Skocz do zawartości
Przemek_07

Pytanie laika - nowy PC do starszych gier

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zakupem PC, właściwie to decyzja już przesądzona. Mam do was takie pytanie. Czy sprzęt z procem klasy i5 i jakimś nowym Geforcem typu 1060 nie będzie miał problemu z trochę starszymi tytułami typu pierwszy Wiedźmin z 2007r.? Słyszałem, nie wiem na ile to prawda, że starsze tytuły lubią kaprysić na nowszym sprzęcie. Na ile to kwestia sprzętu a na ile systemu? Wiem, że mogę kupić PC ze starszą konfiguracją ale w nowsze tytuły też chciałbym na tym pograć.

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemek_07 napisał:

Noszę się z zakupem PC, właściwie to decyzja już przesądzona. Mam do was takie pytanie. Czy sprzęt z procem klasy i5 i jakimś nowym Geforcem typu 1060 nie będzie miał problemu z trochę starszymi tytułami typu pierwszy Wiedźmin z 2007r.? Słyszałem, nie wiem na ile to prawda, że starsze tytuły lubią kaprysić na nowszym sprzęcie. Na ile to kwestia sprzętu a na ile systemu? Wiem, że mogę kupić PC ze starszą konfiguracją ale w nowsze tytuły też chciałbym na tym pograć.

 

Zalezy jak stare sa to gry.

Gry z ery DOSa moga kaprysic, teoretycznie  DOSbox dziala dobrze, ale nie zawsze idealnie.

Problem ze starszymi grami jest taki ze te optymalizowane byly pod sprzety dostepne kiedy te wychodzily, i czesc z nich mimo sporo wiekszej mocy nowego sprzetu po prostu jej poprawnie nie wykorzystuje.

Mam pierwszego Wiedzmina i serio chyba wiecej bawilem sie ustawieniami nizli gralem (po prostu odwyklem od PC, niemniej bede chcial do niego usiasc).

Ograniczenia W1 sa w rozdzielczosci gdzie zalecana to 1440x900 (w wyszej pojawialy sie u mnie jakies artefakty), drugie to stabilnosc frame rate nie wiem jak na gf1060, ale na moim lapku z gf630m, w zalecanej rozdzielczosci i ustawieniach w wiekszosci high mam rozrzut od 15 do 80fps. Co ciekawe najnizsza liczbe odnotowywalem zawsze w cut scenkach i nie ma zmiluj klatkuje i juz. 

Dla odmiany taki NFS Shift - w porownaniu do wersji PS3 (ktora ukonczylem 2 razy) to niebo do ziemi w 1600x900 wiekszosci high ustawieniach i malym grzebaniu zarowno w ustawieniach karty jak i ustawieniach gry - ma naprawde grafe akceptowalna dzis i dziala u mnie plynnie w 60fps.

Pierwszy Dead Space - jesli dobrze pamietam tutaj troche ustawieniami musialem sie pobawic ale tez udalo mi sie uzyskac calkiem plynna gre (30+fps).

oprocz tego gralem w amnezje tutaj wszystko smiga jak dzikie, oraz point & click a te nawet starsze (od 2001r) dzialaly bez problemu (win7), mialem chyba problem tylko z jednym tytulem Post Mortem 1999r ktorego zwyczajnie nie udalo mi sie odpalic. 

 

EDIT: a ze moj lapek niedomaga po 3,5roku to jakos latem zmienie na  cos na czym bedzie mozna pograc, stacjonarki nie chce, a glownym sprzetem do grania jest i tak konsola (lub raczej sa konsole).

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starocie kupuj na gogu, ale niestety trzeba się pogodzić z tym, że niektóre mniej znane tytuły nie będą banglać na windzie10.

Czasami stare gry z płytek nie odpalają, ale w takim wypadku to już można sobie ręce skalać torrentem z wersją z goga skoro oryginał na półce siedzi, a po cholerę płacić 2 raz za to samo.

 

Takie Diablo 2 nie odpala mi w ogóle. Po instalacji miliona fixów odpaliło w 10 klatkach. Trochę kiepsko, że blizzard sprzedaje cyfrowo grę niekompatybilną z obecnymi systemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×