Skocz do zawartości
Patricko

The Last of Us: Part II

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, princ18 napisał:

@MagEllan

Ale ja nie próbuje mówić co komu ma się podobać i jeżeli tak wywnioskowałeś z mojego postu to zapewniam Cię, że nie o to mi chodziło. Swoim postem chciałem przeciwstawić się zachowaniu niektórych tutaj którzy twierdzą, że gra to kupa i jest głupia "wiem bo już widziałem w necie i wgl to znalazłem paru innych gości co twierdzą tak samo jak ja i oni napewno mają rację no bo myślą tak jak ja". Jedynkę uważam za grę dobra ale to nie była gra mojego życia. 

Ostatnimi czasy hejtowanie TLOU2 jest modne i mam wrażenie jak by niektórzy właśnie podczepiali się tutaj pod tą mode i w dodatku innych którzy chcą się przekonać na swojej własnej skórze strasza pisząc "zobaczymy co powiedzieć jak skończycie druga połówkę gry". 

 

A co do sposobu w jaki wybieram gry to wygląda następująco: 

Usłyszę, przeczytam, zobaczę coś o jakies grze która mnie zainteresuje. 

Staram się poszukać jakiegoś info na temat stanu technicznego bo w 15fps nie lubię grać. Na końcu sprawdzam cenne, jak cenna jest za wysoka to dodaj do listy i czekam aż poleci w dół. Raz na jakiś czas dam się ponieść hajpowi i kupię grę na premierę w tej generacji zrobiłem tak 4 razy (U4, GoW, Nier i Monster Hunter) 

@MagEllan

 

No wlasnie rozumiem czemu chciales dac opor.

To gdzie ja chcialem pociagnac temat dalej to upraszczajac - opinia jest jak dupa kazdy ma swoja.

I nikt nikomu nie moze mowic jak ma obierac gre.

Wiec tak zgadzam sie nie mozna wmowic grajacym ze gra jest kupa, bo kazdy z nas ocenia gry inaczej. I to samo w druga strone jak i nie ma sensu proba przekonania osoby ktora twierdzi ze gra jest slaba ze taka nie jest bo nam sie podoba.

 

a potem sie rozpisalem o tym ze mozna wymienic wiele wad gry i ze dalej moze ona nam sie podobac.

 

Coz jesli wierzyc temu co wylewa sie do netu, to czesc grajacych jest zachwycona a czesc jest uber rozczarowana. Wiec grze udalo sie jedno podzielic jeszcze bardziej i tak juz podzielona spolecznosc graczy.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było w przypadku rdr2 czy death stranding. Masa ludzi zachwycona, masa rozczarowana. 

Albo o, no man's sky. To dopiero było :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xavris napisał:

Tak samo było w przypadku rdr2 czy death stranding. Masa ludzi zachwycona, masa rozczarowana. 

Albo o, no man's sky. To dopiero było :p

Jasne.

ja przez chwile wypadlem z wypoziomowania :)

Ale finalnie chodzi o to zeby kazdy mial prawo do swojej oceny i tyle.

Jasne ze frackje mi sie podoba mi sie nie podoba beda sie scierac.

Ale to tez mozna zalatwic dyskusja ktora jesli prowadzi do nikad to mozna zakonczyc - coz po prostu inaczej odebralismy ta sama gre.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście być tak, że inaczej odbiera się grę , kiedy już z góry ma się uprzedzenia - ale to dyskusja na inne czasy, kiedy nikt nie będzie bał się otwierać Spojlerów (bo wcale tak być nie musi).

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, danken000 napisał:

Panowie, mniej pierdolenia, więcej grania.

 

 

Nie rozumiem po co ten filmik? 

 

Coś ma na celu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, danken000 napisał:

Panowie, mniej pierdolenia, więcej grania.

Tutaj od razu wpadłem, że trzeba przerzucic kabel :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xavris napisał:

Tutaj od razu wpadłem, że trzeba przerzucic kabel :p

Też na to wpadłem, ale chciałem przetestować czy gra wymaga "myślenia". W jedynce były drabiny, tu są kable. Rewolucyjny gameplay.

26 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Kto znalazł obrączkę Nathana? emoji16.png

Coś znalazłem, ale nie zwróciłem uwagi, że to jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KOMARZYSKO napisał:

Kto znalazł obrączkę Nathana? emoji16.png

Ja. Tzn gość, którego oglądam jak gra. :2_grimacing: Zanim skomentował, to już rozpoznałem.

A kartę z Druckmanem widziałeś? Sprytnie zrobiona, grający nie zwrócił na to uwagi, a przynajmniej nic nie powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jutubkach już ludzie napierdalają piosenki na gitarze, a to Red Hot Chilli a to coś innego... Czuję że bedo ostre kawałki za kilka dni.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



A kartę z Druckmanem widziałeś? Sprytnie zrobiona, grający nie zwrócił na to uwagi, a przynajmniej nic nie powiedział.

Nie, musiałem gdzieś przegapić mimo że staram się lizać każdą szufladę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat od paru dni można dostać raka. Tymczasem odpaliłem dzisiaj swoją kopię, pograłem dwie godzinki i jak na razie nie widzę powodu by gra miała się nie spodobać komuś kto przy jedynce dobrze się bawił. Czy to fabularnie czy gameplajowo. Do tej pory stare, dobre TLOU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Przemek_07 napisał:

Czytając ten temat od paru dni można dostać raka. Tymczasem odpaliłem dzisiaj swoją kopię, pograłem dwie godzinki i jak na razie nie widzę powodu by gra miała się nie spodobać komuś kto przy jedynce dobrze się bawił. Czy to fabularnie czy gameplajowo. Do tej pory stare, dobre TLOU.

Jesli od roznicy opinii dostajesz raka to mam nadzieje ze nie ogladasz TV.

:P

To ze Ty nie widzisz powodow nie znaczy ze inni nich nie widza bo zwyczajnie nie podzielaja Twojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero poziom rozczarowania :frog:
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach oczekiwania na kolejne odcinki Tlou2 obejrzałem sobie jedynkę i dlc. I nie bardzo rozumiem tego całego oburzenia na orientację Elli, czyżby wielcy fani nie grali w Left Behind? 

 

Co do różnic, to jedynka stała bardzo mocno fabułą i budowaniem postaci w oczach gracza, a także samą relacją między nimi. Tego póki co brakuje mi w dwójce. Ot, mamy motyw zemsty i to wszystko. Tak to odbieram na tę chwilę.

 

Jedna scena nie daje mi spokoju i wydawała sie strasznie naciągana:

 

Spoiler

Kiedy Elli została złapana, Deina zabija jednego z oprawców i spada, a drugi mając pistolet zaczyna się z nią bez sensu szarpać, chyba tylko po to, żebyśmy mogli sięgnąć po szkło i się uwolnić.

 

Poza tym sam gameplay wygląda zajebiście, animacje powalanych przeciwników są rewelacyjne, dźwięki też robią niesamowite wrażenie.

No i gra daje dużo różnych możliwości przechodzenia danego etapu, co widziałem oglądając kilka fragmentów u dwóch różnych osób.

 

Z finalną oceną fabuły póki co się wstrzymam, bo chyba jestem na etapie jakiejś 1/4 gry.

Chociaż upieram się, że w jedynce od początku była ona ciekawsza.

Zobaczymy jak dalej się to rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat się kończy, xbot chwali exy sonoklapów

Spoiler... na koniec okaże się że to wszystko szydera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanbojem po prostu. Dopiero po kupnie ps4 przesiadłem się na xboxa pierwszy raz w życiu. I nadal nie żałuję, w sumie z tych słynnych exów Sony ograłbym tylko 2. Oba od Naugty Dog.

Reszta co była dobra ograłem jeszcze mając ps 1,2,3 i 4. 

I to nie szydera, tylko szczere odczucia, za to Twój post zapachniał nią bardziej, a już napewno fanbojsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, myślałem że Cię tak sfrustrowali na psx extreme, że i tu się wyżywasz ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przy finałowym bossie...chyba.  Na liczniku prawie 20h i powiem szczerze, że nie rozumiem o co chodzi z tymi LGBT. Poza jakąś tęczą na drodze i nad jakąś biblioteką i jedną sceną z dziewczynami to nie ma nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie pierwszy raz odpaliłem gierkę. Fabularnie jestem gdzieś po pierwszym ważnym wydarzeniu w grze. Póki co, jest rewelacyjnie, aczkolwiek nie będę się jakoś dużo rozpisywał, dopóki nie skończę gry. Nie rozumiem tylko jednego - Dlaczego niektórzy ludzie gdy widzą na ekranie dwie całujące się dziewczyny, to odrazu skreślają/hejtuja grę z powodu lgbt czy coś podobnego? Jezu, w XIX wieku powstały dzieła literackie skierowane do osób homoseksualnych, a jeszcze nie było czegoś takiego jak lgbt. Takie rzeczy w kinematografii, w literaturze są  już od bardzo dawna. Może w końcu czas na gry? Choć jestem zdania, że i tak dość późno ktoś się odważył na takie wątki w grach. 

 

Do oburzonych fanów: dam wam radę - dajcie sobie spokój z tym. Jeśli macie z tym problem to jesteście mega smutnymi ludźmi. Takie osoby były, są i będą wśród nas. I jest to jak najbardziej normalne. Niech każdy kocha kogo chce <3

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Frost Prime napisał:

Jestem przy finałowym bossie...

Kurde, a myślałem że mi się udało sporo przyciąć. A dopiero jestem w rozdziale zdaje się 18 (drugi dzień miasta), więc chyba jeszcze sporo.

W dalszym ciągu mam takie samo zdanie - jest bardzo ok, nawet było kilka świetnych scen. Propaganda lekka jest, nie da się ukryć, ale bałem się, że będzie znacznie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kentucky

To juz dawno temu wyjasnil @xavris w odpowiedzi na Twoj post. 

 

I tak przyznaje, ze moje obawy o to jak roznorodnosc bedzie zaprezentowana w grze to pikus ktory mozna pominac. 

Mam co do gry zupelnie inny zarzut. 

 

Jesli lubisz gry robione pod teze dla i przez Geymers - to polecam Read Only Memories 2064. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MagEllan napisał:

To juz dawno temu wyjasnil @xavris w odpowiedzi na Twoj post. 

Ty lepiej pamiętasz co pisałem niż ja, bo nie mam pojęcia o co chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×