Skocz do zawartości
Elliot778

Laptop Gamingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup laptopa do gier .

Budżet okolo 3600 może uda się dobić do 4000/4200 . 

Polecił by ktoś coś dobrego w tej cenie ? Myślałem nad Lenovo Y700 z i7 6700Hq +GTX960M (4GB Ram) 

Jak to się ma do stacjonarki w takim budżecie ? Złożył bym coś lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to w ogóle za pytanie,stacjonarka za te same pieniądze przebije laptopa o 2 klasy pod względem wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuje zakup laptopa do gier .

Budżet okolo 3600 może uda się dobić do 4000/4200 . 

Polecił by ktoś coś dobrego w tej cenie ? Myślałem nad Lenovo Y700 z i7 6700Hq +GTX960M (4GB Ram) 

Jak to się ma do stacjonarki w takim budżecie ? Złożył bym coś lepszego ?

Zaczne od tego ze dla niektórych laptop gamingowy to jest oksymoron.

Dodam tez ze ja do tej grupy sie nie zaliczam.

Posiadam lapka ogólnego użytku z gf630m i cos tam mozna grać, patrząc na recki sprzętu lapciaka z gf960m dawały radę ale wydajnościowo to były daleko za pecetami.

Moj lapciak juz nie domaga niedługo bedzie miał piec lat na karku i pewnie kupie cos kolejnego mysle o MSI z gf 1070 lub gf1080 w wypadku tych kart nie ma literki m bo nie sa to mobilne wersje tylko te same karty w innym formacie, gdzie oczywiście zakładam moc ograniczona bedzie przez wydzielanie ciepła.

Pamiętaj tez ze w cenie lapka zawsze zmontujesz sam PC o lepszych parametrach.

W moim wypadku nie chce budy, a lapciak z racji ze transportuje go moze 4 razy do roku leży na biurku, wielkość i ciężar nie robią mi różnicy wybieram 17 cali, a jesli na lapku gram to i tak czesto jest podpięty pod TV. No chyba ze jestem w podróży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Elliot778 napisał:

Planuje zakup laptopa do gier .

Budżet okolo 3600 może uda się dobić do 4000/4200 . 

Polecił by ktoś coś dobrego w tej cenie ? Myślałem nad Lenovo Y700 z i7 6700Hq +GTX960M (4GB Ram) 

Jak to się ma do stacjonarki w takim budżecie ? Złożył bym coś lepszego ?

 

Testowane dokładnie na Y700 w tej konfiguracji i Wszystko spoko ale dolicz w sklepie komputerowym jeszcze ze 100 - 150 zeta za kość pamięci bo na 4GB RAM-u stypa, np. takie GTA V się tnie, a na 8 już śmiga...

 

Pamiętaj dokładając RAM nie tracisz gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Testowane dokładnie na Y700 w tej konfiguracji i Wszystko spoko ale dolicz w sklepie komputerowym jeszcze ze 100 - 150 zeta za kość pamięci bo na 4GB RAM-u stypa, np. takie GTA V się tnie, a na 8 już śmiga...

 

Pamiętaj dokładając RAM nie tracisz gwarancji :)

Myslalem o wersji 8GB i przyszłej rozbudowie do 16.

Jest sens w to iść czy lepiej budować PC w tym budżecie w oparciu o GTXa 1060 albo RX480?

Komputer i tak bedzie służyć głównie jako odskocznia od tytułów typowo konsolowych .

Chciał bym żeby przy takim budżecie chociaż przez kilka lat komputer odpalal nowe tytuły (detale nie mają tutaj znaczenia ).

Myślę głównie nad laptopem bo chciał bym mieć możliwość łatwego przełączania obrazu z monitora na TV , co jednak przy stacjonarce jest małym problemem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wakacje kupiłem okazyjnie Dell Inspiron 7559 (I7, GTX 960M, 16 GB) za niespełna 4000 i jestem zadowolony, co prawda nie gram za dużo, ale to co dotąd odpaliłem do śmiga na full HD (skyrim, Batman arkam city). Laptop był dla mnie lepszym rozwiązaniem bo do stacjonarne nie mam nic, więc komp + monitor + peryferia wcale dużo taniej by nie wyniósł a dochodzi mobilność.

To spiewałem ja z akompaniamentem LG G3

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę głównie nad laptopem bo chciał bym mieć możliwość łatwego przełączania obrazu z monitora na TV , co jednak przy stacjonarce jest małym problemem .

Pamiętaj że i5 oraz i7 maja opcje bezprzewodowego wysyłania obrazu wiec możesz z lapka na TV rzucić obraz bez żadnych kabli :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Pamiętaj że i5 oraz i7 maja opcje bezprzewodowego wysyłania obrazu emoji14.png wiec możesz z lapka na TV rzucić obraz bez żadnych kabli :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Teoretycznie tak , ale w praktyce to nie ufam takim rozwiązaniom , zwłaszcza jak chce sobie pograć na większym ekranie :)

 

Jak to jest z tym i7 w Lenovo Y700 , bo słyszałem że jego wydajność nie jest jakoś wyraźnie większa (podobno tylko 10%) w stosunku do alternatywnej i5 , a tylko więcej się grzeje przy tym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie tak , ale w praktyce to nie ufam takim rozwiązaniom , zwłaszcza jak chce sobie pograć na większym ekranie

 

Jak to jest z tym i7 w Lenovo Y700 , bo słyszałem że jego wydajność nie jest jakoś wyraźnie większa (podobno tylko 10%) w stosunku do alternatywnej i5 , a tylko więcej się grzeje przy tym .

Ta pitole niewierzących i7, a tu masz konfig z 16GB RAM-U:

9a43ed3fe621b709b2d56feaa90bc168.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko od siebie napisze, że laptopy do gier zaczynają się od 4000. Nie mówię tutaj o żadnych Lenovo, tylko typowo dedykowanych pod gry - np. RAM o taktowaniu 2133.

Popatrz na alienware albo msi ;)

Miałem już kilku kolegów, którzy naciagneli się na "gamingowy" w popularnych sklepach MM czy RTV AGD ;)

Sent from my m2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitolicie...

 

Unikaj Maka, Bidry, Lidla i Żabki :24_stuck_out_tongue:

 

Ja tam testowałem Wieśka 3 i GTA V i śmiga, aż miło na tym konfigu co podałem...

 

BTW: hahahaha x-kom, taaaaa to żeś uniknął :24_stuck_out_tongue: w x-comie macza palce ten sam właściciel co w MediaExpert :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 1.01.2017 o 22:11, SmoQ75 napisał:

W wakacje kupiłem okazyjnie Dell Inspiron 7559 (I7, GTX 960M, 16 GB) za niespełna 4000 i jestem zadowolony, co prawda nie gram za dużo, ale to co dotąd odpaliłem do śmiga na full HD (skyrim, Batman arkam city). Laptop był dla mnie lepszym rozwiązaniem bo do stacjonarne nie mam nic, więc komp + monitor + peryferia wcale dużo taniej by nie wyniósł a dochodzi mobilność.

To spiewałem ja z akompaniamentem LG G3

Tez sie na niego skusiłem. 

Trzeba dodac ze posiada 2 dyski. Systemowy SSD 128 GB i HDD 1TB

RAM mozna rozbudować z 16 do 32 GB 

Jak dla mnie z grafika 4 GB wystarczający konfig. 

 

PS.  Laptop nie posiada napędu optycznego. 

Mozna to jednak obejść dokupujac zewnętrzny za 100 do 200 PLN

lub wykorzystać napęd ze starego laptopa po Wi-Fi.

Ja korzystam z drugiej opcji bo napęd potrzebny jest mi raptem raz na ruski rok... 

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 2.01.2017 o 16:11, One™ napisał:

 RAM o taktowaniu 2133.

 

 

Różnica między ddr3 1600 a ddr4 4200 w zależności od konfiguracji to max 3-4 fps panie kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy pożytek z tego DDR4 że mniej ciągnie prądu, wyższe CL i sie trochę to wyrównuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego iz watek sie rozrosl uwazam ze mozemy tutaj takze wymieniac opinie, na temat naszych lapkow na ktorych gramy (nie musza byc one koniecznie z katerii gaming).

Nabylem ostanio mid end od MSI, po majowym weekendzie rozpoczynam testowanie - na pierwszy ogien pojda gry z EA Origin, Wieski (1 i 2) oraz FH3.

Spodziewajcie sie jebitnego elaboratu :) nt wydajnosci jak i oceny samego lapciaka.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DaraS

MSI GE72 Apache Pro GE72 6QF-093XPL DF

5129pln

specs w spoilerze

Procesor Intel Core i7-6700HQ (4 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
Chipset Intel HM170
Pamięć RAM 16 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 32 GB
Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 2/0
Dysk twardy Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 PCIe/SATA (brak elementów montażowych)
1000 GB SATA 7200 obr.
Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer
Typ ekranu Matowy, LED, IPS
Przekątna ekranu 17,3"
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD)
Karta graficzna + Intel HD Graphics 530
NVIDIA GeForce GTX 970M
Wielkość pamięci karty graficznej 3072 MB GDDR5 (pamięć własna)
Dźwięk Wbudowane cztery głośniki
Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio
Wbudowany mikrofon
Kamera internetowa 1.0 Mpix
Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
Moduł Bluetooth
Intel Wireless Display (WiDi)
LAN 10/100/1000 Mbps
Rodzaje wejść / wyjść Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
USB Typu-C - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
Wejście mikrofonowe - 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 2 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
RJ-45 (LAN) - 1 szt.
Mini Display Port - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
Bateria 6-komorowa, 4730 mAh, Li-Ion
Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
Dołączone oprogramowanie Nośnik z systemem MS Windows 10 Home PL 64bit
Sterowniki do systemu Windows 10
Wysokość 32 mm
Szerokość 420 mm
Głębokość 287 mm
Waga 3,00 kg (z baterią)
Dodatkowe informacje Możliwość zabezpieczenia linką (port Kensington Lock)
Wielodotykowy, intuicyjny touchpad
Aluminiowa obudowa
Podświetlana klawiatura
Wydzielona klawiatura numeryczna
Dołączone akcesoria Zasilacz
Gwarancja 24 miesiące (gwarancja producenta)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DaraS napisał:

Ładnie Cię skubnęli :1_grinning: obadaj sobie te konfiguracje i porównaj ze swoją :) https://xtreem.pl/3-laptopy-dla-graczy

 

1050 robi 970 :) już nie mówię o 1050ti czy 1060

 

1050 z testow ktore czytalem jest porownywalne choc czasami wypadalo slabiej od 970M

 

I teraz tak zostajac przy marce MSI widze ze ceny to baza a potem mozesz modyfikowac - 1050 i 1050ti w konfigu z 17" i dorzuceniem RAMu do 16GB wychodzi z tejze strony: 5 801 zł (bez ssd z systemem). czyli plus 600pare zlotych za przeskok 970M na 1050ti.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia sterowników :) ale z czasem dopracują a kulturą pracy i poborem prądu są lepsze, obadaj sobie lapki SMART7, duuużo lepszy od twojego (L714C-7) z 1050ti i 7700hq jest po 4250 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, DaraS napisał:

Kwestia sterowników :) ale z czasem dopracują a kulturą pracy i poborem prądu są lepsze, obadaj sobie lapki SMART7, duuużo lepszy od twojego (L714C-7) z 1050ti i 7700hq jest po 4250 :)

teraz to juz po ptokach.

Moze na przyszlosc sprawdze - ale smart7 to co za wynalazek bo marki nie poznaje... nisza jakas? czy jakis brand gdzie skladaja na tej samej tasmie tylko marke musieli inna wymyslic?

 

Zgoda 1050 definitywnie jest lepsze jesli chodzi o pobor mocy

 

Dobra znalazlem Taiwan OEM/ODM - Clevo.

Coz widac placi sie za marke MSI, ja akurat jakos szukalem tylko lapkow tej marki - ale dzieki za info moze nastepny bedzie od Clevo.

 

I ostani chyba Edit:

skonfigurowalem Clevo / Smart7 z 1050Ti - 128SSD / 1TB HDD / OS / 16GB - 5321pln fakt za nowsza lepsza karte i dysk zaplacic niecale 200pln wiecej to dobry deal.

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że na jakiś czas wyjeżdżam postanowiłem kupić lapka i przy okazji sprawdzić Pubg i Quake. Upolowałem używkę MSI GT72S Domimator Pro G i7 6820HK GTX 980M 8GB 32GB ramu. Powiem Wam jestem pod wrażeniem. Nowy Wolf, NFS Payback czy Pubg a nawet Quake chodzi w FHD na wysokich detalach. Podoba mi się ta konsola przenośna :-) Nawet na dzień dzisiejszy to dla mmie mały potwór a mam już jednego lapka gameingowego na Radeonie 6900 z i7 i stacjonarke ale ten lapek łyka to bez popity.Miałem kupić Xboxa X nawet mam dwa preordery ale ze względu na wyjazd to biore lapka i Ps 4Pro Xa kupie za rok.

Edytowane przez wojcik_dan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojcik_dan

No jesli masz od groma pamieci graficznej to smigac powinno :1_grinning:

Nie wiem jak u Ciebie moj GE72 czasami cos mocno szuszy :) ale jesli bedziesz wyjezdzal, podozowal a chcesz pograc. To kabel HDMI, pad od XOS i wio grasz jak na konsoli (jesli tylko masz na wyjedzie przyzwoity TV pod ktory sprzet mozna wpiac) :1_grinning: z lepsza grafa i w wielu grach lepsza plynoscia :1_grinning:

Fakt cena wyzsza nizli konsoli ale lapciak jesli zalezy komus na mobilnosci spokojnie moze byc maszynka do gier.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×