Skocz do zawartości
Karaluch69

Torment: Tides of Numenera

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zdun napisał:

Mam ambitny plan przejść grę bez walki :antonio: jak na prawilne rpg przystalo.

No ja też, pisałem wcześniej :) Takie podejście to oczywista oczywistość :) Zabija się w 3-4 podejściu :24_stuck_out_tongue:

 

2 godziny temu, zdun napisał:

Śmieszą mnie komenty pod reckami typu: co to jest?, klikam klikam I nic się nie dzieje itp. Widać że gracze zapomnieli czym są role playing games... 

Mi się gdzieś rzuciło w oczy, że jest za dużo tekstu do czytania :24_stuck_out_tongue: Pewnie dla takich meduz etykieta od domestosa na klopie to jest szczyt możliwości :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę zmienić rozmiar czcionki, siedzę kawałek od TV i chyba w Wieśku 3 przed patchami czcionka była taka że ledwo dało się rozczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, shemaforash napisał:

Da radę zmienić rozmiar czcionki, siedzę kawałek od TV i chyba w Wieśku 3 przed patchami czcionka była taka że ledwo dało się rozczytać.

Jeżeli to jest pytanie to tak, da radę bez problemu. Zerknij na mój post na poprzedniej stronie, nie chcę się powtarzać :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ambitny plan przejść grę bez walki :antonio: jak na prawilne rpg przystalo.

 

Śmieszą mnie komenty pod reckami typu: co to jest?, klikam klikam I nic się nie dzieje itp. Widać że gracze zapomnieli czym są role playing games... 

 

Nie koniecznie zapomnieli raczej sadze ze te "komentarze" pochodza od mlodszego pokolenia, ktore po prostu nie mialo stycznosci z klasykami gatunku.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło że mam grać Inteligentnym Szelmą, a spodziewałem się że będę klasycznym Glewnią ;)

Ej, na konsoli też są takie spadki FPS'ów? Na PC mam stabilne 60, aż dochodzi do kryzysu i nagle spada do 11-15 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po delikatnym poruszeniu wątek przymarł... Chyba nie tylko u mnie Torment musi przeczekać Horizona :) Lub też inne Zeldy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak wyrzucić kogoś z drużyny? Niepotrzebny mi drugi szelma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na jego portret żeby pogadać i wybierz opcję dialogową, że już go nie potrzebujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, beardo0 napisał:

Kliknij na jego portret żeby pogadać i wybierz opcję dialogową, że już go nie potrzebujesz. 

A jakim przyciskiem ma kliknąć na ten portret i w gdzie? W grze, zakładce cech postaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dudzio napisał:

 

A jakim przyciskiem ma kliknąć na ten portret i w gdzie? W grze, zakładce cech postaci?

Jak grasz na ps4 to kliknij trójkąt w normalnym widoku gry.

 

Jak dla mnie to Horizon musi poczekać. Mimo technicznych problemów tytuł dostarcza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Karaluch69 napisał:

Jak dla mnie to Horizon musi poczekać. Mimo technicznych problemów tytuł dostarcza.

Pograłeś coś więcej? Dużo się jakiś paproszków trafia czy straszą te recenzenty niepotrzebnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minut temu, xavris napisał:

Pograłeś coś więcej? Dużo się jakiś paproszków trafia czy straszą te recenzenty niepotrzebnie? :)

Na razie jakieś 8h pograłem i tragedii nie ma, ale loadingi są stanowczo za długie, gra potrafi klatkowac w sumie bez większego powodu i raz wywalilo mnie całkiem do menu. Innych problemów na razie nie zauważyłem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz u mnie to Horizon musi poczekac w kolejce zreszta jak masa innych gier. Chociaz giery jeszcze nie odpalilem jaram sie jak smarkacz :1_grinning: Dawno tak nie mialem czekajac na gre :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś zmienić portret głównej postaci? Jestem dopiero po 2 godzinach gry i nie wiem czy to pominąłem w oknie tworzenia bohatera ale mocno mnie irytuje ten domyślny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, erazel napisał:

Można jakoś zmienić portret głównej postaci? Jestem dopiero po 2 godzinach gry i nie wiem czy to pominąłem w oknie tworzenia bohatera ale mocno mnie irytuje ten domyślny.

Tak jak i w oryginale nie można go zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrazenia? Cos cicho w tym temacie. Osobiscie jestem juz po przegraniu ok 50h a z tego co czytalem to nawet jeszcze w polowie nie jestem.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze jest w ogóle jakiś licznik godzin spędzonych w grze (jak np. we Wiedźminie 3) czy wszyscy podajecie te swoje czasy na chybił-trafił? :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dudzio napisał:

Czy w grze jest w ogóle jakiś licznik godzin spędzonych w grze (jak np. we Wiedźminie 3) czy wszyscy podajecie te swoje czasy na chybił-trafił? :1_grinning:

Zdaję się, że przy zapisie jest to podane.

Edit. Sprawdziłem. Jest podany czas gry przy zapisie

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna...pograłem wczoraj wieczorem dobre 3, może 4h. Nawet nie wyszedłem z pierwszej lokacji :24_stuck_out_tongue:

Chociaż nie... raz się poleciałem przespać, a później robiąc q mnie wysłali do dwóch gości do lokacji obok.

Czuć klimat starego tormenta i bardzo mocno czuć ogólną staroszkolność. Ale bardzo fajnie to chodzi. Zdarzało mi się kilka razy lekkie przycięcie na pół sekundy, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało w niczym. Jakieś konkretne rwanie czy wywalanie z gry w tym czasie mi się nie trafiło.

Bardzo mi się podoba system związany z umiejętnościami typu perswazja, gdzie możemy dodać z puli punkty intelektu, żeby zwiększyć swoje szanse, wielki plus za to. Fajny jest też motyw z przypominaniem sobie rzeczy ze swojej przeszłości - nagle podczas rozmowy o niczym z jakimś kompletnie losowym npc mamy wizje.

Zapowiada się miodna gra, a co najważniejsze, to że zapowiada się na kilka kompletnie różnych przejść.

Edit. Nie wiem czemu czasami mi łączy posty a czasami nie...

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i główny wątek ukończony. Całość zajęła mi niecałe 50 godzin i stwierdzam, że tytuł bardzo dobry pomimo technicznych niedorobek. Miło było sobie przypomnieć jak to drzewiej się gry robiło. Świetna pozycja.

Edytowane przez Karaluch69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Karaluch69 napisał:

No i główny wątek ukończony. Całość zajęła mi niecałe 50 godzin i stwierdzam, że tytuł bardzo dobry pomimo technicznych niedorobek. Miło było sobie przypomnieć jak to drzewnej się gry robiło. Świetna pozycja.

Bez żadnych konkretów oczywiście - jak zakończenie? Bo spotkałem się w jakiś jednym okiem czytanych recenzjach, że bidne.

Ja już 14h łażę po klifach i jestem wręcz przytłoczony kilkoma questami, które można rozwiązać na kilka totalnie różnych sposobów, z których żaden nie jest jednoznacznie dobry. Mocno daje starym tormentem i mam wielką nadzieję, że główny wątek też taki jest :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już 14h łażę po klifach i jestem wręcz przytłoczony kilkoma questami, które można rozwiązać na kilka totalnie różnych sposobów

 

O których questach mówisz? Ja mam podobnie na liczniku nabite i jestem poza połową zadań w klifach, staram sie robic wszystko, fabularnie to miód, najlepiej opowiedziana historia i świat ostatnich lat, niestety gra wydaje się byc nie ukończona pod względem technicznym, jest sporo niedoróbek, ale takich które mocno nie przeszkadzają np. Brak portretów osób z którymi rozmawiamy, mało przejrzysty choć innowacyjny system rozwoju postaci itp.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, erazel napisał:

O których questach mówisz? Ja mam podobnie na liczniku nabite i jestem poza połową zadań w klifach, staram sie robic wszystko, fabularnie to miód, najlepiej opowiedziana historia i świat ostatnich lat, niestety gra wydaje się byc nie ukończona pod względem technicznym, jest sporo niedoróbek, ale takich które mocno nie przeszkadzają np. Brak portretów osób z którymi rozmawiamy, mało przejrzysty choć innowacyjny system rozwoju postaci itp.

Chociażby o tym z tym wielkim stworem w klatce na środku pierwszej lokacji albo o tym z "trefnym" argusem na skraju klifu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xavris napisał:

Bez żadnych konkretów oczywiście - jak zakończenie? Bo spotkałem się w jakiś jednym okiem czytanych recenzjach, że bidne.

Ja już 14h łażę po klifach i jestem wręcz przytłoczony kilkoma questami, które można rozwiązać na kilka totalnie różnych sposobów, z których żaden nie jest jednoznacznie dobry. Mocno daje starym tormentem i mam wielką nadzieję, że główny wątek też taki jest :)

No zakończenie zależy od podjętych decyzji oczywiście, ale faktycznie pozostaje pewien niedosyt. Ogólnie to odniosłem wrażenie jakby końcówka została trochę na siłę pospieszona. Wydawało mi się, że przede mną jeszcze z jakieś 20-30% gry a tu nagle się okazuje, że zaczął się już finał. Jest ok, ale na pewno mogło być lepiej, zresztą, każdy sam musi ocenić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×