia - mimo wszystko chcialem  zeby part2 mi sie spodobalo. Ogladanie a granie to jednak dwie rozne rzeczy, ogladanie Spec Ops The Line to nie granie, ogladanie Hatred to nie granie. To jednak inne doswiadczenie. 

Moje szczegolnie ostanie posty - bo ten w ktorym sie pytalem czy ktos kupuje i zyczylem milego grania bylo szczere, pozniej jednak cos peklo, przelala sie czara goryczy, rozczarowanie to chyba najlagodniejsze slowo ktorego moge uzyc. I niestety przyznac po mesku mi sie wypada ze nie myslac chlapnalem pozniej posty ktorych moim zdaniem niezaleznie od tego co mysle pisac nie powinniem i powinniem poczekac do conajmniej nidzieli i wtedy zadac pytania o pierwsze wrazenia. 

Stalo sie inaczej. 

Wiec (fakt przy pomocy obrazka acz uznalem to za zabawny akcent -@Sithmanskumal ocb) powiedzialem przepraszam. 

I tak uwazam ze lepiej powiedziec przepraszam raz za duzo niz raz za malo. 

 

Wiec, rozumiem ze Twoje zdanie @Kolos28 na ta dyskusje moze byc inne. Ale ja zawszee lubie patrzec na dwie strony medalu. 

 

A tym razem nie udalo mi sie zastosowac sprostej acz jakze waznej maksymy: "Wchodzac z siebie nie trzaskaj slowami". 

 

Ze swojej strony prosilbym abysmy uznali ten post za EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=50026]MagEllan[/mention]

 

A więc krótko.

Pomijając poprawność gry.

 

Jeśli jedynka nie stała wybitnym gameplayem a najlepszym co oferowala jedynka, była relacja bohaterów oraz jak razem przemierzali grę, to dwójka nie ma raczej prawa się spodobać gdyż gamaplaye jest praktycznie identyczny a mamy dodatkowo głupią fabułę, beznadziejne zakończenie (równie głupie). Dodatkowo w grze panuje aż namacalny motyw zemsty a brutalność w grze jest tak pokazana, że aż obrzydza samym patrzeniem przez 5min. Cutscenki to jeszcze większą brutalność niż w samym gameplayu - mam nadzieję, że to nie spoiler ale

 

 

kij bejsbolowy ociekający krwią po pewnej czynności w przerywniku filmowym to szczyt okrucieństwa...

 

 

 

 

Ponadto nie wchodząc w szczegóły, to gra przemyca bardzo złe wartości, od wspomnianej na początku poprawności do namacalnej brutalności oraz zemsty. Gorsze niż zachowanie zwierząt. Rozumiem, że świat przedstawiony w grze może powodować , że ludzie stają się zwierzętami ale nie trzeba tak namacalnie pokazywać tej brutalności w grze (już w jedynce czasem było to przesadą ale tutaj...)

 

Nie wiem jak można wytrwać w tym 20-30 godzin i dobrze się bawić . I nie, to nie tylko gra bo wartości są wartościami, nie ważne czy w grze, filmie czy w książce!

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię brutalność więc można założyć, że gra mi się spodoba? Okropne rzeczy dzieją się na świecie. Nie wszystkie można pokazać bo dla przeciętnego człowieka może to być zbyt wiele. Bo to jeden raz się zdarzyło kiedy pijani i naćpani rodzice mieli zwidy i włożyli dziecko do mikrofalówki? Albo o tym jak ktoś zabił ciężarną kobietę, rozciął brzuch i wyjął dziecko i wyrzucił? Powalone rzeczy dzieją się na świecie i to nie powód żeby odwracać głowę i udawać, że nic się nie stało. 

Jeśli kogoś nadmierna brutalność razi...rozumiem. To nie jest dla każdego. Wartości każdy jakieś wyznaje i w wielu przypadkach ludzie się ze sobą nie będą zgadzać. Zemsta może być dobra bo można to też nazwać karą (w pewien sposób).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frost Prime
Chciałbyś patrzeć w prawdziwym zyciu jak szaleniec rani ludzi podcinając tętnice bądź rozpruwają brzuch?
To, że takie rzeczy się dzieją na świecie nie znaczy, że to dobre , fajne i miłe.
Ta gra ukazuje to tak, że często czujesz namacalnie jakbyś sam to robił.

To czy gra Ci się spodoba jeśli lubisz brutalność? who knows... Jeśli spodoba Ci się ta kiepska fabuła i nie patrzysz na Part 2 jak na kontynuację tego co miałeś w jedynce to jest szansa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolos rozumiem Twój tok myślenia, ale z drugiej strony gry są też po to, by robić/oglądać rzeczy, które niekoniecznie możemy/chcemy robić w życiu prawdziwym.

Tak ogólnikowo napisałem, ale chyba rozumiecie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, Media Markt anulował mi zamówienie na zwykłą edycję. Wie ktoś czy można gdzieś dorwać grę już dzisiaj we Wrocławiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolos rozumiem Twój tok myślenia, ale z drugiej strony gry są też po to, by robić/oglądać rzeczy, które niekoniecznie możemy/chcemy robić w życiu prawdziwym. Tak ogólnikowo napisałem, ale chyba rozumiecie o co mi chodzi.

 

Ja nie rozumiem Nigdy nie mailem pobudek by drugiemu bliźniemu robić krzywdę...

Nie koniecznie chciałbym zobaczyć z taką szczegółowością jak w tej grze, jak wbity nóż w tętnice powoduje umieranie i nie koniecznie chciałbym przekonać się jak to jest jak krew tryska a człowiek się dławi i umiera, a to ta gra pokazuje na każdym rogu i to w najbardziej ochydny sposób, a można było by to JAK JUŻ zrobić lagodniej . Cutscenki, mają w sobie taką brutalność , że ciężko mi uwierzyć jak mozna przejść obok tego obojętnie.

 

Oczywiście wiem, że dużo ludzi myśl sobie to tylko gra, więc nie chce nikogo krytykować.

Ja po prostu czegoś takiego jeszcze nie widziałem w grach i nie zamierzam grać by przez całą grę mieć w sobie negatywne emocje .

Fabularnie ta gra również pokazuje głupoty oraz przedstawia "poprawny" punkt normalności jednego człowieka bądź garstki ludzi ze studia ND.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebie, jakie dyskusje.

A może by tak wziąć pod uwagę, że brutalność jest celowa? jak przeczytałem tekst, że już ktoś przeszedł grę na tubie no to odpadłem, ale co zrobić.

Żeby nie było - ja nie twierdzę, że za tydzień czy dwa sam nie stwierdzę, że ta gra to kupa, fabuła jest gówno warta i jestt jedynie nośnikiem ideologii takiej czy innej.

Ale, jako i tak chyba kurna naczelny homofob forum jak niektórzy myślą, nie zawsze (użyję tego słowa, chociaż  ono ma raczej negatywne nacechowanie, ale inne mi nie przychodzi do głowy) wciskanie osób o innej orientacji jest wciskaniem ideologii. Bardzo często jest gdzieś wrzucony jeden lgbt z drugim po to, żeby był. Jego obecność nie ma żadnego absolutnie znaczenia dla historii, dodatkowo co chwilę jest pokreślane jak bardzo on jest g, a kompletnie nic z tego nie wynika.

Ale można zrobić tak, jak w chociażby doom patrol. Tam jest wprowadzona postać homoseksualna, która w komiksie taka nie jest. I co, powinno mnie wkurwiać, ale nie. Fabularnie jest to zrobione zajebiście, pokazane jest jakie postać przeżywa dramaty, jakie dramaty przeżywa jego rodzina. 

Wszystko ma sens, jeśli ma sens. I tyle mam do powiedzenia.

Brutalność też może mieć sens, bo może pokazywać przemianę świata czy bohatera, upadek wszelkich wartości. Ale tego się nie zrozumie przeklikując gameplay na tubie. Przecież tu gurwa nie chodzi o to, że gra jest brutalna po to, żeby sobie wybebeszyć typa myśląc, że to nasz chujowy szef czy gość z roboty, który non stop śmierdzi czosnkiem. Jeśli gra pokazuje skrajną brutalność Ellie to wręcz zajebiście. A wiesz czemu? Bo jak napisałeś Ty to robisz, robisz to rękami postaci, którą znasz, której pomagałeś i współczułeś w pierwszej części. A teraz widzisz, jak skurwił się cały świat dookoła niej i żeby przeżyć, musi się dostosować.

Nie czytałem recenzji, nie oglądałem filmików, więc to tylko moja interpretacja a nie przyklaskiwanie recenzjom.

33 minuty temu, Skreedi napisał:

Hm, Media Markt anulował mi zamówienie na zwykłą edycję. Wie ktoś czy można gdzieś dorwać grę już dzisiaj we Wrocławiu?

Zaniepokoiłeś mnie, bo zamawiałem tam specjalną i nie mam jeszcze żadnego info :/

20 godzin temu, MagEllan napisał:

No to pogadamy jak pograsz 2 godziny. 

Bo wiem ze potrafisz dostrzec negatywy jak mialo to miejsce w death stranding. 

Staram się możliwie najbardziej obiektywnie patrzeć na gry, chociaż jest to bardzo trudne. Ale nie mam problemu z weryfikacją tego co mi nie przeszkadza, ale jest gówniane.

Jeśli gra i fabuła okaże się kupą, to nie będę miał problemu, żeby to przyznać. 

Jednocześnie przeczytaj to co pisałem przed minutą :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=64540]xavris[/mention]

 

Przejdziesz grę to zrozumiesz choć do tego wystarczy obejrzeć gameplay i wszystkie cutscenki by szybko pojąć jak głupia jest ta gra... Samo zakończenie to już w ogóle absurd

 

 

 

i stawia pod wielkim znakiem zapytania "słuszność" tej brutalności Elie do innych

 

 

 

ale co ja tam wiem jak grę przeszedłem na YTbie... (Całe szczęście, że w urywkach gameplayowych ale za to z całym zarysem fabularnym). Zresztą mam prawo nie kupować tak przedstawionego świata bo nawet w DG, nie ma tego gówna co tutaj a są to podobne realia. Owszem w DG, bijemy bejsbolem małe potworki ale raz, że nie są to ludzie, a dwa nie jest to tak soczyście (w złego tego słowa znaczeniu) ukazane.

Jak pograsz Abby, jak zobaczysz pewne filmiki z nią i co autorzy nam wciskają, to mam nadzieję, że się zgodzisz ze mną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że się z Tobą nie zgodzę odnośnie fabuły i jej sensu, co też napisałem.

Ale twierdzę, że obejrzenie czegoś a zagranie samemu nie ma ze sobą nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zagram bo nie mam zamiaru przeżywać tej brutalności przez 30h a fabuła na prawdę jest idiotyzmem i ciężko uwierzyć , że ktoś mógł tak zwalić scenariusz. Serio wystarczył mi YT, to nie Bloodborne by odczucia do gry były inne niż to co zobaczyłem na filmach.

Ja już na prawdę nie chce poruszać tej całej poprawności w fabule choć i do tego się odniesiesz

 

Tylko gameplay trzyma poziom jedynki. Cała reszta została zmarnowana przez twórców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może się chwilę jarałem, ale spasuję

 

Nie lubię brutalnych gier

 

A cześć pierwsza mnie jakoś szczególnie nie urzekła, więć nie mam jakiegoś ciśnienia na tę grę

 

Wzięli by jakiś restart zrobili, bo ile można wałkować ten sam post-apo setting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xavris napisał:

Staram się możliwie najbardziej obiektywnie patrzeć na gry, chociaż jest to bardzo trudne. Ale nie mam problemu z weryfikacją tego co mi nie przeszkadza, ale jest gówniane.

Jeśli gra i fabuła okaże się kupą, to nie będę miał problemu, żeby to przyznać. 

Jednocześnie przeczytaj to co pisałem przed minutą :)

Patrz subiektywnie, ale badz uczciwy.

Chyba nie skumalem tego "co pisales przed minuta" bo nie wiem do czego sie odnosisz.

 

Wracac do ocen.

Jak byc moze zauwazyles doceniam Twoje recki/opinie.

A to wlasnie dlatego ze nie cukrujesz. Potrafisz powiedziec mnie gra sie podobala mimo wszystkich swoich wad, ale wad nie zamiatasz pod dywan.

I to wlasnie w mojej opinii czyni recke dobra (i nie wazne czy to Twoja czy kogo kolwiek innego recka). Bo nie ma gry idealnej sa co najwyzej takie ktore subiektywnie oceniamy na najwyzsza mozliwa note.

Ale o tym jesli mnie pamiec nie myli rozmawialismy wiele razy a ostani raz chyba przy okazji Death Stranding wiec mysle ze nie ma co sie ponownie nad tym rozwodzic.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, żeby nie nastawiać się od razu negatywnie przez jakiś wątek, który może mieć więcej sensu, niż się wydaje po jakimś wyrwanym fragmencie.

Może ma, może nie ma. Zwyczajnie chce zaryzykować i sprawdzi sam, najwyżej się przejadę.

Co do reszty to dziękuję za miłe słowa :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 lat w piach.

https://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-last-of-us-part-ii/user-reviews

 

Zaczyna sie... i te oceny sa uzasadnione, a nie jakis trolling. Zastanawiam sie czy po raz enty nie odpalic jedyneczki albo kupie Days Gone.

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xavris napisał:

Chodziło mi o to, żeby nie nastawiać się od razu negatywnie przez jakiś wątek, który może mieć więcej sensu, niż się wydaje po jakimś wyrwanym fragmencie.

Z tym sie moge zgodzic.

Tak samo jak to ze obejrzec i zagrac to dwie rozne rzeczy (zdaje sie ze pisalem juz o tym dzisiaj).

 

@SkibaPL - usun bo jeszcze ktos przypadkowo sie nadzieje. Jak cos to PW.... nie bedziemy przeszkadzac innym. Tak widzialem, widzialem. okazalo sie ze Sony nieco wczesniej znioslo embargo na tresci. Ci co mieli kopie recenzenckie juz zalewaja YT filmami.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na metacriticu zlot trolli masowo zaniżających i zawyżających ocenę. Mam nadzieję że metacritic planuje coś z tym zrobić, bo pozostawienie opinii tych desperatów będzie jednak wypaczało ocenę tytułu. Patologia, inaczej się tego nie da określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×