Skocz do zawartości
tprudzic

Mała Liga LTE - BMW 2002 Turbo (start 08.01.2017)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym napisał - zgodnie ze szkołą GTbN (a być może i jakąś bardziej uniwersalną zasadą) - że należy poczekać na poszkodowanego, puścić i dopiero kontynuować ściganie. 

Dlatego zapytałem. Bo my tak robiliśmy. Ale czy widziałeś kiedyś żeby w realnych wyścigach ktoś na kogoś czekał... Nie. Porostu grzeją dalej czekając na karę (np. Przejazdu przez pit, czasowa na koniec, etc). Stąd moje pytanie.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, dobre pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara się należy jak najbardziej.

 

Jeśli chodzi o czekanie. Sytuacja wygląda tak jeśli mamy kontakt i osoba poszkodowana nie straciła zbyt wiele  powiedzmy że wypadła poza trasę i przez to straciła pozycje na rzecz atakującego to w takim przypadku powinien poczekać .

 

Problem pojawia się wtedy kiedy poszkodowany  stanął lub na tyle ma poważne uszkodzenia że jedzie powoli lub coś co go zatrzymało na dłużej. W takiej sytuacji atakujący ( winowajca ) nie musi czekać bo raz że zniszczył  osobie wyścig , dwa sobie również bo kara będzie ale nie ma potrzeby czekać az  np. po 2 minutach poszkodowany wyruszy ponownie na trasę.

 

Jeśli poszkodowany w miarę szybko się wygrzebał i jedzie dalej i oboje jakoś wiele nie stracili to wskazane poczekać ale w innym przypadku ja bym nie czekał . Na koniec oczekiwał bym kary i wyraził skruchę ;)

 

W tej sytuacji  wystarczyło by  że Error zwolnił i odczekał/odwrócił się i zobaczył czy  Marta ruszyła bądź jest blisko aby przepuścić i sprawa była by jasna ( kara pewnie była by mniejsza ) .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekanie może, ale nie musi wpłynąć na złagodzenie wkurwu poszkodowanego, a tym samym może wpłynąć na ostateczną karę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym trochę racji ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wkurwa sie nie cofnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz bylo tak pieknie.... :/ no coz skruche wyrazam. Zadne to tlumaczenie ale pierwszy raz jechalem wyscig z widokiem ze srodka.. No cos musze wymyslec...

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile uważasz - pkt się tobie należy ? :1_grinning: 

 

ja tam myślę że -4 pkt czekam na zdanie jeszcze jednego sędziego do poprzednich tematów czy tak kary widzi.

 

macie coś jeszcze ? 

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z kurnia... 6...?

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Ale mniejszy wymiar kary tez przyjme.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie to jest manewr roku 2w1 wyprzedzanie poza torem i niebezpieczny powrót na tor

Tomaszan vs Pela

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem RA racing accident ?

kurcze dał off tracka dał poboczem

ale wierze że się ratował bo jakby tu zaczął hamować to po nich by było.

 

palcem bym pogroził i powinien oddać pozycję - 4 pkt ? no chyba że to był manewr zaczepno-obronny 

 

niech się sprawca wypowie i ktoś jeszcze 

 

dobra ta sprawa w toku (dyskusja w gronie sędziowskim) napiszę co my ustaliśmy do tej pory.

 

Komunikat sędziowski:


OK poprawić mnie jak coś zapominałem dodać proszę:
 
a) Catani vs florek znów -1 folrek wcinka brak miejsca - 1 pkt dla zasady ( w sumie flor ma już -5 z sytuacja z moja niebieska flagą)
b) Zjarek max kara -8 pkt przekozak start w stylu top gear DSQ za wyścig , ale dajemy 2 ostatnią szanse i jedzie w następnym
c) Darkman vs Bartek widać od Bartka że nic nie było nic tu po nas 
d) Pela vs Marta vs Tomaszyn było of track były giente blachy i rany ale wszystko ustane moim zdaniem na poziomie traktuje to jako RA racing incydent i bez karniaków tylko pogrożenie palcem 
e) sylwek vs tomaszy no co tu -4pkt  Tomaszyn jebnął jak w bęben 
f)i następna sprawa Error vs Martusia na forum - 4 pkt dla Errorka 


i rodzynek król złamanego wachacza cichy fawory całości spadek do roomu B Diego nagroda fair play 
 
 

 

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz ja mam pytanko co ze mną dostalem DSQ dwie min przed koncem 40min wyscigu za to ze wjechałem do pitu do tego nie mialem zadnej kontroli nad autem i sam skrecil mi na bande i rozpier....caly przód juz w pitstopie oczywiście ciężko widzę ten przypadek bo jak to pogodzić raczej sie nie da ale zapytac zawsze warto nie mam powtorki zeby zobaczyc jak dokładnie to bylo ale jest raczej tak jak piszę pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie to jest manewr roku 2w1 wyprzedzanie poza torem i niebezpieczny powrót na tor

Tomaszan vs Pela

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja o tym pisałem na początku. Ale nie miałem powtórek. Z moje strony to nie traktuje tego jak wyprzedzanie. Ja ratował się po błędzie poza torem. Tomaszan po swoim błędzie przeleciał obok mnie (także się ratując). Co do niebezpiecznego powrotu Tomaszan: pełna zgoda.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Ps.

Dzieki za łagodną ocenę mojej akcji w pierwszym zakręcie R1. Sam zgłosiłem to do rozpatrzenia i rozumiem po decyzji i obejrzeniu, że razem z Marta tam nabroiliśmy. Przepraszam Marta i Tomaszan.

Ps2.@kaczy

Co myślisz o mojej uwadze o podróżach off track? Gustaw się nie odniósł więc albo nie rozpatrywal albo nie mam racji. Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wypadłeś ok,ale kolega Tomaszan najpierw ścina pierwszy zakręt a póżniej wyjeżdża za tobą i cię wyprzedza. Może gdyby nie ścinał zakrętu wcześniej to by nie musiał cię tak wyprzedzać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia przekraczania linii toru. Tu też posypią się kary.

Analiza wymaga więcej czasu więc cierpliwości.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na off tracki potrzebujemy dowodów twardych nonstop cięcie kółko kółko w tym samym miejscu itd.

chcesz przeglądnij kolegę zrób jpg z każdej ściny rozliczymy niestety ta gra dużo toleruje w tym temacie

i w jakimś stopniu proszę nie przeginać w tym temacie ja nagram też np film o czystym wyprzedzaniu dziś siądę na chwilę 

i bym był szczęśliwy żeby to tak wyglądało jak zaprezentuje jak ścigałem się o p3.

 

Off tracki dalej pociągnę jeżeli ktoś zrobi puści gaz na 2-3 sekundy nie ma żalu jeżeli ktoś wali cały wyścig 2-3 miejsca nonstop żeby się napędzić skrócić drogę to ja nawet jestem za DSQ

 

podejrzewam że każdy takowe pojedyncze lub kilka razy zrobi ale o to nie ma żalu.

 

pisaliśmy o tym 1000 razy napisze 1001 był wcześniej pdf zrobię JPG zaraz wrzucę i to całe przemiele 

zawsze zasada 2 kół na torze w granicach białej linii kółka mają być na niej najlepiej max już stykanie się włoskami bieżnika to za mało 

bo zaraz będą się targowali co niektórzy. 

 

dokument

źródło. simracing.pl

Wyjazdy poza tor.pdf

4.jpg

3.jpg

2.png

1.jpg

Edytowane przez Gustaw
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... chcesz przeglądnij kolegę zrób jpg z każdej ściny rozliczymy niestety ta gra dużo toleruje w tym temacie

Nie jest i nie było moją intencją wnioskowanie o karę. Jak przeglądałem sobie R1 to zrobiłem trochę fotek i prosiłem kaczy żeby spojrzał i dał znać czy było według niego ok. Nie pisał, albo ja przegapiłem że pisał więc, zapytałem ponownie. Nie będę wrzucał żadnych twardych dowodów bo tak jak napisałeś nie będziemy się tutaj licytować kto ile razy i gdzie wyjechał. Interesowało mnie zdanie kaczy, a że nie lubię jakiś skrytych rozmowek to zadałem mu pytanie tutaj na forum.@kaczy daj znać czy przesadzam czy posypujesz głowę popiołem bo trochę racji mam. Dzieki.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi Gustaw że co niektórzy w Pokoju A mają po 40+ przekroczeń track limit,i jest to zamierzone działanie a nie przypadkowe wypadnięcie przez błąd lub sytuację,I nie wyobrażam sobie robienia tylu zdjęć bo zabrakło by mi czasu na życie.. R1 całe i R2 kilku Graczy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym wyścigu niestety będą surowe kary ale to tylko dlatego że było mówione co i jak. Myślę że w drugim evencie każdy będzie uważał :-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do dupy dlatego lubię jeździć w sprawdzonym gronie , jak się czujecie panowie tak nagminnie oszukując wygrać np. wyścig lub zająć dobre miejsce ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwierz mi Gustaw że co niektórzy w Pokoju A mają po 40+ przekroczeń track limit,i jest to zamierzone działanie a nie przypadkowe wypadnięcie przez błąd lub sytuację,I nie wyobrażam sobie robienia tylu zdjęć bo zabrakło by mi czasu na życie.. R1 całe i R2 kilku Graczy,

Czyli powtórka z rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpiszcie o kogo chodzi. To zawsze mobilizuje do poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sędziowie jeszcze pracują nad analiza wykroczeń oraz wysokości kar za ich popełnianie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam 40.... Tyle kolek nie bylo... :/

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×