Skocz do zawartości
okoni

Kącik szczupłego piwosza

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, sLk napisał:

W lidlu kolejna pozycja z Alebrowaru. Tym razem King of hop. Calkiem przyjemna APA. 

 

King of Hope to chyba jedno z pierwszych tych kultowych piw obok Ataku Chmielu od Pinty z tej naszej piwnej rewolucji. Nawet nie widziałem że jest, chyba skocze dzisiaj.

 

3 minuty temu, okoni napisał:

W Lidlu mają dobrą cenę na Gochę Płochę, za sześć zetów. W Kerfie prawie osiem kosztuje. Przysmakowała mi, jebaniutka. 

 

Piłem bodajże w weekend, całkiem wporząsiu, jak większość piwek z Browaru Gloger.

Edytowane przez toreso
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toreso  tylko małe sprostowanie, to król chmielu a nie nadziei :smart:

Edytowane przez sLk
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sLk napisał:

@toreso  tylko małe sprostowanie, to krój chmielu a nie nadziei :smart:

 

Hop jak Hophead, wiem, jebło mi się :Gmoch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie na temat RISa z Pinty? Miał być we wrześniu, później w październiku, a w każdym sklepie, w którym pytam - nikt nic nie wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wkleję fotki bo cały czas nie ogarnąłem Tapatalka po updejtach, ale wyłapałem ciekawe piwko, Kraftwerk Citrinitas. Niesamowite połączenie gorzkości, cytrusów i... wędzonki (pewnie to po Smoked Chili), ale nie jest to smak przytłaczający, ale lekko wyczuwalny, subtelny. Mnie podeszło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2017 o 10:19, kill napisał:

Chciałem sobie odświeżyć smak z dzieciństwa i kupiłem Warke Strong. Dobrze, że tylko jedną.

Przeczytajcie sobie przy okazji skład. Żegnaj Wareczko, towarzyszyłaś mi w Liceum wiele lat temu, ale ktoś cię strasznie skrzywdził i czas odejść....

 

Większość wylałem.

 

 

 

W dniu 31.10.2017 o 10:31, okoni napisał:

Też popełniłem ostatnio ten wyczyn, skończyło się płukaniem gardła czymś mocniejszym. A pamiętasz te piwko Dog in the fog, też chyba w smaku było lekko słodkawe, tyle że już tego nie robią. 

Ostatnio taką goryczko-słodycz piłem w piwku Manchester, ale to nie było to. Smaku dzieciństwa już mi nikt nie zwróci :38_worried:

 

 

No i niestety Perełka też trafia na czarną listę zjebanych piw. Nie ma składu, ale czuć syropem glukozowo-fruktozowym na mile. Fuck this shit. Niech zdychają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że koncern, ale kurwa syrop glukozowy... to powinno trafić do jakiejś rady ochrony konsumentów czy coś. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perła rip to smutne, bo był to jedyny słuszny koncerniak :38_worried:

 

Tymczasem u mnie na wokandzie ;)

52094b199ac74.jpg

 

Pierwsze miejsce dla Łowickiego (chociaż dupy nie urywa, jak dla mnie za "miękka" goryczka) drugie dla rześkiego Madmana - jednym słowem Browar Bednary nie zawodzi :) reszta bez wyrazu, poniżej przeciętnej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Lidlu Grodziska White IPA za 3.99. Jak ktoś nie miał okazji, to polecam. :kwach:

ipa-big.png

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam, baardzo dobre piwo, na ciekawych chmielach, min. Japoński Sorachi Ace.

Jedno z lepszych piwek dla mnie ostatnio w stosunku jakość/cena.

 

Moje ostatnie degustacje

GJg8trq.jpg

 

Nie polecam tylko Myrtusa od Piwojada, strasznie wodniste jak koncerniak, smaku tak na 30%

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TeraJacek napisał:

Moje ostatnie degustacje

GJg8trq.jpg

 

Za Misia Wojtka to moja by się dała pokroić :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Laptok napisał:

Za Misia Wojtka to moja by się dała pokroić :)

 

No mi też podeszło najbardziej, ta Mięta robi robotę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z większych miast - gdzie można się napić u Was dobrego lokalnego piwa? W szczególności interesuje mnie Warszawa/Kraków.

Myślę oczywiście nie o jakichś totalnych odludziach tylko o lokalach w dobrym punkcie. Jakbyście byli mili podać nazwy lokali/adresy to bym sobie zapisał, jak odwiedzę któreś miasto to zajrzę

Kiedyś przed meczem na Narodowym byłem na nowym świecie w jakiejś knajpie, mieli swoje piwo i było niezłe tylko nie pamiętam nazwy, może to i lepiej bo jakbym pamiętał to byście mnie zjechali że tam syf serwuja :kwach:

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeX miejscówek w Wawie i Kraku nie znam, ale jakby Cię kiedyś zainteresował Wroc, daj znać to Ci podeślę kilka fajnych namiarów :14bqqmb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, DeX napisał:

Panowie z większych miast - gdzie można się napić u Was dobrego lokalnego piwa? W szczególności interesuje mnie Warszawa/Kraków.

Myślę oczywiście nie o jakichś totalnych odludziach tylko o lokalach w dobrym punkcie. Jakbyście byli mili podać nazwy lokali/adresy to bym sobie zapisał, jak odwiedzę któreś miasto to zajrzę

Kiedyś przed meczem na Narodowym byłem na nowym świecie w jakiejś knajpie, mieli swoje piwo i było niezłe tylko nie pamiętam nazwy, może to i lepiej bo jakbym pamiętał to byście mnie zjechali że tam syf serwuja :kwach:

Jak byłem w Krakowie we Wrześniu to trafiłem do browaru Lubicz (rzut berertem z PKP) i mieli oczywiście swoje wytwory. Niezłe pszeniczne i Aipa, reszta mocno średnia. Znalazłem jeszcze na Kazimierzu knajpkę Ursa Maior, ale to lokalny bieszczadzki browar. Wybór o wiele większy niż w Lubiczu, ale łyknąłem tylko "Drapieżnika" Session IPA. Nawet niezły.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Karaluch69 napisał:

Jak byłem w Krakowie we Wrześniu to trafiłem do browaru Lubicz (rzut berertem z PKP) i mieli oczywiście swoje wytwory. Niezłe pszeniczne i Aipa, reszta mocno średnia. Znalazłem jeszcze na Kazimierzu knajpkę Ursa Maior, ale to lokalny bieszczadzki browar. Wybór o wiele większy niż w Lubiczu, ale łyknąłem tylko "Drapieżnika" Session IPA. Nawet niezły.

 

Ursa Maior :awesome::kwach::love:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wawkę, to mam fajną knajpkę z piwkiem belgijskim. Ul. Freta, pub Elephant.  Gość ma spore pojęcie i ściąga non stop jakieś limitowane beczki. Ostatnio wypiłem jakąś odmianę Goliatha, ło kurwa, ale esencja smakowa :listek:. Niby ipa, owocowy posmak, lekka, ale słodka. Miód w gębie. 

Zawsze jak tam jestem to są nowości. Ceny trochę bardziej na kieszeń Europejczyków, ale przez to nie ma tłumów. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas wypadu do Lidla po Grodziskie  white IPA prawie  kupiłem arbuza, ale coś mi się wydał podejrzany :smart:

IMG_0654 (1).jpg

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu jest promo na Perlenbachera. Cały karton 18 piwek za 21 zł. Piwo to piwo

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, nawet się zastanawiałem, ale ostatnio miałem taką zgagę po tym piwie, że chyba długo się go nie napiję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę nie ma co wybrzydzać. Widać miałeś zły dzień

Wysłane z mojego Samsung Galaxy S7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, merio napisał:

W Lidlu jest promo na Perlenbachera. Cały karton 18 piwek za 21 zł. Piwo to piwo emoji83.png

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

To piwo przecież jest jeszcze gorsze niż nasze koncernowe sikacze, proszę nie umieszczaj tutaj takiego syfu :30vm3cw:

Swojego zdrowia i kubków smakowych możesz nie szanować, ale innych już wypadałoby.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. To nie ma żadnego związku z szanowaniem innych czy nie. Info dla zainteresowanych i tyle. Luzik

Wysłane z mojego Samsung Galaxy S7 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misty od Trzech Kumpli. :banderas::banderas::obama:

Pilem z kranu, wiec nie wiem jak butelka wyglada, ale sie dowiem:listek:

Polecam zdecydowanie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2017 o 08:54, sLk napisał:

@DeX miejscówek w Wawie i Kraku nie znam, ale jakby Cię kiedyś zainteresował Wroc, daj znać to Ci podeślę kilka fajnych namiarów :14bqqmb:

We Wrocławiu bylem rok temu, ale moze kiedyś jeszcze wpadne, zapodaj tutaj w temacie ciekawe miejscówki może ktoś jeszcze skorzysta. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×