Skocz do zawartości
Patricko

The Last of Us: Part II

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Sithman napisał:

Z finalną oceną fabuły póki co się wstrzymam, bo chyba jestem na etapie jakiejś 1/4 gry.

Chociaż upieram się, że w jedynce od początku była ona ciekawsza.

Zobaczymy jak dalej się to rozwinie.

No i to co pogrubione jest glowna rzecza ktora podzielila spolecznosc. 

Od zachwytow, przez takie bardziej wywazone zdanie jak twoje, po ludzi ktorzy czuja sie srogo rozczarowani. 

 

Jesli pan Druckmann mial na celu zrobienie gry ktora podzieli (i tak juz podzielona spolecznosc graczy) to bije brawo bo mu sie to udalo. 

Tylko ze takie podejscie moze sie troche odbic na odbiorze gry, a takze i sprzedazy. 

 

5 minut temu, xavris napisał:

Ty lepiej pamiętasz co pisałem niż ja, bo nie mam pojęcia o co chodzi :/

W dniu 12.04.2020 o 00:25, xavris napisał:

Jak widzę kiedy ktoś używa słowa "heteronormatywne" to już wiem, że nie ma co rozmawiać.

Nie zaglądałem tu z kilka miesięcy a ludzie dalej nie widzą różnicy pomiędzy grą z lesbijką a grą o lesbijce. Podpowiem, jest znacznie większa niż jedną litera. 

I tak jak juz przyznalem mamy tutaj gre Z postaciami roznorodnymi bardziej niz o nich. 

Wiec na ten element, i obawy o niego ja (mimo uczulenia na polityczna poprawnosc), moge przymknac oko. 

 

I tak mam dobra pamiec... z jednej to fajny skill z drugiej bywa to przeklenstwem ;P 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MagEllan napisał:

@Kentucky

To juz dawno temu wyjasnil @xavris w odpowiedzi na Twoj post. 

 

I tak przyznaje, ze moje obawy o to jak roznorodnosc bedzie zaprezentowana w grze to pikus ktory mozna pominac. 

Mam co do gry zupelnie inny zarzut

 

Jesli lubisz gry robione pod teze dla i przez Geymers - to polecam Read Only Memories 2064. :)

 

Ja również. Lekka promocja homo związków można przeżyć bo nawet jak ktoś tego nie lubi to jest to pokazane całkiem normalnie i można nawet okazać jakieś zrozumienie do sytuacji. Mój główny zarzut do gry zaczyna się gdzieś...nie wiem...16 rozdział czy 17, ale to napiszę w spoilerze jak skończę grę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan

A widzisz, przypomniałeś to pamiętam :P

Tak, ogólnie zgadzam się z tym co napisałem.

Ale, jednocześnie, stwierdzam, że póki co ten wątek jest istotny ale w paradoksalnie dość ciekawy sposób. Chcę zobaczyć, co będzie z tym dalej. 

Na chwilę obecną uważam, że więcej było gadania niż faktycznych problemów. Ale do końca daleko, więc spokojnie.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, moim zdaniem ta gra nie jest tylko o grze lesbijką, a wszędzie jest wciskana ideologia LGBT.

 

Oto kilka fotek zapożyczonych z innego forum.

Wiadomo, w samej grze jest dużo więcej nawiązań i wciskania ich wartości.

 

9f95729b7873bf1b295d40815f8aabbf.jpga88fbcfb37673115c39a2c05701d839a.jpg502abc216cdebc3c5f75dd160c262e1b.jpg679cfd8cba107f4fa2ba4dfbc90f4dd2.jpg5d20f2f5b64ca9fb59d394ee7ed72271.jpg006d5532402de267c898afdc050b34a1.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biblioteka pełna zgoda, jest kilka notatek do znalezienia o tym samym charakterze, pełna zgoda.

Ostatnie dwa zdjęcia już nie, bo jedno to rysunki strażnika z nudów a drugie to opinia jednej grupy o drugiej. Bez przesady.

Ostatnie zdjęcie już szczególnie jest naciągane, bo wystarczyło przeczytać notkę poniżej. 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić to wszystko seksistowskie.

Tego w grze jest dużo więcej. Serio przemycanie ideologii LGBT i wszystkiego co jest dookoła tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w połowie gry plus minus, jestem na to bardzo uczulony. Nie ma tego aż tyle. Uwierz mi, że wiem lepiej bo gram.

Nie wiem, co będzie dalej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tego dużo więcej, czy chcecie czy nie, plakaty, książki itp.

Ale ja nie o tym, ode mnie wielkie brawa za polską lokalizację, bo jest bardzo dobra.

Mało tego, dołożyli nawet coś od siebie, bo np. Ellie we własnym notatniku ma przekreślone "bynajmniej" i zmienione na "przynajmniej". Przyznam, że śmiechłem bo u nas nadal mnóstwo ludzi nie odróżnia tych wyrazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem w połowie gry plus minus, jestem na to bardzo uczulony. Nie ma tego aż tyle. Uwierz mi, że wiem lepiej bo gram.
Nie wiem, co będzie dalej.
Wierzę Ci ale przyznaj , że to nie potrzebne w ogóle. Wystarczyło by wiedzieć , że Ellie to lesbijka, a tutaj więcej tego a to

ciążę u lesbijek, a to Abby , którą ciężko określić i jej obrzydliwa scena miłosna, a to biseksualność, a to tęczę, a to książki w bibliotece, a to znajdzki, a to duckmann w karcie kolekcjonerskiej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale czemu najwięcej o propagandzie LGBT w tej grze mówią osoby, które nie grały?

Mnie to wrzucanie tego wszędzie denerwuje przepotwornie i jestem bardzo wyczulony, ale w tej grze nie ma tego aż tyle. Podkreślam, że jestem plus minus w połowie (patrząc po ilości rozdziałów).

Jest, ale jest do przeżycia. Tak bardzo mocno prosto w mordę to była tylko biblioteka, do której prowadziły tęczowe pasy.

Odnośnie spoilera, który częściowo przeczytałem. Dokładnie pierwsze 3 słowa - znam osobiście takie przypadki i to dwa. Powiem więcej, na chwilę obecną uważam to za dość ciekawy wątek.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tęcza, orientacja głównej bohaterki i fakt, że partnerka Ellie ma żydowskie korzenie. To jest największy problem prawicy gejmingowej :21ozlae:

Kierując się tą logiką, taką samą "ideologią" można nazwać coś takiego:

 

comment_1592817810ku7eUbmQo0PR4Nfb0mHUmF

 

STOP NACHALNEJ POLSKIEJ PROPAGANDZIE W GRACH WIDEO!!!!1

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to w grze aż kipi. Teksty, znajdzki, sceny wszytko ocieka w tych barwach...
Ja nie ma nic do homoseksualistów ale ideologii LGBT nigdy nie poprę i nie będę udawał , że nie ma tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kolos28 napisał:

Bo to w grze aż kipi.

Każdy kto gra tu z forum Ci pisze, że nie kipi a Ty swoje... Weź już się uspokój i albo sobie daruj albo zagraj i się wypowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy typu tęczowe przejście dla pieszych (które znajduje się również w prawdziwym Seattle) czy flaga LGBT to tylko detale, na które nawet można się nie natknąć podczas gry. A jak komuś przeszkadza bardzo subtelnie poprowadzony wątek między Ellie a Diną, to musi być już naprawdę hardcorowym homofobem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tylko o to.

Na konkurencyjnym forum , jeden użytkownik trafnie wszystko wypunktował.

Na oceny gry składają się pewne elementy a tutaj dużo więcej nie zagrało niż propaganda LGBT.

Podkreślam, mało kto by oburzył się pocałunkiem dwóch kobiet

 

Oprócz ideologii LGBT, tu jest problem dla tak dużej ilości graczy ( to tylko fragment tej wypowiedzi a na konkurencyjnym forum jest więcej trafnych opinie graczy co grają).

 

 

 

 

 

"Wszystkie te wydarzenia są dla mnie słabo poprowadzone i cała linia fabularna jak do tej pory jest dla mnie absurdalna. Nie mówię o śmierci Joela i implementacji Abby bo to było wiadomo od leaków i przywykłem do tego, ale (pipi), ND zrobiło grę w której od śmierci Joela przez kolejne ok. 13h gry nic się nie dzieje, poważnie XD Tommy (pipi) dla beki na samobójczą misję, jego żona wysyła dwie dziewczynki z koniem by go szukać, gra nas rzuca gdzieś, łazimy po jakichś ruderach i gadamy o niczym z Diną, która nie daje rady iść dalej bo jest w ciąży. Gra nas rzuca znowu w jakąś lokację, nagle pojawia się Jesse (zbyt słabo nakreślony dotychczas) idealnym zbiegiem okoliczności ratując nas, wracamy do Diny która jedyne co robi to śpi. Tu na szczęście gra trochę daje nam pograć z Jesse'm by choć trochę nadać mu charakteru przed bezsensowną śmiercią. Jedyne trzy wydarzenia fabuły Ellie to odnalezienie jakiegoś trupa w stacji TV, zabicie Nory i tej pary (oczywiście zero emocji temu towarzyszących, bo niby czemu miałyby być?). Zero jakichkolwiek postaci po drodze nowych, zero ciekawych wydarzeń, plątamy się jak żyd po pustym sklepie, słuchamy Ellie jak powie od czasu "o (pipi)" albo "o w mordę" i w zasadzie tyle. Zero progresji, tragiczny pacing, brak postaci po drodze, brak wydarzeń."

 

 

 

 

 

 

Sorrki Komar, że znowu wdałem się w dyskusję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super, udowodniłeś, że gracze mają różne opinie na temat tej gry, ale co to zmienia? I na czym twoim zdaniem polega ideologia/propaganda LGBT? Proszę o jakąś konkretną definicję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ciągnij tego w tym wątku...
Włącz TV, seriale na Netflix, aha i nie udawaj, że nie widzisz tego w tej grze.

Z moje strony to tyle.
Czekam na opinie Komara, Xavrisa i innych co przejdą grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale wiecie, że nie ma czegoś takiego jak ideologia lgbt xD i wgl śmieszy mnie jak używacie określeń typu propaganda, lol XD ludzie co z wami nie tak? Skoro tak obawiacie się "niszczenia" tradycyjnych polskich rodzin, bo np. Jacyś geje postulują oto aby bezpiecznie w polszy trzymać się za rękę w miejscu publicznym, to serio słabe te wasze fundamenty tradycyjnej rodziny. 

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Przestań już

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos28

 

Nie rozumie Cię wgl. Wyklucasz się tu z ludźmi którzy grają ( a Ty nie grałeś chciałem Ci przypomniec) plus jeszcze im próbujesz wmówić że wiesz lepiej. Chłopie ogarnij się bo ręce opadają. Człowiek chce wejść w temat poczytać opinie ludzi którzy garaj a zamiast tego na każdej stronie Twój płacz. Serio zaczynasz byś gorszy od tych którzy na siłę wszędzie wciskają lgbt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolos nie porównuj spierdolonych tęczowych seriali z Netflixa z rzekomą propagandą lgbt w tlou2, to nie ta liga ;)
Tęczowego przejscia dla pieszych, flag na budynku oraz TYCH książek w księgarni, nawet nie znalazłem dla mnie jedyne wzmianki o lgbt, to relacja między Elli i Diną a to za mało bym nazwał to usilnie propagandą tęczowych.
Może później to się nasili, zobaczymy. Fabularnie dotarłem - prawie, do pewnego "akwarium". Za mną prawie 20h cudownego gemplejowego doświadczenia. Gdyby nie moja druga miłość - Destiny to pewnie grę bym już skończył i być może dołączył do #kolosteam lub nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się tylko do tego, co było powyżej mojego pierwszego posta z dnia dzisiejszego. A zresztą nie piszę nic od siebie, a pokazuje jako przykład posty i screeny osób co grają w grę.

Ja wiem, że to forum ma z 5 aktywnych użytkowników ale wejdź na konkurencyjne a zobaczysz, że zaczynają zmieniać zdanie Ci co bronili grę przed zagraniem.

 

No i niezapominaj, że każdy ma prawo do głosu, nie tylko Ci co zapłacili za grę.

 

P.S.

Komar, to nie do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica miedzy wygłoszeniem swoich poglądów a wmawianiem ich innym. Robisz dokładnie to z czym próbujesz walczy. A wystarczyło by żebyś pozwolił każdemu myśleć to co sobie chce. 

Edytowane przez princ18
Blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest różnica miedzy wygłoszeniem swoich poglądów a wmawianiem ich innym. Robisz dokładnie to z czym próbujesz walczy. A wystarczyło by żebyś pozwolił każdemu myśleć co to sobie chce. 

 

Od tego jest dyskusja, ja nikomu nic nie wmawiam. Stwierdzam fakty jakie zauważyłem i nie tylko ja. Czy ja wmawiam komuś, że białe jest czarne, kiedy zamieszczam screeny albo kiedy piszę, ile tej ideologii jest w grze, podając prawdziwe przykłady? (Zresztą to nie to jest jedyny i główny problem).

Nawet jeśli w grze, nie jest tego aż tak dużo jak by się mogło wydawać, to i tak to jest, i to przez całą grę - Tobie może to nie przeszkadzać i możesz o tym głośno mówić, a ja mam prawo powiedzieć, że dla mnie wydaje się to za wiele.

Tak samo, mam prawo wypowiedzieć się na temat fabuły, która jaka jest taka jest...

 

Przecież nikomu nie bronie się dobrze bawić, ani nie odbieram nikomu prawa do innego zdania.

Mało tego wszystko robię w spoilerach aby nie popsuć komuś dobrej zabawy!

Równie dobrze mógłbym wymienić kilka fajnych elementów gry, które być może kiedyś przekonają mnie do zagrania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×