Skocz do zawartości
okoni

Kącik szczupłego piwosza

Rekomendowane odpowiedzi

Carlsberg to piwo dla licealistek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lukas6660 napisał:

W jakim sklepie jest największy wybór tak zacnych browarów?

 

Ale o jakie miasto pytasz? Generalnie to pojawia się coraz więcej sklepów, które posiadają szeroką ofertę piw rzemieślniczych. Raczej nie są to sieciówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Pinty to i w Tesco stoją.W Kauflandzie wypatrzyłem półkę z Kraftem (jakieś 4-5 browarów i naście różnych piw) więc jest szansa, ze i w Polsce się pojawią. Wbrew pozorom kraft to jest interes dla sieciówek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stricte kraftowych sklepikach ceny zaczynają się od 9 zeta (wawa). BTW polecam Rowing Jacka (pszeniczna, górna ferm z wysokim ibu). W marketach jest trochę taniej, ale raptem parę piw na krzyż. Na szczęście, pod nosem mam Warusa i Atak chmielu za 7 z groszami :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanszych "dobrych" piw to Miłosławy i Książece zielone ;).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do tańszych które czasem nawet przełknę, zaliczam Królewskie Niefiltrowane, jego smak jest chyba troszkę sztuczny , ale intensywny i oryginalny. Jakiś czas temu dobrze się piło Kasztelana Niepasteryzowanego, ale jakość i smak szybko się skończyła. Perła Chmielowa kilka miesięcy po swoim debiucie, też jakiś czas trzymała smakowy poziom, a potem szybko uciekła w nijaką koncernową szarzyznę.

Btw. 

Piwka na których dotychczas się nie zawiodłem smakowo to produkty od Glogera,  niestety ceny gwałcą mą kieszeń, więc dwie sztuki to max, no i na wieczór muszę dobijać się łychą :)

20170219_192642.jpg

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dostepnych w marketach to polecam  West Coast IPA z Browaru Zamkowego w Cieszynie. Cena w okolicach 7zl za to smak jak najbardziej :good:

 

267da931408827d061b56cea9093bcdf.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Browar Zamkowy w Cieszynie to niestety koncernówka podlegająca pod Heinekena i Żywiec, ale z tego browaru piłem tylko Brackie swego czasu.

Więc w tej cenie pewnie można znaleźć coś ciekawszego, trochę sporo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, TeraJacek napisał:

Browar Zamkowy w Cieszynie to niestety koncernówka podlegająca pod Heinekena i Żywiec, ale z tego browaru piłem tylko Brackie swego czasu.

Więc w tej cenie pewnie można znaleźć coś ciekawszego, trochę sporo.

 

 

http://www.kierunekspozywczy.pl/artykul,23166,pierwszy-raz-w-historii-piwo-domowe-wylonione-w-konkursie-piw-pracowniczych-grupy-zywiec-trafi-do-sklepow.html

Także mimo, że koncernówka  polecam,  chociaż raz,  spróbować :pazura: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewno że skosztuje w takim razie, ostatnio próbowałem koncernowego Żywca APA, ale jednak nie to samo, czuć różnicę i to ogromną.

Ale lepsze to niż to niż ten ich podstawowy sikacz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, TeraJacek napisał:

No pewno że skosztuje w takim razie, ostatnio próbowałem koncernowego Żywca APA, ale jednak nie to samo, czuć różnicę i to ogromną.

Ale lepsze to niż to niż ten ich podstawowy sikacz.

 

Noo ten żywiec APA szału nie robi, ale w porównaniu do lagera to i tak niebo a ziemia. No i oczywiście cena bardzo korzystna. Kiedyś trochę ich kupowałem bo była promocja w żabce 3 za 10 :obama:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni browar w Cieszynie trzymają na chodzie jeszcze chyba tylko dla portera i jak widać szczególne okazje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś zapodziałem otwieracz, więc poszedłem na łatwiznę ;)

2017-02-20 17.19.05.jpg

2017-02-20 17.16.40.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio rzuciła mi się w oczy ta butla. Jak smakuje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holandia > PRL

Jak dla mnie za mało goryczki, wodniste w smaku... dupy nie urywa, jak za 6 zeta

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolsch, ulubiony browar mojego ojca.

Niestety woda a nie piwo, i do tego cena.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda, to fakt, ale butelka robi swoje. 1.5 litrowa idealnie nadaje się na wyroby spirytusowe;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys kupilem z 3 sztuki tego 1,5l Grolscha ale tylko ze wzgledu na butelke bo cenowo wychodzilo podobnie jakbys kupil 3 male. Jedna pusta przydala mi sie juz do przetrzymywania ziaren kawy :24_stuck_out_tongue: Pewnie znacie metode robienia szklanek z butelek ciachajac je przy szyjce nozykiem do szkla pozniej lekki szlif i wuala no to powiem ze z tego Grolscha mozna sobie niezle wlasne grube szklo zrobic. 

 

A co sie stalo z browarnia lidla? co tydzien wjezdzaly z roznych krajow i mozna bylo wyhaczyc cos ciekawego w przystepnej cenie a schodzily jak swieze buleczki. Zawsze wychodzilem z minimum czterema butlami gdy pojawialo sie cos czego jeszcze nie pilem. Zerkam u siebie na polke i widze Spitfire, Bishops Fingers, Abbot Ale, Black Scottish Stout wiec dziabnalem je akurat jak byl w sklepie rynek Angielski. Duzo z tych piw to byly lekko podrasowane lagery no ale malymi kroczkami... szkoda ze juz tego nie ma.

 

dsc06107.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,  w Lidlu coś asortyment chmielowy szwankuje. Jestem tam często, a największe promocje są na Argusa czy Tyskie 0,66. Nic ostatnio niemieckiego nie było :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oni ogolnie dalej to ciagna? bojuz od dluzszego czasu ani widu ani slychu zeby to wracalo a szkoda zwlaszcza, ze jak czlowiek sie rozejrzal to ludzie mieli tego sporo w koszykach.

 

Z piw ktorych nie pilem to cholernie jest mi szkoda Ciechana Grand Prix. Domowy browarnik wygral konkurs i dostal zaproszenie na warzenie w wiekszej skali. Bylo to bodajze pod koniec 2013r a piwo zrobilo mega furore i w Polsce i za granice zbierajac same 8/10, 9/10, 10/10 no to odkladalem ze kupie kiedy indziej bo skoro jest to hit to beda robic dalej... i ni ma.

 

Sharka od Tomka Kopyry tez bym przytulil :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie smakuję lokalnego piwka, co prawda nie kraftowe, ale polecam, cena przystępna, niecały piątak.

12ae10cfc7be191ed5e64e61cd4b35b8.jpg

Esencjonalne w smaku, zdecydowanie lepsze niż np wynalazki z Żywca typu Apa czy Białe. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebel podwojnie chmielone ktos pil? cena 3,50 i powiem ze takie lagerki to jooo. Czuc ten chmiel przynajmniej :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na urodzinkach u kumpla. No i piewszy raz się oszczędzałem. Lekkie driny z łychy, degustacja krafciaków( może przez to że systematycznie nie pogarszałem swego stanu nieważkości, szybko opuściłem imprę, jednak dziwnie na trzeźwo się patrzy na ziomków, którzy z godziny na godzinę wyglądają jak zwierzyniec ;) ), ale do rzeczy, wczoraj wpadło mi w łapy kilkanaście piw polskiej produkcji po których poczułem się że jako przemysł browarnicxy , wstajemy z kolan. Ciekawostką było Kiss the Beast, jego ibu miało magiczne 200 punktów. Niestety choć mocno gorzkie, myślałem że te dwieście będzie bardziej wyczuwalne. Ale piwka nie skrytykuję, super smaczek z lekką nutą mango.

A , no i z tańszych piw, na plus zaskoczył mnie Ciechan, przyznam że tego browara jeszcze nie smakowałem wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu (alien?), ale mi te kraftowe w ogóle nie wchodzą... Wypić wypiję, ale męczę się strasznie z nimi. Dziś Grolsze x4 wlazły jak w masło. Wczoraj Perlenbachery x8 z Lidla tak samo.

A te krafty to męka dla mnie... :whyyy:

 

Chyba jestem piwnym zwyrolem :newell:

Edytowane przez haobao_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×