Skocz do zawartości
mefix

Pobieranie gier z poziomu PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko. Kupiłem Dragon's Dogma Dark Arisen i pobrało mi tylko 47%...

 

Kiedy gry się pobierają?

 

Gram z BLUERAY-pobieranie nie działa

Gram z dysku-pobieranie nie działa

Oglądam YouTube-pobieranie nie działa

 

To kiedy do cholery działa? Nie chcę włączać specjalnie konsoli, żeby gra mi się pobrała.

Czytałem, że gdy gramy z dysku to gry się pobierają, a tak nie jest i przez 2 miesiące pobrało mi się kilka gigabajtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz pobierać jedynie jak w nic nie grasz, albo grasz jakieś małe gierki z dysku. W innym wypadku zostawiasz konsolę w menu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mefix

 

Uzupelnie odpowiedz - w momencie jak rozpoczniesz pobieranie i chcesz wylaczyc konsole zazwyczaj masz pytanie - czy wylaczyc automatycznie po ukonczeniu pobierania.

To jest najlepsza opcja. Gra sie pobierze zainstaluje, wylaczy konsole.

 

(alternatywa jest odpalenie konsoli pobierania i zostawienie jej w tym stanie i wylaczenie TV).

 

Pobieranie w trakcie grania zazwyczaj nie dziala - jest tak jak pisal Patricko jak masz jakiegos minisa odpalonego moze (a i to nie zawsze) cos tam bedzie pobierac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydawało mi się, że jak z miesiąc temu grałem w fifę to jednak pobierało, bo jakimś cudem udało się nabić ponad 50%, a szkoda mi po prostu zostawić konsolę włączoną ot tak, bo jestem uczulony na oszczedności :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, kupić grę cyfrową i po dwóch miesiącach mieć pobrane 47% bo masz uczulenie na oszczędność... Takiś oszczędny, że wydałeś kasę a nic z tego nie masz. Trzeba było pudełko kupić ograć i jeszcze sprzedać, wtedy mógłbyś o oszczędności gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mefix napisał:

No właśnie wydawało mi się, że jak z miesiąc temu grałem w fifę to jednak pobierało, bo jakimś cudem udało się nabić ponad 50%, a szkoda mi po prostu zostawić konsolę włączoną ot tak, bo jestem uczulony na oszczedności :1_grinning:

Nie będę komentował bo musiałbym cię ostro pojechać.

Internet też w pobranych mb liczysz?

 

W skrócie:

PS3 ma problemy z wielozadaniowością.

 

Przy niektórych grach da się grac i pobierać na raz a przy innych nie.

Nie, nie mamy listy.

Jeżeli masz PS+ to możesz ustawić włączenie konsoli o wybranej porze w dzień/w nocy w celu synchronizacji trofeów i dokończenia pobierania i instalacji gier.

 

NA PS3 "oszczędność" może cię zgubić.

Kiedyś próbowałem ściągać jakąś grę i instalować Infamous'a. Instalacja i ściąganie na raz zabierały sobie moc obliczeniową konsoli i taki Infamous mi się instalował 12 godzin. ...i se "zaoszczędzałem".

 

Pro Tip:

Nie polecam pobierania i instalowania na raz.

Daj sobie grze spokojnie się pobrać i w końcu w nią zagraj.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie o gran turismo 6. Kupiłem ostanio konsolę głównie dla tej gry. Długie wczytywanie tras + dzwięk napędu zaczyna mnie denerwować. Mam pytanie czy jak kupię grę w wirtualnym sklepie będę mógł zgrać całą na dysk i cieszyć się szybszym ładowaniem czy przed każdą trasą będę czekał na pobranie danych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli kupisz grę w PSN to będzie cała na dysku twardym i zapewne ładować szybciej się też będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czeka mnie zakup gry w PSN i może wsadzę od razu ssd, bo mam w szafce 120GB. Dzięki za info.

Bo rozumiem nie ma opcji zgrania całej płyty z dysk ? Wtedy konsola sprawdzała by tylko obecność ori płyty a grała z dysku.

Edytowane przez mitusm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mitusm napisał:

Bo rozumiem nie ma opcji zgrania całej płyty z dysk ? Wtedy konsola sprawdzała by tylko obecność ori płyty a grała z dysku.

 

Nie w wypadku PS3. 

 

Tak jak to opisales czyli pelna instalacja to na PS4. 

 

W wypadku PS3 z mojego doswiadczenia tez nie ma reguly, porownujac ilosc danych zainstalowanych z plyty z wielkoscia gry z PS Store czasami mamy te same wartosci. 

Wiec niektore gry moga instalowac sie w pelni, inne nie. Niektore gry z tego co pamietam instalowaly wiekszosc danych poza np muzyka ktora byla doczytywana z plyty. 

 

Co do SSD - mozesz poszukac na YT porownan HDD vs SSD dla PS3 i zobaczyc czy faktycznie daje to jakas przewage jesli chodzi o czasy ladowania. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmy na yt, na ssd jest na pewno szybciej. Zwłaszcza że gra w całości będzie się ładować z dysku.

120GB na GT6, i okazyjnie inną grę wystarczy chyba z zapasem.

Długo szukałem grubasa jak z lat młodości i znalazłem prawie nie używaną wersję 40GB. Oryginalne pudełko w super stanie, kartoniki, worki, folie. Otwierałem ją jak nową ze sklepu :)

 

Edit:

Wsadziłem ssd + kupiłem gre w PSN. Różnica w ładowaniu się gry i tras kosmos. Praktycznie nie zauważam momontu ładowania. Wszystko jest na już. 

Edytowane przez mitusm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, pobrało mi nagle kilkanaście gigabajtów, a grałem ostatnio tylko w God of War III i Guitar Hero Live :D.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie te gry maja na tyle niski pobór mocy obliczeniowej ze pozwalają pobieraniu działać w tle.

Przy niektórych da się pobierać, przy innych nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze potem na innych grach Sony, może dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

God of War Ascension działa pobieranie

Czy jak odpalę film z dvd albo z pendrive to też będzie pobierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×