Skocz do zawartości
redo

Xenoblade Chronicles 2

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o zróżnicowaną pulę, dobrze jest mieć u postaci blade'y ze zróżnicowanymi żywiołami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też na początku Rexem losowałem, później Nią i coś tam powypadało - np. jakaś co dupeczką kręci i strzela błyskawicami - Kora, albo jakaś wodna - Nim

 

Kora

Znalezione obrazy dla zapytania xenoblade 2 kora

 

Nim

Znalezione obrazy dla zapytania xenoblade 2 nim

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim jest "ziemniakiem" i healerem, za to Kora to fajny piorunek i ma niezłe umięjetności no i ma najlepszego sub questa w całej grze.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy niedziadowy blade wpadł. Boreas, ponoć healer i akurat Nia losowała :)

co ciekawe, wpadł ze zwykłego kamyka

uzywanie tych boosterów (justice, bravery) coś konkretnego daje? Zwiększa stary ablo szanse na jakiegoś konkretnego ptysiaczka?

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xavris napisał:

Pierwszy niedziadowy blade wpadł. Boreas, ponoć healer i akurat Nia losowała :)

co ciekawe, wpadł ze zwykłego kamyka

uzywanie tych boosterów (justice, bravery) coś konkretnego daje? Zwiększa stary ablo szanse na jakiegoś konkretnego ptysiaczka?

Boreas jest jednym z najlepszych healerów, ale quest żeby całkiem go upgradować zajął mi 30h:notbad:.

 

Tak bosstery wpływają na żywioł Blade'a i zwiększają szansę na rare blade'a o danym żywiole.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Strife

Kolejny rare i kolejny healer... Floren.

Przerzucic ja od razu do babeczki? Bo rexowi wypadła. Przy okazji, czy przy przerzucaniu blade zaczyna od zera czy skille zostają?

 

O kurna, van damme xDDDD

 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xavris napisał:

@Strife

Kolejny rare i kolejny healer... Floren.

Przerzucic ja od razu do babeczki? Bo rexowi wypadła. Przy okazji, czy przy przerzucaniu blade zaczyna od zera czy skille zostają?

 

O kurna, van damme xDDDD

 

Nic nie przerzucaj, masz tylko 4 kamienie do przerzucenia potem będziesz w ciemnej dupie jak je zużyjesz.

 

Po przerzuceniu nic się nie resetuje.

 

Spoiler

Rex będzie mógł używać dowolnego blade'a nawet jak nie jest jego więc Rexem olej całkowicie losowania.

 

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Strife gościu, gościu, a weź mi powiedz teraz tak...

Bo jak tak czytam możliwie najbardziej bezspoioerowo na necie, to piszą, że takiego a takiego blade'a najlepiej mieć na takim a takim gościu.

Czy można je sobie tak poustawiać na pałę, żeby spieprzyć sobie grę i żeby była nie do skończenia? Nie mówię, że chce tak robić, ale pytam z ciekawości :)

czy to bardziej chodzi o to, że jest jakaś najbardziej optymalną kombinacja, która jest trochę lepsza od innej, ale nie aż tak żeby robiło to jakaś znaczącą różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, xavris napisał:

@Strife gościu, gościu, a weź mi powiedz teraz tak...

Bo jak tak czytam możliwie najbardziej bezspoioerowo na necie, to piszą, że takiego a takiego blade'a najlepiej mieć na takim a takim gościu.

Czy można je sobie tak poustawiać na pałę, żeby spieprzyć sobie grę i żeby była nie do skończenia? Nie mówię, że chce tak robić, ale pytam z ciekawości :)

czy to bardziej chodzi o to, że jest jakaś najbardziej optymalną kombinacja, która jest trochę lepsza od innej, ale nie aż tak żeby robiło to jakaś znaczącą różnice.

 

Nie da się, można mieć blade'y na kim się tylko chce i bez problemowo ukończyć tytuł.

 

Ja od pewnego momentu nie grałem praktycznie Rex'em, bo zazwyczaj nie gram głównymi postaciami jak mam taką możliwość, taki nawyk z serii Tales :dafuq:.

Najlepiej graj po swojemu, skoro jesteś po wiadomo czym to wysyłaj jak najwięcej common blade'ów na merc missions jak odblokujesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Strife napisał:

Nie da się, można mieć blade'y na kim się tylko chce i bez problemowo ukończyć tytuł.

 

Tak też przypuszczałem, dzięki :)

29 minut temu, Strife napisał:

Najlepiej graj po swojemu, skoro jesteś po wiadomo czym to wysyłaj jak najwięcej common blade'ów na merc missions jak odblokujesz.

Wysyłam wysyłam, właśnie jestem w trakcie ulepszania do drugiej rangi.

Ale smuteczek lekki mi Azjaci sprawili, nie powiem :/ obstawiam, że jeszcze niejeden przede mną

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i że zwykłego kamyka wypadł kolejny rare, agate. Oczywiście wypadła nii jako napadalec... Strasznie denerwujący jest ten system :/ i to, że te przedmioty do przenoszenia blade z jednego ziomka na drugiego są takie limitowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kamyki później znajdziesz w określonych skrzynkach chyba z 6 jest dodatkowych, ale to dopiero po 8h.

 

Ja na samym początku zużyłem 4 kamyki na common blade :whyyy:, ale i tak mam na każdej postaci te blade'y które mi odpowiadają.

Te losowanka akurat według mnie robią robotę, bo jest że tak napisze ten dreszczyk emocji co wypadnie, ale jak mi została ostatnia Kos-Mos(którą najbardziej chciałem oczywiście od początku) do wylosowania to kląłem niemiłosiernie, zużyłem ok 600 legendary core, a i tak bladzina wypadła z commona :FailFish:, z 1000 losowań miałem:notbad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię tutorial, jestem chyba na pierwszym tytanie o ile dobrze rozumiem fabułe. Gram na handheldzie i jest przyjemnie. Szczerze powiedziawszy to myślałem, że odpale tutorial, zaczne przeklikiwać sie przez mase dialogów i gra zacznie mnie zasypywać informacjami przez co sie zniechece ale bylo inaczej w tym przypadku. Ciekawy początek fabuły, niebanalne przerywniki kreskówkowe, sterowanie dosyć intuicyjne (oddalanie czy przybliżanie kamery aż do widoku first person - mistrz :O) na dodatek informacje odnośnie sterowania czy gameplayu czy questów przekazywane są stopniowo i powiedziałbym nawet, że dosyć leniwie. Wszystko to sprawia że sie chyba pierwszy raz w życiu wkręciłem w tutorial. Jednak największe wrażenie robi na mnie muzyka jak narazie. Cięzko mi opisać to wrażenie i nie wiem czy też tak macie ale jak wjedzie jakaś nuta na słuchawki przy nowej lokacji to wszystko wydaje się współgrać, zachęcać do przygody i podkręca klimat. Rzadko gram w gry single player i nie chce wyjść na ignoranta ale jeśli chodzi o muzyke to dla mnie to zupełnie nowy poziom. No ale to dopiero początek, zobaczymy co bedzie dalej...

Jeśli chodzi o rozdysponowywanie skilli/ punktów  czy tych kamieni o których pisaliście wyżej to jest jakiś odpowiedni moment do którego należy się wstrzymać, żeby sobie wszystko zoptymalizować pod swoją ekipe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyć treasure trove. Wygląda jakby brakowało mi skilla focus lvl1 ale pyra go ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz legalną grę? Może to zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

 

W związku z tym, że uważam Cię za w miarę obiektywnego  forumowicza (chyba, że piszesz o Overwatch...), uprzejmie proszę  nastukaj na klawiaturze, czy graficznie w trybie przenośnym, ta gra rzeczywiście wygląda  tak źle, że można się porzygać, czy da się to jakoś przeżyć? Bo @Strifeto jest jRPG'owy zboczeniec, @m0rphsię zakochał w tej grze jak trzynastolatek (co sprawiło, że poważnie zacząłem myśleć o jej zakupie)...a reszta udaje, że gra, a ugrali 10h+,ostatni raz 3 miesiące temu....

Edytowane przez Grabeq
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grabeq napisał:

graficznie w trybie przenośnym, ta gra rzeczywiście wygląda  tak źle, że można się porzygać, czy da się to jakoś przeżyć? 

Dla mnie nie ma tragedii, spokojnie da sie grać i ja gram tylko na trybie przenośnym. Dodam że główną moją platformą jest Xbox One X z 4k, także spokojne dasz radę grać na trybie przenośnym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grabeq napisał:

@xavris

 

W związku z tym, że uważam Cię za w miarę obiektywnego  forumowicza (chyba, że piszesz o Overwatch...), uprzejmie proszę  nastukaj na klawiaturze, czy graficznie w trybie przenośnym, ta gra rzeczywiście wygląda  tak źle, że można się porzygać, czy da się to jakoś przeżyć? Bo @Strifeto jest jRPG'owy zboczeniec, @m0rphsię zakochał w tej grze jak trzynastolatek (co sprawiło, że poważnie zacząłem myśleć o jej zakupie)...a reszta udaje, że gra, a ugrali 10h+,ostatni raz 3 miesiące temu....

Rozwaliłeś mnie tym postem xD aczkolwiek nie wiem co masz do overwatcha, chyba trzeba iść na solo za szkołę :p

graficznie nie jestem odpowiednią osobą do wypowiadania się, bo zwracam na to umiarkowana uwagę. Jak dla mnie gra absolutnie nie zachęca do zwracania bigosu i karpia w żadnym trybie, ale nawet ja widzę, że jest brzydsza niż marianowe wózeczki (do tej pory grałem tylko w te dwie gry).

jezeli taki opis wystarcza to proszę, jak nie, to coś więcej napiszę wieczorem jak wrócę do domu :)

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grabeq moje zboczenia się zmieniają, najpierw platformówki, potem point & click'i, strategie, mordobicia, ale jRPG'i molestuje najdłużej :banderas:.

 

Obadaj to może w czymś pomoże, ale nadal uważam że nie ma ładniejszego jRPG'a na przenośniaku.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

Nic nie mam do Overwatcha, wręcz przeciwnie, uważam, że to genialny tytuł. Problem w tym, że jestem fps'owym lamusem-ziemniorem i jak próbowałem w to zagrać na PC, to wycierali mną podłogę, poza tym nie mamy ekipy, żeby się zgrać i coś ugrać, bo dla większości #potatoteam gra jest...uwaga...za kolorowa. Co do XC2, to Twój opis mi wystarczy, tego oczekiwałem. Ja też nie jestem graficzną dziwką, więc powinienem przeżyć. 

 

@Strife

 

Dobra, dobra i tak wszyscy wiemy, że jak zasypiasz to się przytulasz do swojej ulubionej "otaku pillow" z Pyrą w różowej bieliźnie....

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Grabeq napisał:

"otaku pillow" z Pyrą w różowej bieliźnie....

Jak coś to w czarnej :Coolface:, a tak po za tym to nie kwękaj tylko kupuj i graj.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Strife napisał:

Jak coś to w czarnej :Coolface:, a tak po za tym to nie kwękaj tylko kupuj i graj.

Rzuć linkiem plox :p

i tak @Grabeq, kupuj i graj bo gra jest świetna :)

Nie wiem jak zrobiłem to tło, na telefonie nie mogę zmienić :/

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×