Skocz do zawartości
Patricko

The Last of Us: Part II

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.07.2020 o 11:31, xavris napisał:

Głównym Twoim zarzutem było to, że inaczej traktowałem tych, z którymi się zgadzam od tych, z którymi się nie zgadzam. Nie mam doświadczenia w polityce, żeby spierać się z kimś, z kim się zgadzam.

Trzecia część last of us będzie równie niepotrzebna jak druga, i ponownie będzie to podstawowy problem tej gry.

Jedyne co mogłoby byc ciekawe to pokazanie historii Joela i Tommy'ego sprzed wydarzeń w pierwszej części. Kontynuowanie historia z dwójki będzie jeszcze większym błędem niż samo powstanie dwójki.

A the order 1886 to jedna z fajniejszych przygod, jakie przeżyłem w jednym z absolutnie najciekawszych światów przedstawionych. Jedyna wada gry było to, że była absurdalnie krótka. 

 

no to mamy poza moze A way out ktore z podonych powodow ocenilismy podobnie kompletnie odmienne zdanie o grach.

The Order byl dla mnie przecietniakiem ktory poz grafika nie oferowal NIC. Owszem ciekawie wykreowany swiat, ktory byl kompletnie zmarnowanym w mojej opinii potencjalem co jeszcze bardziej uderzylo mnie po ograniu gry.

Tu nie chodzi o spieranie - podobalo sie dobrze. Ja po tym co widzialem twierdze ze fabula w TLOU2 to jest porazka i ze nawet soczysty gameplay tego nie uratuje.

Ot moje zdanie nic wiecej.

Musialbym sprawdzic wiecej Twoich recek gier w ktore gralem czy moze sa jakies ktore ocenilismy podobnie (to tak z czystej ciekawosci).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MagEllan napisał:

Ja po tym co widzialem twierdze ze fabula w TLOU2 to jest porazka 

 

Rozwiniesz coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna porażka. Jest kontrowersyjna i nie poprowadzona po myśli zatwardziałych fanów jedynki, stąd te wszystkie hejty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poprosiłem MagEllana żeby rozwinął bo przechodzę drugi raz i nie widzę niczego co by jakością odbiegało od pierwowzoru. Przecież w jedynce w fabule nie było nic wybitnego co by zmuszało do głębszej refleksji oprócz może końcówki. A tu mamy ciągły roallcoaster od początku do końca. Owszem jest przemycone wiele LGBT-owskich wątków ale nie odniosłem wrażenia żeby były jakieś nachalne. Za to sam motyw zemsty a co najważniejsze

ostatecznego przebaczenia

ukazany bardzo dobrze.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że właśnie wczoraj ukończyłem gierkę. Nie jest to artyzm na poziomie pierwszej części, która narracyjnie była bardziej kinem drogi (jakoś mi tego brakowało w dwójce xd), aczkolwiek nadal mamy do czynienia z grą WYBITNĄ. 

 

Nie będę się spuszczać nad sfera wizualną i audiowizualna, bo to klasa sama w sobie, zresztą sami wiecie jak jest. 

 

 



 

Fabularnie dla mnie motyw zemsty bardzo świetnie poprowadzony. I ten fikołek fabularny w połowie gry to strzał w dziesiątkę. Przyzwyczajeni do głównych bohaterów z pierwszej części, jakoś ciężko było się pogodzić, że nikt nie jest bez skazy, a nasze motywację często przeradzają się w ślepą obsesję, tylko dlatego, że zależy nam na osobach które kochamy (nie bez powodu pojawia się w grze symbolika motyla nocnego).  Druga sprawa zakończenie według mnie idealne. 

 

Kompletnie nie przeszkadza mi, że nie graliśmy Joelem (myślę, że uprzedzenia w stosunku do tej gry z tego wynikają i z tego, że kochany dziadzio ginie na samym początku gry). Powiem więcej - postacie kobiece bardzo świetnie napisane. Podobał mi się też motyw Blizn i chłopczyka, który musiał stamtąd uciekać, bo nie może być tym, kim się czuje - analogia do dehumanizujacej Religi jak najbardziej wskazana. 

 

Natomiast nie rozumiem skąd może wynikać hejt na Abbey. Przecież to nie jest randomowa postać, która zabiła Joela. Może z tego, że jest umięśniona? A kobieta nie może mieć mięśni? Kompleksy współczesnych mężczyzn mnie rozwalają xd 

 

 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co da Abby, to myślę że hejtują ją faceci którzy boją się silnych kobiet ;)d3e57fd0a95977b25f3183ea15066ed1.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faceci boją się silnych kobiet? Mit obalany milion razy. Nie ma co się na ten temat rozpisywać. 

Fabuła położyła tą grę bo nic nie wskazywało na coś takiego. Pierwsza część wskazywała jasno, że Joel i Ellie to główne postacie i najlepiej by było gdyby tak zostało. Dalej obstaje przy swoim że najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobić grę główną gdzie gramy Ellie a potem dodatek jak Lost Legacy gdzie sterujemy Abby. Ponadto w grze jest masa gry na emocjach i to nie jest fajne. Sztuczki i manipulacje które można streścić do jednego pytania - to jak lubicie już Abby?

Wczoraj wbiłem platynę ale tylko dlatego, że szkoda mi było to tak zostawić bo jakby nie było liczyłem na killera, a dostałem co najwyżej...grę ok.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie zmęczyłem gierkę, grałem od premiery, więc już to coś znaczy...Musiałem momentami zmuszać się do grania, wiem, dziwnie to brzmi, ale przez sentyment do genialnej 1ki, musiałem ukończyć, aby móc ocenić. I cóż, to najgorszy ex, w jaki przyszło mi zagrać na PlayStation. Gameplay tylko niewiele ulepszony w stosunku do jedynki. Palety i drabiny zostały zastąpione nowymi ficzerami w stylu przeciskania się przez szczeliny i granie na gitarze. Aaaa, bym zapomniał, dorzucili czołganie, psy i kilku nowych przeciwników. I nie uważam tego za wadę, bo rozgrywka w jedynce była już bardzo dobra, więc nie wymagała wielu ulepszeń, czy jakichkolwiek zmian. Tylko skoro gameplay zostawiamy bez zmian, to wypadałoby, aby fabularnie również dowieźć...Sama fabuła prowadzona mocno chaotycznie, często bez ładu i składu, nie czułem tutaj aby scenarzyści stanęli na wysokości zadania, bo są momenty, gdzie retrospekcje nie są do końca trafione, takie są moje odczucia, chodzi mi o przeplatanie głównego wątku z dwóch różnych perspektyw. Bossa rodem z Resident Evil przemilczę. Zakończenie nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia, ponieważ już po około 20-25% gry straciłem zainteresowanie rozwojem fabuły, co bardzo rzadko mi się zdarza.

 

Nie mam nic przeciwko środowiskom LGBT, jednak tutaj to poszło już po bandzie, no przedstawmy fakty:

 

Spoiler

Żydówka, lesbijka, w ciąży, zapłodniona przez Azjatę :) No przecież to jest mem.

 

Ogólnie oceniam na 6/10. Gra nie wzbudziła we mnie żadnych emocji, poza jedną, wiadomą sceną z kijem golfowym. Nie chcę wyjść na hejtera. Zagrałem ukończyłem, takie jest moje zdanie. Rozumiem, że komuś może się podobać, tak samo rozumiem pianie z zachwytu i 10/10. Każdy ma swój gust, mi zdecydowanie nie siadło i nie przypominam sobie, kiedy ostatni raz tak bardzo zawiodłem się na grze.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, że fabuła jest chaotycznie prowadzona. 

 

 



 

Według mnie uśmiercenie Joela na początku gry to dobry zabieg. Nie wyobrażam sobie aby twórcy podjęli się kontynuowania wątków Ellie z Joelem (proszę was mieliśmy to w jedynce). Joel zginął bardzo brutalnie, przez nieznana nam bohaterkę - tak abyśmy wraz z Ellie odczuwali zdenerwowanie i chęć wymierzenia sprawiedliwości. W późniejszym etapie gry ukazanie historii z drugiej perspektywy to wymierzenie solidnego plaskacza graczom, którzy uważali go za krystalicznie czystą i moralną postać. Takie zabiegi w grach to rzadkość. 

 
22 godziny temu, Bartek_Red napisał:

 

 

  Ukryj zawartość

Żydówka, lesbijka, w ciąży, zapłodniona przez Azjatę :) No przecież to jest mem.

 

 

Co za argument. Jakby była zapłodniona przez polaka, to byłoby dobrze? XD 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie lecą napisy końcowe. Na szczęście wszystkie spoilery mnie ominęły a czytając oburzenie niektórych to wyobrażałem sobie bardzo dziwne rzeczy. Na szczęście jak zwykle się okazało, że grę jest najlepiej ograć samemu i nie słuchać pierdolenia na około.

Po napisach końcowych na sejwie mam 36 godzin i 1 minuta ale na swoje usprawiedliwienie lizałem każdą ścianę i delektowałem się tą grą jak nie pamiętam kiedy ostatnio a to ile ominąłem tych znajdziek to aż wstyd ale wszystko do nadrobienia...

Podobnie jak pewnie wielu uważałem, że jedynka była skończona perfekt i nie potrzebna jest kontynuacja. Jednak cieszę się, że ta gra powstała bo podobnie jak jedynka dla mnie to gra wybitna. Oprawa audiowizualna mistrzowska, gameplay mistrz a fabuła 10/10. Nie wiem co w tej fabule miało tą grę położyć ale tak się nie stało.
Wątki lgbt, którego zwyczajnie nie trawie pokazane tak po prostu normalnie po ludzku, ja się nie poczułem ofiarą natrętnej ideologii.
Rzekome tanie epatowanie szokowaniem i brutalnością... No ludzie, na litość boską.

Dostałem dojrzałą grę dla dojrzałego odbiorcy a, że w gruncie rzeczy fabuła jest prosta? W jedynce również nie była skomplikowana. Nie potrzeba tu lotów w kosmos i podróży w czasie aby to docenić. Mnie ta historia pochłonęła bez reszty. Do żadnej postaci się nie zraziłem wręcz przeciwnie.
Nie będę się bezpośrednio odnosił do szczegółów fabuły bo pisze z telefonu i nie wiem jak tu spoilery wstawiać.

Zakończenie mocne i podobnie jak po pierwszej części uważam, że tak powinno zostać. Jednak jeśli mają w planach part III to ja jestem kupiony i mogę już im dać kasę bo wiem, że się nie zawiodę a jeśli nie mają tego w planach to smuteczek, że najlepszą grę na ps5 ukończyłem na poczciwym PS4 fat.

10/10

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KOMARZYSKO- Abby ma wiekszy bicek od tej pani, ba co wiecej jest lepiej zbudowana nizli faceci z jej druzyny. Chodzi o to ze mimo wyjasnienia i tak srednio mi to pasuje.

 

@Przemek_07- widzisz jest @Frost Prime , @Bartek_Redi pewnie ktos jeszcze kto gre ogral a komu fabula sie nie podobala.

Mam tutaj napisac 6stron - czy moge moze wrzucic jakies linki do YT ktore opisuja fabule i podaja co w niej zupelnie nie lezy i czyni ja niewiarygodna w swiecie w ktorym ta ma miejsce?

Widzisz jedyna miala przecietny gameplay, nie byla niczym nowym, miala dosc oklepana fabule ale zrealizowana  sposob dobry (lub bardzo dobry w zaleznosci od oceny).

W czesci pierwszej to postaci budowaly fabule, kazda jedna czy to Tess, Bill, Tommy, Henry i Sam, wszystko toczylo sie chronologicznie i postaci czy to wazniejsze czy mniej wazne mialy w niej udzial.

W czesci dwa wyglada to tak ze masz fabule w ktora wciska sie postaci a nie postaci ktore buduja fabule. Jesli wiesz o co mi chodzi.

Daj znac czy mam zrobic spoiler na pare stron czy moze wkleic pare (czesto dlugich na 2h filmow na YT), ktore omawiaja jak slaba jest ta fabula i dlaczego, jak wiele jest dziur fabularnych, jak wiele zwrotow ma sredni sens, jak probuje podchodzic do gracza z gory tlumaczac mu to co z racji niezachowania chrolonogii jest dla niego oczywiste.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie teraz recenzje angry joe... Wow ale pierdolenie i płacz jakby się dziecku zabrało cukierka (w tym wypadku Joel). I do tego te narzekanie, że retrospekcje, że brak chronologii, nie wiem ja się tam w historii nie pogubiłem, zresztą podobne zarzuty o chronologii wydarzeń czytałem na tym forum w wątku o serialowym Wiedźminie i hmm dla mnie to również było wszystko jasne jak słońce.

A i w życiu bym nie użył takiego skrótu myślowego jak zaprezentował angry joe, że Abby jest przedstawiana jako ta dobra bo się bawi z psem a Ellie zła, bo musi się ich pozbywać, WTF. Tak to odczytywać mogą chyba dzieci w wieku przedszkolnym a nie taki stary koń jak pan recenzent.

 

Dla mnie Ellie jest zdecydowanie moją ulubioną postacią bez podziału na kategorie film/książka/gra. Zdania nie zmieniam 10/10 prędzej czy później wpadnie platyna i liczę , że już na ps5 wydadzą multi identyczne jak do jedynki i będę w pełni uradowany.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kentucky

I troche tez do @Przemek_07

Spoiler

Tylko powiedz mi jak mam sypatyzowac z Abby - gra na kazdym kroku kiedy nia gramy probuje tam to wepchnac w twarz. 

I tutaj wlasnie moim zdniem sposob prowadzenia fabuly lezy i kwiczy jak male prosie. 

 

Czy odczuwales choc troche sympatii do Abby? Dlaczego? Prosze odpowiedz. 

 

Joel mogl rownie dobrze zginac troche pozniej, a wczesniej relacja Ellie i Joela mogla byc budowana niektorymi flashbackami. 

 

Kolejna rzecz, mamy tutaj doczynienia z tak przrysowana groteska ze niektorzy po pierwszym szoku (golf) moga zaczac sie smiac. Postaci nie sa ni jak wiarygodnie zarysowane i to powoduje ze ludzie rozbieraja ta fabule i ja krytykuja. 

 

Prosze wytknij mi fabularne ostre niezgodnosci z jedynki. 

 

Abby przedstawiona jest nam jako psychopatka ktora pozbawiona jest empatii. 

Bo jak nazwac to ze torturuje goscia ktory zabil jej ojca ale tatus umarl spokojnie kulka w leb. To ze bawi sie kijem golfowym jest zrobione z dwoch powodow - dostarczenie szoku bo tak, oraz zeby Ellie z Dina mialy czas na jaranie zielska i nie spieszenie sie, pozniej nagle Ellie sobie uswiadamia o cos moglo aie przeciez stac. 

 

Abby nie ma za grosze empatii dla osob ktore ja chwile wczesniej uratowaly. Nie ma tutaj rozterek moralnych, ma cel ma byc brutalnie bo tak. 

 

Ta sama Abby kiedy nia gramy, jednak ma jakies rozterki moralne, i gra robi wszystko zebysmy ja polubili. Ale ciezko w to uwierzyc po otwarciu. 

Pomijam juz fakt ze co cala crew Abby stoi i sie patrzy na spokojnie jak ta dokonuje swojego dziela zniszczenia wlacznie z ciezarna Mel? 

 

Gra powinna skonczyc po 2h bo nie wiem jakim trzeba byc skonczonym idiota zeby zostawiac przy zyciu Ellie i Tommiego kiedy wiedza ze ludzie z Jackson pewnie sie zjawia a Ellie krzyczy ze ich wszystkich zajebie. 

 

wiec zeby to bylo prowadzone wiarygodnie w wykreowanym swiecie trzeba by fabule zmienic czy Joel mogl zginac brutalnie? jasne czemu nie 5 strzalow z shotguna po jednym na konczyne i finalny w glowe. To tez pokazuje zemste i ze Abby chciala zeby Joel cierpial ale bez narazania siebie i swojej druzyny jak pisalem maja swiadomosc ze ktos z miasta bedzie ich szukal o czym zreszta sami mowia. 

 

W swiecie gdzie czlowiek czlowiekowi wilkiem nie zostawia sie swiadkow. Koniec kropka. 

Ale jakos Abby nie nauczyla sie tej lekcji. 

 

Wiec w momecie jak gramy Abby to wielu chuj to obchodzi co sie tam odpierdala skoro wiedza juz do czego to prowadzi: ginie Mel, Manny, Owen, dziwczyna z PS Vita, Nora - ale my wiemy ze oni sa martwi a post factum proba pokazania to tez byli ludzie a Ellie ich zajebala, nic nie zmienia, pomijam slabo zarysowane postaci. 

 

Wisenka jest tez Mel w ciazy jadaca na akcje - no ja pierdole facepalm. 

nie bylo nikogo innego? 

 

Zmiana Abby tez niewiarygodna czyli co wybijala Scars jak dzika ale potem dwoje uratowalo jej zycie i nagle pomaga wrogom? A jak Joel jej zycie ratowal to co? guziczek z empatia nie zadzialal? W swiecie gdzie czlowiek czlowiekowi wilkiem? 

 

Scena z Teartu gdzie Abby lamie reke Ellie i robi poprawke nosa Diny. Lev trzela Dinie w ramie, w momencie jak Ellie mowi ze Dina jest w ciazy co mowi Abby: "Good" i przygotowuje sie do poderzniecia jej gardla (raz ze z Mel sie nie lubily, dwa ze osratnia konwersacja Abby i Mel to byla klotnia). Ale Abby cieszy to ze moze sie zemscic chce zajebac Dine i Ellie. Wie ze oszczedzila im zycie i ze zle to sie skonczylo. Ale Lev mowi Abby nie. I co ta odpuszcza? Ja rozumiem ze Lev ma traume bo zajebal wlasna matke, ale to jest punk zeby dac mu kolejna brutalna lekcje - we gotta do what we gotta do to survive. 

Litosc nie polaca bo juz raz te dwie wymordowaly moich znajomych - wiec ucz sie Lev zadnych swiadkow i niedokonczonych watkow. 

No ale przeciez nie bo lepiej zrobic z dupy litosc w wykonaniu Abby. 

 

Kurde toz tu sie nic nie klei i nic dla mnie nie jest wiarygodne zgodnie z wykreowanym swiatem - prosze podajcie mi jakies fabularne zgrzyty na podobnym poziomie z TLOU1? 

 

 

Serio wrzuce pozniej pare filmow ktore dokladnie to opisuja bo nie chce mi sie bardziej rozwodzic... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie musisz się bardziej rozwodzić, bo jeżeli mi się fabuła podoba i uznaję ją za wiarygodną to nie zmienię zdania, bo jakiś fragles na youtubie mi powie, że jest inaczej, no bądźmy poważni. Jeżeli nie lubię zupy ogórkowej, to czytanie jaka jest smaczna i zdrowa nie sprawi, że będę jadł od dzisiaj tylko taką.

Sam zawsze mówisz, że jak się coś komuś podoba to dobrze. Więc przyjmij, że mi i pozostałym się podoba, Tobie i kilku innym nie. Dyskusje nie mają sensu, bo po rdr2 wiemy, jak to się kończy.

Nikt też, a na pewno nie ja, nie uważa tej fabuły za arcydzieło. Ale jednocześnie, jest na prawdę dobra i o dziwo, moim zdaniem kończy się najlepiej jak mogła.

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

Nie zrozum mnie zle po prostu odpowiedzialem bo bylem zapytany. 

Jasne jesli fabula sie Tobie podobala to dobrze dla Ciebie. I moj post nie mial na celu Wam ja obrzydzic a tylko pokazac co mi zupelnie fabularnie nie lezy (a wierz mi ze moglbym jeszcze sporo napisac - ale masz racje raczej nie ma sensu)

Stad tez pytanie czy w part1 byly podobne rzeczy ktorych moglbym sie czepiac, no w mojej opinii bylo ich duzo duzo mniej, i z jedno zawieszenie niewiary wystarczylo zeby sie nia cieszyc. 

 

Odpowiem tez Tobie na wczesniejszy post - gdzie czepiles sie lekko oceny AI na podstawie gameplayu. Uwazam ze to zalezy. Zalezy od tego jak kto gra. 

Jesli masz czlowieka ktory jedzie skillem jak dzik i widac ze ma gre opanowana (dajmy na to przejscia misji w MGS V z najwyzsza ranga robione w uber krotkim czasie i perfekcyjnie - to nie wiele mozna powiedziec o AI wrogow), ale jesli ktos bawi sie gra to mozna to nieco powiedziec o samym AI. Kazde jedno mozna rozpracowac (prawidla ktorym sie kieruje) i wykorzystywac ta wiedze na nasza korzysc. Ale tak samo jak i w jedynce tak i w dwojce - AI kompanow (w tym wypadku Diny) jest .... no jakby to delikatnie napisac... o wiem nie uleglo szczegolnej poprawie. 

To jest cos co mozna ocenic po gameplayu szczegolnie ze byl to jeden z moich glownych zarzutow w strone part1 ktora ukonczylem ale AI kompanow albo wprowadzalo mnie na mine (zarazonych), albo zachowywalo sie debilnie. 

 

Jesli kazda jedna analize kazdej jednej gry na YT bedziesz komentowal "co mnie obchodzi co jakis fragles mi powie" to troche sie zamykasz, na odmienne opinie (both sides of the coin)

Tutaj masz np filmik o TLOU1 i AI:

 

Spoiler

 

 

I to ze ja walczac nie dostrzeglem tego o czym mowi ten czlowiek nie znaczy ze to o czym mowi jest wyssane z palce. 

 

Co do zmiany opinii widzisz jak bylem w PL to z lenistwa zamowilem sobie boxy dietetyczne - 5 posilkow dziennie, 2000kcal, nie gotujesz tylko podgrzewasz jesli to cieply posilek. Wygoda. I jak nie przepadam np za oswianka, tak przyznam ze jej przyrzadzanie na rozne sposoby oraz fakt ze ta dostawalem srednio co 3 dni spowodowala u mnie zmiane opinii na temat tego dania. 

 

Innymi slowy - sa gry/filmy ktore podobaly mi sie ale z czasem stalem sie w stosunku do nich bardziej krytyczny. Glownie po zapoznaniu sie z krytyka owego dziela. 

Tutaj przyklad - Heavy Rain ktory ocenilem jako rewelacje, po tym jak dostrzeglem dziury, niespojnosci itd juz by takiej oceny nie otrzymal, pewnie spadl by w okolice dobrej moze z minusem (zgaduje jesli zagram powownie to bede mogl ocenic). 

 

I zawsze bedzie tak ze iles tam osob wypowie sie przychylnie a iles tam nieprzychylnie. 

Ja jestem bardzo czesto w tej drugiej grupie, a przynajmniej tak mi sie wydaje. A jesli bronie jakiegos tytulu (twierdzac ze jest po prostu dobry - tak bylo z WD2 chyba) to zawsze znajdzie sie jakis krytykant mojej opinii. 

 

Wiadomo i tutaj sie zgadzamy ze opinia jest jak pupa kazdy ma swoja. 

Tak mnie i paru innym tutaj fabula sie nie podoba, Tobie i paru tutaj sie podoba. 

Luz nie mam z tym problemu. Pozostaje sie nam po dzentelmensku zgodzic w tym ze sie nie zgadzamy. 

 

milego grania! 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, MagEllan napisał:

 

Mam tutaj napisac 6stron - czy moge moze wrzucic jakies linki do YT ktore opisuja fabule i podaja co w niej zupelnie nie lezy i czyni ja niewiarygodna w swiecie w ktorym ta ma miejsce?

 

 

Rozbawił mnie ten fragment. Jak byś nie mógł pogodzić się z tym, że dla niektórych ta gra naprawdę jest świetna, a jednocześnie jak sam napisałeś wcześniej nie jesteś fanem TLOU. Mnie np. dużo gier nie pasuję, ale nie mam misji na siłę innych przekonywać do tego, że coś jest nie tak. Nie rozumiem tego. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra musi być potwornie słaba - kupiłem dzisiaj używkę za 125 zł.

:)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotras3 napisał:

Rozbawił mnie ten fragment. Jak byś nie mógł pogodzić się z tym, że dla niektórych ta gra naprawdę jest świetna, a jednocześnie jak sam napisałeś wcześniej nie jesteś fanem TLOU. Mnie np. dużo gier nie pasuję, ale nie mam misji na siłę innych przekonywać do tego, że coś jest nie tak. Nie rozumiem tego. 

a myslalem ze w poprzednim poscie juz to wyjasnilem.

To ze nie jestem fanem obiera mi prawo do oceny czy temu mi to wytykasz? Tylko fan ma prawo co oceny gry?

I ile razy mozna powtarzac - zostalem zapytany, jest dosc materialow z ktorymi sie zgadzam jesli chodzi o fabule wiec zadalem pytanie czy mam je przytoczyc, czy moze sam napisac elaborat w odpowiedzi do @Przemek_07

Czego tutaj nie rozumiesz?

 

Rozumiem roznice opinii. I zgodzilem sie tez z @xavrisze dyskusja tutaj jest zakonczona dzentelmenskim pozostaje sie nam zgodzic ze sie nie zgadzamy.

 

To jednakowoz nie odbiera mi prawa do posiadania opinii.

 

A teraz idac Twoja retoryka. Mam wrazenie ze niektorzy nie potrafia zniesc mysli ze ktos gre ktora im sie podobala ocenil negatywnie, i maja wrazenie ze negatywne oceny moga zachwiac tym jak bardzo gra im sie podobala.

 

to chyba tyle.

3 godziny temu, alien666 napisał:

Gra musi być potwornie słaba - kupiłem dzisiaj używkę za 125 zł.

:)

Kupiles? nie lepiej bylo poczekac :P czy moze zamierzasz ograc i pogonic z zyskiem :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co toczy się tutaj dyskusja...gra może się podobać oraz nie. Generalnie ogólny odzew jest negatywny przez historię. Gameplay jest bardzo dobry i nie ma tu problemów. Ja się na tej grze zawiodłem bo było to totalnie co innego niż się spodziewałem i połowa jak nie więcej czasu gramy postacią która w ogóle mnie nie ciekawi i pojawia się znikąd. 

Niektórzy tutaj biorą opinie innych zbyt do siebie. Do tego deweloperzy i osoby zaangażowane w produkcje za bardzo jej bronią i nikt nie mówi normalnych rzeczy - np szkoda, że się wam nie podoba. Myśleliśmy, że polubicie te postaci i że wszystko będzie git. Przykro nam. 

Tak to nie wygląda. Zaczyna się jakieś takie przerzucanie na graczy winy...i to zaczyna mi się nie podobać. Zrobiłem pre-order, wbiłem platynę bo głupio było mi to tak zostawić.

Są gry które ja lubię, a inni nie jak np Cień Mordoru/Wojny czy Mad Max a inni ludzie ich nie cierpią...to nie znaczy, że sam mniej przestanę je lubić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bartek_Red napisał:

@MagEllanA tak z samej ciekawości, ograsz to kiedyś, jak będzie w cenie paczki fajek, bądź dobrej wódeczki? :P 

bezapelacyjnie tak!

Tymbardziej ze w Szwecji czesto sa jakies dziwne promocje RDR2 jakos pol roku moze 9 miesecy od premiery lezalo w koszu wyprzedazowym za 82pln 

Takie akcje sie zdarzaja jak dany sklep ma za duzo kopii i probuje sie tego masowo pozbyc. To samo bylo z SC:blacklist upper echelon edt. za 13pln w 7 miesiecy od premiery. 

Ale pewnie kupie to jakos z drugiej reki w PL, no chyba ze w SE puszcza to taniej nizli uzywki w PL chodza.

 

@Frost Prime

no wlasnie kazdy pisze ze nie rozumie po co dyskusja i ta dalej sie toczy. 

Dla jednego historia w Part2 jest swietna, dla innego dobra, przecietna, slaba albo bardzo slaba. I znow dla jednego obnizy to ocene mniej lub bardziej. 

Uwazaj tez z argumentacja "nie jest to czego sie spodziewalem" bo zaraz ktos uzyje koronnych kontragrumentow "tworcy moga robic co im sie podoba, nie dokonuj projekcji oczekiwan, nie podszedles do gry z wystarczajaco otwartym umyslem" czy o zgrozo "nie zrozumiales"

Nie podobala sie bo sie nie podobala i zapewne masz ku temu swoje powody, o ktorych moglbys poisac wywody. 

A Mad Maxa ja prywatnie uwazam za gre dobra z plusem. Co to znaczy ze mi sie podobala, ale no sporo brakowalo zeby byla to gra w jakis sposob przelomowa ktora mozna nazwac arcydzielem. 

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć, co myślę o tej gierce

 

Design poziomów jest genialny i lokacje często się zmieniają oraz dobrze się strzela

 

Powiedziałbym, że to Uncharted na sterydach

 

Jednak gra również jest zbyt brutalna

 

Fabuła to kwestia personalna i wykorzystali tu zabiegi, które nie zawsze sprawdzają się w grach, co innego w książkach, czy filmach

 

Coś próbują zrobić innowacyjnego Naughty Dog, ale nie zmienia to faktu, że gameplayowo ich gry są płytkie - biegasz, strzelasz, craftujesz etc.

 

Mój problem z takimi filmowymi doznaniami w grach jest taki, że jeżeli mam na nie ochotę, to oglądam film, a nie gram w grę

 

Od gry oczekuję innowacyjności w gameplayu, ciekawej oprawy graficznej, na dalszym planie stawiam fabułę, ale fajnie jak jest dorosła

 

No a kontrowersyjne tematy, to się sprzedaje, co zrobisz 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co toczy się dyskusja? O grę, chyba po to jest forum o grach, czy nie?

Dobrze, że się toczy, przynajmniej jakoś forumka jeszcze zipie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MagEllan napisał:

Kupiles? nie lepiej bylo poczekac :P czy moze zamierzasz ograc i pogonic z zyskiem :P

 

Ale się dajesz podbierać miszczu. Zrobię platynę i sprzedam jak pozostałe gry. Bo to tylko gra i mam w dupie co kto o niej pisze i jak w nią gra. Ja gram tylko dla pucharków i fabuła, nawet z lesbami, mnie nie interesuje.

Dalej oglądaj filmy na youtube - może zmądrzejesz.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nadal rozwala jak ludzie piszą o ideologii Lgbt. Jezu, nie ma czegoś takiego jak Ideologia Lgbt xD 

 

Duduś już wam w głowach namieszał? Wstydźcie się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×