Skocz do zawartości
Elliot778

Laptop Gamingowy

Rekomendowane odpowiedzi

Bez hdmi to się z domu nie ruszam;-) pada mam Elite i właśnie ogrywam NFS P. 

Lapek strasznie nie suszy przynjamniej narazie. Wreszcie moge na max detalach ograć Warharmmera War of Dawn 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wojcik_dan napisał:

Bez hdmi to się z domu nie ruszam;-) pada mam Elite i właśnie ogrywam NFS P. 

Lapek strasznie nie suszy przynjamniej narazie. Wreszcie moge na max detalach ograć Warharmmera War of Dawn 3.

 

I bardzo dobrze ze ruszajac sie z domu pakujesz kabel... ja pamietam ze w jednym z hoteli jak poprosilem o takowy to zapytali co to jest ;) i po co mi to.

no ale...

Elite od XO.... u na bogato.

Szczerze mnie bardziej niz detale cieszy plynnosc, ja mam co prawda tylko gtx 970m, wiec bez szalu z jej 3GB pamieci. Ale mnie wystarcza.

Co ciekawe wiele zalezy od gry, sa takie gdzie ustawienia sa wazne a sa takie gdzie w sumie ich nie ma lub sa wrecz znikome i rownie znikoma robia roznice.

Przyklad gier gdzie fajnie miec plynnosc to Battlefield 1 i TitalFall 2. I tutaj moge zastosowac dynamiczne skalowanie tekstur zeby zyskac na plynnosci.

A przyznam ze TF2 graficznie i jesli chodzi o detale wypada rewelacyjnie. Do tego cos co zwieksza wygode grania wiec FOV mozna sobie ustawic pod siebie.

Przyklad gry gdzie ustawien brak (poza rozdzielczoscia) to South Part Kijek Prawdy. I tutaj rozumiem bo po co ustawienia w grze ktora wyglada jak wyglada i ma oddawac ducha serialu ktory nigdy nie aspirowal do bycia dzielem Pixara. Ba majac na uwadze skokowy ruch postaci i turowa rozgrywke nawet lock 30fps nie przeszkadza.

Gra gdzie grafika robi roznice ale i tak wplywa na odbior produkcji to wildlands. Tutaj zeby bylo troche lepiej niz na konsoli lock na 30fps u mnie.

Gra (a raczej dokladnie testowane demo) gdzie roznica jest mala, i srednie a wysokie to minimalna roznica przy ostrym dlawieniu wydajnosci to Mafia 3.

 

W NFS Payback (juz wykorzystalem 10h triala) brakowalo mi locka na 30fps, bo gra miala momenty gdzie plynnosc spadala w okolice 44 klatek. Wizualnie ladnie nawet na medium detalach ale sama gra eeee... moze (moze.......) siegne jak trafi do Access.

 

U mnie zalezy od gry, NFS dosc mocno suszyl, TF2 duzo mniej.

W starszych grach ktore i 120fps wyciagaja tez robie locka na 60fps i grafa sie mniej poci, a wiec i mniej wiatraki susza.

 

Przynajmniej jak bede mial 3 tygodnie urlopu na swieta bedzie swiety spokoj a nie jak w zeszlym patrzylem to na PS3 to na PS4 i zastanawialem sie ktora spakowac :24_stuck_out_tongue:

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  elitem na bogato bo jeszcze 3 tygodnie temu miałem X1S ale sprzedałem że by kupić Xx. Zresztą na Ps4 teżgram elitem w FPS przynajmniej. Niestety wyjazd stał się faktem więc padło na lapka i Ps4. Tam tv nie będzie 4K więc szkoda mi brać nowego Xa. Kupie jak wróce. Nfs fakt wyglada naprawdę nieźle i mi też zależy bardziej na płyności. Jeżeli miało by mnie coś od konsoli odciągność to przedewszystkim przewaga 60kl nad 30-toma. Titana 2 sprawdzę skoro tak piszesz. Kupiłem teraz accesa by NFS sprawdzić i ograć jeszcze raz Dead Space 2.

Edytowane przez wojcik_dan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojcik_dan

No singielek miodny jestem gdzies za polowa - jesli chodzi o TF2. Chce jeszcze singielka w BF1 pyknac. Tak samo kupilem Access zeby NFS przetestowac i przy okazji walnac single w BF1 i TF2, do tego multik SWBF2 bedzie dostepny od 9 listopada.

I tyle podziekuje za subskrybcje.

Nie wiem jak w 2ce ale w jedynce pad od X360 szalal, za kij nie moglem w to grac porzadnie i 1ke ogralem w koncu na PS3 ;)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ w BF1 kampania niestety lipna no ale sprawdź i się przekonaj sam. W SWBF2 grałem w bete na PS$ ale to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, wojcik_dan napisał:

@ w BF1 kampania niestety lipna no ale sprawdź i się przekonaj sam. W SWBF2 grałem w bete na PS$ ale to nie dla mnie.

Lipa nie lipa zaplacilem za access bede grau w gre. ;);)

A tak serio wiem po trialu jakos tak srednio mi wchodzila ale ogram co tam zaplacone.

z innych rzeczy dostepnych w Access na PC polecam moim zdaniem smakowicie podany drób Orwell przyjemna gierka. Wciasklem i strzelilem w 2 wieczory jak mialem triala access.

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panicze....

 

Pojebało mi się we łbie i Sobie jeszcze lapka kupiłem 12_slight_smile.png

 

MSI GL-63

 

i7-9750H

24GB RAM

256SSD M.2

GTX1660Ti 6GB

WiN 10 PRO

 

Docelowo dysk na większy, ale ja w sumie chce tylko Albion Online i Star Citizen

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Docelowo dysk na większy, ale ja w sumie chce tylko Albion Online i Star Citizen emoji14.png

Do takich gier to mogłeś kupić coś o połowę tańszego :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do takich gier to mogłeś kupić coś o połowę tańszego 
A hooy tam, może kiedyś w PubDzi z Banym na taboretach będziemy grali, to warto aby było wincyj klatkuf ;)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem spoko laptop. Masz zapewnione komfortowe granie na najbliższe kilka lat.
Dziękuję za miłe słowa, jak widać nie wszyscy mają pcmr w głowie, to teraz chyba TaBorat muszę kupić jakiś, ale to już uderzę na priv do specjalisty chyba :)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

Panicze....

 

Pojebało mi się we łbie i Sobie jeszcze lapka kupiłem 12_slight_smile.png

 

MSI GL-63

 

i7-9750H

24GB RAM

256SSD M.2

GTX1660Ti 6GB

WiN 10 PRO

 

Docelowo dysk na większy, ale ja w sumie chce tylko Albion Online i Star Citizen emoji14.png

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Pytania:

Ile to to kosztuje?

co do samego zakupu gratulacje. Moim zdaniem Zeby obnizyc koszty staraj sie po prostu SSD nie zawalac i dokup HDD (ja mam Seagate aka Samsung 2TB dokladnie ten sam ktory wyszedl jako zewnetrzne dyski do konsol) i powiem ze nie jest ok. A zawsze to ciut szybciej jesli chcesz a steam ma taka opcje przeniesc gre miedzy dyskami.

Do tego ladne uzupelnienie konsoli masz Xbox Game Pass to czesc gier ograsz na PC z pelnym synchro save. (jak np malzonka bedzie chciala na TV ogladac na wspolnej :P)

 

Niestety Star Ciziten jak wyjdzie to bedzie wymagal sprzetu ktory jeszcze nie powstal :P

 

 

23 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Dziękuję za miłe słowa, jak widać nie wszyscy mają pcmr w głowie, to teraz chyba TaBorat muszę kupić jakiś, ale to już uderzę na priv do specjalisty chyba :)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Taboret to panie Kinnarps nie ma lepszych. niestety ceny maja kompietnie z dupy... szukac czegos z demobilu bo innaczej to plakac mozna wycena tego ktory mi sie podobal to 3,8K pln :D

I tak czekalem i czekalem z decyzja az trafilem na model ktory rozni sie 2 szczegolami z demobilu za cale 100pln :D

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytania:
Ile to to kosztuje?
co do samego zakupu gratulacje. Moim zdaniem Zeby obnizyc koszty staraj sie po prostu SSD nie zawalac i dokup HDD (ja mam Seagate aka Samsung 2TB dokladnie ten sam ktory wyszedl jako zewnetrzne dyski do konsol) i powiem ze nie jest ok. A zawsze to ciut szybciej jesli chcesz a steam ma taka opcje przeniesc gre miedzy dyskami.
Do tego ladne uzupelnienie konsoli masz Xbox Game Pass to czesc gier ograsz na PC z pelnym synchro save. (jak np malzonka bedzie chciala na TV ogladac na wspolnej :P)
 
Niestety Star Ciziten jak wyjdzie to bedzie wymagal sprzetu ktory jeszcze nie powstal
 
 
Koszt to ok. 4,5k - 5k

Oczywiście zew dysk mam na magazyn danych.

Mocno dyskutowałem z kilkoma starymi wyjadaczami SC, racja, największe hardkory grajo na RTX2080...

Oczywiście że mam GPU i to na 2 lata
Więc XboxOne X /PC uber będzie :)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Koszt to ok. 4,5k - 5k

No tak powiedzialbym moj przedzial cenowy jesli chodzi o lapki.

Co do star citizena mysle ze pograsz, bardziej chodzilo mi o historie tego projektu i fakt ze jak to mialo w 2014r wyjsc to wymagania byly z gola inne :D

 

Pamietaj ze PC to nie tylko mater race. To jest mocno wokalna czesc graczy, przez co odnosi sie bledne wrazenie ale jest masa ludzi grajacych na slabszych konfigach i uwaga zaskoczenie i zdziwienie bawiacych sie dobrze. Tyle ze ci sie nie udzielaja az tak glosno mowiac o wyzszosci ich sprzetu z prostej przyczyny ten takiej nie posiada. 

Na MX150 montowanym w lapkach do 3000pln tez mozna pograc, owszem trzeba zjechac z ustawieniami nieco. Ponadto jest masa NOWYCH gier ktore maja mniejsze wymagania sprzetowe - rozniej masci indykow ktore tez moga byc dobre.

 

Teraz otwieraja sie przed Toba nowe mozliwosci. Ze juz nie wspomne o cebuli we wszystkich kolorach i wszystkich rodzajach. Jesli tylko przez ostanie 2 lata nie patrzyles na PC z ukosa i dodawales darmoszke to mozesz miec spora bilioteke. Wyprzedaze, bundle to panie jest naprawde smiech na sali. Jesli tylko nie masz musze ukonczyc tytul a po prostu chce go sprawdzic i moge porzucic to PC oferuje taka mozliwosc w smiesznej cenie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że dodawalem wszystko :)

Od jakiegoś czasu :) będę mial milion klatek w Albion Online lul :)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

Oczywiście że mam GPU i to na 2 lata emoji14.png
Więc XboxOne X /PC uber będzie :)

Jak się spodoba granie na PC to się Xboksa szybko pozbędziesz :biggrin: Miałem kiedyś X, PS4 i PC. Xbox szybko stał się bezużyteczny.

 

Osobiście zamiast laptopów polecam zbudowanie własnego PC'ta. Zazwyczaj taniej wychodzi, jest miejsce na ulepszenia, a starsze części można łatwo sprzedać. Problem tylko w tym, że ulepszenia się nigdy nie kończą, a pieniądze niestety tak.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, danken000 napisał:

Jak się spodoba granie na PC to się Xboksa szybko pozbędziesz :biggrin: Miałem kiedyś X, PS4 i PC. Xbox szybko stał się bezużyteczny.

 

Osobiście zamiast laptopów polecam zbudowanie własnego PC'ta. Zazwyczaj taniej wychodzi, jest miejsce na ulepszenia, a starsze części można łatwo sprzedać. Problem tylko w tym, że ulepszenia się nigdy nie kończą, a pieniądze niestety tak.

 

Wszystko zalezy od potrzeb i tego jak kto wykorzystuje sprzet. Jako osobnik starej daty nie wyobrazam sobie nie posiadania jakiejs formy PC. Tyle ze nie chce mi sie juz budowac wlasnych, buda (nawet mini) zajmuje jednak sporo wiecej miejsca.

I tak oto skonczylem z lapkami - zeby sie z tego dobrze korzystalo 17" to must have, a konfiguracja zalezy jak sie trafi. nie mam problemu z wydaniem raz na pare lat (a mniej wiecej tak zmieniam lapki) tych 4K-5K

Zalezy mi na mobilnosci - jesli gdzies wyjezdzam a wiem ze moge pograc to lapciak jest najlepsza opcja. Wiec godze sie na gorsze komponenty i przeplacanie.

I po czesci sie zgodze romansik z XO Slim pokazal ze ten sprzet nie daje mi wiecej nizli kombo lapcial + ps4. ALE sytuacje zmienil XOX (ktorego nie kupilem ale zobaczymy do MS zaoferuje w konejmym rozdaniu). Chodzi wszak o to ze 3 lapciak w nowych grach to juz masa kompromisow graficznych. A XOX zarowno jesli chodzi o rozdzialke jak i plynnosc wypada lepiej. Dlatego tez jesli chodzi o kolejne rozdanie walka o moj portfel miedzy MS a Sony jest otwarta.

 

No i przewaga PC nie trzeba placic abo za online - owszem sony ma jakies promocje, MS ma promocje bardzo agresywne na swoje abo. Ale to nie bedzie trwac wiecznie a jednak 200pln przez 7 lat daje juz dosc konkretna kwote.

 

Poki lapek dziala i sprawdza sie do innych rzeczy do ktorych go uzywam oraz pozwala na ogranie masy gier ktore juz mam w bibiotece (nie koniecznie nowosci). Poty nie widze sensu jego zmiany i wywalania 5K. Wole najpiew zainwestowac w konsole. A w wypadku Xa i abo XGP wiem ze jakas czesc gier odpale na lapku godzac sie na nizsze ustawienia.

 

Choc nie ukrywam ze tutaj (a pisalem juz chyba o tym) MS dosc pozytywnie zoskoczyl bo mam wrazenie ze gry z MS Store dzialaja lepiej nizli ich odpowiedniki steamowe na ciut slabszych konfiguracjach.

 

Nie ukrywam ze w kolejnym rozdaniu chcialbym pojsc w konsole i miec oba sprzety celem ich porownania epirycznego.

W tej generacji padlo na PS4 z przyczyn wiadomych MS sie potknal i upadl na starcie, ale to co zrobili w trakcie tej generacji ich 180 stopni zacheca mnie do ich uslug a w konsekwencji do ich sprzetu.

 

milego grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się spodoba granie na PC to się Xboksa szybko pozbędziesz  Miałem kiedyś X, PS4 i PC. Xbox szybko stał się bezużyteczny.
 
Osobiście zamiast laptopów polecam zbudowanie własnego PC'ta. Zazwyczaj taniej wychodzi, jest miejsce na ulepszenia, a starsze części można łatwo sprzedać. Problem tylko w tym, że ulepszenia się nigdy nie kończą, a pieniądze niestety tak.
Ja to wiem, ale stacjonarka odpada ze względu na rozmiar, musi być minimalistycznie rozwiązałem jakiś uber mały desktop ale wygrał lapek, bo jednak mobilny

Posiadając XboxOne X oraz PC uzupełniony GamePass Ultimate robi się świetny set :) cross play / cross save, wspólna biblioteka :)

A co do składania budy to i finansowo lepiej i fun lepszy jak ktoś to lubi (jak Ja) ale starość nie radość, w salonie elegancko stoją wszystkie konsole to i lapka jak coś tam położę, kablem HDMI pod tv się podepnę i jazda :)

Co do Xboxa to nie zrezygnuje z konsoli dalej pozostaje to mój główny system :)

A jak już w temacie tak czysto teoretycznie, do 8GB 2666Mhz które są w środku dołożyć kolejne 8GB 2666Mhz CL16, 16GB 2666Mhz CL19 czy 16GB 2400Mhz ale CL14.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

A jak już w temacie tak czysto teoretycznie, do 8GB 2666Mhz które są w środku dołożyć kolejne 8GB 2666Mhz CL16, 16GB 2666Mhz CL19 czy 16GB 2400Mhz ale CL14.

Dla optymalnego działania, lepiej mieć dwie takie same kości. W przypadku różnych prędkości, lepsza nie zostanie wykorzystana. 8GB wyjdzie taniej, a 24GB do grania nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kalkulator twierdzi że najlepiej wypada jednak ta 2400 z CL14 no i jeszcze jedno, ten RAM za pół darmo powiedzmy że 8GB 2666Mhz podobnie by kosztował.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice jakieś wielkie może nie będą, ale jeśli dodasz 2400Mhz do 2666Mhz to całość będzie działać w 2400Mhz, a jeśli ten 8GB ma załóżmy CL16 to ostatecznie masz 2400Mhz CL16. 24GB na tym laptopie nie wykorzystasz. 16GB to i tak sporo. Decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się, bo powiedzmy że ciut w temacie.

Mój łapek chyba odszedł na zasłużoną emeryturę. Jeszcze przy nim pogmeram, ale po jakiś 7 latach miał prawo.

Powiedzcie mi, bo nie siedzę w temacie od ładnych paru lat.. ile trzeba dać za laptopa, który nie jest maszyną do pisania dla dziadków, ale też nie jest jakimś świecącym dziadostwem do grania w wiedźmina na Uber.

Potrzebuje czegoś na czym oprócz netflixa i płacenia rachunków będę mógł sobie odpalić jakaś cywilizacje, diablo i takie inne klasyki dla starych ludzi. Za 2-2,5k coś normalnego znajdę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, xavris napisał:

Podczepie się, bo powiedzmy że ciut w temacie.

Mój łapek chyba odszedł na zasłużoną emeryturę. Jeszcze przy nim pogmeram, ale po jakiś 7 latach miał prawo.

Powiedzcie mi, bo nie siedzę w temacie od ładnych paru lat.. ile trzeba dać za laptopa, który nie jest maszyną do pisania dla dziadków, ale też nie jest jakimś świecącym dziadostwem do grania w wiedźmina na Uber.

Potrzebuje czegoś na czym oprócz netflixa i płacenia rachunków będę mógł sobie odpalić jakaś cywilizacje, diablo i takie inne klasyki dla starych ludzi. Za 2-2,5k coś normalnego znajdę?

"Coś" znajdziesz, kwestia tylko tego czy warto w "coś" takiego inwestować. Starszych modeli w tej cenie trochę jest, ale trzeba będzie wybierać między ekranem 1080p, dedykowaną kartą lub dyskiem SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2019 o 20:43, xavris napisał:

Podczepie się, bo powiedzmy że ciut w temacie.

Mój łapek chyba odszedł na zasłużoną emeryturę. Jeszcze przy nim pogmeram, ale po jakiś 7 latach miał prawo.

Powiedzcie mi, bo nie siedzę w temacie od ładnych paru lat.. ile trzeba dać za laptopa, który nie jest maszyną do pisania dla dziadków, ale też nie jest jakimś świecącym dziadostwem do grania w wiedźmina na Uber.

Potrzebuje czegoś na czym oprócz netflixa i płacenia rachunków będę mógł sobie odpalić jakaś cywilizacje, diablo i takie inne klasyki dla starych ludzi. Za 2-2,5k coś normalnego znajdę?

 

jakies pol roku temu  kupowalem lapka kobiecie. Nie chciala 17... (dla mnie np to jest wymog), 15,6 lekkie, w miare dzialajace na baterii.

Padlo na:

https://www.x-kom.pl/p/469548-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8265u-8gb-256-win10-mx150-ips.html

 

Nie reklama, po prostu mialem w historii zamowien. Co prawda kobieta nie gra za wiele ale z tego co widzialem to MX150 powinnien dawac rade zawsze mozesz sprawdzic na YT wpisujac tytul interesujacej Ciebie gry i MX150.

 

Lekkie, male, wydajnosc OK (choc nie ma co spodziewac sie cudow).

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×