Skocz do zawartości
krzy5i3k

Kilka pytań przed zakupem Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem parę dni temu przed dylematem, którą konsolę wybrać - Playstation czy Xboxa.

Finalnie mój wybór padł na PS4, chciałbym jednak przed zakupem zadać kilka pytań doświadczonym użytkownikom tej konsoli :).

Aktualnie posiadam stary telewizor plazmowy Samsung HD Ready PS42C450 (600Hz Subfield Motion, rozdzielczość 1080p jest) i nie planuję wymiany przez najbliższe lata.

Mam również 23" monitor FullHD HP EliteDisplay E231 który planuję używać do grania kiedy żona będzie oglądać TV.

 

Ucinając wstęp, przejdę do konkretów:

1. Czy warto przy moich peryferiach kupować PS4 PRO, czy może wziąć PS4 Slim i myśleć o szybszej wersji dopiero po wymianie TV?

Nie wiem jak dokładnie wygląda przewaga wersji PRO, czy wyświetla więcej klatek lub gra ma wyższe detale?

2. Czy jest sens brać wersję z 1TB dyskiem, jeżeli planuję głównie grać w gry na nośnikach Blu-ray?

3. Czy będę mógł oglądać bez problemów filmy wypożyczone w sklepie Google (z tego co wiem jest to stream z Youtube) oraz czy HBO Go działa poprawnie na konsoli?

4. Czy będę mógł podłączyć bezprzewodową mysz i klawiaturę do konsoli, chociażby do korzystania z przeglądarki?

5. Jeżeli zdecyduję się na zakup PS4 Slim, czy wersja CUH-2016A jest ok?

 

Z góry dziękuję za pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzy5i3k napisał:

Stałem parę dni temu przed dylematem, którą konsolę wybrać - Playstation czy Xboxa.

Finalnie mój wybór padł na PS4, chciałbym jednak przed zakupem zadać kilka pytań doświadczonym użytkownikom tej konsoli :).

Aktualnie posiadam stary telewizor plazmowy Samsung HD Ready PS42C450 (600Hz Subfield Motion, rozdzielczość 1080p jest) i nie planuję wymiany przez najbliższe lata.

Mam również 23" monitor FullHD HP EliteDisplay E231 który planuję używać do grania kiedy żona będzie oglądać TV.

 

Ucinając wstęp, przejdę do konkretów:

1. Czy warto przy moich peryferiach kupować PS4 PRO, czy może wziąć PS4 Slim i myśleć o szybszej wersji dopiero po wymianie TV?

Nie wiem jak dokładnie wygląda przewaga wersji PRO, czy wyświetla więcej klatek lub gra ma wyższe detale?

2. Czy jest sens brać wersję z 1TB dyskiem, jeżeli planuję głównie grać w gry na nośnikach Blu-ray?

3. Czy będę mógł oglądać bez problemów filmy wypożyczone w sklepie Google (z tego co wiem jest to stream z Youtube) oraz czy HBO Go działa poprawnie na konsoli?

4. Czy będę mógł podłączyć bezprzewodową mysz i klawiaturę do konsoli, chociażby do korzystania z przeglądarki?

5. Jeżeli zdecyduję się na zakup PS4 Slim, czy wersja CUH-2016A jest ok?

 

Z góry dziękuję za pomoc :).

 

1. PRO dla Ciebie to bzdura, bo do tego trzeba porządny TV 4k i na dodatek z HDR (najbidniej wydasz 3499 na 49" ale to i tak model bez szału)...

2. 1TB obowiązkowo bo gry z nośników fizycznych i tak instalują się na twardym (dla przykładu Battlefield 4 w wersji z płyty na twardym ze wszystkimi dodatkami to prawie 90GB!!!!), do tego Wiedźmin 3 i GTA 4 i już z 280 GB znika... (a to dalej gry na płytach :P)

3. NIE MAM pojęcia, ale przeglądarka w PS4 ssie, jest jakaś mega upośledzona (wręcz żenująca)

4. Do korzystania z przeglądarki to jasne! Polecam Logitech K400 lub K400 Plus (klawiatura od razu z touch padem, wszystko śmiga), natomiast klawka w grach już nie będzie działać :24_stuck_out_tongue:

5. Jest już tyle mitów i plotek, że odpuść sobie to spuszczanie bo to bo tamto... Bierz ten który masz pod ręką w dobrej cenie i tyle...

 

PS: DYSK twardy bierz obowiązkowo 1TB (jak coś możesz go zmienić na większy bez problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorę konsolę z 1TB dyskiem- to postanowione.

 

Odnośnie PS4 Pro, kierowałem się tym filmem, gdzie na przykładzie gry Rise of Tomb Raider pokazane jest, że posiadanie droższej wersji umożliwia wybranie większej ilości FPS, wyższych detali lub rozdzielczości 4K.

 

Apropo Youtube, czy tylko z poziomu przeglądarki można z niego korzystać?

Czy można się zalogować do swojego konta Google (na Youtube) aby zdjąć ograniczenia wiekowe/oglądać płatne filmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest specjalna aplikacja jak w każdym smart tv i raczej możesz się tam zalogować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za informacje.

Myślę, że mimo wszystko wezmę Playstation 4 PRO- te 500,00 PLN więcej za teoretycznie ponad 2x większą wydajność to chyba jednak dobry układ.

Nawet jeżeli nie wykorzystam tego w tej chwili, nie wiadomo jak będzie za rok czy dwa z nowymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa lata to będzie PS 5 

4 minuty temu, krzy5i3k napisał:

Dziękuję Wam bardzo za informacje.

Myślę, że mimo wszystko wezmę Playstation 4 PRO- te 500,00 PLN więcej za teoretycznie ponad 2x większą wydajność to chyba jednak dobry układ.

Nawet jeżeli nie wykorzystam tego w tej chwili, nie wiadomo jak będzie za rok czy dwa z nowymi grami.

 

Za dwa lata to będzie PS 5 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to twoje pierwsze PS to bierz PRO i się nie zastanawiaj. Nie wiadomo tak naprawdę jak będzie z grami, no i ile jeszcze ten twój tv pociągnie :) a jak kupować nowy to raczej 4K.

Gorzej na tą chwilę z dostępnością PS4PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę, że nigdzie ich nie ma.

Trudno, będę musiał poczekać te 5-7 dni na dostawę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

 

1. PRO dla Ciebie to bzdura, bo do tego trzeba porządny TV 4k i na dodatek z HDR (najbidniej wydasz 3499 na 49" ale to i tak model bez szału)...

 

Potrzebny TV 4K? ocipiales digi? Mam FHD przy PRO i sobie chwale. Downscaling w grach,  a oprucz tego szybsze menu, ladowanie sie wiadomosci, znajomych, imprez, spolecznosci robi nbiesamowita robote. Na zwyklej ps4 korzystanie z menu to jakas patologia. Dodatkow kazdy nastepny tv to bedzie 4k wiec jesli teraz kupowac ps4 to tylko PRO

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, bany4KHDR napisał:

Potrzebny TV 4K? ocipiales digi? Mam FHD przy PRO i sobie chwale. Downscaling w grach,  a oprucz tego szybsze menu, ladowanie sie wiadomosci, znajomych, imprez, spolecznosci robi nbiesamowita robote. Na zwyklej ps4 korzystanie z menu to jakas patologia. Dodatkow kazdy nastepny tv to bedzie 4k wiec jesli teraz kupowac ps4 to tylko PRO

 

A hooy tam, wyjątkowo się z Tobą zgodzę tym razem :24_stuck_out_tongue:

Fakt to jego pierwsze PS4, więc lepiej niech od razu w PRO celuje :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×